Ogłoszenia parafialne

1.Dziś II-ga niedziela miesiąca lutego. Modlitwą obejmujemy tych , którzy modlitwą i darem materialnym wspierali i wspierają dzieła powstające w parafii ,czyli zacnych dobroczyńców i sponsorów.

2.Jutro w K-le Katolickim przypada wspomnienie M.Bożej z Lourdes . Jest to XXVII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w 1992r.
-Będziemy modlić się jutro za wszystkich chorych i cierpiących. Na Mszy św. o godz. 16.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia osobom chorym i w podeszłym wieku.

3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje ośmiodniową, autokarową Pielgrzymkę do Grecji śladami podróży misyjnych Św. Pawła Apostoła od 15 – 23 lipca. Szczegóły dotyczące programu znajdziemy w gablocie na afiszu . Zapisy chętnych do końca marca …

4 . We czwartek wspominamy w kalendarzu K-ła Patronów Europy : św. CYRYLA , mnicha i św. METODEGO ,bpa. W tym dniu wspomnimy także św. Walentego, Patrona narzeczonych i miasta Limanowa …

5. Sprzątanie kościoła …..
-W Kamionnej odbył się wczoraj dekanalny Turniej Ministrantów i Lektorów, w którym nasza reprezentacja ministrantów młodszych zajęła I miejsce ,a lektorów II-gie .

6. Składka na tacę złożona w przyszłą niedzielę 17 lutego będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie .

7. Dziękujemy Firmie P. Ryszarda Śliwy z Kierlikówki za prace wykonane w ub. tygodniu przy układaniu paneli połogowych w budynku nowej plebanii. P. Januszowi Bujakowi z Trzciany za prace fliziarskie w łazience.

8. SPOTKANIE Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godz. 18.00 na plebanii . Tematem spotkania będzie „Rodzina w potrzebie „

9. Polecamy prasę katolicką : Goś Niedzielny

10. Intencje mszalne na internetowej stronie parafii oraz w gablocie.

1. Dzisiejsza trzecia niedziela stycznia jest obchodzona w Kościele jako Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Mając na uwadze ten trudny problem z którym zmaga się współczesna Europa i nie tylko, módlmy się, aby mógł być on rozwiązany zgodnie z duchem Ewangelii ale i bezpieczeństwa tych krajów do których przyjmowani są uchodźcy./p>

2. W najbliższą ,ostatnią niedzielę 27 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjny Konkurs Kolęd w wykonaniu dzieci przedszkolnych. Ze względów organizacyjnych prosimy zgłaszać wcześniej uczestników do Pana Organisty./p>

3. We wtorek 29 stycznia Spotkania Noworoczne dla Seniorów
o godz. 16.00 w budynku Gimnazjum, które organizuje Akcja Katolicka oraz Parafialny Oddział Caritas./p>

4. W przyszłą środę /ostatnią miesiąca /stycznia ,zapraszamy już wcześniej Różę Żywego Różyńca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie serdecznie prosimy, aby członkowie Róż byli łaskawi chętnie przychodzić na to comiesięczne spotkanie, jeśli nie ma jakiejś ważnej przeszkody./p>

5. W najbliższa niedzielę 27 stycznia ,jak co roku, OFIARY złożone na tacę będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła,cmentarza i innych sprzętów parafialnych./p>

6. W kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy:
poniedziałek: św. AGNIESZKĘ męczennicę,
czwartek: św. FRANCISZKA Salezego biskupa Genewy,
sobota: św. TYMOTEUSZA i TYTUSA bpów./p>

7. Jutro przypada Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Niech nasza wdzięczność babciom i dziadkom wyrazi się też w modlitwie o ich zdrowie za wszelkie dobro, które od nich otrzymujemy./p>

8. We środę 30 stycznia spotkanie Parafialnego Oddziału Synodalnego o godzinie 17.00

1. Dzisiejsza II-ga Niedziela stycznia to Niedziela Chrztu Pana Jezusa. Kościół zachęca nas do wdzięczności Bogu za Sakrament Chrztu św. przez który zostaliśmy włączeni do wspólnoty Ludu Bożego.
– Dziś o godz. 16.00 misterium bożonarodzeniowe przygotowane przez młodzież z Grupy Apostolskiej naszej parafii pt.”Prostujcie ścieżki „. Zapraszamy ……
-Dziękujemy za złożone dziś ofiary na prace gospodarcze przy budynku nowej plebani .
-Rozpoczęły się Zimowe Ferie dla dzieci i młodzieży naszego województwa . Uczyńmy wszystko, aby były przeżyte bezpiecznie i mądrze nie tylko przed komputerem ….

2. Najbliższa niedziela 20 stycznia to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

3. We czwartek 17 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. We wtorek 29 stycznia Akcja Katolicka oraz Parafialna Caritas organizuje dla Seniorów Spotkanie Noworoczne w budynku Gimnazjum o godz. 16.00 . Choć jeszcze pozostaje trochę czasu, ale ze względów organizacyjnych chętnych seniorów do udziału w tym Spotkaniu prosimy zgłaszać u Pań z Caritasu do niedzieli 27 stycznia.

5. Sprzątanie kościoła -lista w gablocie parafialnej.

6. We czwartek 17 stycznia wspominamy św. Antoniego Opata.

7. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień :
-pon. od godz. 12.00 – Glinik od P. Góral do P. Dudzic Józefy
-wt. od godz. 12.00 – Glinik od P. Wojciech Bobak do P. Krzysztofa Kąckiego
– śr. od 12.00 – Pasternik i Pachówka od P. Tomasza Babral
– czw. od 12.00 -Łąkta Pólrolki od P. Józefa Mroza
– pt. . od 12.00 – Glinik od. P. Grzegorza Mikołajka
– sob.-od godz. 9.00 – Zarzecze od P. Chytroś

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką : Promyczek Dobra, Gość Niedzielny dla dorosłych,a w nim ….

9. Msze św. – strona internetowa .?????

1.Dziś ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu. Jutro już Wigilia Świąt Bożego Narodzenia,ostatnie Roraty i ostatnie losowanie nagród -będą też nagrody egzotyczne. Wigilia to dzień szczególny, w którym zasiadamy do wieczerzy wigilijnej i łamiemy się opłatkiem symbolem ludzkiej miłości i dobroci oraz składamy sobie życzenia. Chciejmy zachować piękny zwyczaj polski połączony ze śpiewem kolęd z zachowaniem tradycyjnego postu od pokarmów mięsnych podczas tej wieczerzy.
– Jutro po Roratach będzie można zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione przez harcerzy .
-Uroczysta Pasterka o północy. Pół godziny wcześniej uroczysty śpiew Jutrzni i pożegnanie Adwentu. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. o północy,która inicjuje obchody Świąt Bożego Narodzenia. – Ofiary złożone na Pasterce przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia .

2. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia .Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

3. Sprzątanie kościoła przed świętami jutro o godz. 9.00 !!!

4. Pan Organista zakończył Wizytę Adwentową. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Jego osoby w domach oraz za uzupełnienie przy tej okazji rocznej składki od rodziny na Jego utrzymanie. Bóg zapłać !

5. Dziękujemy członkom Paraf. Oddziału Caritas za przygotowanie 28 paczek świątecznych dla potrzebujących oraz za przygotowanie kartek z Świątecznymi Życzeniami dla osób starszych. Szkolnemu Kołu Caritas za dostarczenie ich do domów. Dziękujemy też choinym sponsorom paczek żywnościowych:P. Bogusławie i Romanowi Nędza- Sikoniowski, P. Marcie i Romanowi Dziedzic z Delikatesów oraz P. St-awie i Adamowi Stańdo . Dziękujemy wszystkim,którzy nabyli świece Wigilijnego Dzieła ,złożyli dar serca do puszki oraz produkty żywnościowe w sklepie Delikatesy Centrum na wyżej wspomniany cel.

6.W piątek ustawiliśmy szopkę bożonarodzeniową ,ustroiliśmy choinki i wykonaliśmy jeszcze inne prace porządkowe . To prawie 4 godziny pracy .Dziękujemy Panom ,którzy poświęcili swój czas i talent w powstaniu tego dzieła:P. Józefowi Stańdo za wykonanie stelaży ,P. Mirosławowi Babiczowi za aranżację artystyczne oraz P. Rafalowi Królowi i Józefowi Pijanowskiemu za pomoc. Lektorom i młodzieży z Grupy Apostolskiej za ustrojenie choinek.
Dziękujmy P. Zygmuntowi Stawarzowi za kolejne dostarczenie choinek doi żłóbka ,a Urzędowi Gminy za choinki do głównego ołtarza. Bóg zapłać !!

7. Jest do nabycia świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego z bogatą paletą artykułów w cenie 8 zł. Polecamy ten numer jako bardzo dobrą lekturę na święta.

8. Próba chóru i scholi w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 .

9. Msze św. w gablocie i na internetowej stronie parafii.

1. Dzisiejsza III-cia Niedziela Adwentu zwana jest Niedzielą Radości. Kolor różowy ornatu celebransa przypomina o radości z przyjścia Zbawiciela. Dziś rozpoczyna się też 9-dniowa Nowenna do Dzieciątka Jezus przygotowująca na Świeta Bożego Narodzenia.

2. Prosimy nabywać świece Caritas na stół wigilijny jako znak naszego otwarcia się na potrzebujących. Dziękujemy tym,którzy już te świece nabyli i tym ,którzy złożyli swój wdowi grosz do puszki Caritas w sklepie Delikatesów na paczki świąteczne dla ubogich.

3. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele naszej parafii /Caritasu/, odwiedzili Ks. kan. Władysława Jemioło , który od maja przebywa w Domu Księży Emerytów w Tarnowie i złożyli Mu świąteczne życzenia.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się w dekanacie Adwentowa Spowiedź. W naszej parafii będzie w najbliższy czwartek od godz. 14.00 – 18.00 z półgodziną przerwą o 15.30 . Bardzo prosimy o nieodkładanie jej na późniejszy termin bowiem będziemy spowiadać także w innych parafiach według terminarza umieszczonego w gablocie….

5. Zapraszamy lektorów oraz młodzież do pomocy w urządzeniu Szopki, ubieraniu choinek oraz wystroju wnętrza świątyni. Prace te rozpoczniemy w najbliższy piątek o godz. 17.30 !!!

6. Sprzątanie kościoła ……

7. Krótkie SPOTKANIE członków Rady Parafialnej we czwartek po Spowiedzi św. o godz. 19.00 w budynku nowej plebani. 8. Ks. bp Andrzej Jeż przesłał podziękowanie i życzenia świąteczne dla członków Parafialnego Zespołu Synodalnego za poświęcony czas na spotkania i propozycje duszpasterskie. Jednocześnie informujemy, że można uczestniczyć w Adwentowych Rekolekcjach Synodalnych na stronie internetowej diecezji.

8. Przedstawiciele Szkolnego Koła CARITAS zaniosą kartki świąteczne z życzeniami do osób starszych i samotnych. Uczyni to także młodzież z Grupy Apostolskiej .

9. W miniony wtorek z ok. 100-lecia powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Antoni Paciorek ,nasz rodak , został uhonorowany medalem za naukowy wkład w rozwój tej uczelni . Gratulujemy Ks. Prof. tego wyróżnienia .

10. Prasa katol.:Mały Gość. oraz dla dorosłych z płytą najpiękniejszych kolęd ..

11. Intencje mszalne …..