Ogłoszenia parafialne

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i przelewem bankowym na konto parafii. Zapraszamy do modlitwy w kosciele i w łączności z transmisją internetową. Dzisiejsza trzecia niedziela stycznia jest obchodzona w Kościele katolickim jako Dzień Judaizmu. Dziś też kończą się też zimowe ferie dla dzieci i młodzieży, które są przeżywane w nietypowej atmosferze panującej pandemii Covid -19 . Od jutra klasy od I-III wracają na tryb nauczenia stacjonarnego.
 2. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan tzw. Tydzień Ekumeniczny. Przedmiotem modlitwy będzie prośba, aby do pierwotnej jedności powrócili wszyscy wyznawcy Chrystusa, którzy w ciągu wieków podzielili się na różne odłamy.
 3. Kalendarz Kościoła katolickiego wspomina : jutro św. SEBASTIANA mecz., w czwartek św. AGNIESZKĘ męcz., a w niedzielę 24 stycznia św. FRANCISZKA SALEZEGO bpa. Genewy i Patrona dziennikarzy.
 4. Na prośbę CARITAS Chorwacji Przewodniczący Episkopatu Polski zgodził się, aby w najbliższą niedzielę 24 stycznia ofiarą do puszek wierni wsparli mieszkańców tego kraju doświadczonych niedawną  tragedią trzęsienia ziemi. O kwestę w naszej parafii prosimy wolontariuszy Caritas. 
 5. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni i prosimy kolejne rodziny: Bębenek Krzysztof, Gadzina Adam, Górka Paweł, Więcław Maria, Grabowski Jan, Mrugacz Marek, Waligóra Jan, Błasiński Zbigniew.
 6. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Jadwigi Krawczyk i P. Jadwigi Babral.
 7. Za tydzień, trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego. To czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”. A będąc „dobry i łaskawy, wskazuje drogę grzesznikom, a pokornym pomaga czynić dobrze i
  uczy ubogich dróg swoich” – tak nas dzisiaj zapewnia psalmista. Spójrzmy zatem na nasze życie i postępowanie, wejrzyjmy głębiej w nasze sumienia wsłuchując się w te słowa Pisma świętego, które wyjątkowo mocno rozbrzmiewają w tych dniach w naszych duszach. Prośmy o przebaczenie win, abyśmy mogli do czystych serc przyjąć żyjącego Pana – Jednorodzonego syna, który przychodzi dzisiaj pod postacią tego Słowo, które Bóg do nas kieruje, i tego Chleba życia, którym nas karmi.   W naszym kościele 20 minut przed każdą Mszą św. młodzież będzie czytała wybrane fragmenty Pisma Świętego. Będzie to okazja do obcowania z mądrością tej Świętej Księgi. Na stronie internetowej Parafii będą dodane linki do wartościowych stron pomocnych w czytaniu Biblii.
 8. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny i prasa dla dzieci i młodzieży.
 9. Msze św. : od jutra rozpoczynają się msze św. gregoriańskie za sp. Jana Stańdo, którego pogrzeb odbył się w minioną sobotę.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę św. w dzień urodzin czy wspomnienie swojego patrona. W nowym tygodniu niech wszystkim Bóg błogosławi!

Linki pomocne w czytaniu słowa Bożego:

Biblia Tysiąclecia: Biblia Tysiąclecia – Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (deon.pl)

Blog poświęcony różnym wydaniom Biblii i rozważania: https://www.verbumdei.com.pl/

Strona prowadzona przez Biblistę – ks. prof. dr. hab. Mariusza Rosika: http://www.mariuszrosik.pl/

Radiowo Internetowe Studium Biblijne: https://tarnow.gosc.pl/Studium-biblijne

Szkoła Formacji Duchowej: http://sfd.kuria.lublin.pl/

Strona ułatwiająca czytanie Biblii: http://twojabiblia.pl/

Treści biblijne i liturgiczne: http://wiara.pl/

Szkoła Biblijna w Gdańsku: http://www.szkolabiblijna.gda.pl/

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie: https://www.cfd.sds.pl/

Rozważanie przez jezuitów słowa Bożego: https://gorka.jezuici.pl/category/czytelnia/

 

 

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego jest dniem wdzięczności  za przyjęty kiedyś Sakrament Chrztu św., który wprowadził nas we wspólnotę Kościoła św. Przypomina nam też o zobowiązaniach jakie nakłada na nas przyjęcie tego sakramentu. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary na dalsze prace ziemne prowadzone wokół  murów kościoła i budynku nowej plebani.  Dziękujemy za wpłaty na konto Parafii. Bóg zapłać ! W ufnej modlitwie polecamy Bogu dzieci i młodzież oraz pedagogów i nauczycieli, aby II-gą cześć tegorocznych ferii zimowych przeżyli bezpiecznie  i zdrowo.
 2. Najbliższa niedziela 17 stycznia to Dzień Judaizmu, z którym K-ł katolicki od lat  prowadzi. 
 3. Sprzątanie kościoła: Kukla Jan, Anielska Małgorzata, Górka  Jan, Grabowski Henryk, Tabor Sławomir, Marzec Roman, Holota Mariusz, Zygmunt  Krzysztof, Marzec Stefan, Kolasa Krzysztof.
 4. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rodzinom, które w minionym roku 2020 złożyły ofiarę na roczne utrzymanie P. Organisty. Dla informacji podajemy, że na ogólną ilość 560 rodzin złożyło 451: z Trzciany złożyło 251 na ogólną liczbę 322, z Ujazdu 70 na 81, – z Łąkty Dln. 130 na ogólną liczbę  157 rodzin.  Ogółem nie złożyło 109 rodzin, natomiast 6 osób złożyło ofiarę jako mieszkańcy spoza parafii .
 5. Środowy Różaniec przed Nowenną poprowadzą róże P. Cecylii Rusak i Rozalii Chytroś .
 6. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra dla dzieci
 7. Intencje mszy św.; od poniedziałku msze św. gregoriańskie poza parafią  za śp. Sylwestra Piskorza .
 1. Kościół obchodzi dziś pamiątkę pokłonu Trzech Mędrców, którzy przybyli za przewodem gwiazdy do Betlejem, aby złożyć hołd narodzonemu Zbawicielowi świata. Na pamiątkę tego wydarzenia poświęcamy wyroby ze złota, kadzidło, mirrę i kredę. Dzisiejsza uroczystość jest Misyjnym Dniem Dziecka. Dlatego też ofiary zbierane w świątyniach są przeznaczone na cele misyjne.  Dziękujemy Kolędnikom Misyjnym za tegoroczną zbiórkę środków na projekty misyjne, która miała wyjątkowy charakter  bo odbyła się w świątyni w Święto św. Szczepana. Dziękujemy też ofiarodawcom, którzy na ten cel złożyli  3500 zł. Bóg zapłać ! Dziś porządek Mszy św., jak w każdą niedzielę ,czyli będzie też msza św. o godz. 14.00 .
 2. Najbliższa niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego.
 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godz. 16.45 na plebani.
 4. Sprzątanie kościoła: Balicki Jerzy, Balicki Dawid, Kozioł Janusz, Kuska Dominik, Guśpiel Andrzej, Kącka Bernadetta, Krawczyk Marcin, Helberda  Józef 
 5. Od jutra tj od 7.01 poza  parafią będą  odprawiane msze św. pogrzebowe po 5 za każdą duszą za : śp. Janinę Konopka, Józefa Anielskiego, Stanisława Króla, Marka Kąckiego i Józefa Kuklę. Lista jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w Roku Pańskim 2021, dlatego po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Jest to Misyjny dzień Dziecka. Ofiary z tej uroczystości jak co roku przeznaczone są na misje. Tradycyjnie na każdej mszy św. poświęcimy wyroby ze złota, kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów imionami trzech Mędrców i Nowym Rokiem. Przed każdą Mszą świętą można zabrać zapakowane kadzidło i kredę z przedsionków kościoła, a po Mszach świętych złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby szkoleń młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia z naszej Parafii. To wyraz wdzięczności za ich zaangażowanie i dofinansowanie ich projektów. Bóg zapłać!
 3. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 15.00-16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 4. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękować będziemy Bogu za sakrament chrztu, dzięki któremu zostaliśmy włączeni we wspólnotę Kościoła. To dzień wdzięczności wobec rodziców i chrzestnych. Z racji drugiej niedzieli miesiąca tego dnia będziemy zbierać składkę na cele inwestycyjne.
 5. Miło nam poinformować, że Ministrantem miesiąca grudnia został Rafał Stańdo, uczeń kl. 6 ze Szkoły w Trzcianie. Ze względu na dużą adwentową rywalizację doceniamy wysiłek Dominika Krzysztofiaka z kl. 5 z Trzciany, który zajął II miejsce i Piotra Błasińskiego z klasy 7, również z Trzciany, który zdobył III miejsce. Gratulujemy wyróżnionym i wszystkim ministrantom gorliwej posługi.
 6. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni, zapraszamy kolejne rodziny w poniedziałek na godz. 17.00: Piskorz Tomasz, Stawarz Dariusz, Stawarz Zygmunt, Domagała Irena, Grabowski Grzegorz, Łabęda Grzegorz, Satała Małgorzata, Łukasik Jan i Burkowicz Bożena. Podsumowując ofiary składane przy okazji sprzątania świątyni w minionym roku, dziękujemy za złożenie 12600 zł, z czego na środki czystości i dekorację kościoła wydano 12080 zł. Dziękujemy za odpowiedzialną postawę tym, którzy sumiennie poczuwali się do troski o dom Boży. Na przestrzeni całego minionego roku tylko 3 razy zdarzyło się, że grupa sprzątająca była w komplecie.
 7. Odpowiadając na zapytania Parafian, informujemy, że istnieje możliwość indywidualnej kolędy do 2. lutego po zaproszeniu kapłana przez rodzinę i wcześniejszym uzgodnieniu terminu w zakrystii lub telefonicznie.

Ur. Bożej Rodzicielki – Nowy Rok

 1. W Imię Boże rozpoczęliśmy Nowy Rok Pański 2021. Rozpoczynamy Nowy Rok pod czułą opieką Bożej Rodzicielki, patronki dnia dzisiejszego. Za jej przyczyną modlimy się o pokój na całym świecie przeżywając Światowy Dzień Pokoju ustanowiony przez św. Papieża Pawła VI. Dziś przypada także pierwszy piątek miesiąca, pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej. Msze św. w porządku niedzielnym z Mszą św. o godz. 14.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje dziś (1.01) wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Jutro pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 6.30.
 3. Najbliższa niedziela będzie adoracyjna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 4. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni o prosimy kolejne osoby: Babral Maciej, Wilczek Jerzy, Mierzwa Maciej, Zelek Piotr, Matuszewski Piotr, Matuszewski Konrad, Piórecki Wiesław, Kącki Tadeusz, Dębosz Adam, Wolak Jan, Babral Bogdan.
 5. Wczoraj na zakończenie Starego Roku zostały przedstawione dane statystyczne z życia naszej parafii. Dziś podam te najważniejsze. Parafia liczy ok. 2234 wiernych. Sakrament chrztu przyjęło 31 dzieci; 16 dziewczynek i 15 chłopców (z Trzciany 12 dzieci, z Łąkty D. 7, z Ujazdu 9, troje z rodzin mieszkających na emigracji). Sakrament małżeństwa przyjęło 9 par (o 6 mniej niż w roku 2019), a 12 osób zawarło związek małżeński w innej parafii. Rozdaliśmy 52 tyś Komunii św., co daje 23 krotne przyjęcie Komunii św. przez 1 Parafianina w ciągu roku, patrząc statystycznie. Do domu Ojca przeszło 27 osób w tym ks. Jaromir, ks. Kan Władysław i ks. Kan. Dionizy (z Trzciany 12 zmarłych, z Łąkty D. 7, a z Ujazdu 3, z poza parafii 2 pogrzeby). Przy tej okazji jeszcze raz dziękuje Wam Parafianom, sponsorom i ofiarodawcom, którzy swoją pracą, ofiarą na tacę czy konto parafialne wspieracie działalność gospodarczą, duszpasterską i charytatywną naszej parafii.
 6. Od dziś rozpoczynają się Msze gregoriańskie za Ś.P. Genowefę Piskorz z Mszy św. pogrzebowych.
 7. *************************************
 8. Na Nowy Rok Pański 2021 życzymy wszystkim, aby dar czasu ofiarowany nam przez Ojca, wypełniony został dobrocią, wzajemną ludzką życzliwością, miłością Boga i bliźniego. Niech Boża Rodzicielka u Księcia Pokoju narodzonego w betlejemskim żłóbku uprasza Wam pokój serca, pokój w rodzinach i miejscach Waszej pracy. Niech Jezus błogosławi wszystkim Waszym szlachetnym planom i zamiarom. Niech darzy Was swym błogosławieństwem i zdrowiem na wszystkich ścieżkach Roku Pańskiego 2021 Roku. Szczęść Boże!