Poradnia Rodzinna w Nowym Wiśniczu

Dekanalna Katolicka Poradnia Rodzinna przy Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Wiśniczu

(Dom parafialny za kościołem, ulica Ks. J. Białki 1;

tel. 503 585 889 lub 694 407 342

W ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa narzeczeni odbywają dwa spotkania w Poradni.

Terminy spotkań przedślubnych

Spotkania przedślubne odbywają się wyłącznie w pierwsze soboty miesiąca (wyjątkowo w drugą sobotę, gdy w pierwszą sobotę miesiąca wypadnie święto kościelne):

Spotkanie I                           – godz. 9.00

Spotkanie II (za miesiąc)     – godz. 12.00

Ustalanie dat spotkań

Pierwsze spotkanie odbywa się w Poradni Rodzinnej w Nowym Wiśniczu o godz. 9.00

Prosimy o telefoniczne zgłoszenie swojej obecności  na numery: 503 585 889 lub  694 407 342.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań prosimy o kontakt telefoniczny na podane numery telefonów.

Termin drugiego spotkania jest ustalany na spotkaniu pierwszym.

Aby spokojnie odbyć wymagane spotkania, narzeczeni mogą zgłosić się do Poradni nawet pół roku przed datą ślubu (jeszcze przed pierwszą rozmową w kancelarii parafialnej – wtedy kartkę poświadczającą odbycie spotkań otrzymują w poradni).

Zwłaszcza w przypadku pracy za granicą warto zaplanować wizyty znacznie wcześniej i nie odkładać ich na ostatni miesiąc.

Prosimy narzeczonych o złożenie ofiary w wysokości 50 zł. od pary na koszty utrzymania Poradni.

Stały dyżur w poradni

W każdą trzecią środę miesiąca w godz. 18:00-19:00 odbywa się dyżur doradcy rodzinnego. Zachęcamy do skorzystania wtedy z indywidualnych konsultacji i porad małżeństw – bez wcześniejszego umawiania się. W środy nie odbywają się spotkania przedślubne.