Ogłoszenia parafialne – 10.10.2021 r.

28 Niedziela Zwykła – Dzień Papieski 

 1. Dzisiejszą II-gą niedzielę października przeżywamy w Polsce jako kolejną Niedzielę Papieską, w której wspieramy Fundację Nowego Tysiąclecia. Nawiązujemy też do przesłania, jakie pozostawił nam św. Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny. To przesłanie nabiera swojej szczególnej aktualności dziś gdy obserwujemy zjawisko deptania podstawowych wartości moralnych w życiu społecznym i rodzinnym. Dziś o 16.00 w sali duszpasterskiej na nowej plebani Spotkanie dyskusyjne dla chętnych /dorosłych i młodzieży/n a temat wiary…organizowane z inicjatywy  KSM ….
 2. Zapraszamy do odmawiania na Różańca: dziś o godz.15.00 oraz w dni powszednie o godz.17.00!!!. Środowy różaniec poprowadzą róże P. Jadwigi Krawczyk i Jadwigi Babral o godz. 17.00.
 3. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Naszą wdzięczność zmarłym i żyjącym nauczycielom, profesorom i katechetom wyrazimy podczas modlitwy różańcowej, na którą serdecznie zapraszamy…
 4. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Limanowej na film pt. „Fatima” w czwartek 14.10 na godz. 19.00 .Wyjazd autokaru z parkingu kościelnego o godz. 18.00 . Zapisy chętnych w miarę wolnych miejsc przyjmujemy w zakrystii … Cena biletu 12 zł
 5. Sprzątanie kościoła: Dyrła Fr-szek, Kukla Zbigniew, Kukla Henryk, Węglarz Jarosław, Kukla Wojciech, Wojcieszak -Sajak Lucyna, Łącki Paweł, Grabowski Łukasz, Kukla St-aw i Burkowicz Tomasz.
 6. Kalendarz K-ła wspomina: w pon. św. Jana XXIII ,papieża , w śr. bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela zakonów bezhabitowych, w czw. św. Małgorzatę Alacoque, w pt. św. Teresę od Jezusa, dr Kościoła.
 7. Spotkanie KSM-u w piątek o 19.30 na starej plebanii. Natomiast w kolejny piątek 22.10 młodzież naszej parafii zaproszona jest na dekanalne spotkanie w kościele św. JP II w Rajbrocie. Uczniowie 7 i 8 klas otrzymają wzór zgody, a uczniowie szkół średnich mogą zgłosić się na wspólny wyjazd w zakrystii. Rodziców prosimy o pomoc…
 8. Spotkanie scholi w piątek o 16.00, a chóru o 19.00.
 9. Do posługi ministranta przygotowuje się aktualnie 8 chłopców z klas III i IV. Dziękujemy rodzicom. Zbiórka aspirantów w sobotę o 9.00, a pozostałych ministrantów o 9.30. 
 10. Po raz kolejny bardzo dziękujemy właścicielom firm HYDROSPRZĘT i HYDROTRANS  z Łąkty Dln.  za kosztowne prace ziemne wykonane wczoraj  na terenie  przykościelnym na rzecz Parafii. Otóż w obrębie nowej plebani, który to teren planujemy przeznaczyć na kolejne miejsca parkingowe dla wiernych przez 8 godzin trzy specjalistyczne maszyny wraz z operatorami  pracowały nad niwelacją terenu, aby wywieźć ziemię i ukształtować jego należyty  poziom.. Bóg zapłać.
 11. Polecamy najnowszą prasę katolicką; Gość Niedzielny.
 12. Intencje Mszalne : od jutra rozpoczynają się msze św. gregoriańskie za śp. Zofię KRÓL 
 13. Spotkanie Zespołu synodalnego w piątek po Mszy św. wieczornej. 

Dodaj komentarz