Ogłoszenia parafialne: 31.07.2022 r.

18 Niedziela  Zwykła

 

  1. Dzisiejsza niedziela ,ostatnia lipca, kończy tegoroczny pierwszy miesiąc wakacyjny. W parafii gościmy  dziś misjonarza z Peru w osobie ks.  Stanisława Knurowskiego. Polecamy jego osobę i pracę waszej życzliwości.  Już jutro rozpoczynamy nowy miesiąc sierpień, który od wielu lat w Polsce jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Dziś przypada też wspomnienie św. Ignacego z Loyoli hiszpańskiego  zakonnika, założyciela Zakonu Ojców Jezuitów.
  2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą Mszą św., szczególnie w I czw. podczas godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 . Zachęcamy dzieci praktykujące 9 I piątków miesiąca ale także  inne osoby  aby skorzystały z Sakram. Pokuty. Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św. prosimy zgłaszać jak zawsze w zakrystii . W I piątek będą tylko dwie msze św. o 6.30 i 18.00
  3. Jutro przypada 78 rocznica Powstania Warszawskiego /1944 r./ Będziemy polecać Bogu bohaterów tamtych dni, którzy złożyli na Ołtarzu Ojczyzny swoje życie. 
  4. Jutro też rozpoczyna się parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Matki Bożej w Fatimie. Autokar wyrusza z pielgrzymami o godz. 7.30 z parkingu  kościelnego by zawieźć  ich na lotnisko w Krakowie /Balice/, a potem samolotem udadzą  się do Portugalii. Pielgrzymom życzymy szczęśliwej podróży oraz obfitych  duchowych owoców pielgrzymowania.
  5. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego, a w czwartek wspominamy św. Jana Vanneya, francuskiego Kapłana ,Patrona Proboszczów.
  6. Sprzątanie kościoła: Stabrawa Krzysztof, Joniec St-ław, Dębosz Marek, Gaworczyk Tadeusz, Waligóra Henryk, Tracz Wiesława, Salach Andrzej, Bujak Roman, Burda Jan , Burda Andrzej. 
  7. Koła Gospodyń Wiejskich z parafii organizują pomoc na rehabilitację Wojtusia. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będą sprzedawać paczki z ciastem na poczet tejże rehabilitacji.
  8. Polecamy najnowszą prasę katolicką; Gość |Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci…/wakacyjne wydanie /.

Dodaj komentarz