Ogłoszenia parafialne: 24.07.2022 r.

17 Niedziela Zwykła – 24.07.2022 r.

1. Czwarta niedziela lipca -wspominamy św. Kingę Zakonnicę, która jest patronką Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dln. oraz miasta Starego Sącza. Tam też znajduje się Jej Grób i Klasztor Klarysek przez Nią ufundowany i tam dziś są główne uroczystości Odpustowe.
  • W Lipnicy Murowanej kończy się dziś Tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona.
  1. Dziś rozpoczyna się w Polsce Tydzień św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących . Zgodnie z zapowiedzią z ub. niedzieli po każdej mszy św. błogosławimy pojazdy i modlimy się o bezpieczeństwo dla użytkowników dróg… Dar złożony przez kierowców przy poświęceniu jest wsparciem dla misjonarzy na zakup środków transportu.
  2. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy:
  • poniedziałek : św. Krzysztofa oraz św. Jakuba Apostoła
  • wtorek : Rodziców Matki Bożej św. Annę i Joachima
  • piątek : św. Martę i Marię  oraz ich brata Łazarza
  1. W przyszłą niedziele gościmy w naszej parafii ks. Misjonarza z Peru Stanisława Knurowskiego, który na wszystkich mszach świętych głosił będzie Słowo Boże.
  2. Sprzątanie świątyni : Szczur Janusz, Rzepecki Jacek, Matras Piotr, Dyrdał Wacław, Tracz Stanisław, Dyrdał Genowefa, Gierek Jan, Banaś Władysław, Kaczmarczyk Stanisław,  Skowronek Marcin.
  3. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie. Modlitwę różańcową poprowadzą róże P. Ireny Ferenc i Haliny Mech .
  4. W najbliższą sobotę i niedzielę na Orliku Święto Gminy Trzciana. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej..
  5. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie informuje, że prowadzi nabór do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Na afiszu w gablocie można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące tego naboru i warunków  odbywania tejże służby.
  6. Przychodnia Centrum Zdrowia Rodziny RatMedica organizuje od poniedziałku do piątku tydzień profilaktyki przeciwko COVID-19. Szczegóły na afiszu w gablocie.. -możliwość uzyskania certyfikatu..

10.Prasa katolicka : Gość Niedzielny i Promyczek Dobra..

11.Intencje mszalne na stronie internetowej parafii i w gablocie …

12. Msze św. gregoriańskie za śp. Stefanię Knap na stronie internetowej