Ogłoszenia parafialne

1. Dziś II-ga niedziela lipca, rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Jego Program umieszczony jest w gablocie. Nasza parafia zaproszona jest na piątek 19.07.

2. Dziękujemy za złożone ofiary podczas odpustu ,które w całości są przeznaczone na kosztowne prace wewnątrz i na zewnątrz plebani. Dziękujemy wszystkim,którzy włączyli się w przygotowania do naszej Uroczystości Odpustowej ,którzy zadbali o wystrój kościoła . Dziękujemy rodzinom z Zalesia .które wyplewiły wzgórze Dobrego Pasterza oraz tym mieszkańcom Łąkty Dln. Domy przy drodze ,którzy wykosili trawę wokół kościoła i w jego otoczeniu/ Firmie Hydrosprzęt/. P. Magdalenie i Marcinowi Radzięta za organizację posiłku/ obiadu/ dla licznie przybyłych odpustowych gości.. Bóg zapłać !!! P.Mirosławowi Babiczowi z Zyznówki dziękujemy za zakup kamienia na skarpę przy pomniku Serca P. Jezusa i wzdłuż parkingu ..

3. Składka z najbliższej ,trzeciej niedzieli lipca, będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie . Ks. Biskup z góry dziękuje za okazaną hojność serca dla tej diecezjalnej uczelni.

4. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

5.Sprzątanie kościoła – …

6. Autokar z pielgrzymami do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. wyrusza z parkingu przy kościele, jutro rano o godz. 4.00 Wcześniej o godz. 3.30 na początek pielgrzymki Msza św. dla uczestników.

7. Poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa będzie 28 lipca, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca lipca po wszystkich mszach św..

8. W kalendarzu Kościoła wspominamy : we wtorek M.B. z Góry Karmel ,we czwartek 18.07 -św. Szymona z Lipnicy,a w sobotę bł. Czesława kapłana.

9. W najbliższą niedzielę można będzie złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów rehabilitacji Tomasza Czubera z Łapanowa, który w wypadku drogowym doznał uszkodzenia kręgosłupa i jest częściowo niepełnosprawny .

10. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką : Gość Niedzielny i tyg. Źródło…

12. Intencje mszy św. na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej .

1.Dzisiejsza I-sza niedziela lipca łączy się w naszej Parafii z Uroczyst. Odpustową ku czci naszej Patronki św. Małgorzaty P. i M. Bardzo serdecznie witamy uczestników tej odpustowej Eucharystii: gości przybyłych z sąsiednich parafii oraz przebywających na wakacjach . Życzymy wszystkim,aby wyszli ubogaceni w duchowe dary, zwłaszcza darem Odpustu Zupełnego. Podczas tegorocznego Odpustu dziękujemy za 50 lat kapłaństwa Ks. Prof. Antoniego Paciorka,45-lecie kapłaństwa Ks. prał. Józefa Piecha, 40-lecie ks. Proboszcza Wł.Midury oraz 40 lat pracy organistowskiej P. St-awa Grabowskiego. Ten dziękczynny wymiar mieć będzie Suma Odpustowa o godz. 11.00 z udziałem Ks. Bpa Wiesława Lechowicza ,księży jubilatów, gości reprezentujących władze rządowe, przedstawicieli Parlamentu RP i samorządów .
Wszystkim zacnym Jubilatom życzymy obfitego Bożego Błog. ,zdrowia i wszelkiej pomyślności , satysfakcji z pełnionych funkcji , ludzkiej życzliwości oraz twórczego przeżywania kolejnych lat w bliskości z Jezusem Dobrym Pasterzem. .

2.W sobotę 13 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Małgorzaty. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00. 9.00 i 11.00 . Kazania wygłosi

3. W kalendarz K-ła katolickiego wspominamy : jutro św. Jana z Dukli, we czwartek 11.07. św. Benedykta ,Patrona Europy, założyciela zakonu benedyktynów, a w sob. św. Patronów diecezji tarnowskiej , pustelników: św. Andrzeja Świerada i Benedykta .

4. W najbliższą niedzielę 14 .07 w Lipnicy Murowanej rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona z Lipnicy. Jego program jest umieszczony w gablocie parafialnej. Serdecznie zaprasza ks. Kustosz .

5. Sprzątanie kościoła …

6. Informacja dla uczestników pielgrzymki śladami św. Pawła do Grecji . Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele nastąpi rano w poniedziałek 15 lipca o godz. 4.00 . Wcześniej Msza św. o godz.3.30

7. Dziękujemy Bogu za dar przeżywania kolejnego Odpustu ku czci naszej Patronki… Dziękujemy Ks . dr Grzegorzowi Baranowi z Tranowa za głoszone dziś Słowo Boże na mszach św. o godz.7. 9 i 15 . Wspólnocie kapłańskiej naszego dekanatu /proboszczom,katechetom/ za pomoc duszpasterską ,dar modlitwy i nić kapłańskiej przyjaźni. Księżom Rodakom za obecność i podtrzymywanie więzów łączności z Parafią swego pochodzenia. Także innym zacnym kapłanom spoza dekanatu ,kolegom kursowym i przyjaciołom Ks. Prof.. Antoniego z KUL-u i Ks. Prał. Józefa Piecha. Księżom infułatom.,ks .prał. kapelanowi Pana Przeydenta Rzeczpospolitej Polskiej Zbigniewowi Krasowi, ks. płk. Zbigniewowi Kępie z Kurii Polowej WP z W-awy,
Wdzięcznym sercem ogarniamy wszystkich,którzy na rożny sposób włączyli się w przygotowania i przebieg dzisiejszej uroczystości. Chórowi parafialnemu pod batutą P.Stanisława-jubilata. P. Klaudii Pietras i członkom Orkiestry z Leszczyny za oprawę muzyczną dzisiejszej liturgii.
-Dziękuje P. Katarzynie i Pawłowi Kłóskom z Ujazdu za ustrojenie wnętrza kościoła,. Firmie ASGA Szaty Liturgiczne z Kierlikówki za ofiarowane szaty liturgiczne. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na prace prowadzone przy świątyni i przy budynku nowej plebani.
Hojnym sponsorom i ofiarodawcom,właścicielom firm ,dzięki którym możliwy był tak szybki postęp prac przy plebani i jej otoczeniu.
.P.Wiesławowi Kukla z Hydrosprzetu za nieustanną ,dyspozycyjną cichą pomoc w powstających inwestycjach..,P. Pawłowi Kłóskowi z Ujazdu, za osobiste zaangażowanie się w realizację projektów, użyczenie sprzętu do ich wykonania P.Janowi Dziedzicowi z Łąkty za prace hydrauliczne .P.Antoniemu i Tomaszowi Błasińskim z Ujazdu za cenne prace elektyczne , P. Ryszardowi Banasiowi z Trzciany za prace budowlane , P. Rafałowi Królowi z Trzciany za wielorakie prace wykończeniowe /fliziarskie , ziemna i inne ..oraz P.Janowi Dudkowi ze Srokówki za inspirowanie i sprawną organizację tych prac ,które w b.szybkim tempie zostały wykonane z austriacką dokładnością. Wkładał w tę organizację wszystkie swoje pozytywne emocje i pomysły. P.Małgorzacie i Janowi Dudek dziękuję też za zaproszenie Orkiestry i wszelkie inną pomoc w ich przyjeździe.

Niech św. Małgorzata ,nasza Patronka uprasza wszystkim łaskę mocnej i żywej wiary ,abyśmy mogli być odważnymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii we współczesnym świecie i wysłużyli sobie,tak jak Ona ,najcenniejszą nagrodę jaką jest życie w radości nieba.

1 Niedziela dzisiejsza to ostatnia miesiąca czerwca i druga wakacyjna.
W Tuchowie rozpoczyna się tygodniowy Odpust Maryjny .Program nabożeństw jest na afiszu w gablocie parafialnej .

2. Jutro rozpoczynamy nowy miesiąc wakacyjny lipiec. Najbliższa Niedziela 7 lipca to w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Patronki św. Małgorzaty P.i M. Duchowym przygotowaniem niech będzie Spowiedź św. w najbliższy piątek z udziałem obcych kapłanów od godz. 18.00 – 20.30 . Jest to I piątek miesiąca ,zatem kapłani dojadą dopiero po nabożeństwach w swoich parafiach. Dzieci szkolne niech korzystają z Sakr. Pokuty już w środę i we czwartek. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych w I piątek zgłaszać prosimy w zakrystii.
W sobotę 6 lipca tradycyjnie przed Odpustem pamiętany o naszych zmarłych. Za nich będzie celebrowana Msza św. w Kaplicy o godz. 18 Prosimy uporządkować groby, zadbać o czystość miejsc wokół mogił i pamiętać o segregacji śmieci….. Ofiara złożona na tacę na cmentarzu w sobotę jest tradycyjnie przeznaczona na utrzymanie jego czystości..
W Odpust Msze św. według niedzielnego rozkładu. Na sumie o godz. 11.00 będzie obecny Ks. Bp Wiesław Lechowicz z racji Jubileuszu 5O-lecia kapłaństwa Ks. Prof. Antoniego Paciorka. Nadto będziemy dziękować za 45 lat kapłaństwa Ks Pał. Józefa Piecha , 40 lat kapłaństwa Ks. Proboszcza i 40 lat pracy organistowskiej P. St-awa Grabowskiego .

3. Plewienie wzgórza Dobrego Pasterza przez wyznaczone rodziny , jutro – poniedziałek o godz.18.00 .
– Koszenie trawy przy kościele i parkingach w środę o 18.00 .

4. Sprzątanie kościoła w sobotę przed Odpustem…

5. Próba chóru juto o godz. 20.30

6. W ostatnim tygodniu dzięki ofiarności wielu ludzi ,którzy ofiarowali swój czas ,sprzęty i środki pieniężne, udało się wykonać bardzo dużo prac przy budynku nowej plebani oraz w jej otoczeniu . DZIĘKUJEMY Panom : Paweł Kłosek, P.Wieslaw Kukla,Ryszard Banaś,Jan Dziedzic, Zbigniew Mochel. Robert Bujak, Tomasz Blasiński, St-aw Janieczek, Rafał Król, Józef Pijanowski, Edward Stabrawa, Strażacy z OSP Trzciana i Jan Dudek .

7. Prasa katolicka … Gość Niedzielny, Źródło ,Promyczek Dobra

8. Intencje mszalne na internetowej stronie parafii …..

1.Dzisiejsza niedziela to I-sza tegorocznych wakacji. Modlimy się za wszystkich ,którzy rozpoczęli wakacje i życzymy im ,aby twórczo i bezpiecznie przeżywali z Bogiem ten czas wypoczynku. Witamy tez w naszej parafii wszystkich przybyłych gości wakacyjnych i życzymy im radosnych przeżyć w naszej wspólnocie .
-Dziś także Dzień Ojca,a zatem Bogu najlepszemu Ojcu , polecamy naszych ojców ziemskich,by cieszyli się Jego szczególną opieką. – Trwa Oktawa Bożego Ciała ,zapraszamy do uczestnictwa, aby uprosić u Boga błogosławieństwo i ochranę od nieszczęść ,nawałnic…

2. W sob.29.06 . Uroczystość Św. Piotra i Pawła . Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 , 9.00 i 11.00 . Ofiary złożone na tacę z tej Urocz. są przeznaczone do dyspozycji Papieża/cele charytatywne K-ła/ .

3. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. We czwartek o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Tradycyjnie w tym dniu błogosławimy dzieci i poświęcamy wieńce i zioła.

5. Jutro wspominamy Narodziny św. JANA Chrzciciela .Wszystkim solenizantom tygodnia składamy najserdeczniejsze Życzenia !!!!!

6. Zbliża się powoli Uroczystość Odpustowa /7 lipca/ .Z tej okazji, zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej, prosimy kolejną grupę rodzin do posprzątania otoczenia kościoła i terenów przy parkingach . Lista rodzin jest w gablocie. Do plewienia wzgórza Dobrego Pasterza i Serca P.Jezusa prosimy tym razem mieszkańców Zalesia. Po uprzedniej konsultacji z P. Organistą można te prace wykonać nawet tydzień przed Odpustem.

7. W najbliższą środę Zmiana Tajemnic Różańca św. po procesji. – Spotkanie chłopców -kandydatów na ministranta :środa godz. 17.00
– Zbiórka lektorów i ministrantów we wtorek rano o godz. 9.00 .

8.Ks.Jaromir przyjmuje jeszcze zapisy na Międzynarodowe Spotkanie Spotkanie Młodych w Dębowcu . Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Została wykoszona trawa na cmentarzu. Prosimy o zadbanie ,aby segregować śmieci i nie gromadzić ich w innych miejscach cmentarza..

10. Polecamy prasę katolicką: Promyczek Dobra,Gość Niedzielny, miesięcznik Miłujcie się..

11. Intencje mszalne na stronie internetowej i w gablocie parafialnej..

1.Dziś czcimy w Kościele Trójcę Św. ,czyli Boga w Trzech Boskich Osobach. To największa tajemnica naszej wiary. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. -W Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny….

2.W najbliższą środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny i
katechetyczny. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego rano o godz. 8.00 . Serdecznie zapraszamy rodziców !!!
– Niech przyjęta Komunia św. będzie wyrazem wdzięczności za
szczęśliwie przeżyty rok szkolny.

3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała,czyli
Najśw. Ciała i Krwi P.Jezusa. W uroczystej procesji do czterech
ołtarzy po mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy, aby oddać publiczną
cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Strażaków prosimy , aby
byli łaskawi zadbać o bezpieczeństwo przemarszu wiernych.
– Dzieci pierwszokomunijne niech wystąpią w strojach od I Komunii
św.. Dzieci sypiące kwiatki swoją próbę sypania będą miały zaraz
po Mszy św. w środę. Feretrony poniosą te same zespoły osobowe,
które niosły podczas Rezurekcji.

4. Jak co roku Solidarność Nauczycieli organizuje autokarową Pielgrzymkę na Jasną Górę/ Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli / w poniedziałek 2 lipca. Zapisy chętnych przyjmowane są w zakrystii. Wyjazd w pon.2 lipca o godz. 6.45 z parkingu przy kościele .

5. Sprzątanie kościoła w środę po Nowennie..

6.Nowe zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej .

7. Egzamin przed Sakram. Bierzmowania dla Kl.VII ,z udziałem przynajmniej jednego rodzica ,we wtorek w kościele o godz. 16.00 .

8. W Boże Ciało w Rzeszowie Koncert Chrześcijańskiej Muzyki. Kto z młodzieży chciałby wziąć w nim udział niech zgłosi się u Ks. Katechety Zapisy do jutra ! Koszt wyjazdu 35 zł . Ks. Jaromir przyjmuje także zapisy do 23 .06 na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży w Dębowcu k/Jasła w dniach od 8 – 12 lipca .Jest to spotkanie połączone z konferencjami, modlitwą i innymi atrakcjami Koszt wyjazdu na to 4-dniowe spotkanie wynosi 24o zl.

9. W kalendarzu K-ła wspomnienia: jutro św. Brata Alberta Chmielowskiego, a w sobotę św. Alojzego ,zakonnika.

10. Prasa katolicka : Mały Gość Niedzielny i dla dorosłych, Promyczek Dobra, tyg. Źródło .

11. Msze św. na internetowej stronie parafii …