Ogłoszenia parafialne – 21.11.2021 r

Uroczystość Chrystusa Króla  

  1. Dzisiejsza ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto  Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz KSM-u. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w prace i działalność tych stowarzyszeń, służb i organizacji w naszej parafii…
  2. W najbliższą środę ostatnią miesiąca zapraszamy na comiesięczną Zmianę Tajemnic  Róże Żywego Różańca. Modlitwę różańcowa połączoną z wypominkami w środę o 16.30 poprowadzą Róże P. Rozalii Chytroś i P. Cecylii Rusak.
  3. We wtorek 23.XI przypada 1 rocznica śmierci ks. Kan. Władysława Jemioło. Jego pogrzeb rok temu, jak pamiętamy był w czasie obostrzeń sanitarnych, co  uniemożliwiło większej liczbie parafian uczestnictwo  w liturgii pogrzebowej. Dlatego organizujemy wyjazd autokarowy do Parafii Domatków, by tam uczestniczyć we Mszy św. za duszą sp. Ks. kanonika i złożyć kwiaty na cmentarzu ,na jego grobie,  Wyjazd autokaru z parkingu kościelnego o godz. 14.00. U nas msza św. w int. ŚP. ks. Kanonika rano we wtorek 23.XI oraz w środę  wieczorem na Nowennie.
  4. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i prosimy kolejne rodziny w sobotę o godz. 8.00: Kącki Marek, Zdebska Władysława, Palonek Robert, Stańdo Adam, Dziedzic Krzysztof , Kita Dariusz, Konieczny Rafał, Czapeczka Zenon, Burda Krzysztof, Sarota  Jarosław.
  5. W kalendarzu Kościoła wspominamy:  jutro św. CECYLIĘ ,męcz. Patronkę muzyki kościelnej oraz chórów i organistów,  w czwartek św. KATARZYNĘ Aleksandryjską, męcz, Patronkę kolejarzy,
  6. Próba Chóru w czwartek o 19.00, a Scholi w piątek o 16.00.
  7. W najbliższą niedzielę 28.XI  rozpoczynamy w Kościele Nowy Rok Liturgiczny i Adwent, czas radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze  Roraty w niedzielę  o godz. 7.00.
  8. Spotkanie KSM-u w piątek o 19.30 w sali duszpasterskiej na nowej plebanii. Spotkanie aspirantów w sobotę o 9.00, a ministrantów o godz. 9.30.
  9. Prasa katolicka.
  10. Od jutra rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie za + Zenona Jopa oraz + Józefę Paszkot – z mszy pogrzebowych.

                                                                                        

Dodaj komentarz