Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha św./ Zielone Świątki / to dzień ,w którym objawiła się światu wspólnota Kościoła św., a której jesteśmy członkami. To dzień wdzięczności Duchowi św. za jego dary ,którymi nas obdarza w Sakram. Bierzmowania.

2. Jutro II-gi dzień Zielonych Świąt -Święto Matki Kościoła .
Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 .

Przyjdźmy, aby dziękować naszej Matce za Jej opiekę nad nami i prosić Ją aby nadal prosiła Swego Syna by obdarzał nas Swoimi łaskami .

3. Najbliższa niedziela 16 czerwca to Niedziela Trójcy Świętej . Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej o czym przypomina nam 3 przykazanie kościelne. W najbliższą niedzielę gościć będziemy na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Jerzego Lisa ,misjonarza w Krzywym Rogu na Ukrainie. Na tej mszy św. wygłosi Słowo Boże ,a dar złożony przez nas na tacę będzie przeznaczony na wyposażenie budowanego kościoła w Krzywym Rogu. Ks. Jerzy Lis jest synem nauczyciela P. Andrzeja Lisa , który przez 11 lat uczył muzyki w Szkole Podstaw. w Trzcianie .
– W najbliższą niedzielę obchodzony jest przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu Diecezjalny Dzień Rodzin .

4. W sobotę 15 czerwca przypada 7 rocznica objęcia rządów nad diecezją tarnowską przez ks. bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy Jego pasterską posługę Jezusowi Dobremu Pasterzowi.

5. Sprzątanie kościoła w gablocie ..

6. Lista rodzin,które przygotowują w tym roku ołtarze na Boże Ciało jest umieszczona w gablocie parafialnej. Przedstawicieli grup prosimy o wcześniejszy kontakt z P. Organistą celem omówienia szczegółów strojenia poszczególnych ołtarzy.

7. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

8. Dziękujemy P.Jerzemu Stabrawie za ofiarowanie pewnej ilości kostki granitowej na budowę chodnika koło budynku nowej plebani .

9. Spotkanie aspirantów w piątek o godz. 17.00 .

10. Prasa katolicka. W nowym Gościu Niedzielnym płyta DVD z
przemówieniami Jana Pawła II .

11 . Intencje mszalne na stronie internetowej parafii …

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa,która przypomina nam o celu naszego życia, jakim jest niebo .
-Niedziela dzisiejsza jest także w Polsce Dniem Dziękczynienia Bogu za Jego Opatrzność nad naszym Narodem .
– Wczoraj rozpoczęliśmy nowy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca P. Jezusa.

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca czerwca. Bardzo prosimy dzieci Kl.III , które rozpoczynają praktykę 9-ciu I piątków miesiąca , aby korzystały z Sakramentu Pokuty wcześniej, najlepiej już w środę ,bądź we czwartek .
Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. Najbliższa niedziela 9 czerwca to Niedziela Zesłania Ducha św. . Ta uroczystość nosi też nazwę Zielonych Świątek. Ponieważ jest to druga niedziela miesiąca zatem składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii . Pragniemy jeszcze przed Odpustem , jeśli pozwoli tylko pogoda, zmienić wizerunek terenu przed frontem budynku nowej plebani i przy ogrodzeniu kościoła. Będziemy zatem wdzięczni za ochotne wsparcie planowanych powyżej prac.

4. Sprzątanie kościoła…

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. W kalendarzu Kościoła wspominamy : – w środę 5 czerwca św. Bonifacego bpa,męcz.., Patrona Niemiec – w sobotę 8 czerwca św. Jadwigę Królową

7. Dziś Szkoła Podstawowa im.św. Kingi w Łąkcie Dolnej obchodzi 130-lecie istnienia . Dyrekcja ,nauczyciele i Rada Rodziców zapraszają na XX Festiwal Piosenki Dziecięcej „ Ja po prostu mam talent..” , który odbywać się będzie na placu szkolnym od godz. 15.00 .

8. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej: Promyczka
Dobra dla dzieci i tyg. Gościa Niedzielnego..

9. Msze św. poza parafią -lista jest umieszczona w gablocie parafialnej

10. SPOTKANIE dla Kl.VII z Rodzicami przed egzaminem do Sakr. Bierzmowania w środę 5. 06 po Nowennie w kościele.

1.Dziś ostatnia niedziela miesiąca maja zbiega się z Dniem Matki .Na nabożeństwie majowym będziemy Maryi polecać wszystkie nasze mamy i te żyjące i te,które już zakończyły ziemską pielgrzymkę. Wyświęceni wczoraj w katedrze tarnowskiej kapłani w liczbie 20, sprawują dziś Msze św. prymicyjne w swoich rodzinnych parafiach. W naszym dekanacie lipnickim w parafii Stary Wiśnicz.
-Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego biorąc w nich udział , wpływamy na kształt funkcjonowania Unii Europejskiej ,pośrednio na pozycję i rolę Polski w tej wspólnocie.

2 Najbliższa niedziela 2 czerwca to Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa . Tradycyjnie w dni poprzedzające tę uroczystość w tzw, Dni Krzyżowe gromadzimy się się w kościołach na modlitwie o szczęśliwe urodzaje. Zapraszamy na procesje błagalne wokół kościoła w: czw. piątek i sobotę .
Najbliższa niedziela to także Dzień Dziękczynienia Bogu za opiekę nad naszym Narodem .Główne uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie .

3. Zgodnie z zapowiedzią Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Maryjnego w Kalkowie wyruszy z parkingu kościelnego w środę 29 maja o godz. 7.30.. W związku z tą Pielgrzymką Zmiana Tajemnic Różańca św. nie będzie w najbliższą środę , dopiero w I sobotę ,czyli 1 czerwca po ostatniej procesji błagalnej . Zapraszamy !!!!

4. W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc czerwiec poświęcony w K-le czci Najśw. Sercu P. Jezusa . – W sobotę przypada też Międzynarodowy Dzień Dziecka .Będziemy modlić się za wszystkie dzieci , zwłaszcza te głodujące na świecie .

5. Sprzątanie kościoła …

6. Kolejne spotkanie chłopców , kandydatów na ministranta w piątek o godz. 17.00 .

7. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.

8. Próba chóru w poniedziałek o godz. 20.00 .

9. Prasa katolicka : polecamy Gościa Niedzielnego oraz tyg. Źródło ..

10. Intencje mszalne ……

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna i trzecia miesiąca maja . Na mszy św. o godz. 11.00 rocznica przyjęcia Komunii św. przez uczniów kl. IV . Ufamy, że te dzieci , z pomocą swoich rodziców, będą nadal utrzymywać ścisłą więź z Chrystusem Eucharystycznym.

2. W najbliższą sobotę w katedrze tarnowskiej Ks. bp .Andrzej Jeż udzieli święceń kapłańskich diakonom z Wyższego Seminarium Duchownego. Nazajutrz w niedzielę 26 maja neoprezbiterzy będą celebrować w swoich rodzinnych parafiach msze św. prymicyjne. W naszym dekanacie lipnickim w Starym Wiśniczu….

3. Najbliższa VI niedziela wielkanocna zbiega się z Dniem Matki . Tym którym zawdzięczamy życie i wychowanie, zarówno zmarłym ,jak też tym żyjącym mamom wyrazimy wdzięczność naszą modlitwą na nabożeństwie majowym .

4. Organizowana jest przez naszą parafialną CARITAS coroczna pielgrzymka dla seniorów i osób starszych do Sanktuarium Maryjnego w Kałkowie woj. świętokrzyskie . Planowany wyjazd w środę 29 maja . Chętni na ten wyjazd proszeni są o zgłaszanie się u Pań z rejonu swojego zamieszkania .

5. Sprzątanie kościoła …

6. Wczoraj Rada Parafialna na krótkim spotkaniu ,po zapoznaniu się z ofertami dotyczącymi sprawowania funkcji grabarza w naszej parafii, zaakceptowała osobę P. Jarosława Gargulę wraz z proponowanymi przez Niego warunkami obsługi cmentarza do pełnienia tej funkcji . Nadto Rada przyjęła też uchwałę ,która wprowadza pewne zasady dotyczące korzystania z cmentarza oraz sposób utrzymania jego czystości . Ważnym elementem będzie egzekwowanie segregacji śmieci ,których wywóz najbardziej obciąża budżet parafii. Na tablicy ogłoszeń przy cmentarzu będzie umieszczony niebawem telefon kontaktowy z P. Jarosławem . Na razie kontaktować się należy z kancelarią parafialną .

7. Próba chóru jutro w poniedziałek 20.05 o godz. 20.00 .
Próba scholi w piątek o godz. 17.00 .

8. Prasa katolicka ;nowy numer Małego Gościa oraz Gość .. dla dorosłych.

9. Msze św. na internetowej stronie parafii …..

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna w naszej parafii jest połączona z uroczystością I Komunii św. 26 dzieci z Kl..III z Łąkty i Trzciany . Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy dzieci przystąpią na Mszy św. o godz. 11.00 . Rodzicom tych dzieci dziękujemy za współpracę i troskę o należyte przygotowanie na spotkanie z Jezusem. Dziękujemy także za ustrojenie świątyni,prace porządkowe oraz dar ołtarza..
-Dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyły przez cały Biały Tydzień w nabożeństwach dziękczynnych, a we wtorek wraz z rodzicami udadzą się do Sanktuarium M. Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej by zawierzyć dalsze swoje życie Maryi..

2.Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV w niedzielę 19.05 o godz. 11.00
W ciągu tygodnia przed majówkami dzieci będą mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty.

3. Przypomnienie dla uczestników lipcowej Pielgrzymki do Grecji ,aby do najbliższej niedzieli wpłacić pozostałą kwotę należności ….

4. W najbliższą sobotę w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim z udziałem Akcji Katolickiej z całej diecezji , uroczysta inauguracja Peregrynacji Relikwii św. Jana Pawła II po parafiach ,w których istnieją jej oddziały. W naszej parafii będziemy gościć te relikwie w miesiącu listopadzie .

5.W kalendarzu K-ła wspominamy; jutro Matkę B. z Fatimy, we wtorek św. Macieja Ap., w środę św. Zofię ,mecz., a we czwartek św. Andrzeja Bobolę,męcz., Patrona Polski i naszego Biskupa Andrzeja Jeża . Od jutra wspominamy tzw. zimnych ogrodników : św. Pankracego, Serwacego i Bonifacego ..

6.Zbiórka zużytego sprzętu AGD w środę o godz. 10.00 na parkingu kościelnym ..

7. Sprzątanie kościoła …..

8. Kolejne Spotkanie Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego w najbliższą środę po nabożeństwie majowym o godz. 19.00 . Zapraszamy !!!!!

9. Pragniemy poinformować , że P. Edward Stabrawa, po przedstawieniu słusznych racji , postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji grabarza w naszej Parafii. Jego ponad trzydziestoletnia troska,sumienna ,pełna oddania praca ,by utrzymać czystość naszego cmentarza zasługuje na naszą szczerą wdzięczność . Angażował swoje siły i nierzadko środki materialne ,aby zachować estetykę tego świętego miejsca .W imieniu całej Parafii mówimy Mu dziś : Bóg zapłać !!! Jednocześnie Rada Parafialna na wczorajszym Spotkaniu podjęła decyzję, by ogłosić , iż jeśli są chętni do podjęcia pełnienia tej funkcji osoby z terenu naszej Parafii , niech zgłoszą swoją ofertę i chęć w kancelarii parafialnej do soboty 18 maja włącznie.
Najbardziej korzystną propozycję i ofertę rozważy,wybierze i zaakceptuje Rada Parafialna !!!

10. Prasa katolicka : Gość Niedzielny ….

11. Intencje mszalne na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej …