Ogłoszenia parafialne – 19.12.2021 r.

IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś już ostatnia ,czwarta niedziela tegorocznego Adwentu. Gratulujemy chłopcom przyjętym do grona ministrantów. Trwa  9-dniowa Nowenna do Dzieciątka Jezus, która przygotowuje nas na przyjście Zbawiciela. Jesteśmy w znacznej mierze po Spowiedzi św. adwentowej. Będzie  jeszcze okazja skorzystania z niej w ciągu najbliższych dni w sąsiednich parafiach, a u nas codziennie pół godziny przed roratami. Do chorych z posługą przedświąteczną udamy w poniedziałek po Mszy roratniej od 8.30.   Zapisy dziś w zakrystii.
  2. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i składane ofiary. Sprzątanie kościoła przed świętami w piątek o godz.: 8.00: Kozioł Janusz, Kuska Dominik , Faber Janusz ,Kącka Bernadetta, Krawczyk Marcin, Halberda  Józef, Kukla Jan/ Ujazd/ , Anielska Małgorzata, Górka Jan, Garbowski Henryk.
  3. Zachęcamy do nabywania jeszcze Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy, aby zaoszczędzić Paniom  z Caritasu czasu i trudu. Jeszcze raz dziękujemy tym rodzinom, które nabywają Opłatki u P. Organisty i w ten sposób doceniają jego pracę na rzecz Parafii  i włączają się w Jego roczne utrzymanie.
  4. W czwartek na 16.30 będziemy ustawiać Szopkę oraz ubierać choinki. Zapraszamy do pomocy w tym przygotowaniu kościoła  na Święta Młodzież nie tylko z KSM-u i lektorów  ale także inną, która należy do naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W piątek ostatnie Roraty – Wigilia Bożego Narodzenia, dzień wyjątkowy dla ludzi wiary. Przeżyjmy go zgodnie z naszą piękną tradycją gromadząc się we wspólnocie miłości przy wieczerzy wigilijnej, łamiąc się opłatkiem, śpiewając kolędy, a potem uczestnicząc w Pasterce o godz.  23.00 odpowiadając na prośbę parafian. Zachowajmy tym bardziej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w tym roku wigilia wypada w piątek (od 14 roku post od pokarmów mięsnych w każdy piątek).
  6. Ofiary z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
  7. Msze św. w Boże Narodzenie w porządku niedzielnym, a 26.12 czyli za tydzień w Świętej Rodziny zamiast Mszy o 15.00 będzie 12.30.  racji połączenia w ten sam dzień Ur. Św. Rodziny i św. Szczepana poświęcenie owsa na każdej mszy i rozesłanie kolędników misyjnych, którzy po każdej Mszy będą zbierać ofiary.  Z racji pandemii nie pójdą do domów.
  8. Podobnie w tym roku ze względu na pandemię wizyta duszpasterska zwana kolędą będzie miała charakter podobny jak w zeszłym roku. Zapraszamy poszczególne rejony Parafii na Mszę św. w waszej intencji z poświęceniem wody, którą można będzie zabrać z wieży do domów. Z kącika z prasą można zabrać modlitewnik kolędowy. Najbliższe msze kolędowe: Kliknij i zobacz
  9. Gość Niedzielny, prasa dla dzieci.

Dodaj komentarz