Ogłoszenia parafialne

1.Dzisiejsza II-ga Niedziela Wlk. Postu jest w Kościele Katolickim Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

2.We wtorek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej M. Panny .
– Dziś uroczystość Odpustowa ku czci św. Józefa w Kierlikówce.
Wszystkim wtorkowym solenizantom życzymy opieki św. Patrona .

3. Zapraszamy nadal do licznego uczestnictwa w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i 20.00 oraz Gorzkich Żalów w niedzielę o 14.30.

4. Ofiary złożone w najbliższą niedzielę 24 marca będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni . Pragniemy przy tej okazji poinformować, że koszty ogrzewania od grudnia do czasu obecnego wyniosły 13 tys. zł. Połowę tych kosztów ponieśli dwaj zacni sponsorzy,którym bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu całej Parafii.

5. Sprzątanie kościoła….

6. Kolejne Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy św. ok. godz.18.00 na plebani. Serdecznie zapraszamy !!!!!!.

7. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału CARITAS odbędzie się
w następnym tygodniu w środę 27 marca po Zmianie Tajemnic .

8. Caritas Polska ,wzorem lat ubiegłych, przekazała już do parafii Skarbonki Wielkopostne dla dzieci, aby mogły w ten sposób włączyć się w pomoc dla biednych. Będą one przekazane dzieciom w szkole na katechezie.

9.Próba chóru jutro o godz. 19.00,a scholi w piątek o godz. 16.00 .

10. Ostatnie wichury poczyniły wiele szkód w różnych rejonach Polski , w naszej diecezji, a także na naszym cmentarzu .Rada Duszp. postuluje ,aby ze względu na skalę rozbitych zniczy i rozrzuconych wieńców opiekunowie grobów byli łaskawi w tygodniu pozbierać potłuczone znicze i ewentualnie zabrać do swojego śmietnika w domu. Tym sposobem uporządkujemy cmentarz i unikniemy kosztów wywozu tak wielkiej liczby śmieci.
Prasa katolicka:Mały Gość Niedz. ,Źródło..
intencje mszy św….

1.Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu ,która kończy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu .
– Po Mszy św. o godz. 9.00 Droga Krzyżowa.
– O godz. 14.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym poprzedzone śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej.

2.W środę przypada szósta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka . Na Nowennie polecać będziemy Jego posługę opiece Matki Bożej.

3.W najbliższy piątek Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej na plebani.

4.Autokarowa Pielgrzymka do Niepokalanowa, Gidel, Łódzi oraz Świnic Wareckich ,organizowana przez Paraf. Oddział Akcji Katolickiej wyruszy z parkingu przykościelnego w sobotę 16. 03 o godz. 4.30 . Zapisanych na pielgrzymkową listę prosimy ,aby byli łaskawi do środy wpłacić należną kwotę,która będzie potwierdzeniem chęci wyjazdu…..

5.Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne parafii. W ubiegłym tygodniu wykonaliśmy bardzo duży zakres prac między innymi przy elewacji budynku nowej plebani oraz wewnątrz.. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu
wielu osób ,które ofiarowały swój czas i fachowość, zrezygnowały solidarnie z zaplanowanych własnych planów , przerwali je by gromadnie i sprawnie wykonać wyżej wspomniane prace . Bardzo serdecznie im wszystkim dziękujemy za ten twórczy zryw

6.Sprzątanie kościoła ….

7.Próba chóru jutro / poniedziałek/ o godz. 19.00 .
Próba scholi w piątek o godz. 16.00 .

8.W Gminnym Ośrodku Kultury u P. Pawła Sroki jest do nabycia płyta video z nagraniem Wesela Wyspiańskiego ,które zostało wystawione w Trzcianie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez aktorów-amatorów z naszej Parafii .

9.Polecamy prasę katolicką :Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci wydanie wielkopostne.

10. Intencje mszalne…

Dziś I-sza niedziela miesiąca marca .W naszej Parafii Adoracja w ramach 40-godzinnego Nabożeństwa. Prosimy o liczny udział w tym spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym.
W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas rozważania męki Chrystusa i przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
-W Środę Popielcową Msze św. o godz.: 6.30, 9.00 i 17.00
– Obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych, a dla osób od 18-60 roku życia nadto post ścisły .
– Ofiary złożone w Środę Popielcową na tacę są przeznaczone na cele charytatywne K-ła.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 17.00 oraz dla młodzieży o godz. 20.00 .
-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.30 poprzedzone śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej o godz. 14.00 .

Akcja Katolicka organizuje autokarową Pielgrzymkę do miejsca urodzin św. Faustyny Kowalskiej/ Głogowiec k. Łęczycy/, Gidle, Niepokalanowa.Odwiedzimy też Łódź i najnowszy dworzec PKP w Polsce -Łódź Fabryczną ,którego budowa kosztowała 2,5 miliarda zł.

Wyjazd w sobotę 16 marca. Zapisy w zakrystii . Koszt wyjazdu 90 zł.

Jutro w kalendarzu Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Kazimierza Królewicza ,Patrona Polski i Litwy.
Ofiary z najbliższej, II-giej niedzieli miesiąca marca,będą jak zwykle przeznaczone na potrzeby inwestycyjne parafii /prace wewnątrz budynku nowej plebani /. Dziękujemy za wsparcie tych prac ,które są wyrazem troski także o materialne piękno
powstających budynków.

Informacja dla narzeczonych ,którzy zamierzają zawrzeć Sakr. Małżeństwa. W Parafii Nowy Wiśnicz 10 marca /w niedzielę / rozpocznie się Kurs Przedmałżeński i potrwa do 14 kwietnia. Konferencje będą głoszone od godz. 18.00- 19.30 w Auli Domu Parafialnego w N. Wiśniczu. Zapisy w dniu rozpoczęcia Kursu, czyli w niedzielę 10 marca o godz. 18.00 .

Polecamy najnowszą prasę katolicką : Gość Niedzielny i Źródło

Msze św. na stronie internetowej Parafii i w gablocie parafialnej.

Dziś ostatnia niedziela miesiąca lutego -Niedziela Synodalna .

W najbliższą środę,ostatnią miesiąca, zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie.

W tym tygodniu rozpoczynamy w piątek nowy miesiąc marzec. Zachęcamy zatem dzieci i młodzież /Kandydatów do Bierzm./ do skorzystania z Sakramentu Pokuty .Okazja do Spowiedzi św. będzie już w środę przed Nowenną oraz w I piątek .
– W I piątek Msza św. o godz. 19.00 dla Młodzieży i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania./ okazja do Spowiedzi św./
Wyjazd kapłana z posługą sakramentalna do chorych prosimy zgłaszać w zakrystii .
-Bardzo serdecznie prosimy rodziców,aby przypominali i ułatwiali swoim dzieciom udział w nabożeństwie i piątku m-ca.
Najbliższa niedziela 3 marca to I-sza niedziela miesiąca i zarazem ostatnia przed Wielkim Postem. Tradycyjnie będziemy uczestniczyć w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym ,które ma nas przygotować na owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu.

– Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu dla poszczególnych rejonów Parafii jest umieszczony w gablocie .
Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie ,aby przeprosić Jezusa za swoje grzechy i prosić Go o potrzebne łaski dla siebie i swoich bliskich.
– 8.00 – 9.00 -Trzciana : Libichowa, Zyznówka i Glinik
– 10.00 – 11.00 – młodzież szkolna i pracująca
– 12.00 – 13.00 – Łąkta Dolna
– 13.00 – 14.00 – Zarzecze, Srokówka, Rynek i Zalesie
– 14.00 – 15.00 – Ujazd /Zakończenie Adoracji /.

Sprzątanie kościoła …
W najbliższy piątek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych .

Próba scholi w piątek o godz. 15.00 .

Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego i tyg. Źródło ..

10. Intencje mszy św. na internetowej stronie parafii i w gablocie.

1. Dziś III-cia niedziela miesiąca lutego . Diecezja modli się o nowe powołania kapłańskie i wspiera modlitwą i ofiarami Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie ,które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

2. Najbliższa niedziela,ostatnia miesiąca będzie kolejną Niedzielą Synodalną .W miniony piątek odbyło się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego ,który rozważał kolejne problemy związane z życiem małżeństwa i rodziny oraz sposobami pomocy tym, którzy przeżywają różne niedostatki natury duchowej lub materialnej. .

3. W ramach przygotowania do przyjęcie Sakramentu Bierzmowania w najbliższy piątek 22 lutego o godz. 16.00 w kościele kolejne Spotkanie Kandydatów z Kl.VIII i III Gimnazjum wraz z rodzicami .

4. Sprzątanie kościoła …

5. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. W związku z pytaniami ,które są kierowane do nas przez młodych pragnących uczestniczyć w Katechezie Przedmałżeńskiej przygotowującej do przyjęcie Sakramentu Małżeństwa informujemy, że o terminie i miejscu takiej Katechezy poinformujemy gdy będziemy znali wszystkie szczegóły . Najczęściej taka Katecheza odbywa się w okresie Wlk.Postu w jednej z parafii dekanatu Lipnica Murowana.

7. Polecamy najnowsą prasę katolicką : miesięcznik dla rodzin „Miłujcie się..”, tyg. Gość Niedzielny oraz Gość Niedzielny dla najmłodszych.

8. Intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej.
-Od soboty celebrowane są poza kolejne msze św. gregoriańskie za śp. Michalinę Chojecką oraz śp. Rafała Bałę .

Nadal przyjmowane są zapisy na lipcową ,autokarową
Pielgrzymkę do Grecji organizowaną przez Paraf. Oddział Akcji
Katolickiej. Program Pielgrzymki jest na afiszu w gablocie .