Ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykłą, jest to II niedziela miesiąca sierpnia. Składane dziś ofiary przeznaczone na cele parafialne pokryją koszty budowy parkingu wzdłuż drogi powiatowej w kierunku cmentarza. Bóg zapłać z złożone ofiary.

2. W najbliższą środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. zwana inaczej Świętem M. Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła, kwiaty i owoce oraz dziękować za dary nieba. Na Mszy o godz. 9.00 uroczyste poświęcenie dwóch wieńców żniwnych wykonanych przez mieszkańców Ujazdu i Trzciany – Glinika.

3. W najbliższy piątek o godzinie 6.30 w Tarnowie rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Tysiące pielgrzymów wyruszy na szlak by modlić się w intencjach własnych i całej naszej diecezji. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych intencjach.

4. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
– we wtorek – św. Maksymiliana M. Kolbego
– we czwartek – św. Stefana Węgierskiego
– w piątek – św. Jacka, kapłana
– w niedzielę – św. Jadwigę Śląską patronka budownictwa Kościelnego

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia 2 numery Źródła, Gość Niedzielny z ciekawym artykułem o Sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu oraz dla dzieci Promyczek Dobra.

6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Szczęść Boże!

1. Dziś I-sza niedziela miesiąca sierpnia ,który jest miesiącem modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.

2. Jutro K-ł obchodzi Uroczystość Przemienienia Pańskiego . Z tej racji trwa Wielki Tygodniowy Odpust ku czci Jezusa Przemienionego w Bazylice w Nowym Sączu.
– W przyszłą środę 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia N. M.Panny .Msze św. w porządku niedzielnym. To 98 rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. To dzień dziękczynienia za tegoroczne plony. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół,kwiatów oraz wieńców żniwnych. Te wieńce zrobione przez mieszkańców Ujazdu i Trzciany/Glinik/ zostaną poświęcone na Mszy św. o godz. 9.00 .

3. Jutro o godz.5.00 rano z parkingu kościelnego wyrusza ośmio- dniowa ,autokarowa , Parafialna Pielgrzymka śladami św.Matki Teresy do Serbii,Macedonii,Czarnogóry i Albanii. Pielgrzymom życzymy szczęśliwej drogi oraz głębokich ,duchowych przeżyć.

4. W kalendarzu K-ła Katolickiego wspominamy :
-w środę 8.08.- św. DOMINIKA Kpł.
-we czwartek 9.08.- św. TERESĘ od Krzyża,Patronkę Europy
-w piątek 10.08. – św. WAWRZYŃCA Męczennika
– w sobotę 11.08. – św. KLARĘ ,Zakonnicę

5. Sprzątanie kościoła – lista w gablocie…

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. OFIARY z najbliższej II-giej niedzieli miesiąca składane od rodzin ,będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy pasażu /parkingu / wzdłuż drogi prowadzącej na cmentarz. Prace przygotowawcze podłoża ,aby można było położyć dywan asfaltowy, będą kontynuowane także w bieżącym tygodniu. Gdy zostaną zakończone podamy osoby, które wniosły wielki wkład w realizację tego dzieła..

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką :Źródło i Gość Niedzielny

9. Intencje mszalne w gablocie oraz na stronie internetowej parafii .

Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela miesiąca lipca. Kalendarz Kościoła Katol. wspomina św. MARTĘ, Patronke gospodyń domowych.
W środę ropoczynamy nowy miesiąc wakacyjny sierpień ,który z ustanowienia Episkopatu Polski jest miesiącem dobrowolnej abstynencji i modlitw o trzeźwość Narodu.
– Po Nowennie zaparaszmy członków Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic.Bardzo prosimy, aby wyznaczone róże poprowadziły wcześniej Modlitwę Różańcową .
– W środę przypada też 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego . Modlimy się za bohaterów naszej Ojczyzny.
W tym tygodniu przypadaI I czw.,I pt i I sob.miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie już w środę przed Nowenną oraz we czwartek. Bardzo prosimy, aby wcześniej korzystały z Sakram. Pokuty dzieci Szkoły Podstawowej.Ze względu na wakacje będzie bowiem mniejsza liczba kapłanów spowiadających..
– Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
Kalendarz K-ła katolickiego wspomina :
– wtorek 31.07 – św. IGNACEGO z Loyoli, Kapłana,Założyciela
Zakonu Ojców Jezuitów
-środa 1.08. – św. ALFONSA LIGUORIEGO bpa, Założyciela
Zakonu Ojców Redemptorystów
– sobota 4.08 – św. JANA MARIĘ VIANNEYA ,kapłana. Patrona
Proboszczów
Sprzątanie kościoła – lista w gablocie parafialnej..
Właścicielom Firmy Hydrosprzęt z Łąkty dziękujemy za pokrycie kosztów malowania pasów na parafialnym parkingu.
P.Annie Błasińskiej z Ujazdu dziękujemy za wykonane prace krawieckie na rzecz parafii.
-Dziękujemy za wykonane prace przy odwodnieniu parkingu :
P. Paweł Kłósek ,Zbigniew Mochel, Andrzej Kuska,Rafał Król,
Józef Pijanowski. P.Kłóskowi nadto za użyczenie sprzętu dzięki
któremu możliwe było wykonanie prac niwelacyjnych terenu.
Prasa katolicka : Gość Niedzielny i tyg. Źródło..
Msze św. w gablocie prafialnej i na internetowej stronie parafii Trzciana.

1. Dzisiejsza ,czwarta-niedziela miesiąca lipca rozpoczyna Tydzień św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Paytonem tej akcji jest MIVA Polska. – Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów oraz modlitwa za kierowców, pieszych i wszystkich użytkowników dróg, aby uniknęli wypadków i zawsze szczęśliwie dotarli do celu podróży. – Ofiary złożone przez kierowców będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. W Lipnicy Murowanej kończy się Tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona Kpł. i Zakonnika .

3. Liturgia Kościoła Katolickiego wspomina :
– pon. 23.07 – św. BRYGIDĘ Zakonnicę,Patronkę Europy
– wt. 24.07. – św.KINGĘ ,Patronkę diecezji tarnowskiej
– śr. 25.07. – św. JAKUBA Apostoła,Patrona miasta Brzeska
oraz św. KRZYSTOFA ,Patrona kierowców
– czw. 26.07. – sw. ANNĘ i JOACHIMA, Rodziców N.M.Panny

4. Sprzątanie świątyni….

5. Dziękujemy P.Marcie i Romanowi Dziedzic za ofiarowane
produkty żywnościowe dla uczestników wycieczki organizowanej
przez Caritas w miniony wtorek. Bóg zapłać !!

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. W związku z licznymi przypadkami niszczczenia pomieszczeń
naszych parafialnych sanitariatów przez nieznane nam osoby,postanawiamy ,że będą one czynne tylko w niedziele i święta przed mszami św. oraz podczas uroczystości zaślubin i pogrzebu.
Klucze będą dostępne w zakrystii kościoła.

8 .Polecamy prasę katolicką : Źródło i tyg. Gość Niedzielny ..

9. Intencje mszalne w gablocie prafialnej oraz na internetowej stronie parafii Trzciana.

1. Dzisiejsza II-ga niedziela m-ca lipca łączy się w naszej parafii z doroczną Urocz. Odpustową ku czci naszej Patronki św. Małgorzaty P. i M. Bardzo serdecznie witamy wszystkich uczestników tej odpustowej Eucharystii : szczególnie wakacyjnych gości i wiernych przybyłych z sąsiadujących parafii . Niech spotkanie z Chrystusem ubogaci i umocni naszą wiarę ,
abyśmy i my zasłużyli na nagrodę nieba, którą otrzymała św. Małgorzata. -Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa z udziałem kapłanów dekanatu o godz. 11.00 .

2, Liturgicze wspmnienie św.Małgorzaty przypada 13. 07, czyli wnajbliższy piątek. Porządek Mszy św. : 7.00 , 9.00 i 18.00 Kazania wygłosi..

3.W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy: w środę św. BENEDYKTA Opata,Patrona Europy, w piatek naszą Patronkę św. Małgorzatę P. i M. oraz św. patronów diecezji , pustelników św.Andrzeja i Benedykta .

4.W najbliższą niedzielę 15 lipca ofiary złożone na tacę w całej diecezji przenaczone będą na Wyższe Semin.Duchowne w Tarnowie. Dołączmy do grona hojnych ofiarodawców wspierających tę uczelnię,która utrzymywana jest w całości z ofiar wiernych.

5. W Lipnicy Murowanej rozpoczyna się w najbliższą niedzielę Tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona . Szczegółowy program nabożeństw na afiszu w gablocie parafialnej.

6. Jak co roku Parafialna Caritas organizuje wakacyjny ,autokarowy wyjazd dla dzieci z rodzin wielodzietnych do atrakcyjnych miejscowości. Tym razem wyjazd w Gorce/Czorsztyn/ we wtorek 17 lipca. Zapisy u Pań z Caritasu .

7. Sprzątanie świątyni – lista w gablocie !!

8. Prasa katolicka – Gość Niedzielny i tyg. Źródło ..

9. Msze św. na internetowej stronie parafii Trzciana i w gablocie paraf.

10. Wdzięczni Bogu za dar kolejnego Odpustu, który przeżywamy ku czci naszej Patronki, pragniemy wyrazić szczere i b. serdeczne podziękowanie pod adresem osób,które właczyły się w przygotowania dzisiejszej uroczystości: -Ks. Zygmuntowi Tokarzowi -rekolekcjoniście ze Zgrom. Księży Misjonarzy Saletynów za Jego chętną posługę Slowa Bożego wczoraj na cmentarzu i dziś podczas wszystkich mszy św. Bóg zapłać ! -Wspólnocie Kapłańskiej z naszego dekanatu/prob. i katechetom/za dar wspólnej modlitwy i posługę w konfesjonale na ręce Ks.Dziekana ze St.Wiśnicza . – – Księżom Rodakom,którzy swoją obecnością potwierdzają swoją łączność z rodzinną Parafią. – P. Organiście Stanisławowi za troskę o zewnętrzne przygotowanie światyni i organizację prac porządkowych.. -Chórowi ,który pod kierunkiem P. St-awa ubogacił śpiewem odpustową liturgię. – Orkiestrze z Leszczyny,która pod batutą P.Włodzimierza Pietrasa po raz kolejny uświetniła sumę odpustową, a P.Małgorzacie i Janowi Dudek za organizację i pokrycie kosztów przyjazdu . -P. Katarzynie i Pawłowi Kłósek z Ujazdu za ustrojenie kwiatami wnętrza świątyni.. -Właścicielom Firmy ASGA Szaty Liturgiczne z Kierlikówki za ofiarowane szaty do sprawowania liturgii .. – Firmie P.Dawida Balickiego za kosmetykę kostki chodnikowej wokół kościoła. – Strażakom z OSP Trzciana za dyspozycyjność w wykonaniu bardzo ważnych prac porzadkowych wokól budynku nowej plebani i za dzisiejszą posługę podczas procesji. – Właścicielom Firmy Hydrosprzęt z Łąkty za wykonanie z bardzo wielką troską kosztownych prac ziemnych przy kształtowaniu pasażu i odwodnieniu terenu wzdłuż drogi powiatowej .Za użyczenie ciężkiego sprzętu bez którego nie byłoby możliwe skonfigurowanie tego placu w obecnym kształcie .
– Wszytkim hojnym ofiarodawcom i sponsorom,ktorzy wspierają dzieło renowacji,konserwacji czy kosmetyki kościoła i jego otoczenia ,a także postęp prac przy budynku nowej plebani,składamy serdeczne :Bóg zapłać !Wszystkim uczestnikom tej Odpustowej Eucharystii, a więc gościom przybyłym z sąsiadujących parafii ,przebywającym na wakacyjnej kanikule i urlopach, wszystkim członkom naszej parafialnej wspólnoty , życzymy,aby wyszli z tego miejsca ubogaceni darem Odpustu Zupelnego i pragnieniem życia taką odważną wiarą,której wzór pozostawiła nam Św. Małgorzata P.iM. nasza Patronka. Życzmy sobie ,byśmy zawsze byli odważnymi świadkami Jezusa w codziennym życiu,a za dawanie takiego świadectwa , otrzymali pełnię szczęścia w niebie, która stała się już udziałem naszej Patronki i świętych.