Ogłoszenia parafialne – 5.09.2021 r.

XXIII Niedziela zwykła:

1. Dziś I-sza niedziela miesiąca września, w której pamiętamy o tych którzy 82 lata temu bohatersko bronili Ojczyzny i złożyli za nią na ołtarzu  najcenniejszy dar – swoje życie. To także Dzień Solidarności z Narodem Afganistanu, który wspieramy ofiarami do puszek.
  2. Dziś o godz. 15.00  mszą św. w intencji mieszkańców Gminy Trzciana, szczególnie pracujących na roli, rozpoczną się tegoroczne Dożynki Gminne, czas dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony. Dalsza sekwencja imprez towarzyszących będzie na Orliku.
  3. W środę 8 września K-ł obchodzi Urocz. Narodzenia Najśw. Maryi Panny zwaną Świętem M.B. Siewnej. Maryja w tej tajemnicy jest główną Patronką naszej diecezji. Tradycyjnie po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
  4. W najbliższą niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie beatyfikacja sługi Bożego Ks. Kard. St. Wyszyńskiego oraz służebnicy Bożej Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość będzie transmitowana w I programie TVP.
  5. Ofiary złożone na tacę z tej II-giej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na cele inwestycyjne parafii.
  6. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i składane odiary, prosimy kolejne rodziny: Kukla Artur, Chwajoł Paweł, Kukla Wiktor, Kukla Krystyna, Kukla Mirosław, Śliwa Marek, Jurgała Józef , Waligóra Stanisław, Wrona Ryszard, Kłósek Andrzej.
  7. Rodziców serdecznie prosimy, aby w tym tygodniu zadbali o katechizmy i ćwiczenia dla swoich dzieci, które będą dostępne na lekcjach religii. Zachęcamy, aby podręczniki nabywać u starszych uczniów w ramach rodzinnej oszczędności.
  8. Spotkanie KSM oraz chętnych z Kl. VIII, którzy chcą do niego należeć w piątek o godz. 19.30. Zwracamy się z prośbą także do rodziców, aby w domu porozmawiali z młodzieżą i zachęcili do przybycia na powyższe spotkanie.
  9. Spotkanie ministrantów w sobotę godz. 9.00, a lektorów w sobotę o godz. 9.30 w kościele.
  10. Lektorem miesiąca sierpnia został Rafał Stańdo z kl. VIII z Trzciany, II ministrant Dominik Krzysztofiak z kl. VI, III miesjce Bartosz Łącki z Łąkty i Sebastian Nędza – Sikoniowski z Trzciany. Gratulujemy pięknej postawy.
  11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny (5 zł) i dodatek o Ks. Kard. Wyszyńskim (10 zł). Do nabycia są Kalendarze Rolnika i Sadownika w cenie 23 zł (forma książkowa).