Ogłoszenia parafialne: 14.08.2022 r.

20 Niedziela  Zwykła- 14.08.2022 r.

  1. Dzisiejsza II-ga niedziela miesiąca sierpnia łączy się również ze wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika Auschwitz ,który założył Niepokalanów i oddał swoje życia za współwięźnia . Dziś II-ga odsłona Święta Gminy Trzciana.
  1. Jutro Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny zwaną inaczej Świętem Matki Bożej Zielnej. Uroczystość ta ma charakter święta państwowego.  W tym dniu  wspominamy 102 rocznicę Cudu nad Wisłą. Jest to także Święto Wojska Polskiego .W obliczu konfliktu wojennego na Ukrainie będziemy modlić się o pokój i bezpieczeństwo  dla naszej Ojczyzny.
  • Msze św. w porządku niedzielnym. Wniebowzięcie Najśw. M.  Panny jest dniem dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony i owoce tegorocznego lata. Po każdej mszy św. tradycyjnie będziemy błogosławić przyniesione wieńce  zbóż, ziół, owoców  i kwiatów.
  1. Sprzątanie kościoła : Kukla Artur, Chwajoł Paweł, Kukla Wiktor, Kukla Krystyna, Kukla Mirosław, Motyka Dariusz, Śliwa Marek,  Jurgała Józef , Waligóra Stanisław, Wrona Ryszard .
  2. Dziękujemy za wykoszenie trawy w okolicach parkingu dolnego , budynku starej i nowej plebani oraz na terenie cmentarza Panom: Jarosławowi Gargulowi oraz Pawłowi Stawarzowi .
  3. Rodzina Wojtusia bardzo serdecznie dziękuje Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Trzciany, Ujazdu i Łąkty za wsparcie akcji pomocowej związanej z rehabilitacją chłopca. Także wszystkim, którzy złożyli dar serca. Zebrano kwotę 10 300 zł .
  4. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego z jego ciekawymi artykułami….
  5. Msze św. – w gablocie i na stronie internetowej są wypisane msze św. pogrzebowe za śp. Jana Natanka oraz msza św. gregoriańska.

 

Dodaj komentarz