Ogłoszenia parafialne

1.Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest w Polsce jako Dzień Papieski . Wspominamy 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka
dziś już św. Jana Pawła II.
-Zebrane dziś przy kościołach całej Ojczyzny ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundację Nowego Tysiąclecia- wsparcie kształcenia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Dziś obchodzimy w Polsce także Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela .Szczególną modlitwą otaczamy naszych nauczycieli i wychowawców , zarówno tych żywych ,jak i zmarłych.
Modlitwa Różańcowa o godz.15.00 w ich intencji .

3. W najbliższa niedziela 21 .10 to Światowy Dzień Misyjny ,który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele.

4. W kalendarzu Kościoła katol. przypadają wspomnienia:
– w pon. – św. TERESY od JEZUSA ,Zakonnicy
– we wt.- św. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, Zak. Patronki budownictwa
kościelnego
– w śr. – św. IGNACEGO z Antiochii ,bpa i męczennika
– we czw.. -św. ŁUKASZA Ewang.,Patrona Służby Zdrowia
– w sob. – św. JANA KANTEGO, Patrona Szk. Podst.w Trzcianie

5. Sprzątanie kościoła …

6. W parafii realizujemy aktualnie prace renowacyjne przy Pomniku Serca P. J. na 100-lecie odzyskania Niepodległości , czekamy na wyasfaltowanie pasażu przy drodze powiatowej, doprowadzamy wodę do hydrantu wewnątrz k-ła zgodnie z poleceniem Straży Pożarnej , poprawiamy infrastrukturę cmentarza oraz prowadzimy dalsze prace wewnątrz budynku nowej plebani. Dziękujemy wszystkim ,którzy włączają się w te inwestycje swoją ofiarą i pracą…..
– Dziękujemy za wykonane prace w miniony piątek przy usuwaniu krzewów na wzgórzu przy Figurze Serca P.J Panom: Janusz Szczur/koparka/ ,Roman Bujak, Karol Judka, St-aw Cempura i Adam Mirowski .

7. Ks. Kazimierz -misjonarz z Boliwii ,który gościł w naszej parafii w ub. niedzielę dziękuje za złożoną hojną ofiarę na rzecz jego misji ….

8. Prasa katolicka : Gość Niedzielny

9. Intencje mszalne …

1. Dziś I-sza niedziela października zbiega się ze wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy nadal do odmawiania Różańca św. bądź to w kościele według znanego porządku,bądź we wspólnocie swojej rodziny. Dziś Różaniec o godz. 15.00
-Na mszy św. o godz. 11.00 dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii św. ze Szkoły Podst. z Trzciany i Łąkty Dln. otrzymają poświęcone różańce .

2. Od jutra uruchamiamy Konkurs dla dzieci na najpiękniejszy, zrobiony ręcznie różaniec .Termin składania prac niedziela 21.10. Najbardziej oryginalne będą nagrodzone !!

– Gościmy dziś w parafii Ks. misjonarza z Boliwii ,który od 14 lat niesie Ewangelię Chrystusa tamtejszym ludom. Życzymy Mu wszelkich potrzebnych łask ,Bożej opieki i zdrowia w tej trudnej posłudze dla dobra Kościoła św.

3. W najbliższą niedzielę 14 .10 obchodzimy w Polsce kolejny Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tys.
która wspiera kształcenie młodzieży z ubogich rodzin. Także w najbliższą niedzielę przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela . Będziemy się modlić za wszystkich wychowawców i nauczycieli tak żyjących, jak i zamarłych

4. Po raz kolejny będzie obchodzony Diecezjalny Dzień dla Życia i Rodziny, w najbliższą niedzielę w Tarnowie- na afiszu podany jest jego program.

5. Sprzątanie kościoła….

6. Ofiary złożone od rodzin w przyszłą II-gą niedzielę miesiąca będą tradycyjnie przeznaczone na cele parafialne/cmentarz,nowa plebania i inne prace przy kościele /.

7. Dziękujemy tym,którzy w sobotę przybyli, aby wykonać prace związane z odwodnieniem cmentarza… P. Januszowi Szczurowi Henrykowi Cempura, Wiesławowi Szaraj, Markowi Kąckiemu z Ujazdu, Rafałowi Królowi i Zbigniewowi Śliwie, a także P. Pawłowi
Kuskowi z Ujazdu za udostępnienie specjalistycznego sprzętu .

8. Spotkania wiejskie -terminarz w gablocie parafialnej.

9. Prasa katolicka ;nowy Gość Niedzielny z płytą DVD Sprawa Chrystusa …..

10. Intencje mszalne na stronie internetowej parafii..

1. Ostatnia niedziela miesiąca września -Niedziela Synodalna.
– Jutro rozpoczynamy miesiąc październik,miesiąc Różańca św. Bardzo serdecznie zapraszamy do odmawiania tej modlitwy ,o którą prosiła Maryja dzieci we Fatimie.
-W naszym kościele Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18 z wyjątkiem soboty gdy będzie rano o godz. 8.00 i niedziela o 15.00

2. We wtorek przypada na naszą parafię Adoracja Najśw. Sakramentu
Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00,a potem prosimy aby Róże z

poszczególnych rejonów przewodniczyły modlitwom adoracyjnym według ustalonego porządku,który jest na afiszu w gablocie.

3. W tym tyg, przypadają :I czw.,pt i sob. października. Prosimy,aby

dzieci i młodzież korzystały z Sakr. Pokuty już w środę i czwartek. Wyjazd kapłan do chorych z Komunią św. zgłaszać prosimy w zakrystii.
– W I piątek wyjątkowo Msza św. wieczorna i Różaniec będzie o godz.19.00 ze względu na Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z kl.VIII i III Gimnazjum,którzy poprowadzą też różaniec.

4. Dzieci kl.III z Łąkty i Trzciany przygotowujące się do I Komunii św. w najbliższą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 otrzymają poświęcone różańce.

– Kazania na wszystkich mszach św. w przyszłą niedzielę 7.10 wygłosi Misjonarz pracujący w Boliwii.

5. Ks. Bp przesłał list , którym podziękował P. Andrzejowi Kąckiemu za pełnioną 4-letnią funkcję Prezesa Paraf .Oddziału Akcji Katol. i mianował go ponownie na to stanowisko na kolejną 4-letnią kadencję.

6. Sprzątanie kościoła…..

7. Wspomnienia w kalendarzu K-ła katolickiego :
– pon. -św. TERESY od DZIECIĄTKA Jezus, Patronka misji św.
– wt. – św. ANIOŁÓW STRÓŻÓW
– czw. -św. FRANCISZKA z ASYŻU, Patrona ekologii
– pt. – św. FAUSTYNY KOWALSKIEJ , Zakonnicy

8.W najbliższą sobotę planujemy odwodnić pozostałą część
fundamentów ogrodzenia cmentarnego ,które ulega zniszczeniu podczas obfitych opadów. Bardzo proszę, aby mężczyźni dysponujący wolną chwilą przyszli na godz. 8.00 celem wykonania tych prac. Jeśli będzie nas więcej to do południa będzie można prace te sfinalizować .

9. Prasa katolicka : Gość Niedzielny i tyg. Źródło

10. Intencje mszalne na stronie internetowej parafii i w gablocie .

W dzisiejszą czwartą niedzielę września wspominamy św. Ojca Pio , włoskiego zakonnika i stygmatyka.
W Limanowej kończy się Odpust Tygodniowy ku czci Matki Bożej Bolesnej .

W najbliższą środę,ostatnią miesiąca września ,zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie.
Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym comiesięcznym nabożeństwie maryjnym !!!

Zapraszamy też do wspólnego odmówienia modlitwy -Koronka na ulicach miast świata w piątek na placu przy Aptece w Rynku o godz. 15.00 w tzw. godzinie Bożego Miłosierdzia.

Wspomnienia w kalendarzu Kościoła katolickiego :
– we wtorek : bł. WŁADYSŁAWA z Gielniowa ,Patrona Warszawy
– we czwartek : św. WINCENTEGO a PAULO, francuskiego
kapłana. Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy
– w piątek : św. WACŁAWA męcz, Patrona Czech
– w sobotę : św. ARCHANIOŁÓW : MICHAŁA, GABRIELA
i RAFAŁA

Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej…

Sprzątanie kościoła – lista w gablocie ..

Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o 19.00
w sali na plebani .

Polecamy nadal Kalendarze Rolnicze na 2019 r. z bardzo ciekawymi artykułami z zakresu zdrowia, uprawy roślin i ziół , historii Polski itp.

10. We wtorek mija 15 lat od śmierci byłego wikariusza naszej parafii
Ks. Michała Czyrnka , którego grób znajduje się w parafii Jurków
koło Limanowej.

11. Polecamy prasę katolicką : nowy nr Małego Gościa z różańcem
wewnątrz oraz Gość dla dorosłych.

12. Msze św. – od jutra poza parafią celebrowane będą msze św.
gregoriańskie za śp. Anielę Kukla oraz śp. Jana Kukla .

1.Dziś II-ga niedziela września . Rozpoczyna ona Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego ,czas modlitwy o należyte wychowanie młodego pokolenia.

2.Wczoraj w Tarnowskich Górach we wspólnocie zakonnej św. Kamila , złożył śluby wieczyste nasz rodak brat Grzegorz Piskorz. Polecajmy Jego posługę zakonną Bogu,by przyniosła obfite owoce tym wśród których będzie pełnił swoją zakonną powinność,a Jemu radość i łaskę zbawienia .

3.W najbliższy piątek 14.09 przypada Święto Podwyższenia Krzyża św.
8. Biorąc udział w Drodze Krzyżowej, którą poprowadzą o godz. 18.00 członkowie Paraf.Caritas ,uczcimy krzyż św. ,znak naszego zbawienia .

4.W najbliższą środę po Nowennie Spotkanie członków Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej na plebani.

5.Parafialna CARITAS,jak co roku ,we czwartek 20 września organizuje wyjazd dla seniorów do Sanktuarium M.B .Saletyńskiej w Dębowcu koło Jasła oraz innych atrakcyjnych miejsc w tej okolicy.
– Zapisy chętnych w zakrystii lub u Pań z Caritasu.

6.Najbliższa niedziela 16 września to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich,którzy pracują w mediach , aby ich przekaz informacji służył zawsze dobru człowieka .

7.Sprzątanie świątyni..

8. W najbliższą sobotę wspomnienie M.B.Bolesnej.W Limanowej rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ,którego program jest w gablocie parafialnej.

9.Polecamy najnowszą prasę katolicką : Promyczek Dobra dla dzieci oraz Gość Niedzielny

10. Msze św. na internetowej stronie parafii oraz w gablocie.