Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła 13.08 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą, a w naszej parafii II niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, które przeznaczone są na wykończenie sali duszpasterskiej w budynku nowej plebanii.

2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto obowiązkowe. Podczas Mszy świętych poświęcenie Ziół i modlitwa dziękczynna za zbiory. W tym dniu przypada także 97 rocznica Bitwy Warszawskiej, a swoje święto ma Wojsko Polskie.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 • w poniedziałek: Św. Maksymiliana Marię Kolbego, Kapłana
  i Męczennika.
 • we czwartek: Św. Jacka Odrowąża, kapłana.

4. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej

5. Przypominamy iż autokar udający się na Pielgrzymkę do Włoch wyjeżdża we czwartek o godzinie 4.00 rano z górnego parkingu.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
Szczęść Boże.

XVIII Niediela Zwykła- 6.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś pierwsza Niedziela miesiąca sierpnia. Kościół przeżywa Uroczystość Przemienienia Pańskiego. W Parafii Królówka odpust ku czci Jezusa Przemienionego natomiast w Nowym Sączu zakończenie Wielkiego Tygodniowego odpustu w Bazylice św. Małgorzaty.
Dziś także przypada 39 rocznica śmierci papieża Bł. Pawła VI
Przypominamy, że miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy Kościoła w Polsce o trzeźwość naszego narodu, a także miesiącem pielgrzymek na Jasną Górę do duchowej stolicy naszej Ojczyzny.

2. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:

 • we wtorek :św. DOMINIKA ,Założyciela zakonu Dominikanów
 • w środę : św. TERESĘ od KRZYŻA , Patronkę Europy
 • we czwartek : św. WAWRZYŃCA ,diakona i męczennika
 • w piątek św. KLARĘ dziewicę .

  3. Ofiary złożone w najbliższa niedzielę, drugą miesiąca, będą nadal przeznaczone na wykończenie wnętrza w podziemiach nowej plebani.

  4. Zainteresowani dotacjami na Instalacje Fotowoltaiczne mogą uzyskać stosowną wiedzę na spotkaniu we wtorek w Świetlicy OSP w Trzcianie o godz. 19.00 lub na Ujeździe w środę także o godz.19.00 w budynku Remizy tamtejszej OSP.

  5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizator Pielgrzymki do Rzymu informuje, że wyjazd autokaru z parkingu kościelnego nastąpi we czwartek 17 sierpnia rano o godz. 4.00 ,czyli wcześniej o 1 godzinę aniżeli jest w programie.

XIII Niedziela Zwykła- 2.07.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś I-sza niedziela lipca ,miesiąca wakacyjnego. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka
Nauczycieli i Wychowawców.

2. W tym tygodniu przypadają : I czwartek i I piątek miesiąca lipca. Okazja do Spowiedzi św. będzie jak zwykle przed Mszami wieczornymi w środę i czwartek.

 • Natomiast w I piątek Spowiedź św. z udziałem obcych kapłanów będzie od godz. 18.00 do 20.00 .Będzie to Spowiedź św. przed Odpustem .Bardzo serdecznie zapraszamy,aby skorzystać z Sakram.Pokuty i zyskać potem duchowe dar Uroczystości Odpustowej.
 • W sobotę 8 lipca tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 na Cmentarzu,aby modlić się za duszami naszych zmarłych.
 • Porządek Mszy św. w Uroczystość Odpustową,jak w każdą niedzielę jest on podany na zaproszeniach .
 • W Odpust dziękować będziemy za 60 lat kapłaństwa Ks. Kan. Wł-ława Jemioły oraz Ks. Rodaka Dionizego Łyducha. Natomiast w niedzielę 16.07 za 25 lat posługi zakonnej Siostry Doroty Stokłosa.

3. Jak co roku CARITAS Parafialna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych. Wyjazd we wtorek 11 lipca. Zapisy przyjmują Panie z Caritas ze swojego rejonu.

4. Spotkanie lektorów i ministrantów przed Odpustem we czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie młodzieży,która wyjeżdża z Ks. Jaromirem na Spotkanie Młodych w Dębowcu w środę po Nowennie.

5. Dziękujemy P. Józefowi Pijanowskiemu za prace wykonane w miniony poniedziałek ,związane z podłączeniem kanalizacji do budynku nowej plebani. Dziękujemy za całodzienną pracę ze specjalistycznym sprzętem. Trwają też prace związane z przyłączem gazu do budynku. Zakupiony został nowe elementy do zestawów nagłaśniających na cmentarz oraz do kościoła ,gdyż stare już uległy amortyzacji.

6. Sprzątanie kościoła w sob.8 lipca o godz. 8.00 -lista w gablocie oraz sprzątanie przed Odpustem dla grupy ,która uporządkuje teren wokół kościoła ,plebani,wykosi trawę we fosie przy parkingu. Prosimy o wcześniejsze konsultacje z P. Organistą.

7. Strażaków prosimy,by zadbali o porządek procesji ,a grupy niosące feretrony, aby zabrały wszystkie ,które posiadamy.

8.Polecamy prasę katolicką : Gość Niedzielny i Źródło ..

9.Msze św. na internetowej stronie Parafii i w gablocie parafialnej .

XI Niedziela Zwykła- 18.06.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza trzecia niedziela czerwca jest w naszej diecezji obchodzona jako Diecezjalne Święto Rodziny. Centralne uroczystości mają miejsce w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim.

2. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. Tradycyjnie na zakończenie błogosławimy wianki ziół oraz małe dzieci.

3. W piątek 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na tę uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. Także w piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z udziałem uczniów, pedagogów i rodziców o godz. 8.00

5. W sobotę 24 czerwca przypada wspomnienie narodzin św. Jana Chrzciciela .
-Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia !

6. Trwają zapisy młodych na Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie w Dębowcu k/Jasła. Szczegóły na stronie internetowej Parafii i u Ks. Jaromira .

7. W najbliższą niedzielę 25 czerwca kazania na Mszach św. głosić będzie Ks. Stanisław Kania, budowniczy kościoła w Proszówkach koło Bochni. Nasza Parafia jest tzw. Parafią Partnerską, która wspiera dzieło budowy tamtejszej świątyni. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę tego obiektu sakralnego.

Trójca Przenajświętsza – 11.06. 20117 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Najświętszej Trójcy to Druga Niedziela miesiąca czerwca. Oddajemy cześć Bogu w Trójcy Jedynemu. To największa tajemnica naszej wiary. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prowadzone prace we wnętrzu budynku nowej plebanii .

2. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana inaczej Bożym Ciałem. W tradycyjnych Procesjach do czterech ołtarzy oddamy publicznych hołd Chrystusowi obecnemu w Eucharystii oraz wyznamy wiarę w Jego prawdziwą obecność pod osłoną chleba i wina. W naszej parafii Procesja Eucharystyczna wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 9.00. Udamy się tradycyjnie tą samą trasą jak w ubiegłym roku. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach oraz zabranie wszystkich feretronów. Feretrony Serca Pana Jezusa i Matki Bożej poniosą rodzice bierzmowanych. Dziewczynki z kl. I, II i III Szkoły Podstawowej, które zamierzają sypać kwiatki, prosimy, aby przyszły do kościoła w środę po Nowennie na krótką próbę . Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesyjnej. Składka z tej Uroczystości jest przeznaczona na hospicja.

3. W przyszłą niedzielę 18 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim Diecezjalne Święto Rodziny.

4. W kalendarzu Kościoła wspominamy:

 • we wtorek – św. Antoniego z Padwy, patrona rzeczy zaginionych.
 • w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, założyciela Albertynów, wielkiego miłośnika ubogich.

Próba chóru we wtorek o godz. 20.00

5. Do wtorku Ks. Jaromir przyjmuje zapisy na wyjazd do Rzeszowa na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który jest organizowany w Urocz. Bożego Ciała/wieczorem/. Przyjmowane są też zapisy na wakacyjny Międzynarodowe Spotkanie Młodych w Dębowcu k/Jasła. Informacje na internetowej stronie Parafii .

7.Tegoroczna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Małgorzaty naszej Patronki, będzie w drugą niedzielę lipca, czyli 9 lipca 2017 r.