Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017 r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Dziś VI Niedziela Wielkanocna i trzecia miesiąca maja. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele bądź przy kapliczkach przydrożnych.

2.W najbliższa niedzielę przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jak co roku poprzedzają tę Uroczystość Dni Modlitw o Urodzaje.
– Zapraszamy do udziału w tych modlitwach i procesjach błagalnych w środę, czwartek i piątek.
Za pobożny udział w procesji błagalnej można uzyskać Odpust Zupełny

3.W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Najlepszej z Matek Maryi będziemy polecać nasze mamy i te żyjące i te, które już odeszły
po nagrodę do Pana.
– Zapraszamy na wspólną modlitwę, na piątkowe nabożeństwo majowe, by wyrazić naszą wdzięczność za ich trud włożony w nasze wychowanie.

4.W kalendarzu Kościoła wspominamy: w środę Najświętszą Maryję Pannę Wspomożenie Wiernych, w piątek św. Filipa Neri, włoskiego kapłana, założyciela Zgromadzenia Księżny Filipinów.

5. Spotkanie przed sakramentem bierzmowania. Uczniowie klasy I Gimnazjum bez rodziców – czwartek na Mszy św. wieczornej.

V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy drugą Niedzielę miesiąca maja i V Wielkanocy. Wspominamy św. Macieja Apostoła, który zajął miejsce w gronie uczniów Jezusa po zdradzie i odejściu Judasza.

2. Dziś Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Parafii Kobyle.

3. Autokarowa Pielgrzymka organizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej do Sanktuarium M.B. Podlasia w Kodniu i na świętą Górę Grabarkę, wyrusza w najbliższą sobotę tj. 20.05. o godz. 3.00 rano z górnego parkingu przy kościele.

4. W kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy:

 • poniedziałek : św. Zofię ,męczennicę i Patronkę wdów
 • wtorek: św. Andrzeja Bobolę, męczennika i Patrona Polski
 • czwartek: św. Stanisława Papczyńskiego

5. Kontynuujemy nadal prace wewnątrz budynku nowej plebanii. Dzięki wsparciu wielu firm, sponsorów, ludzi o dobrym sercu, dokonaliśmy znacznego postępu w pracach. Jak wielka jest ta pomoc niech wystarczy stwierdzenie, że jej wielkość przewyższa już całoroczną kwotę, którą zebraliśmy w ubiegłym roku z ofiar składanych w II niedzielę miesiąca na cele parafialne.

6. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a w nim ciekawy artykuł, jak władze pewnego miasta w Belgii przyznały obywatelstwo robotowi tym samym uznały osobowość maszyny … Powstaje nowy nurt kulturowy zwany transhumanizmem.

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna i pierwsza miesiąca maja nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. W nabożeństwach majowych będziemy polecać Bogu tę jakże ważną sprawę powołań, wzywając pośrednictwa Maryi Matki Kapłanów.
 2. Dziś na Mszy św. o godz.11.00 Rocznica przyjęcia  Komunii św. przez uczniów kl. III Szkoły Podst. z Trzciany i Łąkty Dolnej.
 3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa Biskupa i Męczennika Patrona Ojczyzny i naszej diecezji. Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława w Szczepanowie. Program Odpustu jest umieszczony w gablocie parafialnej na afiszu. – Solenizantom życzymy opieki św. Patrona, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu.
 4. W sob. 13.05 wspominamy 100 rocznicę Objawień M.B. z Fatimy. Papież  Franciszek udaje się do Fatimy z Pielgrzymką, aby kanonizować Hiacyntę i Franciszka.
 5. Akcja Katolicka przy naszej Parafii organizuje jednodniową, autokarową Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu oraz na Górę Grabarkę, centrum pielgrzymkowe Prawosławia . Wyjazd w sobotę 20 maja rano ok. godz. 3.00. Zapisy chętnych przyjmowane będą w zakrystii kościoła. Koszt wyjazdu : 95 zł.
 6. Ofiary z najbliższej, drugiej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na pokrycie kosztów prac prowadzonych we wnętrzu nowej plebani.
 7. Pan Organista zaprasza chórzystów z poszczególnych głosów na próby: poniedziałek-tenory, wtorek-alty. środa- basy, a we czwartek-soprany. Wszystkie próby o godz. 20.00.
 8. Dziękujemy P. Mariuszowi Kukli z Ujazdu za ofiarowany, kosztowny odkurzacz do czyszczenia świątyni, zaś P. Jerzemu Waligórze za użyczenie rusztowania na potrzeb prac przy elewacji plebani.

III Niedziela Wielkanocna- 30.04.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Dziś trzecia Niedziela Wielkanocy i ostatnia miesiąca kwietnia. Jest to też Niedziela Biblijna, w której Kościół przypomina wiernym o wielkiej wartości Księgi Pisma św., zachęcając jednocześnie do czytania tej Księgi, która uczy mądrości Bożej i wskazuje drogę do życia wiecznego.
Dziękujemy za składany dziś do puszek dar serca na pomoc dla doświadczonych wojną w Syrii.

2. Jutro rozpoczynamy piękny, maryjny miesiąc maj, a wraz z nim Nabożeństwa Maryjne zwane Majówkami. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie, czy to w kościele, czy to przy kapliczkach przydrożnych i krzyżach.
Majówka w dni powszednie o godz. 18.00 natomiast w niedzielę o godz. 15.00

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca maja. Okazja do spowiedzi będzie już w środę podczas nabożeństw oraz w I czwartek. W środę 3 maja przeżywamy Urocz. Matki Bożej Królowej Polski, święto rangi państwowej.

 • Porządek Mszy św. w środę , jak w każdą niedzielę.

Obchodzimy 226 Rocznica Konstytucji 3 Maja /1791 r./.
Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do środy włącznie.

4. W najbliższą niedzielę 7 maja o godz. 11.00 Rocznica I Komunii św. uczniów klas III. Prosimy ,aby wszystkie dzieci skorzystały wcześniej z Sakramentu Pokuty oraz jeśli to możliwe by przyszły w strojach od I Komunii św..

5. Sprzątanie kościoła….

6. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy;

 • jutro św. Józefa Robotnika, Patrona ludzi pracy,
 • we czwartek św. Floriana Mecz. Patrona Strażaków,
 • w sobotę św. Apostołów: Jakuba i Filipa.

7. Prasa katolicka : Gość Niedzielny oraz tyg. Źródło …

8. Msze św. na internetowej stronie Parafii oraz w gablocie parafialnej.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017 r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś Druga Niedziela Wielkanocna zwana Białą, jest ona także od 15 lat Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Centralne uroczystości w bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

 • Niedziela Miłosierdzia Bożego to Patronalne Święto CARITAS.

Bardzo serdecznie dziękujemy członkom naszego Parafialnego Oddziału za ofiarną, całoroczną pracę na rzecz ubogich i potrzebujących.

 • Spotkanie członków Parafialnego Oddziału w najbliższa środę po Nowennie na plebani.
 • Dziś przypada wspomnienie św. Wojciecha bpa i męcz. Patrona Ojczyzny oraz św. Jerzego, Patrona Papieża Franciszka

2. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic. Szczególnie zapraszamy nowych członków Róż, którzy powiększają grono tej zacnej wspólnoty.
Przed Mszą św. w środę odbędzie się Procesja Błagalna wokół kościoła o szczęśliwe urodzaje i uchronienie nas od nieszczęść z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Marka Ewangelisty.
W środę po Mszy św. wieczornej prosimy lektorów i młodzież o pomoc w rozebraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

3. Próba chórzystów: w środę o 19.00 – alty, a w piątek o 19.00 – basy
Próba scholi: piątek godz. 17.00

4. Decyzją Episkopatu Polski, odpowiadając na apel Papieża Franciszka, przy świątyniach Ojczyzny będzie prowadzona zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych wojną w Syrii. 13 milionów ludzi wymaga szybkiej pomocy humanitarnej. Odpowiedzmy na ten apel dobrocią serca. Przy naszej świątyni ta zbiórka będzie w przyszłą niedzielę 30 kwietnia.

5. Od środy na zamknięte Rekolekcje do Gródka, udadzą się uczniowie Klas III Gimnazjum z Ks. Katechetą Jaromirem. Ogarnijmy wyjeżdżającą młodzież naszą osobistą modlitwą.

6. W Domu Strażaka jutro o godz. 14.30 konferencja na temat: „Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet w wielu 50-69 lat w zakresie profilaktyki raka piersi.” Projekt dofinansowany z Funduszy Unii Europejskiej.

7. Prasa katolicka: Mały Gość Niedzielny, tyg. Źródło, i Gość Niedzielny dla dorosłych.