Ogłoszenia parafialne: 7.08.2022 r.

19 niedz. Zwykła

1. Trwa miesiąc sierpień, który w naszej tradycji jest wezwaniem do trzeźwości narodu. Przy tej okazji warto wspomnieć, o fachowych sposobach pomocy osobom nadużywającym alkoholu: konsultacja z lekarzem, terapia w ośrodkach leczenia uzależnień (dzienny w Bochni, a stacjonarny w Krakowie i Tarnowie), wspólnota Anonimowych Alkoholików.
  2. Dziś Koła Gospodyń Wiejskich rozprowadzają dziś ciasto na rzecz rehabilitacji Wojtusia. Bóg zapłać za wsparcie.
  3. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej prosimy Róże P. Tomasza Babrala i Wiesława Kukli.
  4. Zachęcamy do modlitwy w int. pielgrzymów poszkodowanych w drodze. do Medjugorie. Ofiarujmy w ich intencji środowy różaniec.
  5. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i prosimy kolejne rodziny: Zdebski Marek, Kukla Roman, Łyduch Dorota, Mikołajek Klaudiusz, Mikołajek Żaneta, Konopka Adam, Tracz Kazimierz, Wrona Zofia, Guzik Rafał, Kukla Marcin. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby solidnie wywiązywać się z tego obowiązku troski o wspólne dobrom jakim jest świątynia parafialna. Niestety są takie rodziny, które zaniedbują swój udział w sprzątaniu.
  6. Ofiary z następnej II niedzieli sierpnia przeznaczone będą na cele parafialne.
  7. W kalendarzu Kościoła wspominamy: poniedziałek: św. Dominika, wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, środa – św. Wawrzyńca męczennika, czwartek – św. Klary.
  8. W piątek przypada 2 r. śm. ks. Jaromira Buczaka. Na mszach św. będziemy modlić się o niebo dla niego, a po mszy wieczornej na cmentarzu przy pamiątkowej kaplicy młodzież z KSM-u poprowadzi koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy!
  9. Prosimy rodziców ministrantów, którzy nie wyjechali na wakacje, aby ułatwili chłopcom służbę przy ołtarzu w ciągu tygodnia.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  11. Zapowiedzi przedślubne w gablocie.
  12. W starej części cmentarza znaleziono złoty łańcuszek – medalik. Uczciwej osobie dziękujemy. Medalik trafił już do właściciela.
  13. 17 sierpnia na Jasną Górę wyruszy 9-dniowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Spotkanie przedpielgrzymkowe i zapisy dziś (7.08) w Bochni w kościele szkolnym o 15.30. Koszt 150 zł, dla dzieci ze szkoły podstawowej 75 zł.
  14. Kapłanom rodakom dziękuję za pomoc duszpasterską, szczególnie cenną w okresie wakacji.
  15. Intencje mszalne…