Ogłoszenia parafialne – 25.04.2021 r

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Będziemy polecać Bogu tę jakże ważną sprawę dla Kościoła w modlitwach do Jezusa Dobrego Pasterza. Dzisiejsza niedziela to także kolejna Niedziela Synodalna. Dziękujemy ks. dr. Piotrowi Cebuli – Sekretarzowi V Synodu Diecezji Tarnowskiej za wygłoszone słowo Boże.
  2. W najbliższą środę -ostatnią miesiąca- Zmiana Tajemnic Różańca św. po Nowennie.
  3. Kolejne Spotkanie dla dzieci komunijnych z kl.III z Łąkty i Trzciany wraz z rodzicami w środę przed Nowenną o godz. 16.30.
  4. W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc maryjny maj, a wraz z nim piękne Nabożeństwa Majowe zwane Majówkami. Pierwsza Majówka w sob. o godz.18.00 .Zapraszamy też do praktykowania majówek przy kapliczkach przydrożnych z zachowaniem norm sanitarnych lub w domu rodzinnym, jeśli nie mamy możliwości uczestnictwa w kościele.
  5. W czwartek wspominamy św. Katarzynę ze Sieny, Patronkę Europy.
  6. Jest to także Dzień  Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  7. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.
  8. Sprzątanie kościoła: Zachariasz Jacek, Grabowski Marek, Łukasik Jan, Łukasik Dawid, Stokłosa  Ryszard , Poznański Józef, Mączka Krzysztof, Kołodziej Kazimierz, Kołodziej Stanisław, Stokłosa Józef.
  9. W poniedziałek /jutro/ prosimy starszych lektorów oraz młodzież z KSM o pomoc w rozebraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego  po mszy św. wieczornej.
  10. Planowany jest z naszej  parafii wakacyjny wyjazd do Bułgarii szlakiem  zabytków tego kraju, sławne monastyry, zwiedzanie stolicy Sofii oraz wypoczynek nad Morzem Czarnym. Termin sierpniowego wyjazdu, koszt i inne szczegóły są umieszczone  na stronie internetowej parafii oraz w gablocie na afiszu. Planowany jest też wypoczynek młodzieży w lipcu, także w tym kraju. Wszystko zależne będzie od ewentualnych ograniczeń.
  11. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz dla dorosłych.
  12. Rozpoczynają się msze św. gregoriańskie za śp. Marie Stokłosę Stanisławę Pijanowską, Władysławę Natanek oraz z śp. Bronisława Gadzinę. Lista mszy św. jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.