Ogłoszenia parafialne

1 Dzisiejsza III-cia niedziela czerwca obchodzona jest w naszej diecezji jako Diecezjalne Święto Rodzin . Główne uroczystości przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Módlmy się i my o świętość naszych rodzin, w których żyjemy i które wspóltworzymy.
– Także dziś przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Założyciela Braci Albertynów, wielkiego orędownika biednych i ubogich./zm. 1916 r./

2. W najbliższy piątek kończymy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku z udziałem dzieci, młodzieży , nauczycieli oraz rodziców o godz. 8.00 rano. Serdecznie zpraszamy na wspólne dziekczynienie Bogu za łaski ,którymi na obdarzał przez cały rok pracy dydaktycznej i wychowawczej.

3 .W najbliższą niedzielę przypada wspomnienie Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4.We wtorek 19 .06 przypada 47 rocznica śmierci byłego księdza proboszcza Mikołaja Piechury /1971r./ Będziemy polecać Jego duszę Bożemu Milosierdziu w porannej Mszy św.

5. Sprzątanie kościoła …

6. Zapowiedzi przedslubne w gablocie parafialnej …

1. Dzisiejsza I-sza niedziela miesiaca czerwca jest w Polsce obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Po każej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach wokół świątyni ,które są codziennie aż do czwartku .

-Uroczyste zakończenie Oktawy we czwartek ,połączone z tradycyjnym błogosławieństwem dzieci , poświeceniem wianków i ziół.

3. Mając na względzie troskę o zdrowie i bezpieczeństwo, a także zapewnienie godnej opieki ,najbliższa rodzina Księdza Kan. Władysław Jemioły w porozumieniu z Kurią Diecezjalną postanowiła umieścić Go w Domu Księzy Emerytow w Tarnowie,ul Pszenna 7. Ks. Kanonik przebywa tam od poniedziałku 28 maja gdzie ma zapewnioną stałą opiekę lekarską oraz potrzebną pomoc ze strony personelu /sióstr zakonnych/ wspomnianego Domu .

4. Sprzątanie kościoła- lista w gablocie parafialnej .

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie ..

6. Nadal prowadzone są prace wykończeniowe wnętrza nowej plebani . Dziękuję za pomoc w wykonaniu prac malarskich Panom; Marek Rosiek , Józef Pijanowski, Artur Mroczek i Oleg Hmarski.

– OFIARY z najbliższej II-giej niedzieli miesiąca będą także przezaczone na potrzeby prowadzonych prac .

7. W najbliższy piątek przypada Urocz. Najśw.Serca P.Jezusa. Ponieważ to wspomnienie ma rangę uroczystośći dlatego w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięśnych.

8. Prasa katolicka . Promyczek Dobra dla dzieci oraz tygodnik Niedziela ..

9. Msze św. ma stronie internetowej parafii.

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela maja to Uroczystość Trójcy Świętej. To największa tajemnica naszej chrześijańskiej wiary .

2. W najbliższy czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Urocz. Bożego Ciała. Kościól w tym dniu oddaje publiczną cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie krocząc w Procesji do czterech ołtarzy. Wyruszymy i my w takiej procesji po Mszy św. o godz. 9.00 .
– Bardzo serdecznie prosimy o liczny udział w tym uwielbieniu . – Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesyjnej,która będzie prowadzić w kierunku Rynku i z powrotem. Dzieci sypiące kwiatki będą miały krótką próbę w środę po Majówce . Dzieci Kl.III prosimy ,aby wystapiły w strojach od I Komunii św.
– Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na hospicja gdzie przebywają tzw. terminalnie chorzy .
– Prosimy też o wcześniejsze przygotowanie feretronów przez te
grupy osobowe, które niosły je podczas Rezurekcji.

3. -W środę ,ostatnią miesiaca, Zmiana Tajemnic Różańca św. po
Nabożeństwie Majowym..

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca czerwca. Bardzo prosimy, aby dzieci Kl.III korzystały wcześniej z Sakr. Pokuty. Podobna prośba dotyczy innych dzieci Szkoły Podstawowej.

– Wyjazd kapłana do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii.

5. Sprzątanie kościoła..

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. Wójt Gminy Trzciana zaprasza dzieci na Gminny Dzień Dziecka ,
który ropocznie się w przyszłą niedzielę na Orliku o 14.30 . Program atrakcji na afiszu w gablocie parafialnej.

8. Dziś Chór Parafialny pod kierunkiem P.Organisty St-awa udaje się z koncertem do Sanktuarium w Ludźmierzu na zaproszenie tamtejszej wsoólnoty.

9. W piątek ropoczyna się nowy miesiąc czerwiec poświęcony w K-le czci Najśw. Serca P.Jezusa
-W piątek też przypada Dzień Dziecka .Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby miały dobre warunki dla swojego rozwoju duchowego i fizycznego.

10.Polecamy prasę katolicką oprócz Gościa Niedzielnego tygodnik
Niedzielę w promocji po 2.5 zł

11. Msze św. na internetowej stronie parafii i w gablocie.

1.Dziś VI Niedziela Wielkanocy i I-sza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. – Nabożeństwo majowe o godz. 15.00 w dni powszednie o 18.00 .

2. We wtorek wspominamy św. Stanisława bpa i męcz.,Patrona Polski oraz naszej diecezji. Głownie uroczystości odpustowe ku czci świętego Stanisława w Szczepanowie. – Program nabożeństw w gablocie parafialnej.

3 Najbliższa niedziela II-ga miesiąca to Niedziela Wniebowstąpienia P. Jezusa. – W naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci kl.III na Mszy św. o godz. 11.00 . Bardzo prosimy pozostawić ławki w pierwszym rzędzie kościoła dla rodziców i najbliższej rodziny dzieci komunijnych.. – Spowiedź św tych dzieci oraz bliskich z rodziny w sobotę o godz. 9.00 – Ostatnia już próba liturgiczna w pon. 7 maja po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy, aby najbliższa rodzina towarzyszyła dziecku swoją obecnością i modlitwą, a także by przyjęła Komunię św. w jego intencji.
– OFIARY złożone od rodzin do kopert i na tacę z najbliższej niedzieli, będą przeznaczone na dalszą kontynuację prac wewnątrz budynku nowej plebani.

4. Od najbliższego czwartku rozpoczynają się tzw. Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem P. Jezusa . W procesjach błagalnych wokół kościoła przez kolejne 3 dni, będziemy prosić Boga o szczęśliwe tegoroczne zbiory i uchronienie nas od nieszczęść i nawałnic. Zapraszamy …… !!!

5. Sprzątanie kościoła…

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. Próba chóru we wtorek o godz. 20.00 , a scholi w piątek o 17.00 .

8. Polecamy prasę katolicką: Promyczek Dobra dla dzieci oraz Gość Niedzielny dla dorosłych ..

9. Intencje mszalne na internetowej stronie parafii oraz w gablocie parafialnej.

1.Dzisiejsza V Niedziela Wielkanocy to ostatnia miesiąca kwietnia. Już we wtorek rozpoczynamy nowy, piękny miesiąc maj, poświęcony czci Maryi. Tę cześć będziemy okazywali naszej najlepszej Matce uczestnicząc w tradycyjnych Nabożeństwach Majowych ,na które serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 18.00 . Zadbajmy aby też przystroić przydrożne kapliczki i krzyże.

2. We czwartek obchodzimy Urocz. Matki Bożej Królowej Polski, głównej Patronki Ojczyzny. Święto uznane przez państwo. Wspominamy w tym dniu 227 rocz. uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Jest to Dzień Modlitw za Emigrację. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3.1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika ,Patrona ludzi pracy . – W środę 2 maja Dzień Flagi i Dzień Polonii i Polaków za granicą. Niech wywieszona flaga na budynkach naszych domów i firm będzie wyrazem naszej miłości do Ojczyzny i patriotyzmu. – W piątek 4 maja wspominamy św. Floriana Męcz.,Patrona strażaków i hutników,którzy narażeni są na liczne niebezpieczeństwa..

4. W tym tygodniu przypadają :I czw.,I pt. i I sob. miesiąca maja. Okazja do Spowiedzi św. będzie w środę ,czw. i pt. przed Majówką. – Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św. zgłaszać prosimy w zakrystii.

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. Sprzątanie kościoła 1 maja po majówce ok.18.50 .

7. Próba chóru w poniedziałek o godz. 20.00 .

8. Dziękujemy za złożony dar serca przez P. Monikę i Pawła Snopek z Trzciany na zakup płytek podłogowych do kancelarii w nowej plebani.
P. Małgorzacie i Krzysztofowi Stabrawa za ofiarowany materiał oraz jego gratisowy przywóz na taras pod arkadami . Firmie P.J. Szczura za wykonanie tegoż tarasu po bardzo zaniżonych kosztach. P. Marii Zdebskiej z Pierogarni dziękuję za prace porządkowe w podziemiach, /sali duszpasterskiej/ które solidnie wykonały Jej pracownicy.

9. Polecamy prasę katolicką : Gość Niedzielny oraz tyg. Źródło .. 10. Msze św. w gablocie i na internetowej stronie Parafii.