Ogłoszenia parafialne – 2.05.2021 r.

 1. Dzisiejsza I-sza niedziela maja jest Niedzielą Adoracyjną i Dniem Modlitwy za Emigrację i Polonię. To także Dzień Flagi, która jest symbolem naszego patriotyzmu. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Dziś majówka o godz. 15.00, a od poniedziałku do soboty o 18.00. Zachęcamy do śpiewu majówek przy kapliczkach.
 2. Jutro Uroczystość M. Bożej Królowej Polski, święto państwowe, 230 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja /1791 r./. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z dodatkową jeszcze o godz. 14.00. 
 3. W tym tygodniu przypada I czw. i I pt. miesiąca maja. Okazja do Spowiedzi św. przed mszami porannymi i majówkami. W czwartek adoracja od 17.00 o także okazja do spowiedzi… Zachęcamy do wypełnienia obowiązku spowiedzi wielkanocnej także przez młodzież, która w pandemii niekiedy uważa, że jest dyspensowana.
 4. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii … Na godz. 20.00 zapraszamy młodzież,  kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8.
 5. Spotkanie i próba liturgiczna dla dzieci Kl. III z rodzicami w najbliższą środę o godz. 16.30 w kościele.
 6. Uroczystość I Komunii św. tych dzieci w najbliższą niedzielę 9 maja na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.30 Prosimy, aby na tę Mszę św. przybyła tylko najbliższa rodzina dziecka.
 7. SPOWIEDZ ŚW. tych DZIECI oraz ich bliskich w sobotę o godz. 9.00.
 8. Ponieważ łagodnieją obostrzenia epidemiczne dlatego już od najbliższej niedzieli nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00.
 9. Ofiary złożone w najbliższą II-gą niedzielę miesiąca na tacę i do kopert będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem świątyni. Mniejsza liczba uczestników sprawia, że jest potrzeba przeznaczenia takiej tacy na wspomniany cel. Koszt ogrzewania tej zimy wyniósł 15 tysięcy zł.
 10. We wtorek 4 maja wspominamy św. FLORIANA męcz, patrona Strażaków, a w sob. 8 maja wspominamy św. STANISŁAWA ze Szczepanowa bpa, patrona Ojczyzny i naszej diecezji tarnowskiej. 
 11. DZIĘKUJEMY P. Wiesławowi Kukli z Pólrolek za montaż rynien na miejscu skradzionych 2 tyg. temu oraz właścicielowi Firmy Dudek-Dachy za dostarczenie na czas materiału. Firmie P. Antoniego Błasińskiego z Ujazdu za ważną naprawę systemu napędowego dzwonów na wieży kościoła. Także Firmie Hydrosprzet i Hydrotrans za wykonane kolejne prace ziemne przy budowie alejek na terenie przykościelnym.
 12. Spotkanie ministrantów z klas 7-8 kandydatów na lektorów we wtorek po Mszy wieczornej (próba liturgiczna), a w czwartek na Mszy o godz. 18.00 włączymy tych chłopców do grona lektorów.
 13. Prasa katolicka : Promyczek Dobra i Gość Niedzielny.
 14. Intencje mszalne. Od 4.05 greg. za + Irenę Banaś
 15. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni i składane ofiary i prosimy kolejne rodziny na sobotę na godz. 10.00: Kołodziej Krzysztof, Dudek Dominik, Dudek Roman, Majka Janina, Pietroń Paweł, Trojański Zdzisław, Janik Bronisław, Kuska Andrzej, Gądek Andrzej, Zdebski Mieczysław.

Dodaj komentarz