Ogłoszenia parafialne: 1.01.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie, Ur. Bożej Rodzicielki (Nowy Rok)

  1. Z Maryją, Matką Jezusa rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2022. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój, a także I sobota miesiąca. Jutro pierwsza niedziela w Nowym Roku, dlatego po każdej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
  2. W kalendarzu Kościoła:
  • Jutro św. Bazylego i Grzegorza, w poniedziałek św. Genowefy,
  • W czwartek ur. Objawienia Pańskiego zwana Świętem 3 Króli, patronalne święto papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Msze św. porządku niedzielnym. Z inicjatywy Akcji Katolickiej i Gminy Trzciana planujemy zorganizować I Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie przy aptece w Rynku o 10.30, przemarsz ze śpiewem kolęd do kościoła, krótki pokłon 3 Mędrów przy szopce i uroczysta Msza św. Po Eucharystii będzie ciepły poczęstunek na placu przed kościołem zorganizowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej parafii. Zapraszamy do udziału w przemarszu z Rynku do kościoła kolędników misyjnych i i dzieci z rodzinami (mile widziane kolędowe stroje dzieci).
  1. Środowy różaniec poprowadzą róże p. Anny Tracz i Genowefy Stańdo.
  2. Dziękujemy za troskę o czystość kościoła i otoczenia i prosimy kolejne rodziny z Ujazdu na sobotę na godz. 8.00: Więcław Maria, Grabowski Jan, Mrugacz Marek, Waligóra Jan, Błasiński Zbigniew, Błasiński Paweł, Błasiński Antoni i Błasiński Tomasz, Kłósek Paweł i Nowicki Grzegorz.
  3. Kontynuujemy msze św. kolędowe w int. mieszkańców poszczególnych rejonów parafii, grafik na stronie internetowej, a kolęda z poświęceniem nowych domów, a także na życzenie gospodarzy jest możliwa po ustaleniu dogodnego terminu z kapłanem. Porządek mszy kolędowych: Kliknij tutaj
  4. Najbliższa niedziela 9. stycznia jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a zgodnie z tradycją kolędujemy do 2. lutego. Tej niedzieli wypada składka inwestycyjna. Dziękujemy za dotychczasową ofiarność i wpłaty na konto bankowe. 
  5. W minionym 2021 roku ochrzczono 36 dzieci (o 10 więcej niż rok wcześniej!), pobłogosławiono 17 związków małżeńskich (o 10 więcej niż wcześniej), zmarło 30 parafian (o 4 więcej niż w poprzednim), do Komunii przystąpiło 32 uczniów z klas III, tyle samo młodych ludzi przyjęło bierzmowanie. Rozdaliśmy 39 tyś. Komunii, przed pandemią bywało ok. 70 tys. Biorąc pod uwagę liczbę 550 rodzin w parafii, na utrzymanie Pana Organisty złożyło 443 rodziny. Nie złożyło jeszcze 107 rodzin. Decyzją Rady Parafialnej ustalono od tego roku kwotę 100 zł od rodziny ze względu na podwyżki. Dziękujemy za Waszą duchową i materialną roczną troskę o Parafię.
  6. Niech opieka Bożej Rodzicielki Maryi towarzyszyły Wam na wszystkich ścieżkach Roku Pańskiego 2022. Niech uprasza u Księcia Pokoju obfitość łask, pokój serca, potrzebne zdrowie oraz siłę do realizacji szlachetnych życiowych planów.

Dodaj komentarz