Ogłoszenia parafialne – 26.09.2021 r.

26 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza ostatnia niedziela września jest Dniem Modlitw za Ludzi Niesłyszących oraz Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy. Módlmy się, aby trudny problem uchodźców znalazł mądre międzynarodowe rozwiązanie.
 2. W kalendarzu Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Wincentego a |Paulo, we wtorek św. Wacława patrona Czech, w środę św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, w czwartek św. Hieronima, patrona biblistów, a w piątek św. Teresy od Dz. Jezus, a w sobotę Aniołów Stróżów. Licznym solenizantom składamy najlepsze życzenia.
 3. W najbliższą, ostatnią środę miesiąca zapraszamy Różę Różańcowe na kolejną Zmianę Tajemnic po Nowennie.
 4. W środę modlitwę różańcowa poprowadzą róże p. Cecylii Rusak i Rozalii Chytroś.
 5. W czwartek 30.09.od godz.15.00 do 18.00 Adoracja Najśw. Sakram. w ramach tzw. Adoracji diecezjalnej. Adoracja rozpocznie się w godzinie miłosierdzi o 15.00 i potrawa do godz. 18.00. Do 16.00 Adoracja CARITAS, od 16-17 – mieszkańcy Trzciany i Ujazdu, a od 17.00 – Łąkta Dln.
 6. W piątek rozpoczynamy nowy miesiąc różańcowy, w którym zapraszamy na różaniec, który będzie codziennie o godz. 18.00 ( w sobotę o 8.00, a w niedzielę o 15.00). Uczestnictwem odpowiadamy na prośbę Matki Bożej z Fatimy.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W zakrystii zapisy chorych, okazja do spowiedzi już w środę od 17.30, w czwartek od 16.30 i w piątek przed nabożeństwami. Pierwszy różaniec w piątek o godz. 18.00 poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej. Dodatkowa Msza św. o 20.00 dla KSMu-u i młodzieży. Zapraszamy na nią kandydatów do bierzmowania w miarę możliwości z rodzicami. Na tej Mszy św. młodzież klas ósmych złoży deklarację do bierzmowania. Próba scholi o godz. 17.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca msze św. o 6.30 i 8.00 z nabożeństwem różańcowym. Sobotnia zbiórka z kandydatami na ministrantów o 9.00, a ministrantami o 9.30 w sali na starej plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 100 zapraszamy dzieci z klas III z Trzciany i Łąkty wraz z rodzicami przygotowujące się do I Komunii św.
 10. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00: Gacek Marek, Grabowski Karol, Długosz Artur, Stawarz Maciej, Dudek Andrzej, Dudek Kazimierz, Kukla Marek, Kukla Zygmunt, Golonka Mirosław, Stawarz …
 11. Po raz ostatni w tym roku prosimy mieszkańców Ujazdu, aby byli uprzejmi wyplewić wzgórze Dobrego Pasterza – wizytówkę naszej parafii. Zapraszamy we wtorek na 17.00.
 12. Prasa katolicka i intencje mszalne.

Dodaj komentarz