Ogłoszenia parafialne 16.05.2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która kieruje naszą uwagę ku niebu, celu naszej ziemskiej wędrówki. Zapraszamy wciąż do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 15.00.
  2. 23 maja Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha św./ Pięćdziesiątnicę/ – Zielone Świątki. Możemy zachować tradycję ubierania swoich domów zielonymi gałązkami tataraku bądź brzozy.
  3. We wtorek 18 maja w naszym kościele Ks. bp Stanisław Salaterski z Tarnowa udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. VIII o godz. 15.30. Złożona ofiara na tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny im. ks. bp Jerzego Ablewicza. Wewnątrz świątyni, ze względu na pandemię, będą mogli być na pewno  kandydaci oraz ich świadkowie. Spotkania przygotowawcze dla kandydatów w poniedziałek o 18.00 z rodzicami i ich  świadkami. Spowiedź św. kandydatów i świadków pół godz. przed Mszami w poniedziałek i ewentualnie jeszcze wtorek RANO!!!
  4. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość kościoła, rodzicom bierzmowanych za prace porządkowe wokół kościoła i plebanii, Panu Danielowi Balickiemu za udostępnienie kosiarki. O sprzątanie kościoła oraz złożenie ofiar na środki czystości, dekorację i dezynfekcję prosimy kolejne rodziny: Kłósek Krzysztof, Wilgocki Jacek, Hejmo Robert, Ujejski Marek , Stalmach Mariusz, Anioł Tadeusz, Pietroń Adam, Mroczek Andrzej, Kłósek Krzysztof, Pławecki Rafał
  5. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Anny Dec i P. Marii Pytel. 
  6. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy: w pon. św. Stanisława Papczyńskiego, kpł., a w sob. św. Ritę, zakonnicę.
  7. Spotkanie Zespołu Synodalnego w środę po Majówce na plebani.
  8. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje jednodniową Pielgrzymkę autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Sanktuarium Maryjnego w Licheniu oraz do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Wyjazd z placu przykościelnego w sobotę 22 maja o godz. 4.00 rano. Koszt wyjazdu: 90 zł. Zapisy chętnych w zakrystii do czwartku.
  9. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. 

Dodaj komentarz