Ogłoszenia parafialne: 23.01.2022 r.

III. Niedziela Zwykła

 1. Msza święta z naszego kościoła transmitowana jest w każdą niedzielę o godz. 11.00

Dzisiejsza czwarta niedziela stycznia jest od trzech lat Niedzielą Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka. Zwraca ona uwagę na rolę Słowa Bożego jaką pełni  ono w naszym życiu. To także niedziela w czasie tegorocznych Ferii Zimowych. Nadal modlimy się o bezpieczne i zdrowe przeżywanie tego czasu wypoczynku.

2. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na ubezpieczenie świątyni , cmentarza i innych sprzętów  liturgicznych kościoła.

3. W środę ,ostatnią miesiąca stycznia ,zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie. Modlitwę różańcową poprowadzą różę P. Ireny Ferenc i Haliny Mech.

4. Najbliższa niedziela 30.01 to Światowy Dzień Chorych na Trąd. Ta choroba z czasów Jezusa wciąż dotyka wielu milionów ludzi zwłaszcza w krajach Afryki. Także w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 Konkurs Kolęd w wykonaniu dzieci przedszkolnych. Zapisy przyjmuje do soboty P.Organista.

5. Święci tygodnia: jutro wspominamy św. Franciszka Salezego bpa,Patrona dziennikarzy, we wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Ap., a w piątek św. Tomasza z Akwinu, wielkiego uczonego średniowiecza, Patrona Seminariów Duchownych.

6. Sprzątanie kościoła: Burkowicz Marek, Stalmach Artur, Zwara Daniel, Burkowicz Józef, Repetowski Arkadiusz, Knap Jan, Knap Andrzej, Kukla Mariusz, Kamiński Wiesław, Kukla Tadeusz .

7. Dziękujemy P. Bożenie Jagielskiej za trud przepisania Ksiąg Metrykalnych do Kurii oraz Kazimierzowi Dudkowi z Łąkty Dolnej  za gratisowe prace elektryczne  zabezpieczające, wykonane w pomieszczeniach świątyni.

8. Spotkanie Grupy Ewangelizacyjnej dziś po mszy św. popołudniowej, czyli ok. 16.00 w budynku nowej plebani. 

9. Rozpoczęły się kolejne msze gregoriańskie z pogrzebowych za śp. Stanisława Kuklę i Leokadię  Balicką – informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Dodaj komentarz