Ogłoszenia parafialne

1 . Dzisiejsza II-ga niedziela września łączy się z Uroczystością Narodzenia N .M. Panny /Matki Bożej Siewnej /. Maryja w tajemnicy Narodzenia jest główną Patronką diecezji tarnowskiej. Po każdej Mszy św. błogosławimy ziarno siewne i modlimy się za rolników by wrzucone przez nich w ziemię ziarno przyniosło obfite owoce .

2. W najbliższą sobotę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża św. na pamiątkę odnalezienia w Jerozolimie relikwii krzyża św. przez św. Helenę. Po mszy św. o godz.6.30 rano w sobotę odprawimy Drogę Krzyżową jako przebłaganie za wszelkie zniewagi okazywane temu znakowi zbawienia i obrazom Matki Bożej. Będziemy w ten sposób łączyć się duchowo z ogólnopolską akcją Polska pod Krzyżem .Centralnym miejscem spotkania tej akcji będzie lotnisko we Włocławku .

3. W najbliższą środę 11.09. po Nowennie Spotkanie Członków Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej na plebani ..

4. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na nowy rok 2020 w cenie 22 zł.

5. Sprzątanie kościoła ….

6. W najbliższą niedzielę 15 lipca wspominamy M .Bożą Bolesną . Z tej racji w Limanowej w tamtejszym Sanktuarium rozpoczyna się Wielki Tygodniowy Odpust. Jego program jest umieszczony na afiszu w gablocie parafialnej.

7. Rodziców bardzo serdecznie prosimy ,aby zainteresowali się ,czy dzieci mają już właściwe podręczniki i ćwiczenia do katechezy. Niebawem będą spotkania rodziców dzieci Kl.III przygotowujących się do I Komunii św. oraz do Sakramentu Bierzmowania.

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką z jej bardzo dobrymi artykułami …

9. Próba scholi w piątek o godz. 17.00 .Zapraszamy wciąż nowych chętnych ubogacać śpiewem liturgię w naszym kościele…

10. Msze św. na internetowej stronie o raz w gablocie parafialnej .

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy miesiąc wrzesień, w którym 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. Modlitwą ogarniamy bohaterów , którzy bronili naszej niepodległości i złożyli na ołtarzu Ojczyzny swoje życie.
2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. w int. Nauczycieli, Rodziców ,pracowników szkoły i uczniów o godz. 8.00 . Serdecznie zapraszamy !!!! – Inauguracja roku szkolnego w Szkole Muzycznej o godz. 12.00
– Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do tego by nowy rok szkolny rozpoczynały z Chrystusem, chodzi o Spowiedz św. ..
3. W tym tygodniu przypadają : I czw.,pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie już w środę przed Nowenną, we czwartek… – Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św.- zgłoszenia w zakrystii .. – W I piątek Msza św. wieczorna o godz. 19.00 4. Ponieważ nie zmieniają się podręczniki do nauczania na religii ,dlatego prosimy , aby dzieci nabywały katechizmy od uczniów starszych ,którzy korzystali z nich w ubiegłym roku . Uczmy się poszanowania papieru i lasów…. 5. Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu w sob.24 sierpnia ustaliła,że dla potrzeb ludzi starszych i niepełnosprawnych będzie częściowo otwierana brama wjazdowa na cmentarz. P. grabarz będzie pobierał jednorazową opłatę w kwocie 100 zł od firmy, która będzie stawiała nagrobek lub pomnik. Ustalono też zarys częstotliwości koszenia trawy .Nadto będzie mógł P. grabarz napominać tych,którzy bagatelizują segregowanie śmieci lub wrzucają je w nieodpowiednie miejsce. Koszt wywozu jednego kontenera to prawie 900 zl …. 6. W najbliższą II-gą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę i do kopert będą przeznaczone na dalsze prace parafialne .. 7. Najbliższa niedziela 8 września to Uroczystość Narodzenia N.M.P. – Matki Bożej Siewnej . Po każdej Mszy św. poświęcać będziemy ziarno siewne i prosić o błogosławieństwo w pracy na roli dla rolników . – Odpust w parafii Rajbrot !! 8. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 1-8 lutego 202o r. Ponieważ trzeba wcześniej zarezerwować miejsca w samolocie i hotelach,zapisy chętnych do końca września w zakrystii.. Program, koszty i inne szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej. 9. Prasa katolicka; Gość Niedzielny, Mały Gość N. oraz Źródło . 10. Msze św. na stonie internetowej parafii i w gablocie parafialnej.

1.Dzisiejsza III-cia niedziela sierpnia to początek Wielkiego Tygodniowego Odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu . Szczegółowy program nabożeństw tego Odpustu jest umieszczony na afiszu w gablocie parafialnej.

2. Wczoraj rozpoczęła się XXVII Piesza Tarnowska Pielgrzymka na Jasną Górę . Pielgrzymi dotrą na Wały Jasnogórskie w niedzielę 25 sierpnia,czyli w przeddzień Święta M. Boskiej Częstochowskiej. Polecajmy opiece Maryi Królowej Polski wszystkich jej uczestników, zwłaszcza ludzi młodych .

3. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy:
– we wtorek św. BERNARDA opata,wielkiego czciciela Maryi
– w środę św. PIUSA X ,papieża ,który wprowadził wczesną Komunię św. dla dzieci,
– we czwartek Najśw. Maryję Pannę Królową
– w sobotę św. BARTŁOMIEJA Apostoła .

4. Sprzątanie kościoła :

5. Organizowana przez Parafialną CARITAS autokarowa wycieczka wakacyjna dla dzieci w Góry Świętokrzyskie ,wyruszy we wtorek 20 sierpnia z parkingu przy kościele o godz. 7.45 .

6. Przypominamy,że według wymogów Prawa Kościoła Katolickiego funkcję chrzestnego może pełnić osoba, która przyjęła Sakrament Bierzmowania i jest osobą wierzącą i praktykującą. W tym celu wydawane jest tzw. „zaświadczenie” przez parafię zamieszkania,które stwierdza ,że nie ma przeszkód , aby dana osoba mogoła pełnić wspomnianą funkcję.

7. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Źródło ..

8. Intencje mszalne na internetowej stronie parafii i w gablocie .

1. Dziś druga niedziela miesiąca sierpnia. Kończy się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

2. We czwartek 15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wniebowzięcie N.M.Panny , zwaną popularnie Świętem M. Bożej Zielnej. Jest to dzień dziękczynienia Bogu za dary tegorocznego lata i za uchronienie nas od nieszczęść . Poświęcamy w tym dniu zioła, kłosy zbóż, owoce i wieńce żniwne. Będziemy błogosławić te Boże dary i wieńce na wszystkich Mszach św. Porządek mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia, jak w każdą niedzielę.
– Obchodzimy też w tym dniu 99 rocznicę Cudu nad Wisłą /1920 r./ Dzień 15 sierpnia jest Świętem Wojska Polskiego .

3. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prowadzone prace inwestycyjne w parafii. Dziękujmy po raz kolejny P.Zygmuntowi Stawarzowi z Trzciany za trud wykoszenia trawy przy budynku nowej plebani . Bóg zapłać !!!

4. Sprzątanie kościoła w środę o 18.45 przed Uroczystością Wniebowzięcia N. M. Panny – lista w gablocie parafialnej.

5. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy : w środę 14.08 św. MAKSTMILIANA M. Kolbe ,męczennika Auschwitz, w piątek św. STEFANA ,króla węgierskiego, Patrona Węgier , a w sobotę św. JACKA ,zakonnika .Patrona Śląska .

6. W sobotę 17 sierpnia spod tarnowskiej Katedry wyrusza kolejna, największa w Polsce , Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę . Wejście pielgrzymów na Wały Jasnogórskie ma miejsce 25 .08 w przeddzień Uroczystości M. Bożej Częstochowskiej.

7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się dodatek -płyta z piosenkami patriotycznymi i religijnymi.

8. Intencje mszalne w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii …

1. Dziś pierwsza niedziela nowego miesiąca sierpnia.,który jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.
Wspominamy dziś św. Jana Vianneya z Ars, patrona proboszczów, francuskiego kapłana ,który zasłynął z wielkiej świętości i duszpasterskiej gorliwości .

2. We wtorek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W Nowym Sączu trwa Wielki Tygodniowy Odpust ,którego program jest umieszczony w gablocie parafialnej. -W naszym dekanacie dziś odpust w parafii Królówka .

3. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Trzciany -Rynek za sprawną organizację prac związanych z wyplewieniem wzgórza przy figurze Serca P. Jezusa i Dobrego Pasterza w miniony poniedziałek . Bóg zapłać !!! – P. Zygmuntowi Stawarzowi z Trzciany za wykoszenie trawnika przy budynku nowej plebani ..

4. Zapisy na autokarowy wyjazd wakacyjny dla dzieci we wtorek 20 sierpnia , organizowany przez Paraf. Oddział CARITAS , będą przyjmowane przez członków Caritas z poszczególnych rejonów oraz w zakrystii . Trasa wyjazdu prowadzić będzie przez :Wiślicę, Pacanów , św. Krzyż, Szydłów i Raków. – W miarę wolnych miejsc mogą się również zapisać dzieci za odpłatnością.

5.Ofiary z przyszłej II-giej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne . Serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy ochotnym sercem wspierają to wszystko, co przyczynia się do upiększenia otoczenia kościoła i plebani. W pięknie zewnętrznym odbija się w jakimś stopniu zatroskanie i hojność wiernych danej wspólnoty,którzy ją tworzą..

6.Sprzątanie kościoła …..

7. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy : we czwartek 8.08 św. DOMINIKA ,kpł. Założyciela Zakonu Dominikanów, w piątek św.TERESĘ Benedyktę od Krzyża ,męcz. Patronkę Europy , a w sob . św. WAWRZYŃCA ,męcz.

8. Prasa katolicka … Gość Niedzielny ..

9. Msze św. pogrzebowe wywieszone są w gablocie ,inne na stronie internetowej parafii…