Ogłoszenia parafialne: 28.08.2022 r.

XXII  Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza ostatnia niedziela sierpnia i tegorocznych wakacji jest też  zarazem wspomnieniem św. Augustyna bpa. Zgodnie z dekretem Ks. Bpa ma miejsce tzw. Instalacja Kanoniczna nowego proboszcza Parafii Trzciana w osobie Ks. mgr Jacka DANIELA dotychczasowego proboszcza Parafii Wysowa Zdrój. Witając nowego pasterza naszej Parafii polecamy Jego posługę duszpasterską opiece Chrystusa Dobrego Pasterza, Maryi Matce Kapłanów oraz orędownictwu naszej Patronki św. Małgorzacie P i M.

 2. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca zapraszamy Różę Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie.

 3. W czwartek rozpoczynamy nowy miesiąc wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 8.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę: rodziców, nauczycieli oraz młodzież i dzieci.  Informacje dotyczące katechezy i katechetów uczących dzieci w poszczególnych klasach będą dostępne na stronie internetowej parafii i szkoły. W czwartek wspominamy też 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi już w środę od 17.30, w I czwartek podczas adoracji od godz. 17.00. Zachęcamy dzieci i młodzież aby z racji nowego roku szkolnego i praktykujące 9 pierwszych piątków miesiąca skorzystały z sakramentu pokuty w środę i czwartek, a nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczęły z Chrystusem.

 5. Wyjazd kapłana z Komunią św.do chorych w piątek od godz. 8.30, zapisy w zakrystii. Dodatkowa Msza św. w Pierwszy Piątek dla młodzieży od 8 klasy szkoły podstawowej, szkół średnich i pracującej o godz. 19.30.

 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 przeżywać będziemy Gminne Dożynki. Zapraszamy do dziękczynienia za plony i modlitwy w int. rolników, ogrodników i sadowników.

 7. Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na wtorkowy wyjazd do kina na film „Notre-Dame płonie”. Zapisy w zakrystii, koszt 20 zł, wyjazd z parkingu o godz. 17.45. 

 8. W kalendarzu Kościoła wspominamy: w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę św. Grzegorza Papieża, od jego pontyfikatu   pochodzi zwyczaj odprawiania 30 Mszy św. za zmarłych – zwanych „gregoriańskimi”

 9. Od jutra ks. proboszcz i katecheta dostępni będą w budynku nowej plebanii, pod tymi samymi numerami tel., które są też na stronie internetowej parafii.

 10. W sobotę została wykoszona trawa na całej powierzchni naszego cmentarza. Dziękujemy Panu Jarosławowi Gargulowi za wykonaną pracę. Także Panu Pawłowi Stawarzowi z Glinika z wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Firmie Bestconnect za sprawne podłączenie Internetu i telefonu do nowej plebanii, także firmie Pana Jana Dziedzica za prace instalacyjne. Dziękujemy także za produkty spożywcze dostarczane w ostatnim czasie na plebanię.

 11. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość Kościoła i jego otoczenia i prosimy kolejne rodziny: Stawarz Stanisław, Stawarz Marcin, Adamczyk Robert, Krzysztofiak Paweł, Judka Karol, Grabowski Andrzej, Dziedzic Jan, Andrzej Pająk i Piwowarczyk Leszek.

 12. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

 13. Polecamy najnowszy nr Małego Gościa dla dzieci oraz dla starszych.

 

 

Dodaj komentarz