Ogłoszenia parafialne – 8.05.2021 r.

  1. Dzisiejsza VI Niedziela Wielkanocy i zarazem II-ga miesiąca maja jest w naszej parafii dniem I Komunii św. 34 dzieci z Kl. III ze Szkoły Podst. z Łąkty Dolnej i Trzciany. Msza św. komunijna, dodatkowa o godz. 12.30. Dzieci  przez cały najbliższy tydzień tzw. Biały Tydzień będą brały udział w nabożeństwach majowych o godz. 18.00 dziękując za dar  Eucharystii. Dziękujemy Rodzicom tych dzieci za złożony dar na rzecz parafii, za ustrojenie kościoła oraz za inne prace porządkowe na  przykościelnym terenie. Bóg zapłać. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na ogrzewanie w minionym sezonie grzewczym (koszt 15000). Bóg zapłać za dar serca składany na tacę i przesyłany przelewem na konto parafii. 
  2. Strażakom z OSP Trzciana dziękujemy za prace związane z oczyszczeniem kamiennego frontonu świątyni.
  3. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa . Tradycyjnie przed tą uroczystością modlimy się w tzw. Dni Krzyżowe o szczęśliwe tegoroczne urodzaje i uchronienie nas od nieszczęść.. Zapraszamy do udziału w procesjach błagalnych wokół kościoła w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00.
  4.  Modlitwę różowawą  przed środową Nowenną poprowadzą róże P.Marii Król i Zofii Rosiek.
  5. Od środy do piątku wspominamy w kolejne dni tzw. zimnych męczenników : św. Pankracego, św. Serwacego i św. Bonifacego, a w sobotę św. Zofię męcz., patronkę wdów.
  6. W czwartek  wspominamy zaś 104 rocznicę objawień M. Bożej we Fatimie, a w piątek św. Macieja Apostoła. 
  7. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni i składane ofiary na środki czystości, dezynfekcji i dekorację, prosimy kolejne rodziny: Wilgocki Piotr, Burek Zdzisław, Stawarz Agata, Pytel Zbigniew, Dudzic Józefa , Bobak Wojciech, Lech Lucek, Bobak Władysław, Studziński Kazimierz, Kłosek Stanisław.
  8. Bierzmowanie uczniów kl. VIII będzie w naszej świątyni we wtorek 18 maja o godz. 15.30.
  9. W miniony czwartek Ks. Prof. Antoni Paciorek przyjął w imieniu Kościoła do grona lektorów naszej parafii 13 młodzieńców, którzy pod okiem Ks. katechety Krzysztofa przygotowani zostali do tej funkcji.
  10. Zachęcamy do lektury najnowszego nr Gościa Niedzielnego. 

Dodaj komentarz