Ogłoszenia parafialne XXII niedzieli zwykłej- 29.08.2021 r

 1. Dziś ostatnia niedziela tegorocznych wakacji. Dziękujemy za łaski, którymi nas Pan obdarzał w tym czasie wypoczynku.
 2. W kalendarzu Kościoła wspominamy: we wtorek – rocznica powstania Solidarności, w piątek św. Grzegorza Wielkiego – Papieża, od którego wzięły początek Msze św. gregoriańskie.
 3. W środę rozpoczynamy nowy miesiąc wrzesień oraz wspominamy 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się w int. poległych za Ojczyznę. Także w tym dniu rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. na początek roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami pracowników szkół. Także w środę po nowennie zmiana tajemnic różańca świętego. Wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. O poprowadzenie środowej modlitwy różańcowej prosimy róże p. Heleny Burkiewicz i Stanisławy Burkowicz.
 5. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby z Bogiem rozpoczęły nowy etap pracy.
 6. Wyjazd do chorych kapłana z posługą sakramentalną w piątek rano. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 7. Na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście powitamy obraz Matki Bożej Solidarności, który peregrynuje po wybranych parafiach naszej Ojczyzny i przy którym modlimy się za ludzi pracy; pracodawców i pracowników. O godz. 20.00 Msza św. dla młodzieży przy obrazie Matki Bożej zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy KSM i młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. 8.
 8. W pierwszą sobotę z racji obecności obrazu – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP wyjątkowo o godz. 7.00: różaniec, Msza św. i pożegnanie obrazu, który odjedzie do Parafii Łąkta G.
 9. W najbliższą niedzielę Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy Dożynki Gminne, aby dziękować za tegoroczne plony i Boże błogosławieństwo. Po Mszy św. o 16.00 Korowód z wieńcami przejedzie na Orlik, Prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich o raz Piknik Rodzinny.
 10. Sprzątanie kościoła – sobota, 9.00: Zdebski Marek, Kukla Roman, Łyduch Dorota, Mikołajek Klaudiusz, Mikołajek Żaneta, Konopka Adam, Tracz Kazimierz, Wrona Zofia, Guzik Rafał, Kukla Marcin.
 11. Próba Scholi w piątek o godz. 17.00.

Dodaj komentarz