Ogłoszenia parafialne – 20.06.2021 r.

  1. Dzisiejsza III-cia niedziela czerwca jest obchodzona w naszej diecezji  jako Święto Rodziny. Ks. Bp Ordynariusz zgodnie z jednomyślną decyzją episkopatu znosi od dziś dyspensę związaną z uczestnictwem w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Transmisja z naszego kościoła pozostanie dla chorych i starszych na Mszy o godz. 11.00. Gościmy dziś w naszej wspólnocie Ks. Macieja Fleszara, który pracuje na misjach w Kongo i który głosi Słowo Boże na wszystkich mszach św. Polecamy Jego osobę i trudną pracę misyjną opiece Jezusa Dobrego Pasterza.
  2. W czwartek wspominamy w kalendarzu K-ła Narodzenie św. Jana Chrzciciela, a w sob. Matkę Bożą w tajemnicy Nieustającej Pomocy-Odpust w Łąkcie.
  3. W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny przeżywany w trudnym czasie pandemii. Msza św. na zakończenie roku o godz. 8.00 dla uczniów Szkoły Podst. z Łąkty i Trzciany. Zapraszamy.
  4. Najbliższa niedziela 27.06 w naszej parafii to niedziela Prymicyjna. Nasz Rodak O. Damian Kaczmarczyk z Zakonu O. Bernardynów  wdzięczny za dar kapłaństwa otrzymany 5. 06 w Kalwarii Zebrzydowskiej, odprawi o godz. 11 Mszę św. Prymicyjną. Wcześniej tj. w sobotę 26.06 zostanie powitany na granicy parafii ok. godz. 16, a następnie odprawi Nabożeństwo do Serca P. Jezusa  w kościele o godz. 17.00 .  Zapraszamy na te chwile Jego powitania.  Ponieważ zawsze przy takiej okazji przybywają goście z zewnątrz chcemy przystroić kościół, trasę przejazdu Ks. Prymicjanta oraz uporządkować wzgórze Dobrego Pasterza. Prosimy serdecznie, aby w środę mieszkańcy Łąkty Działy i Półrolek o godz. 18.00 byli łaskawi przybyć na 2 godziny celem wyplewienia wzgórza z chwastów. Ta kosmetyka będzie już przygotowaniem na Odpust parafialny. Ostatnie prymicje w naszej parafii były 20 lat temu /Ks. Rafała Łukasika, proboszcza nominata w Szymbarku/.
  5. W przyszłą niedzielę imieniny ks. Proboszcza Władysława, msza św. w Jego intencji o 9.00.
  6. Dziękujemy za troskę o czystość kościoła i składane ofiary na dekoracje i środki czystości. Prosimy kolejne rodziny: Kita Zygmunt, Łyduch Rafał, Sroka Grzegorz, Bębenek Antoni, Olszańska Irena, Mikołajek Bronisława, Dutkiewicz Danuta, Stańdo Piotr , Stańdo Adam i Roman Nędza-Sikoniowski.
  7. Na czwartkowym spotkaniu Rady Duszpasterskiej omawiano bieżące sprawy parafii związane z Prymicjami, Odpustem, Cmentarzem oraz pracami prowadzonymi  wokół  budynku nowej plebani. Rada rozważała też zakres prac P. Grabrza. Otóż uznano, że z chwilą dokonania pochówku i uformowania mogiły, kończy On swoją powinność. Dalsza pielęgnacja grobu, poprawa kształtu po naturalnym opadnięciu ziemi należy ewentualnie do najbliższej rodziny zmarłego.
  8. W związku z przygotowaniem prymicji spotkanie scholi w piątek o 17.00, zbiórka ministrantów i lektorów w piątek o 18.30 w kościele, a chóru o 19.30. Zapraszamy.

 

Dodaj komentarz