Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła – 5.07.2020 r.

1. 1. Dziś pierwsza niedziela nowego miesiąca lipca. Po każdej mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.
– Od dziś nie będzie już Mszy świętej o godz. 14.00, która była celebrowana w czasie obostrzeń, gdy była ograniczona liczba uczestników liturgii.

2. Zakończyła się renowacja instrumentu organowego. Dodany jest nowy głos tzw. tremolo, wymieniony został system dostarczający powietrze do piszczałek- nowe wiatrownice, zmieniony został też silnik na bardziej wyciszony- produkcji węgierskiej, dokonano tez konserwacji innych podzespołów instrumentu.

3. W najbliższą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Małgorzaty P i M, naszej Patronki.
– Już w piątek od godz. 18.30 – 20.30 będzie można skorzystać z Sakram. Pokuty. Będą obcy kapłani, zatem prosimy abyśmy przygotowali się duchowo do zyskania Odpustu Zupełnego.
– W sobotę 11 lipca tradycyjnie zbierzemy się na Cmentarzu o godz. 19.00, aby uczestniczyć we Mszy św. za naszych bliskich zmarłych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Pamiętajmy o segregacji odpadów…… Złożony dar serca podczas tej Mszy św. na cemenciarzu będzie przeznaczany będzie na utrzymanie jego czystości.
– UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA w niedzielę 12 lipca.
Msze św. według porządku niedzielnego: 7:00, 9:00. 11:00, 15:00.
– Prosimy, aby grupy niosące feretrony przygotowały się wcześniej do tej czynności.

4. Sprzątanie kościoła w sobotę:
Kita Stanisław, Zatorska Elżbieta, Zatorska Maria, Dudziak Józef , Dudek Alicja, Stańdo Grzegorz, Koźbiał Mirosław, Judka Paweł, Sowiński Tomasz, Stoklosa Andrzej

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. Parafia organizuje autokarową, 4 dniową pielgrzymko-wycieczkę do narodowego Sankt. Maryjnego w Czechach w Sviatej Horze oraz do innych miejsc Czech zwanych skarbami UNESCO takich jak : Praga, Karlowe Vary, Kutna Hora.
Termin tej 4-dniowej wyprawy od czwartku 23 lipca do 26 lipca 2020 r. Bliższe szczegóły znajdują się na afiszu w gablocie parafialnej. Zapisy chętnych przyjmujemy w zakrystii w miarę wolnych miejsc.
– Koszt : 950 zł oraz 85 euro.

7. Polecamy prasę katolicką: ,,Gość Niedzielny”, miesięcznik ,,Miłujcie się”.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela czerwca jest pierwszą tegorocznych wakacji. Bożej Opatrzności polecamy dzieci i młodzież, które w miniony piątek rozpoczęły czas wakacyjnego wypoczynku, aby ten czas przeżywały bezpiecznie, mądrze i zdrowo w zażyłej przyjaźni z Bogiem.
– Dziś po raz ostatni celebrowana będzie dodatkowa Msza św. recytowana o godz. 14.00 wprowadzona w czasie obostrzeń związanych z pandemią.

2. Jutro w kalendarzu Kościoła przypada wspomnienie wielkich Apostołów św. Piotra i Pawła.
Msze św. w naszej świątyni będą odprawiane o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00. W tym dniu modlimy się za osobę Papieża Franciszka, by z pomocą Ducha św. prowadził bezpiecznie Kościół do portu zbawienia.
OFIARY zebrane w tym dniu są przeznaczone do dyspozycji Ojca św. na cele charytatywne K-ła /pomoc biednym…/

3. W tym tygodniu przypada I czw., I pt. i I sob. miesiąca lipca. Okazja do Spowiedzi św., zwłaszcza dla dzieci szkolnych oraz tych po I Komunii św. /na zakończenie roku szkolnego/ w środę, I czwartek i I piątek. Niech Komunia pierwszopiątkowa będzie podziękowaniem za dobrze , zdrowo przeżyty rok szkolny, niech będzie też prośbą o szczęśliwe przeżywanie wakacji.
– Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych w I piątek prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. We czwartek wspominamy Najśw. Maryję Pannę Tuchowską, czczoną w diecezjalnym Sanktuarium w Tuchowie.

5. Modlitwę Różańcową przed środową Nowenną 1 lipca 2020 r poprowadzi Róża P. Cecylii Rusak i Rozalii Chytroś.

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. Sprzątanie kościoła:
Tyrała Cecylia, Krzysiek Henryk, Śliwa Janusz, Bujak Marek, Pijanowski Józef, Khmarski Oleg, Mordarski Mirosław, Bujak Janusz, Jagielski Marek, Bujak Robert.

8. Polecamy prasę katolicką: ,,Gość Niedzielny”, miesięcznik ,,Miłujcie się”.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020 r.

1. Niedziela dzisiejsza jest w naszej parafii dniem,w którym 22 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łąkty i Trzciany przeżywa swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym Uroczystość I Komunii św. /na Mszy św. o godz. 11.00/.
Gratulujemy im tej chwili, którą przyszło im przeżywać w trudnych warunkach pandemii i życzymy, aby przez całe życie, z pomocą swoich rodziców i bliskich, trwały w tej wyjątkowej przyjaźni z Jezusem obecnym w Komunii św.
– Przez najbliższy tzw. Biały Tydzień, który będzie trwał wyjątkowo tylko do środy, dzieci będą dziękować Bogu za otrzymany dziś dar Komunii św. uczestnicząc w wieczornych nabożeństwach. We wtorek dzieci udadzą się z rodzicami do Sanktuarium Maryjnego w pielgrzymce autokarowej, a by Maryi podziękować za wszelkie łaski i prosić Ją o inne potrzebne łaski.
– Rodzicom tych dzieci dziękuję za dar na rzecz parafii w postaci nowych szyb umieszczonych w wejściowych drzwiach świątyni.
– Dziękujemy też za ustrojenie wnętrza kościoła oraz wysieczenie trawy na zewnątrz.

2. Dziś przeżywamy też Diecezjalne Święto Rodziny, w którym nasza diecezja modli się o błogosławieństwo Boże, miłość, zgodę i wszelkie inne potrzebne łaski dla wspólnot rodzinnych, które tworzymy.

3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny, który jak wiemy miał specyficzny przebieg ze względu na pandemię. Chcemy jednak Bogu wyrazić wdzięczność, że pomimo wielu trudności udało nam się bezpiecznie go przeżyć. Wdzięczność tę wyrazimy udziałem we Mszy św. na Zakończenie Roku.
I tak :
– we czwartek o godz. 8.00 – Msza św. dla kl. od 0 do Kl. III
– w piątek o godz. 8.00 – Msza św. dla kl..IV do kl. VIII

4. W najbliższą środę 24 czerwca po Mszy św. i po Nowennie comiesięczna – ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCA ŚW.

5. Dziękujemy mieszkańcom Łąkty Zadziela i Poddziela za to ,że w ub. poniedziałek tak bardzo licznie odpowiedzieli na naszą prośbę i sprawnie przeprowadzili kosmetykę wzgórza Dobrego Pasterza. Bóg zapłać !
– Dziękuję P. Grabarzowi Jarosławowi za wysieczenie terenu naszego cmentarza.

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. Sprzątanie kościoła:
Śliwa Zbigniew – Kącki Krzysztof – Śliwa Grzegorz – Mikołajek Grzegorz – Kłósek Stanisław – Pijanowski Stanisław – Bodurka Irena – Lus Robert – Matras Tomasz – Bodurka Wilhelm

8. W najbliższą środę 24 czerwca wspominamy Narodziny św. Jana Chrzciciela, a w sobotę 27 czerwca Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

9. SPOTKANIE członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej przed Uroczystością Odpustową w środę o godz. 19.30.

10. Od wtorku firma rozpoczyna planowaną rewitalizację naszych organów. Obiecuje, że prace będą postępować w szybkim tempie, ponieważ pewne podzespoły zostały wcześniej przygotowane w pracowni.

11. Polecamy prasę katolicką: najnowszy Promyczek Dobra dla dzieci oraz Gość Niedzielny.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

13. Msze św. gregoriańskie poza parafią za śp. Czesławę Stokłosa rozpoczną się w najbliższą środę . Intencje są wywieszone w gablocie parafialnej i na internetowej stronie parafii – MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE od 24.06.2020

14. Dodatkowe Msze św. niedzielne recytowane o godz.14.00 będą jeszcze celebrowane dziś i w najbliższą niedzielę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020 r.

1. Dzisiejsza II-ga niedziela czerwca obchodzona jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. K-l modli się za tych, którzy w bestialski sposób ponieśli śmierć, ginąc za wolność Ojczyzny.
– Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę przeznaczone na prace remontowe naszego instrumentu organowego.

2. Trwa nadal Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach wokół kościoła i modlitwy o uchronienie nas od nieszczęść. Uroczyste zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Zakończenie będzie połączone,jak zawsze z błogosławieństwem małych dzieci oraz wianków zrobionych z pierwocin ziół i kwiatów tej wiosny.

3. Także we czwartek o godz. 16.00 egzamin kl. VIII z wiedzy katechetycznej przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Zgodnie z wytycznymi Kurii na egzaminie winien być obecny przynajmniej jeden rodzic.

4. Kolejne Spotkanie Katechetyczne przygotowujące dzieci Kl. III przed I Komunią św. we wtorek o godz. 16.30.

5. Uroczystość I Komunii św. dzieci z Kl. III zŁąkty i Trzciany w najbliższą niedzielę – 21.06 na Mszy św. o godz. 11.00.
– Spowiedź św. tych dzieci i ich rodziców, krewnych w najbliższą sobotę 20.06 o godz. 9.00. Będzie dodatkowo 2-óch obcych księży.

6. W najbliższy piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Ponieważ jest to uroczystość, zatem w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
– W sobotę 20 czerwca Wspomnienie Niekopalnego Serca N.M. Panny.

7. W kalendarzu Kościoła wspominamy w środę św. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, zakonnika, wielkiego orędownika ubogich, Założyciela Zakonu Albertynów i Sióstr Albertynek.

8. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

9. Sprzątanie kościoła:
– Burek Stefan, Burek Piotr , Mróz Marian, Staszel Józef, Staszel Maria, Zachariasz Piotr, Stochel Kazimierz, Jagielska Bożena, Kącki Józef i Kita Michał.

10. Bardzo serdecznie prosimy przedstawicieli rodzin z Łąkty Dolnej-Poddziela i Zadziela na 1 godzinę w najbliższy poniedziałek, zaraz po Procesji Eucharystycznej, a jeśli byłaby deszczowa pogoda to na kolejny następny dzień, aby wyplewić naszą wizytówkę parafialną jaką jest Wzgórze Dobrego Pasterza.

11. Polecamy prasę katolicką: najnowszy Promyczek Dobra dla dzieci oraz Gość Niedzielny.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020 r.

1. Dziś I-sza Niedziela czerwca, w której Kościół oddaje cześć Bogu w Trójcy św. Jedynemu. Tajemnica Trójcy św. to największa tajemnica naszej wiary. Znak krzyża św. czyniony na piersiach jest najkrótszym wyznaniem wiary w tę tajemnicę.
– Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
– Niedziela dzisiejsza jest obchodzona w Polsce od kilku lat jako Dniem Dziękczynienia Bogu za Jego Opatrzność nad Narodem. Główne uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
– Dziś nie ma już Mszy św. o godz. 17.00.

2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Kościół oddaje publiczną cześć Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakram. Czyni to w procesjach eucharystycznych do 4 ołtarzy. Ze względu na pandemię, w tym roku taka procesja odbędzie się na placu przy kościele oraz przy budynku nowej plebani, gdzie będą umieszczone 4 ołtarze. Dzieci sypiące kwiatki i z dzwonkami będące pod opieką rodziców uczestniczyć będą w procesji stojąc w odpowiednim szyku, który zostanie ustawiony przez Strażaków z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa.
– Procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Feretrony będą też niesione w ograniczonej liczbie przez wybrane grupy.
– Msze św. w Boże Ciało będą tylko trzy: godz. 7.00, 9.00 z procesją i popołudniowa o 15.00.
– OFIARY zebrane w tym dniu są przeznaczone od wielu lat na potrzeby Hospicjum,którego funkcjonowanie wspierają datki wiernych w Uroczystość Bożego Ciała.…

3. Kolejne spotkanie przygotowawcze do I Spowiedzi i Komunii św. dla dzieci kl.III we wtorek o godz. 17.00 .

4. Kalendarz Kościoła katolickiego wspomina:
– pon. 8.06 – św. JADWIGĘ KRÓLOWĄ
– sob. 13.06 – św. ANTONIEGO z PADWY, Patrona rzeczy zaginionych

4. W tym tygodniu przypadają : I czw., I pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. przed mszami św. i podczas Adoracji Najśw. Sakram. w pon, środę i piątek.
– Bardzo prosimy, aby Rodzice przypominali dzieciom o I piątku miesiąca.
– Złagodzenia epidemiologiczne pozwalają już na wizytę kapłana z Komunią św. u chorych. Zapisy w zakrystii.

5. Sprzątanie kościoła: Wilgocki Piotr, Burek Zdzisław, Stawarz Paweł, Pytel Zbigniew, Dudzic Józefa, Bobak Wojciech, Lech Lucek, Bobak Władysław, Studziński Kazimierz, Kłósek Stanisław.

6. Bardzo prosimy, aby właściciele wykupionych miejsc na groby postawili tabliczkę z informacją, że dane miejsce jest już zajęte. Taka tabliczka pozwoli uniknąć sytuowania grobów przez inne osoby.

7. Ofiary złożone na tacę i do kopert w przyszłą niedziele, będą nadal przeznaczane na remont organów, który ma być ukończony, jak zapewnia firma, na naszą Uroczystość Odpustową 12 lipca.
– Dziękujemy P. Rafałowi Królowi z Trzciany za wykonanie prac zabezpieczających przy schodach wejściowych do kościoła. Pod wpływem mrozu oderwane płytki schodowe zostały ponownie przyklejone.

8. Bardzo serdecznie prosimy aby ci, którzy wykupili miejsca na cmentarzu pod grobowiec dla siebie lub najbliższych z rodziny byli łaskawi w najbliższym czasie, możliwie szybkim, postawić w wykupionym miejscu tabliczkę z napisem: ZAJĘTE. Będzie to informacja dla P. Grabarza, który nie zna planu rozmieszczenia przyszłych mogił informacja,że w tym miejscu nie będzie sytuowany grób dla kogoś innego.
– Przy tej okazji ponawiamy wciąż naszą prośbę i apel o mądre segregowanie śmieci i nie wyrzucanie ich na inny np. sąsiedni grobowiec, co niestety czasem się zdarza….

9. W kalendarzu Kościoła przypadają wspomnienia:
– w piątek bł. Wł-awa SITKO ,Rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie, który zginął w Auschwitz.
– w sobotę św. ANTONIEGO z Padwy, Patrona rzeczy zaginionych.

10. SPOTKANIE lektorów przed Urocz. Bożego Ciała w środę po Nowennie.

11. W Urocz. Bożego Ciała Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele o godz. 20.00 przygotowana przez młodzież. Mogą wziąć udział także osoby dorosłe.

12. Polecamy prasę katolicką: najnowszy Promyczek Dobra dla dzieci oraz Gość Niedzielny.

13. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii