Ogłoszenia parafialne: 17.07.2022 r.

16 Niedziela Zwykła

1. Trzecia niedziela miesiąca wakacyjnego -lipca. W pobliskiej Lipnicy Murowanej rozpoczyna się dziś Tygodniowy Odpust ku czci świętego Szymona ,zakonnika ze wspólnoty O.Bernardynów. Program odpustu jest umieszczony w gablocie parafialnej.Nasza parafia zaproszona jest na piątek na godz. 19.00 O godz. 18.30 będzie podstawiony autokar , który zabierze chętnych na Mszę św. odpustową ku czci św. Szymona do Lipnicy Murowanej. Wyjazd jest bezpłatny. Prosimy tylko o ewentualne wcześniejsze zgłoszenia i zapis w zakrystii, abyśmy wiedzieli jakiej wielkości mamy zamówić autokar. Zapraszamy ….

2. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim,którzy włączyli się na różny sposób w przygotowanie naszego Odpustu parafialnego ku czci św. Małgorzaty P. i M. i za złożone ofiary na potrzeby parafialne. Rodzina Ks. Kanonika Wł-awa Jemioło wyraża wdzięczność Parafii za ufundowanie pamiątkowej tablicy ku Jego czci.

3. Zbliża się wspomnienie św.Krzysztofa ,patrona kierowców w pon. 25 lipca. Jak co roku z tej racji organizujemy błogosławieństwo pojazdów oraz modlimy się o szczęśliwą podróż dla wszystkich użytkowników dróg. Uczynimy to w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. Będziemy poświęcać pojazdy i modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Dar złożony przy tej okazji przez kierowców będzie przeznaczony na zakup środków transportu dla misjonarzy. W ub. roku zebraliśmy 2230 zł . Cała diecezja tarnowska 260 tys. zł, zaś cała Polska 3 miliony 900 tys. zł. Przyjedźmy swoimi pojazdami na to poświęcenie ….

4. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i składane ofiary i prosimy kolejne rodziny: Szaraj Maria, Szaraj Wiesław, Polek Kazimierz, Gaworczyk Dariusz, Piskorz Stanisław, Dyrdał Andrzej, Jarosz Stanisław, Piskorz Józef, Wrona Henryk i Ferenc Bronisław .

5.W kalendarzu K-ła wspominamy:

– poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy,zakonnika,Patron chorych

– środa – bł. Czesława kapłana ,Patrona Wrocławi

– piątek – św. Marię Magdalenę,Patronka kobiet i aptekarzy

– sobota – św. Brygidę,Patronka Europy i Szwecji

6.Modlitwę różańcową przed Nowenną środową poprowadzą róże P. Rozalii Chytroś i Cecylii Rusak

Polecamy najnowszą prasę katolicką : Promyczek Dobra dla dzieci-wydanie wakacyjne i Gość Niedzielny

8.W zakrystii do odebrania informacje dla pielgrzymów do Fatimy.

Dodaj komentarz