Ogłoszenia parafialne: 27.02.2022 r

8 Niedziela Zwykła- 27.02.2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE !

 1. Dziś ostatnia niedziela lutego-niedziela 40-godzinnego Nabożeństwa. Po każdej Mszy św. Adoracja  Najśw. Sakram. aż do godz. 15.00 przez poszczególne rejony parafii. Natomiast wcześniej podczas  mszy  św. specjalna Modlitwa Adoracyjna Akcji Katolickiej w intencji Ojczyzny o pokój i bezpieczeństwo ,zanoszona za przyczyną św. Andrzeja Boboli Patrona Polski. Znajdźmy chwilę czasu na modlitwę by polecać Bożej Opatrzności także sprawę pokoju na Ukrainie.
 1. W Środę Popielcową 2.03. rozpoczynamy Wlk. Post,czas rozważania Męki Pan Jezusa w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. W Środę Popielcową msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6.30, 9.00 i 17.00.  Na mszy św. o 17.00 Zmiana Tajemnic Różańca św.  W tym dni obowiązuje post ścisły . Ofiary z tego dnia będą przeznaczone będą na cele charytatywne Kościoła.
 2. W tym tyg .przypadają I czw., I pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. już w Środę Popielcową,a także w I czw. podczas Adoracji Najśw. Sakramentu od godz.16.00 . Zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z Sakram Pokuty.     Spowiedź św. dotyczy szczególnie uczniów /kl.7 i 8 -Kandydatów do Bierzmowania ale nie tylko. Wyjazd kapłana do chorych w I piątek-zgłoszenia w zakrystii…
 1. Pierwsza Droga Krzyżowa w I piątek o 17.00 /Caritas/, a dla Młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym poprzedzone śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej. o godz. 14.30.
 2. Sprzątanie kościoła : Sajak Andrzej, Natanek Stanisław, Dudek Łukasz, Dudek Jan, Zdebski Stanisław, Jagielski Adam , Kaja Bogdan, Kowalczyk Piotr , Kowalczyk Mateusz, Kącki Tadeusz .
 3. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę, zgodnie z prośbą Episkopatu Polski będzie przeznaczona na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie /uchodźców/…
 4. W piątek wspominamy św. Kazimierza Królewicza, Patrona Litwy i Polski. Solenizantom składamy najlepsze życzenia….
 5. Serdecznie prosimy, aby pozbierać rozrzucone i potłuczone znicze przy grobach bliskich, które porozrzucała wichura..  Dziękujemy strażakom z OSP Trzciana  z sprawne ugaszenie we wtorek palącego się  kontenera na cmentarzu. ….
 6. Polecamy jak zawsze najnowszą prasę katolicką …
 7. Intencje mszalne na stronie internetowej parafii i w gablocie.
 8. Pomagamy dzielnie walczącej Ukrainie. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇵🇱🇵🇱🇵🇱
  🟢Od poniedziałku w Urzędzie Gminy w Trzcianie oraz we wszystkich szkołach Gminy rozpoczynamy zbiórkę rzeczową, która zostanie przewieziona do Krakowa a następnie na Ukrainę.
  Zbiórka odbywać się będzie od poniedziałku do środy:
  – w Urzędzie Gminy od 8:00 do 15:30
  – w Szkole Podstawowej w Trzcianie od 7:00 do 18:00
  – w Szkole Podstawowej w Leszczynie od 8:00 do 18:00
  – w Szkole Podstawowej w Łąkcie Dolnej od 7:00 do 17:00
  – w Szkole Podstawowej w Kierlikówce od 7:00 do 17:00
  – w Szkole Podstawowej w Kamionnej od 8:00 do 16:00
  Potrzebne są: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.
  Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne.
  🟢Istnieje również możliwość wsparcia naszych sąsiadów poprzez:
  – Polska Akcja Humanitarna- Zbiórka organizowana jest na platformie siepomaga.pl.
  – Caritas (na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem „UKRAINA”);
  – Polski Czerwony Krzyż ( na konta: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060, z dopiskiem „UKRAINA”);
  🟢Ponadto służby Wojewody oferują pomoc uchodźcom:
  https://www.gov.pl/…/informacja-dla-uchodzcow-z-ukrainy
  Zapraszam do wsparcia i pomocy, miejmy wielkie serca ❤️❤️❤️

 

Dodaj komentarz