Ogłoszenia parafialne

XXVIII NiedzielaZwykła- 15.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca października. W wielu miejscach naszej Ojczyzny, także w naszej diecezji odbywają się Marsze dla Życia i Rodziny. U nas w parafii można nadal składać podpisy na liście w obronie życia, która jest przed wejściem do kościoła.
Dziś także niedziela wyborów do Rad Duszpasterskich. Przed wejściem do światyni można wrzucić kartkę wyborczą. Wybieramy tylko jednego kandydata, którego nazwisko jest na liście wyborczej. Dziś w świątyniach całej Polski, dla celów statystycznych Kościoła, liczona jest frekwencja wiernych na Mszach św. oraz liczba osób przystępujących do Komunii św.

2. Najbliższa niedziela 22 października to Niedziela Misyjna. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone są na potrzeby misyjne Kościoła. W naszej Parafii kazania głosić będzie Ks. Piotr Waśko misjonarz z Papui Nowej Gwinei.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Różańca św. młodzież oraz dzieci. Dziękujemy wszystkim za udział w piątkowym Różańcu w Drodze i wspólnej modlitwie. W sposób szczególny strażakom.

4. W kalendarzu Kościoła wspominamy:

  • poniedziałek – św. Jadwigę Śląską, Patronkę budownictwa kościelnego
  • wtorek – św. Ignacego z Antiochii
  • środa – św. Łukasza Ewangelistę,Patrona Służby Zdrowia
  • piątek – św. Jana z Kęt, Patrona Szkoły Podstawowej w Trzcianie

5. Organizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej autokarowa Pielgrzymka do Sanktuarium w Wambierzycach oraz innych ciekawych miejsc w Kotlinie Kłodzkiej, wyrusza w najbliższą sobotę 21 października rano o godz. 4.00 z parkingu przy kościele. Jest kilka wolnych miejsc… Zapisy w zakrystii. Zapisani na listę pielgrzymkową są proszeni, aby dokonali wpłaty należności do środy, co będzie potwierdzeniem chęci ich wyjazdu.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które pamiętały o rocznej składce na P. Organistę. Tym, którzy jeszcze tej powinności wobec Parafii nie spełnili, prosimy o jej realizację w dogodnym dla siebie czasie.

XXVI Niedziela Zwykła – 1.10.2017 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe, o które prosiła Maryja w wielu objawieniach, szczególnie we Fatimie. Zapraszamy do odmawiania tej pięknej modlitwy w kościele bądź w rodzinach. W dni powszednie Różaniec o godz.17.00 z wyjątkiem soboty gdy będzie o godz. 8.00 i niedzieli o godz. 15.00.

2. Ze względu na szybko zapadający zmrok, od jutra nabożeństwa wieczorne w naszej świątyni o godz. 17.00.

3. Parafialna CARITAS rozprowadza dziś Chlebki Miłosierdzia. Przy tej okazji można złożyć dar serca na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Czynią to wierni w kościołach całej Ojczyzny.

4. Dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii św. w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 otrzymają poświęcone różańce.

5. Wyjazd autokaru do Wysowej z uczestnikami na Różaniec do Granic, nastąpi w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy kościele.

6. Jutro na naszą Parafię przypada kolej na coroczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00, a zakończymy o godz.17.00 modlitwą różańcową. Kolejne rejony Parafii prosimy, aby według programu umieszczonego w gablocie poprowadziły modlitwy adoracyjne.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie przed wieczornym nabożeństwem. Bardzo prosimy, aby dzieci Szkoły Podstawowej korzystały z Sakramentu Pokuty wcześniej, w dni poprzedzające I piątek. Wyjazd Kapłana z Komunią św. do chorych, zgłaszać prosimy w zakrystii. Różaniec w I piątek m-ca poprowadzą członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. O godz. 20.00 Adoracja Młodzieży z udziałem kandydatów do Bierzmowania.

8. Ofiary z drugiej niedzieli miesiąca złożone do kopert i na tacę ,będą przeznaczone na dokończenie prac w pomieszczeniach nowej plebanii.

9. Dziś można wrzucać kartki z propozycją kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej. Ostatnie Spotkanie członków Rady Duszpasterskiej tej kadencji we czwartek na plebani o godz. 20.00.

10. Święci tygodnia:
– w poniedziałek: Św. Aniołów Stróżów,
– w środę: św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii,
– we czwartek św. Faustyny Kowalskiej,
– w sob. M.B. Różańcowej .

11. Rozpoczął się Tygodniowy odpust w Bochni.

12. W I czwartek Msza św. i zbiórka lektorów.

XXV Niedziela Zwykła- 24.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela września jest tzw. Niedzielą Synodalną oraz Diecezjalnym Dniem Modlitw o Trzeźwość. W Szczepanowie gdzie urodził się św. Stanisław Bp – patron tego ruchu. Główna uroczystość o godz.11.00.

2. W środę zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic, która będzie na Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy. Zapraszamy serdecznie Rodziców dzieci klas III SP z Trzciany i Łąkty, które przygotowują się do I Komunii Świętej. na spotkanie w środę po Nowennie. Także po Nowennie spotkanie Rodziców i młodzieży Kl. VII i II Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Wyjazd autokaru z Pielgrzymką Seniorów, organizowaną przez Caritas do Sanktuarium M.B. w Piekarach Śląskich we czwartek z placu kościelnego o godz. 7.30. Autokar pojedzie przez Półrolki.
W najbliższy czwartek włączymy się też w ogólnoświatową modlitwę: Koronka na ulicach miast świata. Poprowadzą tę modlitwę, jak co roku członkowie Akcji Katolickiej na placu przy Aptece / Rynek / o godz. 15.00, czyli w tzw. Godzinie Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata.

4. Akcja Katolicka organizuje wyjazd autokarowy dla chętnych na Różaniec do granic w sobotę 7 października do Wysowej k/Gorlic. Zapisy w zakrystii w miarę wolnych miejsc. Koszt wyjazdu.

5. Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwo Różańcowe. Pierwszy różaniec, do którego odmawiania zachęcała ludzkość Maryja we Fatimie i w innych objawieniach w niedzielę o godz. 15.00.

6. Kończy się 5 letnia kadencja Rady Duszpasterskiej. Wybory nowej 15 października. Zgłaszamy kandydatów z poszczególnych rejonów Parafii do nowej Rady, wrzucając kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz adresem kandydata do skrzynki wyborczej umieszczonej przy wejściu do kościoła w niedzielę 1 października.

7. Ukazała się bardzo ciekawa, mała książka o Ks. Piotrze Halaku, byłym proboszczu Trzciany autorstwa Ks. profesora Ryszarda Banacha z Tarnowa. Jest do nabycia w cenie 5 zł w zakrystii lub i w wejściu do kościoła.

8. Panie z Parafialnego Oddziału CARITAS będą rozprowadzać w najbliższą niedzielę 1 października, tak jak w ubiegłym roku Chlebki Miłosierdzia. Fundusze zdobyte z ich rozprowadzenia będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku i na dożywianie dzieci w szkołach.

9. Policja przestrzega starsze osoby przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze na tzw. wnuczka. Informacja w gablocie parafialnej.

XXII Niedziela Zwykła- 3.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza I Niedziela miesiąca września jest też niedzielą dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony. Na Jasnej Górze rolnicy zebrani ze wszystkich stron Polski wokół Królowej Narodu na Ogólnopolskiej Pielgrzymce, dziękują za dary tegorocznego lata.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Msza św. inaugurująca ten nowy etap pracy w szkole o godz. 8.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji owocnego przeżycia tego roku wszystkich Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Szkoły oraz dzieci i młodzież. Jeszcze raz kierujemy serdeczny apel do rodziców, aby zachęcali dzieci i młodzież do korzystania z comiesięcznej Spowiedzi i Komunii św. Podręczniki i ćwiczenia do katechezy będą rozprowadzane uczniom w ciągu najbliższego tygodnia na lekcjach religii w szkole.

3. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia N. M. Panny, głównej Patronki naszej diecezji. Z tej racji w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W Parafii Chorzelów k/Mielca w najbliższą sobotę 9 września koronacja Obrazu M. Bożej, Patronki Rodzin. Koronacji dokona Arcybiskup Katowic Wiktor Skworc. Program Uroczystości Koronacyjnych w gablocie parafialnej na afiszu.

5. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne na mszy św. o godzinie 18.00.

6. Ofiary złożone do kopert i na tacę w przyszłą drugą niedzielę miesiąca będą przeznaczone na prace wewnątrz budynku nowej plebani.

7. Na Ujeździe w najbliższą sobotę VI Dożynki Wiejskie organizowane przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Początek o godz. 17.00 w Domu Ludowym.

8. W kalendarzu Kościoła wspominamy:
– jutro św. Matkę Teresę z Kalkuty

XXI Niedziela Zwykła- 27.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś XXI Niedzielę Zwykłą. W Pasierbcu kończy się dziś tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

2. W najbliższą środę zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę Tajemnic po Nowennie o godzinie 18.00

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca września. Okazja do spowiedzi św. zwłaszcza dla dzieci, młodzieży oraz starszych będzie już w środę przed Nowenną. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby korzystali z Sakramentu Pokuty na początek nowego roku szkolnego, którego inauguracja nastąpi w poniedziałek 4 września.

4. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii. W I piątek Adoracja Młodzieży o godz. 20.00

5. W piątek rozpoczynamy nowy miesiąc wrzesień i wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz modlimy się za bohaterów, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

6. W I sobotę Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi rano po Mszy św. o godz. 6.30

7. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy:
– dziś ; św. MONIKĘ ,matkę św. Augustyna bp.
– w pon.: św. AUGUSTYNA bpa i doktora K-ła
– we wt. : MĘCZEŃSTWO św. JANA CHRZCICIELA
– w pt. ; bł. BRONISŁAWĘ ,dziewicę

8. Sołtys Trzciany organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w niedzielę 3 września. Zapisy przyjmowane są w zakrystii do czwartku. Wyjazd autokaru nastąpi z placu kościelnego o godz. 4.00 . Koszt wyjazdu 40 zł. Będzie też możliwość zwiedzenia wystawy sprzętu rolniczego.