Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza druga niedziela listopada jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po raz pierwszy z ustanowienia Papieża Franciszka jest to też Światowy Dzień Ubogich, jako owoc Roku Miłosierdzia. Zatem chciejmy pamiętać nie tylko o prześladowanych wyznawcach Chrystusa, ale też o potrzebujących konkretnej pomocy, biednych i ubogich.

2. Najbliższa zaś niedziela 19 listopada będzie Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

3. Spotkanie Członków Oddziału Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej na plebani ok. 16.50.

4. W kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy w sob. 18.11. bł. Karolinę Kózkównę ,Patronkę Mlodzieży pochodzącą z naszej diecezji tarnowskiej z Parafii Zabawa k/Dąbrowy Tarnowskiej.

5. Próba chóru :

  • wtorek: ALTY 18.00
  • środa: TENORY 18.00
  • piątek: BASY 18.00

6. Polecamy najnowszą prasę katolicką : Gość Niedzielny oraz Promyczek Dobra dla dzieci.

XXIX Niedziela Zwykła-22.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy w Kościele katolickim Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy pracujących na terenach misyjnych oraz prosić o nowe powołania misyjne. Gościmy w naszej Parafii ks. Piotra Waśkę – Misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby misyjne.

2. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca, zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Mszy św. o godzinie 17.

3. Najbliższa niedziela, ostatnia października, to Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego. Wyrazimy Bogu naszą wdzięczność za dar świątyni w modlitwie
różańcowej i polecać będziemy wszystkich zmarłych i żyjących budowniczych oraz dobroczyńców kościoła. – Jak co roku ofiary złożone na tacę z tej niedzieli będą przeznaczone na budowane nowe kościoły w naszej diecezji.

4. Szybkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.
Spowiedź święta przed tą uroczystością z udziałem obcych kapłanów, już w najbliższą sobotę, czyli 28 października od godz. 14.00 do 17.00 Nie będzie zatem Mszy św. i Różańca o godz. 8.00 rano ,ale dopiero po Spowiedzi św. o godz. 17.00 . Prosimy o korzystanie z Sakramentu Pokuty, aby potem móc zyskać Odpust Zupełny za duszami zmarłych. Przed południem w sob. Spowiedź św. w Leszczynie.

5. W kalendarzu Kościoła wspominamy:
– w środę: św. Jana Pawła II ,
– w sobotę: św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

6. We czwartek 26 .10 o godz. 13.00 na parkingu górnym kościoła będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

7. Jak co roku bardzo prosimy, aby imiona i nazwiska na kartkach wspominkowych pisać w miarę wyraźnie i najlepiej w I przypadku. Unikniemy wtedy ewentualnych pomyłek przy ich czytaniu

.

8. W wyniku wyborów w ostatnią niedzielę ukonstytuowała się nowa Rada Parafialna /17 osób/. Lista nowych członków, którzy zostali wybrani jest umieszczona w gablocie parafialnej. Nowo wybranym członkom Rady gratulujemy wyboru i zaufania i życzymy owocnej pracy na rzecz dobra Parafii, a pełniącym tę funkcję w ub. kadencji dziękujemy za życzliwą współpracę.

9. Frekwencja na Mszach św. w ub. Niedzielę w naszej parafii wyniosła 63,3% . 1457 uczestników na ogólną liczbę 2320 wiernych

XXVIII NiedzielaZwykła- 15.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca października. W wielu miejscach naszej Ojczyzny, także w naszej diecezji odbywają się Marsze dla Życia i Rodziny. U nas w parafii można nadal składać podpisy na liście w obronie życia, która jest przed wejściem do kościoła.
Dziś także niedziela wyborów do Rad Duszpasterskich. Przed wejściem do światyni można wrzucić kartkę wyborczą. Wybieramy tylko jednego kandydata, którego nazwisko jest na liście wyborczej. Dziś w świątyniach całej Polski, dla celów statystycznych Kościoła, liczona jest frekwencja wiernych na Mszach św. oraz liczba osób przystępujących do Komunii św.

2. Najbliższa niedziela 22 października to Niedziela Misyjna. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone są na potrzeby misyjne Kościoła. W naszej Parafii kazania głosić będzie Ks. Piotr Waśko misjonarz z Papui Nowej Gwinei.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Różańca św. młodzież oraz dzieci. Dziękujemy wszystkim za udział w piątkowym Różańcu w Drodze i wspólnej modlitwie. W sposób szczególny strażakom.

4. W kalendarzu Kościoła wspominamy:

  • poniedziałek – św. Jadwigę Śląską, Patronkę budownictwa kościelnego
  • wtorek – św. Ignacego z Antiochii
  • środa – św. Łukasza Ewangelistę,Patrona Służby Zdrowia
  • piątek – św. Jana z Kęt, Patrona Szkoły Podstawowej w Trzcianie

5. Organizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej autokarowa Pielgrzymka do Sanktuarium w Wambierzycach oraz innych ciekawych miejsc w Kotlinie Kłodzkiej, wyrusza w najbliższą sobotę 21 października rano o godz. 4.00 z parkingu przy kościele. Jest kilka wolnych miejsc… Zapisy w zakrystii. Zapisani na listę pielgrzymkową są proszeni, aby dokonali wpłaty należności do środy, co będzie potwierdzeniem chęci ich wyjazdu.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które pamiętały o rocznej składce na P. Organistę. Tym, którzy jeszcze tej powinności wobec Parafii nie spełnili, prosimy o jej realizację w dogodnym dla siebie czasie.

XXVI Niedziela Zwykła – 1.10.2017 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe, o które prosiła Maryja w wielu objawieniach, szczególnie we Fatimie. Zapraszamy do odmawiania tej pięknej modlitwy w kościele bądź w rodzinach. W dni powszednie Różaniec o godz.17.00 z wyjątkiem soboty gdy będzie o godz. 8.00 i niedzieli o godz. 15.00.

2. Ze względu na szybko zapadający zmrok, od jutra nabożeństwa wieczorne w naszej świątyni o godz. 17.00.

3. Parafialna CARITAS rozprowadza dziś Chlebki Miłosierdzia. Przy tej okazji można złożyć dar serca na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Czynią to wierni w kościołach całej Ojczyzny.

4. Dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii św. w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 otrzymają poświęcone różańce.

5. Wyjazd autokaru do Wysowej z uczestnikami na Różaniec do Granic, nastąpi w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy kościele.

6. Jutro na naszą Parafię przypada kolej na coroczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00, a zakończymy o godz.17.00 modlitwą różańcową. Kolejne rejony Parafii prosimy, aby według programu umieszczonego w gablocie poprowadziły modlitwy adoracyjne.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie przed wieczornym nabożeństwem. Bardzo prosimy, aby dzieci Szkoły Podstawowej korzystały z Sakramentu Pokuty wcześniej, w dni poprzedzające I piątek. Wyjazd Kapłana z Komunią św. do chorych, zgłaszać prosimy w zakrystii. Różaniec w I piątek m-ca poprowadzą członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. O godz. 20.00 Adoracja Młodzieży z udziałem kandydatów do Bierzmowania.

8. Ofiary z drugiej niedzieli miesiąca złożone do kopert i na tacę ,będą przeznaczone na dokończenie prac w pomieszczeniach nowej plebanii.

9. Dziś można wrzucać kartki z propozycją kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej. Ostatnie Spotkanie członków Rady Duszpasterskiej tej kadencji we czwartek na plebani o godz. 20.00.

10. Święci tygodnia:
– w poniedziałek: Św. Aniołów Stróżów,
– w środę: św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii,
– we czwartek św. Faustyny Kowalskiej,
– w sob. M.B. Różańcowej .

11. Rozpoczął się Tygodniowy odpust w Bochni.

12. W I czwartek Msza św. i zbiórka lektorów.