Ogłoszenia parafialne – 6.06.2021 r.

  1. Dzisiejsza I-sza niedziela czerwca jest w Polsce obchodzona jako Dzień Dziękczynienia za Bożą opiekę nad naszym Narodem. Centralne uroczystości w Świątyni Bożej Opatrzności w  Warszawie .
  2. Trwa tzw. Oktawa Bożego Ciała .Dziś procesja eucharystyczna wokół kościoła na Mszy św. o godz. 9.00. Na tej Mszy św. modlitwa w intencji dzieci z kl.IV obchodzących  Rocznicę przyjęcia I Komunii św.  Codziennie procesja na mszy św. wieczornej o godz. 18.00 do czwartku włącznie. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek, połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz poświęceniem  wianków.
  3. W piątek Uroczystość Najśw. Serca P.Jezusa.Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. W najbliższą 2-gą niedzielę miesiąca przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Patrona rzeczy zaginionych. Ofiary składane z tej niedzieli od rodzin będą przeinaczone na cele parafialne. Porządkujemy plac i teren wokół murów kościoła i nowej plebani, aby nabrał odpowiedniej estetyki przed uroczystością prymicyjną naszego już od wczoraj Ks. Rodaka Damiana Kaczmarczyka/27.06 / oraz przed naszą uroczystością odpustową 11 lipca.
  5. Środową modlitwę różańcową poprowadzą róże P. Jadwigi Krawczyk i P. Jadwigi Babral
  6. Sprzątanie kościoła: Kita Stanisław, Zatorska  Elżbieta, Zatorska Maria, Dudziak Józef , Dudek Alicja, Stańdo Grzegorz, Koźbiał  Mirosław, Sowiński Tomasz, Giza Ryszard. 
  7. Spotkanie Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego we czwartek po Mszy św. wieczornej na plebani.
  8. Ministrantami miesiąca maja zostali:  Rafał Stańdo- kl.VII, Dawid Krzysztofiak – kl. V, Sebastian Nędza- Sikoniowski – kl. VI. Gratulujemy pięknej postawy solidności w pełnionej posłudze.

Dodaj komentarz