Ogłoszenia parafialne

 1. Niedziela Zesłania Ducha św. zwana Pięćdziesiątnicy kończy w K-le tzw. okres wielkanocny. Chciejmy często przyzywać w naszym życiu pomocy Ducha św., zwłaszcza w chwilach trudnych proszą Go o mądrość i męstwo w podejmowanych decyzjach.. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek- Święto Matki Kościoła. Msze św. w naszej świątyni o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.  Przyjdźmy do naszej Matki, ufni w Jej wstawiennictwo, aby Ją prosić o dalszą  opiekę nad nami i naszymi rodzinami.
 2. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca maja, zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Majówce.
 3. W najbliższą niedzielę 30 .05, ostatnia miesiąca czcimy Trójcę Przenajświętszą-największą tajemnicę naszej wiary. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 4. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za ustrojenie kościoła na wtorkową uroczystość i za złożony dar na rzecz parafii.
 5. Sprzątanie kościoła: Burek Stefan , Burek Piotr , Mróz Marian , Staszel Józef , Stochel Kazimierz, Staszel Maria, Zachariasz Piotr , Jagielska Bożena, Kącki Józef , Kita Michał. 
 6. Zbliża się Urocz. Bożego Ciała dlatego już wcześniej w gablocie parafialnej i na stronie internetowej jest umieszczona lista rodzin które prosimy w tym roku do przygotowania ołtarzy. Procesja będzie w takiej formule, jak było to w roku ubiegłym, czyli na placu przykościelnym i na terenie nowej plebani. 

                      I Ołtarz przy Figurze Serca P. Jezusa: 358 –  Gutowski Stanisław, Snopek Paweł, 18   –  Dębowska  Magdalena, 361 –  Cempura  Henryk, 341 –  Cempura  Adrian, 22   –  Mika  Adam, 277 –  Zdebski  Jacek, 193 –  Sumara  Marek, 272 –  Borzyński  Grzegorz, 204 –  Jop  Zenon

                     II Ołtarz na frontonie kościoła, 269 –  Ferenc  Bronisław, 226 –  Szczur  Janusz, 78   –  Rzepecki  Jacek, 111 –  Matras  Piotr, 108 –  Dyrdał  Wacław, 416 –  Tracz  Stanisław, 186 –  Dyrdał  Genowefa, 275 –  Gierek  Jan, 86   –  Banaś  Władysław, 169 –  Kaczmarczyk  Stanisław,             

                 III Ołtarz – budynek nowej plebanii – 83   –  Szaraj  Maria, 453 –  Szaraj  Wiesław, 231 –  Polek  Kazimierz, 469 –  Gaworczyk  Dariusz, 29   –  Piskorz  Stanisław, 163 –  Dyrdał  Andrzej, 133 –  Jarosz  Stanisław, 118 –  Piskorz  Józef

                 IV Ołtarz – na budynku garażu, 476    –  Watrak  Piotr,           –  Łącki  Mariusz, 191    –  Mirowski  Adam, 444    –  Przybyłko  Wojciech, 138 a –  Krawczyk  Paweł, 138 b –  Krawczyk  Marek, 138    –  Cierniak  Anna, 138 c  –  Krawczyk  Piotr, 112    –  Janioł  Anna, 408   –   Dudek  Zbigniew 

UWAGA: Przedstawicieli z poszczególnych grup ,którzy są podkreśleni bardzo serdecznie prosimy, aby skonsultowali się wcześniej  z P. Organistą i omówili ewentualne szczegóły dotyczące strojenia.

7. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej. 

 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która kieruje naszą uwagę ku niebu, celu naszej ziemskiej wędrówki. Zapraszamy wciąż do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 15.00.
 2. 23 maja Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha św./ Pięćdziesiątnicę/ – Zielone Świątki. Możemy zachować tradycję ubierania swoich domów zielonymi gałązkami tataraku bądź brzozy.
 3. We wtorek 18 maja w naszym kościele Ks. bp Stanisław Salaterski z Tarnowa udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. VIII o godz. 15.30. Złożona ofiara na tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny im. ks. bp Jerzego Ablewicza. Wewnątrz świątyni, ze względu na pandemię, będą mogli być na pewno  kandydaci oraz ich świadkowie. Spotkania przygotowawcze dla kandydatów w poniedziałek o 18.00 z rodzicami i ich  świadkami. Spowiedź św. kandydatów i świadków pół godz. przed Mszami w poniedziałek i ewentualnie jeszcze wtorek RANO!!!
 4. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość kościoła, rodzicom bierzmowanych za prace porządkowe wokół kościoła i plebanii, Panu Danielowi Balickiemu za udostępnienie kosiarki. O sprzątanie kościoła oraz złożenie ofiar na środki czystości, dekorację i dezynfekcję prosimy kolejne rodziny: Kłósek Krzysztof, Wilgocki Jacek, Hejmo Robert, Ujejski Marek , Stalmach Mariusz, Anioł Tadeusz, Pietroń Adam, Mroczek Andrzej, Kłósek Krzysztof, Pławecki Rafał
 5. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Anny Dec i P. Marii Pytel. 
 6. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy: w pon. św. Stanisława Papczyńskiego, kpł., a w sob. św. Ritę, zakonnicę.
 7. Spotkanie Zespołu Synodalnego w środę po Majówce na plebani.
 8. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje jednodniową Pielgrzymkę autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Sanktuarium Maryjnego w Licheniu oraz do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Wyjazd z placu przykościelnego w sobotę 22 maja o godz. 4.00 rano. Koszt wyjazdu: 90 zł. Zapisy chętnych w zakrystii do czwartku.
 9. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. 
 1. Dzisiejsza VI Niedziela Wielkanocy i zarazem II-ga miesiąca maja jest w naszej parafii dniem I Komunii św. 34 dzieci z Kl. III ze Szkoły Podst. z Łąkty Dolnej i Trzciany. Msza św. komunijna, dodatkowa o godz. 12.30. Dzieci  przez cały najbliższy tydzień tzw. Biały Tydzień będą brały udział w nabożeństwach majowych o godz. 18.00 dziękując za dar  Eucharystii. Dziękujemy Rodzicom tych dzieci za złożony dar na rzecz parafii, za ustrojenie kościoła oraz za inne prace porządkowe na  przykościelnym terenie. Bóg zapłać. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na ogrzewanie w minionym sezonie grzewczym (koszt 15000). Bóg zapłać za dar serca składany na tacę i przesyłany przelewem na konto parafii. 
 2. Strażakom z OSP Trzciana dziękujemy za prace związane z oczyszczeniem kamiennego frontonu świątyni.
 3. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa . Tradycyjnie przed tą uroczystością modlimy się w tzw. Dni Krzyżowe o szczęśliwe tegoroczne urodzaje i uchronienie nas od nieszczęść.. Zapraszamy do udziału w procesjach błagalnych wokół kościoła w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00.
 4.  Modlitwę różowawą  przed środową Nowenną poprowadzą róże P.Marii Król i Zofii Rosiek.
 5. Od środy do piątku wspominamy w kolejne dni tzw. zimnych męczenników : św. Pankracego, św. Serwacego i św. Bonifacego, a w sobotę św. Zofię męcz., patronkę wdów.
 6. W czwartek  wspominamy zaś 104 rocznicę objawień M. Bożej we Fatimie, a w piątek św. Macieja Apostoła. 
 7. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni i składane ofiary na środki czystości, dezynfekcji i dekorację, prosimy kolejne rodziny: Wilgocki Piotr, Burek Zdzisław, Stawarz Agata, Pytel Zbigniew, Dudzic Józefa , Bobak Wojciech, Lech Lucek, Bobak Władysław, Studziński Kazimierz, Kłosek Stanisław.
 8. Bierzmowanie uczniów kl. VIII będzie w naszej świątyni we wtorek 18 maja o godz. 15.30.
 9. W miniony czwartek Ks. Prof. Antoni Paciorek przyjął w imieniu Kościoła do grona lektorów naszej parafii 13 młodzieńców, którzy pod okiem Ks. katechety Krzysztofa przygotowani zostali do tej funkcji.
 10. Zachęcamy do lektury najnowszego nr Gościa Niedzielnego. 
 1. Dzisiejsza I-sza niedziela maja jest Niedzielą Adoracyjną i Dniem Modlitwy za Emigrację i Polonię. To także Dzień Flagi, która jest symbolem naszego patriotyzmu. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Dziś majówka o godz. 15.00, a od poniedziałku do soboty o 18.00. Zachęcamy do śpiewu majówek przy kapliczkach.
 2. Jutro Uroczystość M. Bożej Królowej Polski, święto państwowe, 230 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja /1791 r./. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z dodatkową jeszcze o godz. 14.00. 
 3. W tym tygodniu przypada I czw. i I pt. miesiąca maja. Okazja do Spowiedzi św. przed mszami porannymi i majówkami. W czwartek adoracja od 17.00 o także okazja do spowiedzi… Zachęcamy do wypełnienia obowiązku spowiedzi wielkanocnej także przez młodzież, która w pandemii niekiedy uważa, że jest dyspensowana.
 4. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii … Na godz. 20.00 zapraszamy młodzież,  kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8.
 5. Spotkanie i próba liturgiczna dla dzieci Kl. III z rodzicami w najbliższą środę o godz. 16.30 w kościele.
 6. Uroczystość I Komunii św. tych dzieci w najbliższą niedzielę 9 maja na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.30 Prosimy, aby na tę Mszę św. przybyła tylko najbliższa rodzina dziecka.
 7. SPOWIEDZ ŚW. tych DZIECI oraz ich bliskich w sobotę o godz. 9.00.
 8. Ponieważ łagodnieją obostrzenia epidemiczne dlatego już od najbliższej niedzieli nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00.
 9. Ofiary złożone w najbliższą II-gą niedzielę miesiąca na tacę i do kopert będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem świątyni. Mniejsza liczba uczestników sprawia, że jest potrzeba przeznaczenia takiej tacy na wspomniany cel. Koszt ogrzewania tej zimy wyniósł 15 tysięcy zł.
 10. We wtorek 4 maja wspominamy św. FLORIANA męcz, patrona Strażaków, a w sob. 8 maja wspominamy św. STANISŁAWA ze Szczepanowa bpa, patrona Ojczyzny i naszej diecezji tarnowskiej. 
 11. DZIĘKUJEMY P. Wiesławowi Kukli z Pólrolek za montaż rynien na miejscu skradzionych 2 tyg. temu oraz właścicielowi Firmy Dudek-Dachy za dostarczenie na czas materiału. Firmie P. Antoniego Błasińskiego z Ujazdu za ważną naprawę systemu napędowego dzwonów na wieży kościoła. Także Firmie Hydrosprzet i Hydrotrans za wykonane kolejne prace ziemne przy budowie alejek na terenie przykościelnym.
 12. Spotkanie ministrantów z klas 7-8 kandydatów na lektorów we wtorek po Mszy wieczornej (próba liturgiczna), a w czwartek na Mszy o godz. 18.00 włączymy tych chłopców do grona lektorów.
 13. Prasa katolicka : Promyczek Dobra i Gość Niedzielny.
 14. Intencje mszalne. Od 4.05 greg. za + Irenę Banaś
 15. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni i składane ofiary i prosimy kolejne rodziny na sobotę na godz. 10.00: Kołodziej Krzysztof, Dudek Dominik, Dudek Roman, Majka Janina, Pietroń Paweł, Trojański Zdzisław, Janik Bronisław, Kuska Andrzej, Gądek Andrzej, Zdebski Mieczysław.
 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Będziemy polecać Bogu tę jakże ważną sprawę dla Kościoła w modlitwach do Jezusa Dobrego Pasterza. Dzisiejsza niedziela to także kolejna Niedziela Synodalna. Dziękujemy ks. dr. Piotrowi Cebuli – Sekretarzowi V Synodu Diecezji Tarnowskiej za wygłoszone słowo Boże.
 2. W najbliższą środę -ostatnią miesiąca- Zmiana Tajemnic Różańca św. po Nowennie.
 3. Kolejne Spotkanie dla dzieci komunijnych z kl.III z Łąkty i Trzciany wraz z rodzicami w środę przed Nowenną o godz. 16.30.
 4. W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc maryjny maj, a wraz z nim piękne Nabożeństwa Majowe zwane Majówkami. Pierwsza Majówka w sob. o godz.18.00 .Zapraszamy też do praktykowania majówek przy kapliczkach przydrożnych z zachowaniem norm sanitarnych lub w domu rodzinnym, jeśli nie mamy możliwości uczestnictwa w kościele.
 5. W czwartek wspominamy św. Katarzynę ze Sieny, Patronkę Europy.
 6. Jest to także Dzień  Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 7. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.
 8. Sprzątanie kościoła: Zachariasz Jacek, Grabowski Marek, Łukasik Jan, Łukasik Dawid, Stokłosa  Ryszard , Poznański Józef, Mączka Krzysztof, Kołodziej Kazimierz, Kołodziej Stanisław, Stokłosa Józef.
 9. W poniedziałek /jutro/ prosimy starszych lektorów oraz młodzież z KSM o pomoc w rozebraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego  po mszy św. wieczornej.
 10. Planowany jest z naszej  parafii wakacyjny wyjazd do Bułgarii szlakiem  zabytków tego kraju, sławne monastyry, zwiedzanie stolicy Sofii oraz wypoczynek nad Morzem Czarnym. Termin sierpniowego wyjazdu, koszt i inne szczegóły są umieszczone  na stronie internetowej parafii oraz w gablocie na afiszu. Planowany jest też wypoczynek młodzieży w lipcu, także w tym kraju. Wszystko zależne będzie od ewentualnych ograniczeń.
 11. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz dla dorosłych.
 12. Rozpoczynają się msze św. gregoriańskie za śp. Marie Stokłosę Stanisławę Pijanowską, Władysławę Natanek oraz z śp. Bronisława Gadzinę. Lista mszy św. jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.