Ogłoszenia parafialne – 4.09.2022 r.

W I niedzielę września gromadzimy się wokół Chrystusa, aby wyznać tę prawdę, że należymy do Niego i chcemy iść Jego drogą. Jezus pragnie nam udzielić darów, które pomogą nam odważnie podjąć zadanie bycia Jego uczniem. Daje nam swoje słowo, byśmy zdobyli mądrość serca (Ps 90). Chce nas nakarmić swoim Ciałem, abyśmy mieli siłę iść za Nim. Przyjmijmy te Chrystusowe dary z otwartymi sercami.

 1. W naszej Eucharystycznej wspólnocie serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w parafialnej świątyni. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.

 2. W naszej wspólnocie przeżywamy dzisiaj Gminne Dożynki. Dziękujemy dobremu Bogu za szczęśliwe tegoroczne zbiory, dobre plony i wszelkie prace polowe, i modlimy się za wszystkich rolników, sadowników i ogrodników. Msza św. dziękczynna z poświęceniem wieńców o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.                     

 3. We czwartek przypada Uroczystość Narodzenia N. M. Panny, głównej Patronki tarnowskiej diecezji. Jest to jedno z najstarszych świąt Maryjnych. W tym dniu modlimy się szczególnie za wszystkie matki, dlatego też zapraszamy wszystkie mamy do udziału we Mszy św.; Msze św. będą tak jak w dzień powszedni. Po Mszach św. możliwość poświęcenia ziarna siewnego.                                

 4. Zapraszamy na spotkania w tym tygodniu:    – w piątek o 17.00 próba dla scholii;

  – także w piątek o 19.30 spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – w budynku nowej plebani/ wejście od tyłu/. Zapraszamy tych co byli przed wakacjami jak również nowe osoby…

  – w sobotę o 9.30 spotkanie dla wszystkich ministrantów. Rozpoczynamy też przygotowania chłopców do posługi ministranta. Spotkanie organizacyjne dla tych, którzy chcieliby zostać ministrantami – dla chłopców od 3 klasy – w sobotę o godz. 9.00 w kościele. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoje pociechy do podjęcia tej zaszczytnej posługi przy ołtarzu. Informujemy także, że ministrantem minionego miesiąca został Dominik Krzysztofiak, II miejsce zajął Bartłomiej Jurgała a III Kacper Łabęda. Gratulujemy tym chłopcom i zachęcamy wszystkich do solidnej służby przy ołtarzu

 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne  dotyczące Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 roku w Lizbonie. Spotkanie odbędzie się 18.09 – po Mszy świętej o godzinie 15.00 na nowej plebanii przy naszym kościele. W razie pytań lub niemożności pojawienia się w wyznaczonym terminie na spotkaniu zapraszamy do kontaktu    z animatorką parafialną- Emilią Sowińską.                                                                                    

 6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – jak również wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa a w dniu imienin lub urodzin czy też rocznicy zapraszamy do udziału we Mszy św.

 7. Ks. Proboszcz jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim Parafianom, Władzom samorządowym i Kapłanom – za serdeczne, bardzo życzliwe i ciepłe przyjęcie zgotowane mu w ubiegłą niedzielę, za wszystkie wyrazy sympatii, złożone życzenia i wsparcia, w tym pierwszym tygodniu pracy jako nowego proboszcza…Dziękujemy także wszystkim za okazaną pomoc oraz za produkty spożywcze, ofiarowane nam Kapłanom w tym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

 8. Bóg zapłać także rodzinom, które sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w ubiegłą sobotę…natomiast w tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny: Bronisław Judka, Marek Gacek, Karol Grabowski, Artur Długosz, Maciej Stawarz, Andrzej Dudek, Kazimierz Dudek, Marek Kukla, Zygmunt Kukla i Mirosław Golonka.

 9. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego” dla starszych… Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień……..są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

                             SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Dodaj komentarz