Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 r.

1. Dzisiejsza III-cia niedziela października jest Niedzielą Misyjną , która w Kościele katolickim rozpoczyna Tydzień Misyjny . Na różańcu będziemy modlić się za misjonarzy pracujących w dalekich krajach misyjnych.
-Dziś wspominamy też św. Łukasza Ewang., patrona pracowników Służby Zdrowia. W tym trudnym okresie pandemii będziemy Bogu polecać ich trudną pracę w modlitwie różańcowej o godz. 15.00 .

2. W najbliższą niedzielę 25 .X. obchodzić będziemy kolejną Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego. Modlitwą wdzięczności otoczymy wszystkich budowniczych,dobrodziejów naszej świątyni . Ofiary złożone na tacę z tej niedzieli przeznaczone będą ,jak co roku , na budowane w diecezji nowe świątynie .

3. W związku z wzrastającą liczbą zachorowań na koronawirusa od wczoraj obowiązuje limit dla uczestników niedzielnej Eucharystii. Aby umożliwić uczestnictwo dla większej liczby wiernych,wprowadzamy od dziś ponownie jeszcze dodatkową Mszę św. o godz. 14.00

4. Dziękujemy P. Mirosławowi Kukla z Łąkty Dln. za ufundowanie kamery i innych potrzebnych sprzętów oraz za pokrycie kosztów instalacji internetowej do transmisji nabożeństw z naszej świątyni.
-Właścicielowi Firmy HYDROSPRZĘT z Łąkty dziękujemy za kosztowną renowację kontenera z cmentarza,który został niedawno zniszczony przez pożar składowanych tam śmieci .
Firmie BESTCONECT dziękujemy z kolei za bezpłatne dostarczenie światłowodowego internetu dla naszej Parafii, który umożliwi w dobrej jakości transmisję Mszy św. z naszego kościoła.
– Dziś i w kolejne niedziele objęte dyspensą ks. biskupa transmitować będziemy Mszę św. o godz. 11.00 .

5. W związku ze zbliżającą się Urocz. Wszystkich Świętych prosimy wcześniej korzystać z Sakra. Pokuty,bowiem na pewno nie będzie możliwości organizowania tzw. Spowiedzi parafialnej . Codziennie przed Różańcem od godz. 17.30 będziemy dyżurować w konfesjonale,a przed godz. 18.00 udzielać będziemy Komunii św. tym,którzy się wyspowiadają. Korzystajmy zatem wcześniej ze spowiedzi św., aby uniknąć pośpiechu przed 1 listopada.

6. Sprzątanie kościoła: Dziedzic Czesław, Dziedzic Tomasz, Stawarz Stanisław , Stawarz Marcin , Adamczyk Robert, Zdebski Mirosław .Krzysztofiak Paweł, Judka Roman, Grabowski Andrzej .

7. Różaniec przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Marii Król i Zofii Rosiek.

8. W kalendarzu Kościoła Katol. wspominamy m. innymi : we wtorek św. JANA KANTEGO , Patrona Szkoły Podst. w Trzcianie, a w środę św. JANA PAWŁA II, Patrona Wadowic.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką; Gość Niedzielny i miesięcznik dla rodzin Miłujcie się…

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020 r.

1. Dzisiejsza II-ga niedziela października obchodzona jest w Polsce jako XX Niedziela Papieska. Dar złożony do puszek przy świątyniach jest przeznaczony na Fundację Nowego Tysiąclecia-na pomoc zdolnej młodzieży z biednych i ubogich rodzin.
– Modlitwa różańcowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II dziś o godz. 15.00. Zapraszamy…

2. W środę Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Naszym zmarłym i żyjącym nauczycielom i pedagogom za trud wychowania i kształtowania umysłów wyrazimy wdzięczność na Różańcu . Serdecznie zapraszamy…..

3. Najbliższa niedziela 18 .10 to Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczane na cele misyjne K-ła. W tym dniu wspominamy też św. Łukasza Ewangelistę, Patrona Pracowników Służby Zdrowia. W trudnym czasie pandemii będziemy prosić dla nich o siłę ducha w walce z koronawirusem.

4. Sprzątanie kościoła: Wrona Ryszard, Kłósek Andrzej, Kłósek Grzegorz,Winter Jacek, Kukla Stanisław, Tworzydło Damian, Kowalczyk Paweł, Kukla Kazimierz , Burdelski Jan .

5. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Anny Tracz i Genowefy Stańdo . Natomiast w piątek Różaniec poprowadzi Paraf. Oddział Akcji Katolickiej .

6. Ze względów epidemiologicznych odwołana została pielgrzymka młodzieży organizowana do grobu bł. Karoliny męczennicy.
– W najbliższy piątek o godz.20.00 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej parafii organizuje czuwanie ze św. Janem Pawłem II o godz. 20.00 z okazji kolejnej rocznicy Jego wyboru.

7. Od wtorku na cmentarzu będzie koszona trawa . Wichura w ub. tygodniu potłukła i porozrzucała szklane znicze obok grobów.. Bardzo prosimy, aby je zebrać do kontenera i w ten sposób ułatwić koszenie trawy .

8. Kalendarz katolicki wspomina: we czw. św. Teresę od Jezusa, zakon. w piątek św. Jadwigę Śląską ,patronkę budownictwa kościelnego, a w sob. św. Ignacego bpa Antiochii , męcz.

9. Polecamy najnowszą prasę katol.-Gość Niedzielny z dodatkami..

10. Msze św.: od jutra poza parafią msze gregoriańskie za śp. Wandę Halota ..

11. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.10.2020 r.

1. Dziś I-sza niedziela miesiąca października – wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, wielkiego świętego średniowiecza-Patrona ekologii.
– Modlitwa Różańcowa dziś o godz. 15.00. Zapraszamy wciąż do licznego uczestnictwa w tej modlitwie w dni powszednie, zwłaszcza dzieci i młodzież…

2. Czytany dzisiaj list Episkopatu Polski informuje, że najbliższa niedziela 11 października to kolejna już XX Niedziela Papieska. Darem złożonym do puszek będziemy wspierać Dzieło Nowego Tysiąclecia, które to dzieło jeszcze za swojego życia poparł św. Jan Paweł II.
– W tym dniu papieskim odbywa się też Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny…

3. W Bochni rozpoczyna się dziś Tygodniowy Odpust ku czci M. Bożej Różańcowej, której wspomnienie przypada w najbliższą środę 7.10. Program nabożeństw odpustowych jest na afiszu w gablocie.

4. SPRZATANIE KOŚCIOŁA : Guzik Rafał, Kukla Marcin, Kukla Artur, Chwajoł Paweł, Kukla Wiktor, Kukla Krystyna, Kukla Mirosław, Śliwa Marek, Jurgała Józef, Waligóra Stanisław.

5. Dziękujemy sponsorom, którzy w miniony wtorek na Targach SACRO-Expo w Kielcach zakupili elektryczne dezynfektory do naszego kościoła i inne sprzęty liturgiczne dla parafii. BÓG ZAPŁAĆ!
– Dziękujemy też P. Januszowi Szczur, Romanowi Bujak ,Jarosławowi Gargul za wycięcie krzewów w miejscu dawnej wikarówki.

6. Ofiary od rodzin z najbliższej II-giej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na cele parafialne, a konkretnie na zakup mebli do kancelarii w nowym budynku plebani.

7. Spotkanie KSM w piątek o godz. 19.30.
– Spotkanie ministrantów z Kl. 4-6 w sobotę o godz. 9.00, a ministrantów z kl.7 i 8 o godz. 9.45.
– Pielgrzymka autokarowa młodzieży na Drogę Krzyżową do bl. Karoliny Kózka 18.10. Zapisy u Ks. Katechety Krzysztofa . Koszt wyjazdu 15 zł .

8. Próba scholi w piątek o godz. 17.00 .

9. Polecamy najnowsze egzemplarze Gościa Niedzielnego..

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020 r.

1. Dziś ostatnia niedziela września – Światowy Dzień Modlitwy za Migrantów i Uchodźców. W diecezji Niedziela Synodalna.
Dziękujemy członkom Paraf. Zespołu Synodalnego za piątkowe spotkanie na plebani.
Także dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych.

2. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca Zmiana Tajemnic Różańca św. po Nowennie. Zapraszamy… Przed Nowenną okazja do korzystania z Sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Łąkty Dln., którzy licznie przybyli w miniony poniedziałek, aby wyplewić Wzgórze Dobrego Pasterza. Bóg zapłać za sprawną organizację i szybkie wykonanie pracy…

4. W tym tyg. przypadają: I czw., I pt. i I sob. nowego miesiąca października. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej, tej modlitwy o którą prosiła Maryja w wielu objawieniach, zwłaszcza we Fatimie i nie tylko. Zapraszamy już dziś do odmawiania tej modlitwy w kościele lub w rodzinnym domu. W kościele codziennie Różaniec o godz. 18.00. Wyjątek stanowi sobota -godz. 8.00 i niedziela godz. 15.00..
Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w tej modlitwie w kościele, a rodziców prosimy, aby im ułatwiali praktykowanie.tej modlitwy.
– W I czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. przed piątkiem.
– W I piątek SPOTKANIE Kandydatów do Bierzmowania i nabożeństwo dla Młodzieży o godz. 20.00 .
– Dzieci Kl. III z Łąkty i Trzciany przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają w najbliższą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcone różańce.

5. W I piątek przypada na naszą parafię doroczna Adoracja Najśw. Sakramentu w ramach tzw. Diecezjalnej Adoracji. Rozpoczęcie Adoracji o godz.12.00 Mszą św., a następnie adorować będą poszczególne rejony i róże do godz. 18.00 . Zapraszamy… Będzie też możliwość skorzystania z Sakram. Pokuty.
– Modlitwę Różańcową w I piątek o godz. 18.00 poprowadzi Parafialny Oddział CARITAS. Program Adoracji jest umieszczony w gablocie parafialnej …
– Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Sprzątanie kościoła: Burda Jan, Burda Andrzej, Zdebski Marek, Kukla Roman, Łyduch Dorota, Mikołajek Klaudiusz, Mikołajek Żaneta, Konopka Adam, Tracz Kazimierz, Wrona Zofia.

7. Różaniec przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Ireny Banaś i Marii Matras.

8. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy:
– pon. – św.WACŁAWA , męcz, Patrona Czech.
– wt. -św. ARCHANIOŁÓW: MICHAŁA, RAFAŁA i GABRIELA
– śr. – św. HIERONIMA, kpł. Patrona biblistów.
– czw. – św. TERESĘ od Dzieciątka Jezus, Patronkę misji św.
– pt. – św. ANIOŁÓW Stróżów .

9. SPOTKANIE ministrantów z kl. 4- 6 w sobotę o godz. 9.00, a ministrantów od KL. 7 – 8 o godz. 9.45 .

10. Polecamy najnowszy nr Małego Gościa i Gościa dla dorosłych.

11.Msze św. gregoriańskie za śp. Piotr Kukla od dziś poza parafią.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

1. Dzisiejsza III-cia niedziela września obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. K-ł zwraca uwagę, aby wierni mądrze i odpowiedzialnie korzystali z tych środków społecznego przekazu ,szczególnie dotyczy to młodego pokolenia wychowanego na komputerze, komórce, internecie, Facebooku. Jest to też dobry moment by zapytać: Czy i jak często nabywamy i czytamy prasę katolicką ?

2. Dziękujemy w imieniu Papieża Franciszka za złożone dziś ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej, którzy jako mniejszość religijna są w trudnej sytuacji ekonomicznej i politycznej.

3. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią wracają do pracy komisje V Synodu Diecezjalnego, także te w parafiach. SPOTKANIE Paraf. Zespołu Synodalnego w piątek po Mszy św. wieczornej,czyli o 18.30 na plebani. Zapraszamy!

4. Autokarowa Pielgrzymka do Sanktuarium M. Bożej w Kałkowie, na Święty Krzyż i do innych miejsc w Górach Świętokrzyskich , organizowana przez Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, wyruszy z parkingu kościelnego w sobotę 26.09. o godz. 6.30. Zapisy……..

5. Autokarowa Pielgrzymka do Sanktuarium M. Bożej w Kałkowie, na Święty Krzyż i do innych miejsc w Górach Świętokrzyskich, organizowana przez Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, wyruszy z parkingu kościelnego w sobotę 26.09. o godz. 6.30. Zapisy……..

6. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Tomasza Babrala i Wiesława Kukli.

7. Aby utrzymać estetykę wzgórza Dobrego Pasterza, swoistą wizytówkę naszej parafii, dwa razy do roku plewimy go własnymi siłami. Już to zrobiliśmy w maju raz, a teraz chcemy to uczynić po raz drugi. Bardzo serdecznie zatem prosimy o pomoc, tym razem w najbliższy poniedziałek 21.09. mieszkańców Łąkty od P. Pająk do P.Józefa Nowak na godz. 18.00. Jeśli będzie nas stosowna liczba,to za 1,5 godziny wzgórze będzie wyplewione… Zapraszamy …

8. Próba scholi w piątek o godz. 17.00

9. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2021 r w miejscu gdzie znajduje się prasa katolicka

10. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego …

11. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii