III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

1. Dziś kolejna, III-cia Niedziela Wielkiego Postu.
Nie będzie dziś Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz.14.30 natomiast będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 oraz oczywiście dotychczasowa Msza św. o godz. 15.00 !!!!

2. W związku z epidemią koronawirusa, która dotyka nas, choć na szczęście w mniejszym natężeniu niż inne kraje, Kościół przyłącza się do apelu władz i służb sanitarnych odpowiedzialnych za nasze zdrowie. Zachęca by przestrzegać wszystkich tych procedur bezpieczeństwa, które zostały ustalone i przekazane społeczeństwu. Jednocześnie też zachęca , byśmy obok tych działań czysto ludzkich nie lekceważyli tej innej, ważnej pomocy duchowej,którą zawsze oferuje nam Boża Opatrzność,jeśli oczywiście o nią będziemy prosić w naszej ufnej ,gorliwej modlitwie .
W ciągu tygodnia po każdej Mszy św. wieczornej /pon. ,śr. i pt./ będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty od około 17.30 do 19.00. (prosimy rozłożyć obecność na adoracji w czasie, zarówno co do godzin jak i dni, pamiętajmy 50 osób!) Będzie też możliwość korzystania ze Spowiedzi św. przed porannymi Mszami św.
Przy okazji prośba, abyśmy dostosowali się do procedur, o których mówią rozporządzenia władz ,a dotyczące liczby uczestników zgromadzenia do 50 osób.
Biskupi zachęcają tez , abyśmy wspierali na różny sposób osoby starsze ,samotne ,te z kręgu naszych sąsiadów ,które wymagają może jakiejś szczególnej pomocy /zakupy żywności, lekarstw itp. /.
-Transmisje Mszy św. w dzisiejszą niedzielę 15.03.2020r w telewizji :
7.00 .9.00 ,9.30 , 12.00 i 13.00 / Terminarz w gablocie parafialnej .

3. We czwartek 19 marca przypada Wspomnienie św. Józefa Oblub. N.M.Panny, Opiekuna Pana Jezusa ,Patrona Kościoła i ludzi pracy. We wtorek wspomnienie św. Patryka ,bpa, Patrona Irlandii .

4. Sprzątanie kościoła:
Burek Anna, Korta Maria , Bębenek Wiesław, Lech Irena, Natanek Stanisław oraz Dudek Łukasz ..

5. Przy wyjściu z świątyni można nabywać baranki i paschaliki CARITAS na stół wielkanocny.

6. Polecamy jako lekturę : Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Promyczek Dobra i tyg. Źródło.

7. KSM WSPOMOŻE CIĘ

W związku z tym, że panuje pandemia koronawirusa zrobimy zakupy dla osób starszych, które tego potrzebują, a nie chcą wychodzić z domu. Po prostu się z nami skontaktuj🙂
Nr. tel. 663 082 178;
Jeśli wiesz o takiej osobie starszej która może potrzebować pomocy daj nam znać w wiadomości/telefonicznie!

8. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 
* Od 16.03.2020 r. – msze św. gregoriańskie za śp. Marię Krawczyk – MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE POZA PARAFIĄ od 16.III.2020


Warto pamiętać ,że :

Kościół w pełni popiera wprowadzone przez  władze państwowe rozporządzenia związane ze stanem zagrożenia epidemicznego  kraju. Jednocześnie apeluje o zachowanie spokoju i nieuleganie emocjom i panice. Zachęca do przestrzegania sanitarnych procedur i nieuleganie egoizmowi, który wyraża się w irracjonalnych zakupach i nadmiernym gromadzeniu żywności. Pamiętajmy,  że na szczęście Polska ma duże nadwyżki zboża /mąki/, mięsa /drobiu i wołowiny./ ziemniaków i innych produktów. Będą one sukcesywnie dostarczane do sklepów w miarę potrzeb, o czym zapewniają władze…. Nie niszczmy żywności przez nadmierne jej gromadzenie ,bowiem jak mówią statystki   w Polsce co roku 9 ml. ton jest wyrzucanych na śmietnik. Pamiętajmy, że walczymy z wirusem , a nie z klęską głodu. Niech zatem roztropność, mądrość ,ludzka solidarność i  ufność w Boża pomoc ,będą dla nas życiowym wsparciem w dniach epidemicznego zagrożenia .


Komunikat Ks. Biskupa do przeczytania tutaj -> Ważny komunikat Ks. Biskupa

Dodaj komentarz