Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – „DOBREGO PASTERZA” – 30.04.2023

     Usłyszymy dzisiaj w kolekcie mszalnej prośbę, abyśmy jako pokorny lud szli za zwycięskim Pasterzem. Jesteśmy owczarnią, którą Jezus Chrystus Dobry Pasterz prowadzi na zielone pastwiska. Często jesteśmy zagubionymi owcami, które On znajduje i bierze na swoje ramiona. Idźmy za Nim pełni zaufania, zwłaszcza wtedy, gdy widzimy wokół siebie ciemną dolinę.

 1. Serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości, przybyłych na długi majowy weekend do naszej Parafii. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i dobrego wypoczynku. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym nowym tygodniu.

  2. Dzisiaj Niedziela „Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Za powołanych do służby Bożej w kościele będziemy modlić się przez cały ten tydzień w czasie Mszy św. i nabożeństw majowych.

  3. Kończy się miesiąc kwiecień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim – za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać.

  4. Jutro rozpoczynamy Maryjny miesiąc – maj. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo majowe: w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę i święta o godz. 15.00.

  5. We środę  – 3 maja – przypada Uroczystość N. Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Jest to święto zarówno religijne jak i narodowe. Msze św. w tym dniu będą tak jak w każdą  niedzielę. Ostatnia Msza św. będzie po majówce o godz. 15.00.
  6.
  W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać      z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

  7. We czwartek – w I czwartek miesiąca – na swoją  Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej.

  8. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych.

  9. Zapraszamy na modlitewne spotkanie dla młodzieży z racji pierwszego piątku o 19.30 w kościele. A lektorów na spotkanie w sobotę o 9.00.

  10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Janusza Śliwy, Marka Bujaka, Józefa Pijanowskiego, Olega Khmarskyiego, Mirosława Mordarskiego, Zygmunta Jagielskiego, Janusza Bujaka, Jakuba Grochowskiego, Marka Jagielskiego i Roberta Bujaka.

  11. Bardzo dziękujemy osobom, którzy dołożyli starań i środków, aby zakupić dla parafii profesjonalną kosiarkę z możliwością odśnieżania. To. m. in. rodzice bierzmowanych, Pan Dariusz Stawarz, Właściciele Delikatesów Centrum Państwo Marta i Roman Dziedzic, Państwo Bożena  Andrzej Salach, Firmie Elektroinstalacyjnej Konstanta z Ujazdu Pana Łukasza Pytla i ofiarodawcom anonimowym. Bóg zapłać.

  12. Jak zauważyliśmy rozpoczęto prace renowacyjne elewacji kościoła. Ze względu na pęknięcia tynku zewnętrznego na elewacji  frontowej wież, wnikaniem wody i destrukcji ceglanego muru podjęto prace interwencyjne zmierzające do zahamowania tego procesu. Konieczne jest skucie zdezintegrowanych partii muru, wzmocnienie  struktury cegieł, miejscowa ich wymiana i uzupełnienie grubości muru. W trakcie prac zostanie  pod ciśnieniem zmyta cała elewacja i docelowo odnowiona kolorystyka farbami silikonowymi..  Prace renowacyjne kolorystyki ścian  kontynuowane będą również  sukcesywnie na ścianach bocznych kościoła, tak aby uzyskać pożądany efekt estetyczny elewacji naszej świątyni. Serdecznie prosimy o wsparcie modlitwą i darem serca rozpoczętych prac i odnowienia elewacji. Szczególnie potrzebna jest modlitwa o dobrą pogodę i bezpieczny przebieg prac. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz na konto naszej Parafii. Więcej szczegółów o pracach remontowych a także konto Parafii są podane na naszej stronie internetowej.

  13. Tam też oraz w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” i „Promyczek dobra” dla dzieci…

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA – 23.04.2023 r. 
Serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i umocnienia sił duchowych i fizycznych. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym ostatnim tygodniu kwietnia.

Dzisiaj w całej Polsce  obchodzimy Niedzielę Biblijną,  która rozpoczyna  XV  Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Ma on uświadomić nam znaczenie Słowa Bożego dla naszego życia i zachęcić nas do codziennego czytania i rozważania Pisma św. Pamiętajmy, że Słowo Boże jest zawsze aktualne i       w każdym dniu przynosi nam konkretne przesłanie, dając odpowiedzi, wskazówki, przestrogi, pocieszenia, ale przede wszystkim przynosząc nadzieję, której tak bardzo potrzebujemy. W tym roku szczególnie zachęcamy do czytania  indywidualnie lub rodzinnie Ewangelii wg św. Jana.

Jutro w liturgii będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, przeniesioną z dnia dzisiejszego. Przez jego przyczynę wypraszajmy łaski dla naszej ojczyzny.

We wtorek 25 kwietnia obchodzimy święto św. MARKA Ewangelisty. Z tej okazji tradycyjnie modlić się będziemy o szczęśliwe tegoroczne urodzaje na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie wszystkich rolników, sadowników i ogrodników. Po Mszy św. tradycyjna procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Św. i błogosławieństwo pól na czas wzrastania roślin… Wyjątkowo też we wtorek po procesji /a nie w ostatnią środę/ zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.

We środę o godz. 18.00 w Leszczynie nasza młodzież z kl. VIII  przyjmie sakrament Bierzmowania. Włączmy się wszyscy do modlitwy w intencji naszej młodzieży, o godne przyjęcie tego sakramentu. Szczególnie do wspólnej modlitwy zapraszamy samą młodzież i ich rodziców jak również świadków Bierzmowania. Pół godziny przed Mszą św. w poniedziałek w Trzcianie i we wtorek w Leszczynie / bo tam odbędzie się próba/ możliwość spowiedzi dla młodzieży, rodziców i świadków.

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Heleny Burkiewicz i p. Stanisławy Burkiewicz.

W piątek godz. 19.30 zapraszamy młodzież z KSM-u na swoje cotygodniowe spotkanie…a w sobotę o godz. 9.00 w kościele zapraszamy wszystkich ministrantów.

Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.  Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w demontażu grobu Pańskiego: panom Rafałowi Królowi i Panu Organiście.. oraz naszej młodzieży z KSM-u. Dziękujemy też członkom Rady Parafialnej za wielkie zaangażowanie i wszelką pomoc w pracach przy obecnie trwających remontach naszego kościoła. Wszystkim za dobre serce i życzliwość Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Zbigniewa Śliwy, Krzysztofa Kąckiego, Grzegorza Śliwy, Grzegorza Mikołajka, Stanisława Kłóska, Stanisława Pijanowskiego, Ireny Bodurka, Tomasza Matrasa, Wilhelma Bodurka, Cecylii Tyrała i Henryka Krzyśka.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.

      WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023

Serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i umocnienia sił duchowych i fizycznych w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w dzień powszedni.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy Diecezjalny Dzień „Caritas”; modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za pracowników „Caritas” w naszej diecezji i za członków „Caritas” przy naszej Parafii.  Niedziela dzisiejsza rozpoczyna także 79 „Tydzień Miłosierdzia”. Dziękujemy wszystkim świadczącym bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym. Członków „Caritas” przy naszej Parafii zapraszamy na wspólne spotkanie na plebani we środę po Mszy św. i nowennie. 

Serdecznie dziękujemy za ofiary zbierane po Mszy św. do puszek,  przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska – do dyspozycji Caritas diecezjalnych. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać!     

Wierni, którzy dzisiaj przystąpią do Komunii św., odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, pomodlą się w int. Ojca św. zyskują odpust zupełny. Wspólną Koronkę poprowadzą dzisiaj członkowie Caritas o godz. 14.40 czyli przed ostatnią Mszą św.

Dziękujemy szkolnym Kołom „Caritas” za zbiórkę „Skarbonka wielkopostna”. Dzieci i rodzice zebrali 2.510,50 zł. Kwota ta w całości została przekazana p. Irenie Tracz na rehabilitację.

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Matras i Stanisławy Kaczmarczyk.

W piątek o 16.30 zapraszamy do kościoła na spotkanie dzieci z klas III z rodzicami, przed uroczystością I Komunii św., która w naszej Parafii będzie w niedzielę 14 maja.

Także w piątek po Mszy św. ok. 18.30 prosimy członków Rady Parafialnej, lektorów i młodzież o pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego. Dziękujemy także p. Rafałowi, p. Konradowi, p. Organiście i młodzieży za demontaż Ciemnicy w ubiegły piątek. A o godz. 19.30 w piątek zapraszamy młodzież z KSM-u na swoje cotygodniowe spotkanie.

Przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną.  Rozpoczniemy  XV  Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Stefana Burka, Piotra Burka, Mariana Mroza, Józefa Staszela, Kazimierza Stochela, Marii Staszel, Piotra Zachariasza, Bożenę Jagielską, Józefa Kąckiego i Michała Kity.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.

Zauważyliśmy zapewne postawione rusztowanie. Bardzo prosimy o ostrożność przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej w tym tygodniu rozpoczniemy prace naprawcze elewacji frontowej kościoła – wież i szczytu frontowego, zniwelowanie pęknięć i rozwarstwień murów wieży. Prosimy o pomoc do prac ogólnobudowlanych: od środy dwie, trzy osoby każdego dnia. Za każdą pomoc i życzliwość już dzisiaj bardzo dziękujemy…O szczegółach prac będziemy na bieżąco informować.

Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci. 

Na stronie internetowej i w gablocie są także wywieszone Msze św. gregoriańskie i inne odprawiane poza Parafią za zmarłych, prosimy się z nimi zapoznać.

Wczoraj zmarła śp. Małgorzata Swachta z Trzciany. Pogrzeb w środę o godz. 15.00. 

NIECH MIŁOSIERNY JEZUS WSZYSTKIM WAM BŁOGOSŁAWI!

Drodzy Parafianie i Goście!

Informujemy Was, że trwają zaawansowane prace na budowie nowego parkingu przy naszym cmentarzu parafialnym. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Hydrosprzęt za wykonane już prace i ich koordynację. Dziękujemy sponsorom i darczyńcom za przekazany już materiał: Panu Zbigniewowi Mochelowi za bezinteresowne przekazanie 12 samochodów gruzu, Panu Pawłowi Kłóskowi za bezinteresowne przekazanie 6 samochodów pospuły. Nadal potrzebujemy jeszcze 10 samochodów niesortu, 10 samochodów kruszywa 30-60, i 10 samochodów pospuły.

Bardzo prosimy o dalszą pomoc w pozyskaniu tych materiałów.

Poza tym, kosztorys pozostałych robót wraz z kanalizacją opadową jest przewidziany no ok. 29.000 zł.

Przy okazji przypominamy, że kontenery na śmieci znajdują się poza bramą cmentarza – po drugiej stronie drogi przy głównym wejściu. Uprzejmie prosimy, aby nie pozastawiać śmieci na cmentarzu, w miarę możliwości sortować i zabierać do domu – jak to jest na wielu cmentarzach. 

Aktualnie, decyzją Rady Parafialnej z 2022 roku kwota opłaty za 1 miejsce na cmentarzu pod nagrobek wynosi 500 zł (na 20 lat), a dla osób wykupujących miejsce, którzy nie są z naszej parafii opłata wynosi 1500 zł. Po upływie terminu 20 lat należy w miarę możliwości przedłużyć „opłatę cmentarną”.

Dziękujemy za wszelkie ofiary przekazywane na cele inwestycyjne na składkę

oraz przez konto bankowe: 

58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

*** Bóg zapłać ***

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 10.04.2023

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na K.U.L i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie i w Tarnowie.  Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać!

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy Róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa.

W piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Także w piątek o godz. 19.30 zapraszamy młodzież KSM-u na swoje spotkanie.

Za tydzień – druga niedziela wielkanocna – jest nazywana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 79 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. złożymy ofiary do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnych.   

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Krzysztofa Kłóska, Jacka Wilgockiego, Roberta Hejmo, Marka Ujejskiego, Mariusza Stalmacha, Tadeusza Anioła, Adama Pietronia, Zbigniewa Matusa, Krzysztofa Kłóska i Rafała Pławeckiego.

Chcemy poinformować Parafian, że trwają zaawansowane prace na budowie nowego parkingu przy naszym cmentarzu parafialnym…Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Hydrosprzęt za wykonane już prace i ich koordynację…dziękujemy sponsorom i darczyńcom za przekazany już materiał: Pan Zbigniewowi Mochelowi za bezinteresowne przekazanie 12 samochodów gruzu, Panu Pawłowi Kłóskowi za bezinteresowne przekazanie 6 samochodów pospuły. Nadal potrzebujemy jeszcze 10 samochodów niesortu, 10 samochodów kruszywa 30 – 60, i 10 samochodów pospuły…Bardzo prosimy o dalszą pomoc w pozyskaniu tych materiałów…Poza tym, kosztorys pozostałych robót wraz z kanalizacją opadową jest przewidziany no ok. 29.000 zł.

                   WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM – RADOSNEGO ALLELUJA!