Ogłoszenia parafialne – 8.08.2021 r.

XIX Niedziela Zwykła

 1. Dzięki inicjatywie „Solidarności” i Akcji Katolickiej gościmy dziś wystawę poświęconą bł. ks. Jerzemu. Dziękujemy jej kustoszowi p. Markowi |Kędziorkowi za przybliżenie postaci błogosławionego.
 2. Druga niedziela miesiąca – wspominamy św. Dominika, założyciela zakonu dominikanów, który propagował modlitwę różańcową. Dziękujemy ofiarodawcom za składany dziś dar serca. Po Mszy można nabyć płyty z nagraniami kazań bł. ks. Jerzego, a także wesprzeć leczenie chorego Filipka przez Stowarzyszenie Dobrosław.
 3. W kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy: w poniedziałek – św. Edytę Stein, benedyktynkę, męczennicę, Patronkę Europy, we wtorek św. Wawrzyńca męczennika, w środę św. Klarę – dziewicę, a w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego – męczennika.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do modlitwy w dzień swojego patrona.
 5. W najbliższą niedzielę przeżywamy Ur. Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Dziękujemy Bogu przez Jej ręce za tegoroczne zbiory. Po każdej Mszy św. poświęcimy wieńce, zioła i owoce. Wspominamy 101 r. Cudu nad Wisłą, to także święto Wojska Polskiego. Tego dnia przypada odpust w Nowym Wiśniczu.
 6. Modlitwę różańcową poprowadzą róże p. Jadwigi Krawczyk i Jadwigi Babral.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy: Szaraj Maria, Szaraj Wiesław, Olek Kazimierz, Gaworczyk Dariusz, Piskorz Stanisław, Dyrdał Andrzej, Jarosz Stanisław, Piskorz Józef, Wrona Henryk i Ferenc Bronisław.
 8. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Lubziny na Mszę św. w 1 r. śm. ks. Jaromira Buczaka. Zapisy w zakrystii. Planowany wyjazd z parkingu pod kościołem w czwartek o godz. 15.00. W Lubzinie udamy się na cmentarz, następnie w kościele różaniec i msza św.
 9. Na cmentarzu została wykoszona trawa, prosimy o segregację śmieci. Do kontenera wrzucamy szkło i plastik, a odpady organiczne na przyczepki.
 10. Od 15 sierpnia poza parafii będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za + Kazimierza Jagielskiego z intencji pogrzebowych.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym – ciekawy artykuł o posłudze prymasa Wyszyńskiego w czasie Powstania Warszawskiego, a także o młodym człowieku który dzieli doświadczeniem wolontariatu w Afryce. Jest także artykuł o wykształceniu Polaków – 43 % Polaków ma wykształcenie wyższe – co z tego wynika…

 

Dodaj komentarz