Ogłoszenia parafialne: 19.06.2022 r.

12 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza Niedziela w Oktawie Bożego Ciała jest dla naszej parafii Niedzielą Wizytacji Kanonicznej .Gościmy u nas Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, który tę wizytację przeprowadza. Jej celem jest ocena i diagnoza religijności wiernych ,zapoznanie się z aktualnymi sprawami ,którymi  żyje parafia, ocena kwestii gospodarczych dotyczących Kościoła parafialnego, jego wystroju, cmentarza i innych obiektów parafialnych. Tym i innym celom służą także spotkania Ks. Bpa ze stowarzyszeniami oraz grupami   apostolskimi działającymi w danej parafii. W Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim obchodzone jest dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny.
  2. Trwa Oktawa Ur. Bożego Ciała zachęcamy do licznego uczestnictwa w  procesjach eucharystycznych po mszach św. wieczornych aż do czwartku. Uroczyste  zakończenie Oktawy w czwartek o godz. 18.00 połączone z błog. małych dzieci oraz wianków. W czwartek też   wspominamy Urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela ,która została przeniesiona z piątku 24.06 ze względu na przypadającą w piątek Uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Z tej racji w piątek nie obowiązuje  abstynencja  od pokarmów mięsnych. W piątek o 19.00 zapraszamy na grila młodzież z KSM-u i lektorów.
  3. Dobiega powoli końca rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. dziękczynna na zakończenie roku w piątek o godz. 8.00 rano .Zapraszamy na wspólną modlitwę nie tylko uczniów, i pedagogów ale także rodziców i opiekunów . Wyrazem dziękczynienia za szczęśliwie przeżyty rok szkolny niech będzie przyjęta Komunia św.
  4. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.Panny. 
  5. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia. Prosimy na sobotę kolejne rodziny: Stańdo Marta, Dziedzic Roman, Pączek Waldemar, Płachta Paweł, Lech Barbara, Sowiński Tadeusz, Piskorz Andrzej, Pawlicki Henryk, Watrak Leszek, Kukla Stanisław.
  6. Organizujemy po raz kolejny autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę  dla Nauczycieli. Wyjazd autokaru  w sobotę 2 lipca o godz. 6.30 z placu kościelnego. Zapisy  przyjmujemy w zakrystii. Zapraszamy.
  7. Członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą Modlitwę Różańcową na falach Radia RDN Małopolska w najbliższy czwartek 23 .06 o godz. 19.00. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodaj komentarz