Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 30.10.2022

 1. W ostatnią niedzielę października serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..

  2. Dzisiejsza umowna rocznica poświecenia naszego kościoła, jest okazją do modlitwy za budowniczych, fundatorów, sponsorów i dobrodziejów naszej pięknej świątyń. Troska o nasz kościół to troska o sprawy Boże. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i za wszystkie ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i parafii.  Za dobre serce – Bóg zapłać! Za wszystkich sponsorów i darczyńców będziemy modlić się szczególnie w czasie różańca dzisiaj o godz. 15.00. Natomiast jutro ostatni dzień października i zakończenie nabożeństw różańcowych.

  3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 7.00 i 9.00 w kościele i o godz. 13.00 w Kaplicy cmentarnej. Pół godziny wcześniej czyli o 12.30 różaniec za zmarłych, spoczywających na naszym cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie więc Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00.   /Ostatnia Msza św. o 13.00 w kaplicy cmentarnej/. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Same modlitwy na cmentarzu Jej nie zastąpią. Składka na Mszy św. o godz. 13.00 będzie przeznaczona tak jak co roku – na całoroczne utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu… 1.11 podobnie jak w roku ubiegłym od godz. 8.00 do 16.00 – na drodze Trzciana – Leszczyna nastąpi zmiana organizacji ruchu – ruch będzie tylko w kierunku Leszczyny. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy cmentarza i w czasie powrotu do domów. Z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do kierujących ruchem zwraca się także Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń…

  4. We środę „Dzień Zaduszny” czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą o  godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Więcej o tym dniu i modlitwach za zmarłych podamy we wtorek.

  5. 1 listopada o godz. 18.00 przy kaplicy cmentarnej młodzież z KSM poprowadzi koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  6. Od 1 listopada do 8 listopada możemy codziennie zyskać jeden ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go za jedną wybraną duszę. Warunkiem zyskania odpustu jest: Spowiedź św., Komunia św., szczery żal za grzechy i odrzucenie przywiązania do grzechu. Ponadto odmawiamy modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Warunkiem zyskania odpustu jest także nawiedzenie cmentarza w tych dniach i modlitwa za zmarłych.

  7. Także  1 listopada, klerycy WSD w Tarnowie zbierają ofiary na cmentarzach na  Seminarium Duchowne. Ponieważ ilość parafii przekracza ilość kleryków Ks. Rektor WSD prosi o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki lektorów i ministrantów. Za wszelkie ofiary na ten cel składamy Bóg zapłać!

  8. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

  * grupę biblijną – ewangelizacyjną – dzisiaj o 16.00 na nowej plebani         * próba dla scholii w piątek o 16.00;                                  * młodzież z KSM-u i całej parafii – na I – piątkowe czuwanie o godz. 19.30; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8, w ramach przygotowania się do godnego przyjęcia sakramentu  bierzmowania.

  * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;

  9. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi św. szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

  10. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy do chorych z posługą sakramentalną.

  11. Informujemy, że do nowej Rady Parafialnej zostali wybrani następujący Parafianie: z wyboru wiernych: panie: Janina Węglarz i Bożena Jagielska  oraz panowie: Wiesław Kukla – Hydrosprzęt, Jan Dziedzic, Mirosław Babicz, Józef Pijanowski, Rafał Król, Konrad Madej, Jan Dudek, Wiesław Kukla – Półrolki, Antoni Błasiński, Paweł Kłósek. Z urzędu i wyboru proboszcza: Stanisław Grabowski, Andrzej Kącki, Kazimierz Kołodziej, Jarosław Gargul, Mateusz Kuśnierz i Maciej Babral. Nowo wybranym członkom Rady serdecznie gratulujemy. Dziękujemy także bardzo serdecznie ustępującej – starej radzie – za wszelką pomoc, życzliwość i każdą pracę wykonaną dla dobra naszej wspólnoty parafialnej – Bóg zapłać!  Dziękujemy także wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i oddali swoje głosy. Ważnych głosów oddano 527 i 18 nieważnych. W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze spotkanie nowo wybranej Rady.

  12. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Jana Surmy, Rafała Koniecznego, Macieja Dyrka, Krzysztofa Burdy, Jarosława Saroty, Józefa Legiecia, Władysława Jachymczaka, Marka Fasugi, Andrzeja Kuśnierza i Stanisława Wołowca.

  13. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”;  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii…..

          

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MISYJNA – 23.10.2022

 1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..

 2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień będziemy modlić się za misjonarzy i ludy krajów misyjnych szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na tacę – przeznaczoną na misje – do dyspozycji Ojca św.

 3. Dziś jeszcze zapraszamy na różaniec w intencji misji o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.

 4. Przed nami ostatni, pełny tydzień października. Tym bardziej zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe, w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i po niej różaniec.

 5. Przypominamy, że dziś wybieramy 12 osób do nowej Rady Parafialnej. Lista kandydatów była ogłoszona tydzień temu, jest także wywieszona w przedsionku kościoła i na tablicy ogłoszeń. Kartki z dwoma nazwiskami składamy do specjalnej skrzynki przy wychodzeniu z kościoła. Wszystkim, którzy włączyli się w ten wybór i zagłosowali serdecznie dziękujemy. Za tydzień podamy nazwiska nowych członków Rady Parafialnej przy naszej parafii.

 6. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom z Zyznówki, Srokówki Góry, Trzciany Działy i Libichowa za liczną obecność i solidne prace porządkowe na Wzgórzu Dobrego Pasterza i Najśw. Serca P. Jezusa. Bóg zapłać wszystkim na życzliwość i wszelką pomoc.

 7. We środę – ostatnią miesiąca – zapraszamy po różańcu Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych a o prowadzenie nabożeństwa różańcowego prosimy róże p. Marii Matras i Stanisławy Kaczmarczyk.

 8. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:                                                                                   * chórzystów – we środę o 19.00;                                                                                                                             * integracyjne spotkanie lektorów – we środę o 19.30 w sali gimnastycznej w Trzcianie;                              próba dla scholii w piątek o 16.00; młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30 na nowej plebani, * grupę biblijną – ewangelizacyjną – w przyszłą niedzielę o 16.00 na nowej plebani.

 9. Młodzież z klas VIII z Trzciany i Łąkty prosimy o uporządkowanie grobów żołnierzy w przyszły poniedziałek – 31.10. o godz. 15.00 pod opieką Ks. Krzysztofa.

 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. i oktawa modłów za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe – listopadowe lub całoroczne możemy składać u jednego z Kapłanów. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Przepisy dotyczące zyskiwania odpustów za zmarłych podamy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy wszystkich do Spowiedzi św., abyśmy pojednani z Bogiem i bliźnimi skuteczniej nieśli pomoc naszym bliskim zmarłym, szczególnie duszom cierpiącym w czyśćcu. Będziemy spowiadać w najbliższą sobotę od godz. 9.00 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Spowiadamy też codziennie pół godziny przed Mszą św. i w czasie nab. różańcowego.

 11. Także  1 listopada, tak jak to było przed pandemią, klerycy WSD w Tarnowie będą zbierać ofiary na cmentarzach na  Seminarium Duchowne. Ponieważ ilość parafii przekracza ilość kleryków Ks. Rektor WSD prosi o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki lektorów. Dlatego w imieniu WSD w Tarnowie prosimy naszych lektorów o pomoc – 1 godz. dyżuru przy bramie wejściowej na cmentarz.

 12. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 12.00 prosimy rodziny: Jana Stańdo, Andrzeja Stańdo, Bronisława Burkiewicza, Marka Matrasa, Stanisława Matrasa, Pawła Łukasika, Stanisława Burka, Marka Kąckiego, Władysławy Zdebskiej, Roberta Palonka, Adama Stańdo i Krzysztofa Dziedzica.

 13. Najbliższa – ostatnia niedziela października jest umowną rocznicą poświęcenia naszego kościoła. Będziemy się modlić w intencji dobrodziejów, fundatorów, budowniczych i za wszystkich składających swoje ofiary na utrzymanie naszej pięknej świątyni.

 14. W szkole i w przedszkolu w Trzcianie organizowana jest zbiórka darów dla dzieci i osób niepełnosprawnych z Ukrainy z okolicy Stryja, gdzie opiekę sprawują siostry zakonne. Najbardziej potrzeba podstawowych produktów żywnościowych: kasza, mąka, makarony, mleko w kartonach, konserwy i pieluchy dla dzieci. Zbiórka potrwa jeszcze do piątku włącznie. W miarę możliwości prosimy o wsparcie tej pięknej i szlachetnej akcji.

 15. W środę w Szkole w Łąkcie będzie kiermasz kremówek papieskich z charytatywnym celem Pomoc dla Wojtusia. Zapraszamy od 7.30 do ostatniej kremówki.

 16. Sołtys Łąkty Dolnej zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie w przyszłą niedzielę 30.10. o godz.17.00 w Świetlicy Wiejskiej. Tematem będą sprawy bieżące i podział środków i dotacji…

 17. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”;  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii…..

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA – DZIEŃ PAPIESKI – 16.10.2022

 1. W 29 niedzielę w ciągu roku serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w parafialnej świątyni. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.

 2. W całej Polsce przeżywamy dzisiaj XXII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Blask Prawdy”. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Pragniemy też przypomnieć, że na prośbę Episkopatu Polski – po wszystkich Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są to ofiary przeznaczone na pomoc stypendialną dla najzdolniejszych, ale zarazem najbiedniejszych studentów i uczniów. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać.

 3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych do udziału w tych  nabożeństwach. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe,       w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i po niej różaniec.

 4.  O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 17.00 prosimy Róże p. Tomasza Babrala i p. Wiesława Kukli.

 5. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

  * próba dla chóru – we środę o 19.00;

  * integracyjne spotkanie lektorów – we środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie;                                                                                         * próba dla scholii w piątek o 16.00;                                                                                                                                                                                        * młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30 na nowej plebani.                                                                                                              * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;

 6. Kilka razy w roku prosimy Parafian o pomoc w porządkowaniu i plewieniu Wzgórza Dobrego Pasterza i Najśw. Serca P. Jezusa. W tym tygodniu we wtorek na godz. 16.00 bardzo prosimy o pomoc mieszkańców z osiedli: Zyznówka, Srokówka Góra, Trzciana Działy i Libichowa. Za wszelką życzliwość i pomoc już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy wybierać Parafialną Radę Duszpasterską. Zgodnie z regulaminem wyborów podajemy dzisiaj listę kandydatów do Rady. Jest ich 21. Spośród nich mamy wybrać 12 członków Rady. Oto nazwiska zgłoszonych kandydatów: Mirosław Babicz, Maciej Babral, Antoni Błasiński, Jan Dudek, Paweł Dudek, Jan Dziedzic, Stanisław Grabowski, Jarosław Gargul, Bożena Jagielska, Anna Jop, Andrzej Kącki, Paweł Kłósek, Kazimierz Kołodziej, Rafał Król, Wiesław Kukla – Hydrosprzęt, Wiesław Kukla – Półrolki, Mateusz Kuśnierz, Konrad Madej, Józef Pijanowski, Paweł Stawarz i Janina Węglarz;  Głosować ma prawo każdy parafianin, który ukończył 18 lat. Głosujemy  w ten sposób, że na kartce wypisujemy nazwiska dwóch kandydatów spośród tych 21 wymienionych przed chwilą. Kartki te złożymy w przyszłą niedzielę do specjalnej skrzynki przy wychodzeniu z kościoła.. Prosimy o zapoznanie się z listą kandydatów i wypisanie dwóch nazwisk.

 8. W sobotę 22.10 w parafiach województwa małopolskiego będziemy przeżywać uroczystość św. Jana Pawła II – patrona Małopolski. Jest to także patron Akcji Katolickiej dlatego prosimy, aby nabożeństwo różańcowe po Mszą św. poprowadzili członkowie Akcji K. przy naszej parafii.

 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który zapoczątkuje tydzień modlitw za misjonarzy. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje – do dyspozycji Ojca św.

 10. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – wszystkim obchodzącym rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.

 11. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Rafała Burek, Michała Mecha, Waldemara Pyznara, Andrzeja Zatorskiego, Jacka Mecha, Kamila Kąckiego, Bogdana Jagielskiego, Michała Szweda, Anny Kądziela i Władysława Dudzic. Dziękujemy także firmie: Szkółka Roślin Ozdobnych Łąkta Dolna, która w piątek i w sobotę dokonała zakrzewienia  lewego brzegu, po lewej stronie plebani za garażami…Koszt tych prac – 5.tyś. zł. pokryjemy ze składek inwestycyjnych. Wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość – Bóg zapłać!

 12. W sobotę o godz. 17.00 w Rajbrocie organizowane jest dekanalne spotkanie młodzieży. Wyjazd o godz. 16.15 z parkingu przy kościele. Przewidziana jest adoracja, Msza i integracja w remizie. Dla klas ósmych jest to spotkanie obowiązkowe w ramach przygotowania do bierzmowania, ale zapraszamy też uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakończenie o 21.30. Zapisy u ks. Krzysztofa, niepełnoletni dostarczają zgodę.

W sobotę o godz. 17.00 w Rajbrocie organizowane jest dekanalne spotkanie młodzieży. Wyjazd o godz. 16.15 z parkingu przy kościele. Przewidziana jest adoracja, Msza i integracja w remizie. Dla klas ósmych jest to spotkanie obowiązkowe w ramach przygotowania do bierzmowania, ale zapraszamy też uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakończenie o 21.30. Zapisy u ks. Krzysztofa, niepełnoletni dostarczają zgodę.

1. W naszej Eucharystycznej wspólnocie serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w parafialnej świątyni. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.
2. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych do udziału       w tych  nabożeństwach. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe,       w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i po niej różaniec.
3. Serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby parafii i kościoła. Wszystkim ofiarodawcom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi!
4. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 17.00 prosimy Róże p. Jadwigi Krawczyk i Jadwigi Babral…
5. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

 * próba dla scholii w piątek o 16.00;

 * młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30 na nowej plebanii plebani

* kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;
6. W piątek – 14.10. – naszą pamięcią obejmujemy wszystkich nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto.  Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.
7. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – wszystkim nauczycielom i wychowawcom – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
8. Przyszła niedziela w całej Polsce – jak słyszeliśmy w liście pasterskim – jest obchodzona jako Dzień Papieski, który będzie przeżywany pod hasłem „BLASK PRAWDY”. W całej Polsce po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są to ofiary przeznaczone na pomoc stypendialną dla najbiedniejszych studentów i uczniów.
9. Przypominamy, że jeszcze do soboty – do 15 października możemy zgłaszać na kartkach kandydatów do nowej Rady Parafialnej, której wybory odbędą się 23 października – zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego. Imiona i nazwiska kandydatów podamy w przyszłą niedzielę.
10. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zewnętrznym przejawem naszej pamięci jest troska o groby i ogólny wygląd cmentarza. Dziękujemy Wam, że przez cały rok odwiedzacie groby i dbacie o ich czystość. Bardzo dziękujemy właścicielowi firmy „Hydrosprzęt” z Łąkty Dolnej za bezinteresowne, wielokrotne prace porządkowe na naszym cmentarzu i podjęcie się kolejnej pracy przy czyszczeniu, malowaniu i konserwacji ogrodzenia cmentarza.  Zmarli potrzebują też naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Stąd przez cały rok,   w każdą niedzielę wypominamy ich imiona i wspólnie modlimy się o ich zbawienie. Wśród form pomocy zmarłym, względem których zaciągnęliśmy dług wdzięczności są: Msze św., wypominki i zyskiwanie odpustów. Wypominki można zamawiać tzw. listopadowe – czytane tylko w listopadzie albo całoroczne – czytane przed Mszą św. w każdą niedzielę. Za wszystkich zmarłych wymienionych z imienia i nazwiska będziemy odprawiać Msze św. zbiorowe we wszystkie piątki listopada. Kartki wypominkowe możemy zabrać po Mszy św. przy wychodzeniu ze świątyni. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.
11. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i 100% obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Mirosława Pyznara, Krzysztofa Jagielskiego, Alfreda Pyznara, Marcina Janiczek, Mariusza Steca, Edwarda Matusa, Piotra Hojda, Wiesława Kukli, Bernadetty Król i Wiesława Kukli.
12. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”; jest jeszcze kalendarz dla Rolników na  2023 rok.. oraz najnowszy numer „Promyczka Dobra” dla dzieci.  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!