Ogłoszenia parafialne: 12.12.2021 r.

III Niedziela Adwentu 

1.Dzisiejsza III-cia Niedziela Adwentu jest zwana Niedzielą Radości. Kolor różowy ornatu celebransa zapowiada radość ze zbliżających się  Świat Bożego Narodzenia. To także druga niedziela miesiąca, w której modlimy się za dobroczyńców naszej parafii. W ciągu tygodnia można korzystać z sakramentu pokuty pół godziny przed poranną Mszą św. 

-Dziś na Mszy św. o godz. 11.00  dzieci z kl.III z Trzciany i Łąkty przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymują poświęcone medaliki M.B .Niepokalanej w ramach tego przygotowania.

2.Pozostało nam jeszcze 13 dni  tegorocznego Adwentu. Zapraszamy wciąż do licznego uczestnictwa w Roratach.

3.Jutro wspominamy smutną 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego/1981/. Będziemy modlić się za tych, którzy zginęli broniąc słusznych praw robotników, m. innym za górników z kopalni Wujek…

4.W kalendarzu K-ła wspominamy: jutro św. ŁUCJĘ męczennicę , patronkę chorych na oczy, a we wtorek św. JANA od Krzyża, hiszp. karmelitę, dokt. Kościoła.

5.Sprzątanie kościoła :  w sobotę o godz. 12.00: Stawarz Dariusz, Domagała Irena, Grabowski Grzegorz, Łabęda Grzegorz, Satała Małgorzata,  Łukasik Jan, Burkowicz Bożena,  Balicki Piotr, Anna, Balicki Dawid, Kaczmarczyk Piot.

6.Rozpoczynają się już Spowiedzi Adwentowe, najważniejsze duchowe przygotowanie na Święta B. Narodzenia. Program spowiedzi w parafiach naszego dekanatu jest umieszczony w gablocie.  W naszej parafii tegoroczna Adwentowa Spowiedź św. będzie w najbliższą sobotę od godz.8.30 – 12.00. Bardzo prosimy, aby skorzystać z tej okazji i już wcześniej mieć za sobą to najważniejsze przygotowanie.

Wyjątkowo w sobotę Roraty będą o godz. 8.00, aby bezpośrednio po nich można było skorzystać z Sakram. Pokuty.

7.Zgodnie z zapowiedzią Parafialna CARITAS rozprowadza Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy. Dziękujemy wszystkim,którzy z włączają się w to piękne przedświąteczne dzieło K-ła- pomocy potrzebującym.  

8.Modlitwa  różańcową w środę przed Nowenną :P.T omasz Babral i P.Wiesław Kukla .

9.W najbliższą niedzielę  na Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów naszej Parafii zostanie włączonych 8 chłopców. Najgorliwszym ministrantem listopada został Leon Balicki z kl. IV z Trzciany, II miejsce Dominik Krzysztofiak z kl. VI i Rafał Stańdo lektor z kl. VIIIa, a trzecie Kacper Łabęda.

10.Spotkanie grupy ewangelizacyjnej w niedzielę po mszy o 16.00 w nowej plebanii.

11.Prasa katolicka.

Dodaj komentarz