Ogłoszenia parafialne – 21.08.2022 r.

XXI Niedziela Zwykła 

  1. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca wakacyjnego sierpnia jest początkiem tygodniowego Odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia  w Pasierbcu. Program nabożeństw jest umieszczony na afiszu w gablocie parafialnej.
  2. W najbliższą niedzielę na Mszy św.o godz. 9.00 z udziałem Ks. Dziekana odbędzie się tzw .kanoniczna instalacja nowo mianowanego Proboszcza naszej Parafii w osobie Ks. Jacka Daniela, dotychczas Prob. Parafii Wysowa Zdrój. Polecajmy Jego posługę duszpasterską Chrystusowi Dobremu Pasterzowi oraz Maryi Matce Kapłanów.
  3. Organizowana przez Parafialny Zespół CARITAS Pielgrzymka dla Seniorów do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu i Krzeptówkach w Zakopanem oraz  do Sanktuarium Cudownego Medalika na Olczy, wyrusza we wtorek z parkingu kościelnego o godz. 7.30 . Wcześniej autokar zabierze uczestników po drodze na Półrolkach.
  4. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy:  poniedziałek – Matkę Bożą Królową, wtorek –  św. Różę z Limy, pierwszą świętą z Ameryki, w środę  – św. Bartłomieja  Apostoła, w piątek  – Matkę Bożą Częstochowską,  w sobotę – św. Monikę, matkę św. Augustyna. W piątek z racji uroczystości M.B. Częstochowskiej nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. Dziękujemy za troskę o czystość kościoła i otoczenia i prosimy kolejne rodziny: Kłósek Andrzej, Kłósek Grzegorz, Winter Jacek, Kukla  Stanisław, Tworzydło  Damian, Kącki Mariusz, Kowalczyk Paweł, Burdelski Jan, Dziedzic Czesław, Dziedzic Tomasz.
  6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje wyjazd do kina na projekcję Filmu pt. „Notre-Dame płonie”. To bardzo ciekawy film opowiadający o pożarze sławnej katedry w Paryżu w Wielki Poniedziałek 2019 r i uratowaniu relikwii Korony Chrystusa. Wyjazd autokarem we wtorek  30 sierpnia o godz. 18.30 do Limanowej. Koszt całego wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  7. Pewnej rodzinie z Ujazdu dziękujemy za ofiarowanie odkurzacza do naszej świątyni, a Firmie Hydrosprzęt z Łąkty za prace naprawcze uszkodzonego mechanizmu dzwonów na wieży kościoła, także firmie P .A. Błasińskich z Ujazdu za naprawę elementów sterowniczych.
  8. W najbliższą sobotę z placu kościelnego o godz.13.30 wyrusza Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu. Zapraszamy chętnych do tego wędrowania, by upraszać sobie i bliskim potrzebne łaski u Maryi. Powrót indywidualny.
  9. Próba Chóru w środę o godz. 20.00 .
  10. Informacje katechetyczne: 

W związku z zainteresowaniem katechezą szkolną w naszej parafii uprzejmie informujemy, że wraz odejściem na emeryturę ks. Proboszcza Władysława nowy ks. Proboszcz Jacek Daniel zadecydował, aby zatrudnić innych nauczycieli religii do pomocy.

Ks. Mariusz z Parafii w Łąkcie prawdopodobnie będzie uczył tylko 2 najmłodsze klasy w Łąkcie Dolnej, pozostałe klasy ks. Krzysztof.

W szkole w Trzcianie klasy I, II, V i VI będzie uczyła nowa katechetka, która ukończyła teologię i pedagogikę specjalną w Krakowie, a klasy do Komunii, klasę IV oraz do bierzmowania VII i VIII ks. Krzysztof.

Katecheci we wrześniu zakupią ćwiczenia i potrzebne podręczniki.

Bardzo prosimy czcigodnych Rodziców o życzliwe przyjęcie nauczycieli religii, którzy współpracują z rodziną w dziele wychowania i formacji religijnej.

Dodaj komentarz