Ogłoszenia parafialne: 28.11.2021 r.

I Niedziela Adwentu 

 1. Rozpoczynamy czas Adwentu, czas radosnego przygotowania się na przyjście Syna Bożego. Niech udział w pięknym nabożeństwie Rorat będzie elementem tego przygotowania. Codziennie RORATY o godz.6.30 poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepoklepanym Poczęciu N.M. Panny. Tradycyjnie od jutra dla dzieci losowanie nagród adwentowych. Zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypada także I czw.,pt. i sob. miesiąca grudnia. Okazja do Spowiedzi św. przed każdą mszą św.,a w czwartek ta możliwość będzie podczas Adoracji Najświętszego  Sakramentu  od godz. 16.00. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii. W I piątek Msza św. dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania o godz. 19.30
 3. W najbliższą niedzielę- II-gą Adwentu modlimy się za naszych rodaków na Wschodzie i wspieramy ich naszą modlitwą oraz ofiarą.
 4. Sprzątanie kościoła: Legieć Rozalia, Jachymczak Władysław, Fasuga Marek, Kuśnierz Andrzej, Wołowiec Stanisław, Król Krzysztof,  Król Roman, Babral Tomasz, Babral Maciej, Wilczek Jerzy.
 5. Spotkanie członków Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w I piątek po Mszy św. wieczornej na plebani.
 6. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy: we wt. 30.XI. św. ANDRZEJA, patrona ludzi morza, a w piątek św. FR-SZKA Xawerego, wielkiego misjonarza Indii, Japonii  i Chin. 
 7. Próba chóru w czwartek o godz. 19.00, a Scholi w piątek 16.00.
 8. Dziękujemy P. Jarosławowi Gargulowi, Januszowi Szczurowi i Adamowi Mirowskiemu za wykonane w piątek prace utwardzające klińcem alejkę na cmentarzu.
 9. Poświęcamy dziś OPŁATKI na stół wigilijny, które będzie można zabrać u P.Organisty w zakrystii bądź w pomieszczeniach wieży. Ze względów epidemicznych, podobnie jak w ub. roku, P. Organista nie będzie odwiedzał naszych domów. Bardzo zatem prosimy, aby nabywane opłatki były znakiem naszej wdzięczności za Jego pracę w naszej parafii. Będziemy wdzięczni jeśli przy tej okazji rodziny, które jeszcze tego nie uczyniły, uiściły należną roczną opłatę na Jego utrzymanie. Za łaskawe  przyjęcie tej prośby z góry składamy Serdeczne Bóg zapłać ! 
 10. Polecamy najnowsza katolicką prasę/,Gość Niedzielny/ z ciekawymi artykułami na Adwent. 
 11. Od jutra rozpoczynają się msze św. gregoriańskie z pogrzebowych za śp. Marię Kłósek.

Dodaj komentarz