Ogłoszenia parafialne: 4.07.2021 r.

 1. Dziś I-sza niedziela miesiąca wakacyjnego. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji poszkodowanych w ostatnich nawałnicach, których też wspieramy ofiarami złożonymi do puszek CARITAS.
 2. W imieniu O. Prymicjanta Tomasza, jego rodziców dziękujemy tym , którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości prymicyjnej w ub.  niedzielę. Strażakom za ustrojenie drogi, Kołom Gospodyń Wiejskich z Łąkty i Trzciany, tym którzy przybyli na powitanie w sobotę, witającym Prymicjanta w kościele, dziewczętom niosącym wieniec i wszystkim,  za modlitwę i obecność.
 3. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i prosimy kolejne rodziny: Solarz Wojciech, Musialski, Lisowski Tadeusz, Goc Zdzisław, Banaś Ryszard, Banaś Henryk, Stanisz Maria, Stanisz Andrzej, Radzięta Łukasz,  Rosiek Andrzej.
 4. Najbliższa niedziela 11 lipca jest w naszej parafii dniem Odpustu ku czci  naszej patronki św. Małgorzaty P. i M.
 5. W piątek 9.07  Spowiedź św. przed Odpustem od godz. 18.00 – 20.30. Będą obcy księża skorzystajmy z tej okazji ,aby duchowo przeżyć tę uroczystość.
 6. W sobotę tradycyjnie na Cmentarzu w Kaplicy  Miłosierdzia Msza św. za naszych zmarłych o godz. 19.00    ZAPRASZAMY . Ofiara złożona podczas  tej mszy św. jest przeznaczona na utrzymanie czystości  cmentarza. Wykoszony został w ub. tygodniu cały teren  tego świętego miejsca.
 7. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich oraz zadbanie o należyte sortowanie śmieci.
 8. W uroczystość  odpustową porządek  mszy św. jak w niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.00 połączona z jubileuszem  20-lecia kapłaństwa Ks. Rafała Łukasika oraz 10-leciem ks. Macieja Mroczka CM. Kazania głosić będzie Rektor Sem. Księży Misjonarzy z Krakowa Ks. dr Szczepan Szpoton CM. Bardzo prosimy Strażaków o asystę podczas Procesji o godz. 11.00, a grupy niosące feretrony w Boże Ciało by uczyniły to także na  procesji odpustowej.
 9. Wykonaliśmy ostatnio bardzo wiele ważnych i kosztownych prac na terenie przykościelnym oraz wokół  budynku nowej plebani. Ułożono nowe granitowe alejki ,położyliśmy asfaltowy dywan  na drodze  prowadzącej  od szosy do zaplecza plebani o powierzchni ok. 1000 m. kwadratowych, dokonano stabilizacji skarp z użyciem kamienia. Nie byłoby to możliwe do wykonania bez hojności  i życzliwości zacnych sponsorów.  Parafia ze składek musiałaby to czynić przez ponad 1 rok. Każdy kto ma orientację w cenach takich prac wie jakie to jest wyzwanie finansowe. Oczywiście, że włączamy też  w te prace ofiary tych, którzy składają je na tacę i do kopert. To ta właśnie wspólnotowa ofiarność pozwala dokonać  tych rzeczy, które nadają piękno i estetykę  obiektom i terenom przykościelnym.  Dziękujemy za ten dar wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za sprawy Parafii. Sponsorzy prosili by zachować anonimowość, ale wielu z nas  zapewne wie o jakie osoby i podmioty chodzi. Bóg zapłać w imieniu całej Parafii ,bo te inwestycje ze wszech miar mają charakter parafialny. 
 10. Próba Chóru przed Odpustem w piątek o godz. 20.00.
 11. Ministrantem miesiąca czerwca został Piotr Osikowicz, drugie miejsce lektor Rafał Stańdo, a trzecie Sebastian Nędza- Sikoniowski. Gratulujemy pilności. Rodziców prosimy o ułatwianie służenia chłopcom podczas liturgii w czasie  wakacji.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na parafiany, wakacyjny wyjazd do Bułgarii  od 5-14 sierpnia. Nie ma obostrzeń sanitarnych i wystarczy dowód osobisty.
 13. Jutro o godz. 12.30 poświęcenie i oddanie uroczyste do użytku nowego budynku Urzędu Gminy. Przewidziana jest obecność wielu osobistości wśród  nich Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy z małżonką, którzy wcześniej będą na innej uroczystości w Lipnicy Murowanej.
 14. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego z artykułem o naszej parafii i wakacyjne wydanie Promyczka Dobra.

Dodaj komentarz