Ogłoszenia parafialne – 3.10.2021 r.

27 Niedziela Zwykła

 1. Dziś I-sza niedziela miesiąca października  w którym zaproszeni jesteśmy przez Maryję i Kościół do odmawiania Różańca św. Zapraszamy dziś na tę modlitwę o godz. 15.00, zaś codziennie o godz.  godz. 18.00, z wyjątkiem soboty gdzie jest o 8.00. Na mszy św. o godz. 11.00 uroczyste wręczenie różańców dla uczniów kl. III przygotowujących się do I Komunii św. Aby odpowiedzieć na prośbę Maryi wzywającej do modlitwy różańcowej bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcali dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym nabożeństwie, a często nawet pomogli bezpiecznie dotrzeć do kościoła. Niech pandemia nie będzie dyspensą od modlitwy, a tym bardziej mobilizuje nas do modlitwy przez ręce Matki Bożej.
 2. Liczenie wiernych dla statystycznych potrzeb Kościoła w ubiegłą niedzielę wykazało, że w naszej Parafii na 2240 wiernych we Mszach świętych uczestniczyło 1284 osoby, co stanowi ok. 57%. To ok. 10 % mniej niż przed pandemią. Komunię św. przyjęło 373 osoby.
 3. Nasza rodaczka, s. Dorota Domagała 12 października powraca do pracy misyjnej tym razem do Argentyny (Buenos Aires). Polecajmy jej pracę Opatrzności Bożej i  patronom misji, m.in. św. Teresie od Dzieciątka Jezus.
 4. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni, składane ofiary na dekorację i środki czystości. Prosimy kolejne rodziny: sobota o godz. 9.00: Stawarz Paweł, Piskorz Henryk, Joniec Stanisław, Kukla Emil, Ciuruś Marcin, Kukla Paweł, Kukla Grzegorz, Dumieński Dariusz, Kukla Tadeusz, Kłósek Mariusz.
 5. Serdecznie dziękujemy tym mieszkańcom Ujazdu, którzy byli łaskawi przybyć w miniony wtorek, aby wyplewić Wzgórze Dobrego Pasterza. Dzięki sprawnej organizacji prace porządkowe zajęły tylko jedną godzinę.
 6. Środowy różaniec o godz. 18.00 poprowadzą róże p. Ireny Ferenc i Haliny Mech.
 7. W minionym miesiącu najgorliwszą służbą przy ołtarzu wykazał się ministrant Dominik Krzysztofiak, II miejsce Jan Łukasik, a III lektor Rafał Stańdo. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich ministrantów i lektorów do szczególnej obecności przy ołtarzu Pana.
 8. Spotkanie młodzieży KSM w piątek o 19.30 na starej plebanii. Zachęcamy uczniów klas ósmych do udziału.
 9. Natomiast zapraszamy na Spotkanie dyskusyjne dorosłych i młodych w najbliższą niedzielę na godz. 16.00 /budynek nowej plebani/ na temat: Czy wiara ma sens ?Co wiemy o istnieniu Boga ?
 10. Parafialna CARITAS organizuje dla seniorów autokarowy wyjazd integracyjny do Sanktuarium M.B. Królowej w Szczyrku we wtorek 19.10/w. Po drodze wstąpimy do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy chętnych w zakrystii lub u Pań z Caritasu.
 11. W kalendarzu Kościoła wspominamy: pon. 4.X.  – św. FRANCISZKA z Asyżu, Patrona ekologii, wtorek 5.X. – św. FAUSTYNĘ Kowalską, czwartek 7.X – M. Bożą Różańcową
 12. Polecamy prasę katolicką: Promyczek Dobra dla dzieci i Gość Niedzielny…

 

 

Dodaj komentarz