Ogłoszenia parafialne – 8.05.2022 r

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna w K-le tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W naszej parafii jest to Niedziela I Komunii św. dzieci kl.III z Łąkty  i  Trzciany, które w liczbie 31 na Mszy św. o godz. 11.00 po raz pierwszy przystępują do Stołu Pańskiego. Przez najbliższy tzw. Biały Tydzień będą przybywać do kościoła na Msze św. dziękczynne za dar Eucharystii, zaś w piątek udadzą się na pielgrzymkę autokarową do  jednego z Sanktuarium Maryjnych, aby oddać swoje życie w ręce  Matki Bożej.

2. Dzieci kl.IV w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będą obchodziły I Rocznicę  Komunii św. .Mogą przybyć ,jeśli to możliwe , w strojach komunijnych.

3. W kalendarzu K-ła wspominamy kolejno : dziś św. Stanisława bpa ze Szczepanowa, Patrona diecezji, od czwartku do soboty tzw. św. zimnych męczenników: Pankracego Serwacego, i Bonifacego, a w niedzielę św. Zofię męczennicę. Nadto w sobotę  św. Macieja Ap. W piątek zaś przypada 105 rocznica objawień M.Bożej z Fatimy, która wzywała świat  do pokuty i modlitwy różańcowej /1917 r.

4. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie.

5. Sprzątanie kościoła: Burek Stefan, Burek Piotr, Mróz Marian, Staszel Józef , Stochel Kazimierz, Staszel Maria, Zachariasz Piotr, Jagielska Bożena, Kącki Józef i Kita Michał.

6. Środową modlitwę różańcową poprowadzą róże: Anny Dec i P. Marii Pytel.

7. Organizatorzy Pielgrzymki samolotowej do Fatimy proszą, aby uczestnicy dostarczyli do środy kserokopię dowodów osobistych oraz dokonali końcowej wpłaty 1800 zł.

8. Spotkanie młodzieży KSM-u w piątek o 19.30.

9. Spotkanie ministrantów w sobotę o 10.00 w kościele. 

10. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra dla dzieci.  Intencje mszy św. w gablocie i na stronie internetowej parafii ..

Dodaj komentarz