Ogłoszenia parafialne – 30.05.2021 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy św. kończy w K-le czas Komunii św. wielkanocnej. Kończy się miesiąc  maj, jutro ostatnie Nabożeństwo Majowe.
  2. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała ,połączona z Procesją Eucharystyczną do 4 Ołtarzy po Mszy św. o godz. 9.00. Prosimy, by wyznaczone  grupy rodzinne przygotowały  te ołtarze  w porozumieniu z P. Organistą. Serdecznie prosimy  Druhów z OSP , aby byli łaskawi zadbać o porządek orszaku procesyjnego. Rodziców dzieci I komunijnych oraz inne grupy prosimy o zabranie feretronów na procesję. Dzieci pierwszokumunijne prosimy, aby przyszły w białych strojach. Inne dzieci sypiące kwiatki będą to czynić pod opieką swoich rodziców i opiekunów. Msze św. w tym dniu o 7.00.9.00 i 15.00  Ofiary złożone na tacę w  Urocz. Bożego Ciała są przeznaczone na funkcjonowanie Hospicjów.
  3. We wtorek 1 czerwca rozpoczynamy nowy miesiąc – czerwiec, poświęcony czci Sercu Jezusa.  W tym dniu o godz. 16.00 w kościele odbędzie się egzamin z wiedzy religijnej uczniów Kl.VII z Trzciany i Łąktyw ramach ich przygotowania do przyjęcia Sakr. Bierzmowania. Pożądana jest obecność jednego rodzica. We wtorek  przypada też Międzynarodowy Dzień  Dziecka…
  4. Zachęcamy do wcześniejszego korzystania z Sakram. Pokuty przed  I piątkiem miesiąca,zwłaszcza dzieci z kl.III po I Komunii św. – SPOWIEDŹ W ŚRODĘ OD 17.00-18.00, po mszy spotkanie ministrantów, lektorów i dzieci sypiących kwiaty.
  5. Sprzątanie kościoła w środę po Nowennie o 18.45: Śliwa Zbigniew, Kącki Krzysztof, Śliwa Grzegorz , Mikołajek Grzegorz, Kłósek Stanisław, Pijanowski Stanisław, Bodurka Irena, Lus Robert , Matras Tomasz, Bodurka Wilhelm. 
  6. Rocznicowa Msza św. dla Kl.IV z Łąkty i Trzciany w niedzielę o godz. 9.00.
  7. Ponieważ łagodzone są restrykcje epidemiczne dlatego od przyszłej niedzieli tj. od 6 czerwca Msze św. z naszej świątyni będą transmitowane tylko o godz. 9.00 i 11.00.
  8. W najbliższą sobotę 5.06 w Klasztorze O.Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 10.00 święcenia kapłańskie z rąk ks. abp. Marka Jędraszewskiego z Krakowa, przyjmie nasz Rodak diakon Damian , Tomasz Kaczmarczyk. Polecajmy Jego osobę opiece M.Bożej, aby owocnie pełnił tę ważną misję w Kościele i Zakonie dla duchowego dobra wiernych.

 

Dodaj komentarz