Ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia i pokuty. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30 poprzedzone wcześniej śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o 16.00 i 20.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

3. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie księdza Biskupa.

4. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
– we czwartek – Katedry św. Piotra Apostoła

5. W przyszłą Niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności
z misjonarzami, którzy z dala od rodziny i ojczyzny, nierzadko narażając swoje życie i zdrowie ewangelizują na krańcach świata.

6. Zapraszamy do przeżywania Wielkiego Postu wraz z Radiem RDN. Szczególne zaproszenie do osób starszych i chorych, które nie mogą uczestniczyć w parafialnych nabożeństwach, a także do osób poszukujących dobrych przemyśleń i konferencji które pomogą lepiej i owocniej przeżyć ten szczególny czas.

7. Próba chóru w środę o godzinie 18.00.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Szczęść Boże!

1. Dzisiejsza druga niedziela lutego po raz 26 obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Przez wstawiennictwo M. Bożej z Lourdes polecajmy w modlitwie chorych i cierpiących, zwłaszcza z kręgu bliskich i krewnych, którzy doświadczają bólu i cierpienia. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli przeżywamy 40-godzinne Nabożeństwo przygotowujące nas do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie według planu, który jest umieszczony w gablocie parafialnej lub w dogodnym dla siebie czasie. Rozpoczęły się Zimowe Ferie dla dzieci i młodzieży naszego województwa małopolskiego. Uczyńmy wszystko i módlmy się, aby były przeżyte bezpiecznie i mądrze. Dziś Ks. Bp Andrzej Jeż w Republice Środkowej Afryki konsekruje na biskupa tamtejszej diecezji naszego ks. misjonarza Mirosława Gucwę, który pochodzi z Parafii Przyszowa k/Limanowej.

2. Najbliższa środa zwana Popielcową rozpoczyna kolejny czas rozważania Męki Pańskiej i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły – maksymalnie 3 posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta. Ofiary złożone na tacę z tego dnia są przeznaczone na cele charytatywne Kościoła. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 9.00 i 17.00

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 16.00 i wieczorem o godz. 20 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.30 poprzedzone wcześniej śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej.

4. Wstępne zapisy chętnych na Pielgrzymkę Parafialną śladami św. Matki Teresy przyjmowane będą w zakrystii od dzisiejszej niedzieli.

5. Składka z przyszłej I niedzieli Wlk. Postu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dołączmy do grona hojnych dobroczyńców tej uczelni.

6. W Parafii Nowy Wiśnicz w najbliższą niedzielę 18.02 czyli I Wielkiego Postu rozpoczyna się o godz. 18.00 Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Zapisy w Domu Parafialnym na pierwszej konferencji.

1. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca lutego, a zatem po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W najbliższą niedzielę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II oraz wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tradycyjna Pielgrzymka dla chorych i osób starszych organizowana przez Parafialną Caritas, odbędzie się w kwietniu gdy będzie bardziej łagodna pogoda.

3. Ofiary z przyszłej niedzieli składane od rodzin do kopert i na tacę, będą przeznaczone na prace wykończeniowe wnętrza plebani.

4. Najbliższa niedziela 11.02 to ostatnia przed Wielkim Postem dlatego tradycyjnie będziemy uczestniczyć w tzw. Nabożeństwie 40-godzinnym , czyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu przepraszając Boga za grzechy oraz prosząc o owocne przeżycie Wielkiego Postu. Program Adoracji jest w gablocie parafialnej, Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, a Róże Różańcowe prosimy, aby przewodniczyły modlitwom adoracyjnym.

5. Naprawione zostały wieżowe zegary ,w których wymieniono mechanizm napędowy. Koszt 5.300 zł Dziękujemy zacnemu sponsorowi z Łąkty Dolnej, który był łaskaw pokryć koszty tej naprawy. Bóg zapłać!

6. Ponieważ pojawiają się pytania o wysokość składki rocznej na Pana Organistę informujemy, że nie uległa ona zamianie i wynosi nadal 70 zł.

7. W kalendarzu Kościoła wspominamy:
– w poniedziałek: św. Agatę męczennicę – patronkę Sycylii oraz patronkę chroniącą nas od pożarów. Poświęcamy: sól, chleb i wodę.

8. Akcja Katolicka organizuje Pielgrzymkę autokarową śladami św. Matki Teresy z Kalkuty od 6-13 sierpnia br. do Macedonii, Czarnogóry i Albanii przez Węgry i Serbię. Bardzo atrakcyjny i szczegółowy Program tej Pielgrzymki znajdziemy na afiszu w gablocie. Zapisy chętnych od przyszłej niedzieli w zakrystii.

9. Polecamy jako lekturę najnowszą prasę katolicką: Promyczek Dobra dla dzieci oraz tygodniki: Źródło i Gość Niedzielny ..

1. Dzisiejsza trzecia niedziela stycznia przypada w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o zgodę i jedność w naszych rodzinach ,Ojczyźnie i całym świecie.
Zapraszamy na Widowisko Teatralne „Gdzie jest Betlejem XXI wieku ?”, które będzie wystawione o godz. 16.00 w kościele z udziałem naszych parafialnych aktorów. Cel charytatywny.

2.Zebranie chórzystów dziś o godz.15.45, a w piątek próba o 18.00
Dziś Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka zatem módlmy się dla nich o zdrowie i wszelką pomyślność na każdy dzień życia.

3. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 w budynku Gimnazjum Spotkanie Noworoczne dla Seniorów organizowane przez Caritas i Akcję Katolicką. Zgłoszenia w zakrystii u Pań z Caritasu i Akcji Katolickiej.

4. W najbliższą niedzielę 28 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjny Konkurs Kolęd dla Przedszkolaków. Zapisy uczestników u P. Organisty do soboty . Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Chorych na Trąd.

5. Także w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w kościele Gminny Konkurs Kolęd z udziałem zespołów z Leszczyny, Kamionnej, Kierlikówki i Trzciany. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania i przeglądu zespołów.

6. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:
-w środę: św. FRANCISZKA Salezego, bpa Genewy, Patrona dziennikarzy
-we czwartek : NAWRÓCENIE św. PAWŁA Apostoła

7. W sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

8. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w poniedziałek 29.01 wyjazd autokarowy do Karkowa na film pt. św. Ignacy Loyola ,który przedstawia bardzo ciekawą i burzliwą historię życia Założyciela Zakonu O. Jezuitów. Wyjazd ok. 15.30 Koszt wyjazdu i biletu 25 zł. – Zapisy przyjmowane będą w zakrystii do niedzieli 28 stycznia.

1. Dzisiejsza trzecia niedziela stycznia przypada w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o zgodę i jedność w naszych rodzinach ,Ojczyźnie i całym świecie.
– Zapraszamy na Widowisko Teatralne „Gdzie jest Betlejem XXI wieku ?”, które będzie wystawione o godz. 16.00 w kościele z udziałem naszych parafialnych aktorów. Cel charytatywny.
– Zebranie chórzystów dziś o godz.15.45, a w piątek próba o 18.00
– Dziś Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka zatem módlmy się dla nich o zdrowie i wszelką pomyślność na każdy dzień życia.

2. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 w budynku Gimnazjum Spotkanie Noworoczne dla Seniorów organizowane przez Caritas i Akcję Katolicką. Zgłoszenia w zakrystii u Pań z Caritasu i Akcji Katolickiej.

3. W najbliższą niedzielę 28 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjny Konkurs Kolęd dla Przedszkolaków. Zapisy uczestników u P. Organisty do soboty . Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Chorych na Trąd.

4. Także w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w kościele Gminny Konkurs Kolęd z udziałem zespołów z Leszczyny, Kamionnej, Kierlikówki i Trzciany. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania i przeglądu zespołów.

5. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:
– w środę: św. FRANCISZKA Salezego, bpa Genewy, Patrona dziennikarzy
– we czwartek : NAWRÓCENIE św. PAWŁA Apostoła

6. W sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

7. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w poniedziałek 29.01 wyjazd autokarowy do Karkowa na film pt. św. Ignacy Loyola ,który przedstawia bardzo ciekawą i burzliwą historię życia Założyciela Zakonu O. Jezuitów. Wyjazd ok. 15.30 Koszt wyjazdu i biletu 25 zł. – Zapisy przyjmowane będą w zakrystii do niedzieli 28 stycznia.