Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza trzecia Niedziela Wielkanocna jest w Kościele Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kościół zachęca nas, abyśmy chętnie czytali Księgę Biblii, która uczy nas, jak żyć, aby osiągnąć życie wieczne.
 2. W miniony piątek młodzież III naszego Gimnazjum przyjęła w parafii Łąkta Górnej Sakrament Bierzmowania. Dziękuję rodzicom za złożony przy tej okazji dar ołtarza na potrzeby parafialne.
 3. Kolejne Spotkanie i Próba Liturgiczna dla Kl. III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższy piątek o godz.17. Po Mszy św. wieczornej prosimy lektorów i młodzież o pomoc w rozebraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 4. W Starym Wiśniczu w najbliższy piątek o godz. 19.30 Dekanalne Czuwanie Młodzieży. Zapisy u ks. Jaromira do środy włącznie. Koszt 4 zł.
 5. Jutro Papież Senior Benedykt XVI obchodzi 81 urodziny. Polecajmy Jego osobę Opatrzności Bożej w naszych modlitwach.
 6. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania uczniów klasy II Gimnazjum bez rodziców we środę o 17.00.
 7. Wczoraj, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, wykonaliśmy bardzo kosztowne prace ziemne, przygotowujące teren przykościelny obok  drogi i budynku nowej plebani pod pas przemarszu  dla wiernych lub w przyszłości pod  miejsce parkingowe. Dzięki ogromnemu wkładowi właścicieli Firmy Hydrosprzęt i Hydrotrans z Łąkty Dolnej, która użyczyła profesjonalnego sprzętu i ludzi te prace ziemne mogły być wykonana . Za ten kosztowny wkład w wyżej wykonane  prace w imieniu całej Parafii czuję obowiązek wypowiedzieć z serca płynące Bóg zapłać! Godzi się wspomnieć, że sama inicjatywa wykonania tych prac ,dzięki dobrej pogodzie , wyszła właśnie od sponsorów tego kosztownego przedsięwzięcia.
 8. W przyszłą niedzielę nasze ofiary złożone na tacę będą przeznaczane na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 1. Dzisiejsza druga Niedziela Wielkanocy od 2000 r. obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Łagiewnikach w Krakowie centralne ogólnopolskie uroczystości. Jest to też patronalne Święto Caritas. Rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia, w którym będziemy modlić się za biednych i potrzebujących.
 1. Jutro Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które zostało przeniesione z 25 marca, ze względu na Niedzielę Palmową. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym Kościół modli się o ochronę ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.
 1. Parafialny Oddział Caritas organizuje pielgrzymkę autokarową dla seniorów we czwartek 19 kwietnia br. do Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Zakopanem i do M. B. Różańcowej w Ludźmierzu. Zapisy w zakrystii lub u Pań z Caritasu. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Caritasu jutro po Mszy św. wieczornej.
 1. Akcja Katolicka organizuje w ostatnią sobotę kwietnia 28.04 autokarową jednodniową Pielgrzymkę do Strachocic k/Przemysła, do sanktuarium św. Andrzeja Boboli, męczennika zamordowanego przez Kozaków w 1657r. Przy okazji zwiedzimy jeszcze inne ciekawe historyczne miejsca.
 1. W najbliższy piątek w Parafii Łąkta o godz. 15.30 Bierzmowanie Kl. III Gimnazjum . Spotkania przygotowujące dla Rodziców, Kandydatów i świadków w środę i czwartek o godz. 18.00. W środę zapraszamy świadków, będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi św. Zaleca się, aby cała rodzina Kandydata uczestniczyła w uroczystości Bierzmowania i przyjęła Komunie św.
 1. Pragniemy przypomnieć, że wciąż przyjmowane są zapisy chętnych na sierpniową Pielgrzymkę do Macedonii i Albanii w dniach 6-13.08, śladami św. Matki Teresy. Do 15 maja uczestnicy proszeni są, aby tytułem zaliczki wpłacili 1000 zł. , co będzie potwierdzeniem zamiaru wyjazdu.
 1. Dziękujemy P. Annie Jop za Jej opiekę nad Pomnikiem z figurą Serca Pana Jezusa, za kolejny raz ustrojenie kwiatami tego miejsca pamięci . Dziękujemy też pewnemu właścicielowi firmy z Łakty za zakup na kwotę 6 tys. zł. kostki na taras pod arkadami przy budynku nowej plebani.
 1. Dekanalne Spotkanie Członków Parafialnych Rad Synodalnych w Żegocinie w najbliższą sobotę 14.04 o godz. 10.00.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa zwana Męki Pańskiej rozpoczyna w K-le Katolickim obchody Wlk,Tygodnia, czas bezpośredniego przygotowania na Święta Wielkanocne. -Poświęcenie i Konkurs palm na Mszy o godz. 11.00 -Nabożeństwo Gorzkich Żalów o 14. 30
– Diecezjalny Dzień Młodych .W Tarnowie o godz. 11.00 spotkanie Ks. Bpa z przedstawicielami młodzieży całej diecezji. Jest tam też i nasza młodzież z Ks. Jaromirem.

2. Program nabożeństw Triduum Paschalnego w gablocie i na stronie internetowej Parafii. W Wlk. Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, a potem Adoracja P. Jezusa w Ciemnicy/Trzciana / do godz. 22.00 . Ofiary złożone na tej Mszy św. jako jałmużna postna przeznaczone na potrzeby biednych. – Zaraz po tej Mszy św. Zmiana Tajemnic Różańca św..

3. W środę ,zaraz po Nowennie ,prosimy młodzież i lektorów o pomoc w urządzeniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

4. Spowiedź św. wielkopostna :jutro od 8.30 – 19.00 w Nowym Wiśniczu, a w środę od 8.30-12.00 i od 15.00 – 18.00 w parafii Żegocina.

5. Bardzo prosimy nabywać u Pań z Caritasu baranki lub paschaliki na stół wielkanocny. Niech ich obecność na świątecznym stole będzie znakiem naszej solidarności z biednymi..

6.Organizowana przez Akcję Katolicką Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Misterium Męki Pańskiej ,wyrusza z parkingu przy kościele w Wlk. Piątek rano o godz. 3.00. -Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii ….

7. Sprzątanie kościoła w Wlk. Czwartek o godz. 8.00

8. Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom Firmy ASGA Szaty Liturgiczne z Kierlikówki za przekazane, po raz kolejny dla naszej Parafii szaty liturgiczne i 3 nowe ornaty . P. Bożenie Salach dziękujemy za ofiarowane tkaniny na dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

9. Bardzo prosimy aby grupy niosące feretrony w tygodniu przygotowały feretrony na Procesję Rezurekcyjną. Lista jest w gablocie.

10. Można jeszcze korzystać ze Spowiedzi wielkanocnej :jutro w Nowym Wiśniczu do 19.00 oraz w środę w Żegocinie od 9.00 do 18.00

11. Ze względu na zmianę czasu na letni od jutra wieczorne Msze św. będą już celebrowane o godz. 18.00 .

12. Prasa katolicka :Gość Niedzielny dla dorosłych i dzieci ..

13. Msze św. w gablocie oraz na stronie internetowej parafii..

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, a zatem po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspominamy dziś św. Kazimierza Królewicza – Patrona Litwy. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 14.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek o 16.00 i 20.00 dla młodzieży i nie tylko.

2. W środę po Nowennie na plebani Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas. Od najbliższej niedzieli Panie z Caritasu będą rozprowadzać baranki

i paschaliki na stół wielkanocny. Dzieci Szkoły Podstawowych mają już rozdane skarbonki miłosierdzia.

3. Już w najbliższą niedzielę 11 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. dr Stanisław Staśko
z Krakowa – Łagiewnik, duszpasterz przy Bazylice Miłosierdzia Bożego. PROGRAM jest umieszczony w gablocie i Internecie. Po Mszy św.
o godz.9.00 zapraszamy wszystką Młodzież na swoją Naukę Stanową . – Nauka stanowa dla małżonków będzie wyjatkowo o godz.13.30 przed Gorzkimi Żalami, Bezpośrednio po nauce dla małżonków nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.

4. Trwają prace wewnątrz budynku nowej plebani. Niebawem będzie zainstalowana kuchnia w podziemiach dla celów duszpasterskich. Ofiary z najbliższej II-giej niedzieli miesiąca będą przeinaczone na pokrycie kosztów wyżej wspomnianych prac.

5. Próba tenorów i basów w najbliższy czwartek w budynku Gimnazjum
o godz. 19.00.

6. Wczoraj po uzyskaniu urzędowej zgody dokonaliśmy wycinki drzew
i krzewów przy Pomniku Pamięci Ofiar I wojny światowej oraz
w obrębie budynku nowej plebani. Bardzo serdecznie dziękuje strażakom z OSP Trzciana za ochotną organizację całej akcji, sprawny jej przebieg. To bardzo kosztowna akcja gdyby trzeba było prosić profesjonalną firmę.

7. Dyrekcja Placówek Oświatowych w Trzcianie informuje ,że od 1-31.03 będzie Rekrutacja dzieci od 3-6 lat do Przedszkola .Bliższe informacje na stronie internetowej Przedszkola.

8. Prasa katolicka: Promyczek Dobra nowy numer, Gość Niedzielny oraz tyg. Źródło ..

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 11.03- 14.03.2018

NIEDZIELA – 11.03. 2018
   7.00 – Msza św. z nauką ogólną.
   9.00 – Msza św. z nauką ogólną.
Nauka stanowa dla młodzieży.
11.00 – Msza św. z nauką ogólną.
13.30 – Nauka stanowa dla małżonków.
14.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
14.30 – Msza św. recytowana bez kazania.

PONIEDZIAŁEK –12.03.2018
7.00 – Msza św. z nauką ogólną.
9.00 – Nauka dla klasy VII i gimnazjalistów.
11.00 – Nauka dla dzieci od klasy I do VI.
18.00 – Msza św. z nauką ogólną.
Nauka stanowa dla małżonków.

WTOREK –13.03.2018
7.00 – Msza św. z nauką ogólną –
9.00 – Nauka dla klasy VII i gimnazjalistów.
Spowiedź Święta.
11.00 – Nauka dla dzieci od klasy I do VI.
Spowiedź Święta.
14.00- 18.00 Spowiedź  Święta.
Przerwa od 15.30-do 16.00
18.00 – Msza św. z nauką ogólną

ŚRODA – 14.03. 2018
7.00- Msza św. z nauką ogólną.
9.00 -Nauka dla klasy VII i gimnazjalistów.
Zakończenie rekolekcji. 11.00- Nauka dla dzieci od klasy I do VI.
Zakończenie rekolekcji.
13.00-Wyjazd do Chorych.
18.00- Msza św. z nauką ogólną.
Zakończenie rekolekcji
Błogosławieństwo końcowe.

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia i pokuty. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30 poprzedzone wcześniej śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o 16.00 i 20.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

3. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie księdza Biskupa.

4. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
– we czwartek – Katedry św. Piotra Apostoła

5. W przyszłą Niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności
z misjonarzami, którzy z dala od rodziny i ojczyzny, nierzadko narażając swoje życie i zdrowie ewangelizują na krańcach świata.

6. Zapraszamy do przeżywania Wielkiego Postu wraz z Radiem RDN. Szczególne zaproszenie do osób starszych i chorych, które nie mogą uczestniczyć w parafialnych nabożeństwach, a także do osób poszukujących dobrych przemyśleń i konferencji które pomogą lepiej i owocniej przeżyć ten szczególny czas.

7. Próba chóru w środę o godzinie 18.00.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Szczęść Boże!