Ogłoszenia parafialne

Trójca Przenajświętsza – 11.06. 20117 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Najświętszej Trójcy to Druga Niedziela miesiąca czerwca. Oddajemy cześć Bogu w Trójcy Jedynemu. To największa tajemnica naszej wiary. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prowadzone prace we wnętrzu budynku nowej plebanii .

2. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana inaczej Bożym Ciałem. W tradycyjnych Procesjach do czterech ołtarzy oddamy publicznych hołd Chrystusowi obecnemu w Eucharystii oraz wyznamy wiarę w Jego prawdziwą obecność pod osłoną chleba i wina. W naszej parafii Procesja Eucharystyczna wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 9.00. Udamy się tradycyjnie tą samą trasą jak w ubiegłym roku. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach oraz zabranie wszystkich feretronów. Feretrony Serca Pana Jezusa i Matki Bożej poniosą rodzice bierzmowanych. Dziewczynki z kl. I, II i III Szkoły Podstawowej, które zamierzają sypać kwiatki, prosimy, aby przyszły do kościoła w środę po Nowennie na krótką próbę . Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesyjnej. Składka z tej Uroczystości jest przeznaczona na hospicja.

3. W przyszłą niedzielę 18 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim Diecezjalne Święto Rodziny.

4. W kalendarzu Kościoła wspominamy:

 • we wtorek – św. Antoniego z Padwy, patrona rzeczy zaginionych.
 • w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, założyciela Albertynów, wielkiego miłośnika ubogich.

Próba chóru we wtorek o godz. 20.00

5. Do wtorku Ks. Jaromir przyjmuje zapisy na wyjazd do Rzeszowa na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który jest organizowany w Urocz. Bożego Ciała/wieczorem/. Przyjmowane są też zapisy na wakacyjny Międzynarodowe Spotkanie Młodych w Dębowcu k/Jasła. Informacje na internetowej stronie Parafii .

7.Tegoroczna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Małgorzaty naszej Patronki, będzie w drugą niedzielę lipca, czyli 9 lipca 2017 r.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa – 28.05.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca maja. Kościół przeżywa Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa. Przypomina swoim wiernym o celu naszej ziemskiej pielgrzymki, jakim jest niebo.

2. W najbliższą niedzielę, która będzie pierwszą nowego miesiąca
obchodzić będziemy Urocz. Zesłania Ducha św. zwaną Zielonymi
Świątkami. Zieleń, którą tradycyjnie przystrajamy nasze domy ma oznaczać „nowe życie”, które przyniósł Kościołowi Duch św.

3. W najbliższą niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00 w Tarnowie koronacja Figury M. Bożej Fatimskiej przez Ks. kard. Stanisława Dziwisza. Jest to pierwsza koronacja tej Figury w naszej diecezji.

4. W najbliższą środę kończymy miesiąc maj i piękne nabożeństwa
maryjne zwane majówkami. W środę zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic. Cieszymy się, ze poszerzyło się grono tych, którzy podejmują zobowiązanie codziennej modlitwy różańcowej o którą prosiła M. Boża we Fatimie.

5. We czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony w Kościele czci Najświętszego Serca P. Jezusa.

6. W tym tyg. przypadają też: I czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca czerwca. Okazja do Spowiedzi św. dla Szkoły Podstawowej w środę, a dla uczniów Gimnazjum we czwartek. We czwartek uczniowie Kl.II Gimnazjum, po Mszy św. mają wstępny egzamin z wiedzy religijnej przed Bierzmowaniem /razem z rodzicami/.

7. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych w I piątek prosimy
zgłaszać w zakrystii.

8. ADORACJA I-piątkowa Młodzieży wraz z Mszą świętą w kościele o godz. 20.00

9. W kalendarz K-ła katolickiego wspominamy :

 • pon. : św. Urszulę Ledóchowską zakonnicę
 • wt. : św. Jana Sarkandra, kapłana ,męczennika
 • śr. : Nawiedzenie N.M. Panny
 • czw. : św. Justyna ,męczennika

10. Próby głosów o godz. 20.00 : pon- tenory, wt.-alty, śr. -basy

VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017 r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Dziś VI Niedziela Wielkanocna i trzecia miesiąca maja. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele bądź przy kapliczkach przydrożnych.

2.W najbliższa niedzielę przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jak co roku poprzedzają tę Uroczystość Dni Modlitw o Urodzaje.
– Zapraszamy do udziału w tych modlitwach i procesjach błagalnych w środę, czwartek i piątek.
Za pobożny udział w procesji błagalnej można uzyskać Odpust Zupełny

3.W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Najlepszej z Matek Maryi będziemy polecać nasze mamy i te żyjące i te, które już odeszły
po nagrodę do Pana.
– Zapraszamy na wspólną modlitwę, na piątkowe nabożeństwo majowe, by wyrazić naszą wdzięczność za ich trud włożony w nasze wychowanie.

4.W kalendarzu Kościoła wspominamy: w środę Najświętszą Maryję Pannę Wspomożenie Wiernych, w piątek św. Filipa Neri, włoskiego kapłana, założyciela Zgromadzenia Księżny Filipinów.

5. Spotkanie przed sakramentem bierzmowania. Uczniowie klasy I Gimnazjum bez rodziców – czwartek na Mszy św. wieczornej.

V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy drugą Niedzielę miesiąca maja i V Wielkanocy. Wspominamy św. Macieja Apostoła, który zajął miejsce w gronie uczniów Jezusa po zdradzie i odejściu Judasza.

2. Dziś Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Parafii Kobyle.

3. Autokarowa Pielgrzymka organizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej do Sanktuarium M.B. Podlasia w Kodniu i na świętą Górę Grabarkę, wyrusza w najbliższą sobotę tj. 20.05. o godz. 3.00 rano z górnego parkingu przy kościele.

4. W kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy:

 • poniedziałek : św. Zofię ,męczennicę i Patronkę wdów
 • wtorek: św. Andrzeja Bobolę, męczennika i Patrona Polski
 • czwartek: św. Stanisława Papczyńskiego

5. Kontynuujemy nadal prace wewnątrz budynku nowej plebanii. Dzięki wsparciu wielu firm, sponsorów, ludzi o dobrym sercu, dokonaliśmy znacznego postępu w pracach. Jak wielka jest ta pomoc niech wystarczy stwierdzenie, że jej wielkość przewyższa już całoroczną kwotę, którą zebraliśmy w ubiegłym roku z ofiar składanych w II niedzielę miesiąca na cele parafialne.

6. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a w nim ciekawy artykuł, jak władze pewnego miasta w Belgii przyznały obywatelstwo robotowi tym samym uznały osobowość maszyny … Powstaje nowy nurt kulturowy zwany transhumanizmem.

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna i pierwsza miesiąca maja nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. W nabożeństwach majowych będziemy polecać Bogu tę jakże ważną sprawę powołań, wzywając pośrednictwa Maryi Matki Kapłanów.
 2. Dziś na Mszy św. o godz.11.00 Rocznica przyjęcia  Komunii św. przez uczniów kl. III Szkoły Podst. z Trzciany i Łąkty Dolnej.
 3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa Biskupa i Męczennika Patrona Ojczyzny i naszej diecezji. Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława w Szczepanowie. Program Odpustu jest umieszczony w gablocie parafialnej na afiszu. – Solenizantom życzymy opieki św. Patrona, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu.
 4. W sob. 13.05 wspominamy 100 rocznicę Objawień M.B. z Fatimy. Papież  Franciszek udaje się do Fatimy z Pielgrzymką, aby kanonizować Hiacyntę i Franciszka.
 5. Akcja Katolicka przy naszej Parafii organizuje jednodniową, autokarową Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu oraz na Górę Grabarkę, centrum pielgrzymkowe Prawosławia . Wyjazd w sobotę 20 maja rano ok. godz. 3.00. Zapisy chętnych przyjmowane będą w zakrystii kościoła. Koszt wyjazdu : 95 zł.
 6. Ofiary z najbliższej, drugiej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na pokrycie kosztów prac prowadzonych we wnętrzu nowej plebani.
 7. Pan Organista zaprasza chórzystów z poszczególnych głosów na próby: poniedziałek-tenory, wtorek-alty. środa- basy, a we czwartek-soprany. Wszystkie próby o godz. 20.00.
 8. Dziękujemy P. Mariuszowi Kukli z Ujazdu za ofiarowany, kosztowny odkurzacz do czyszczenia świątyni, zaś P. Jerzemu Waligórze za użyczenie rusztowania na potrzeb prac przy elewacji plebani.