Ogłoszenia parafialne

               XXVIII Niedziela  Zwykła- 13.10.2019 r.

               OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza druga niedziela października to kolejny już XIX Dzień Papieski. Ofiary złożone dziś przy świątyniach do puszek są od wielu już lat przeznaczone na Fundację Nowego Tysiąclecia.
 2. Dziś w naszej Ojczyźnie niedziela wyborów do Parlamentu. Chciejmy wobec tej Matki jaką jest Polska, spełnić swój obowiązek patriotyczny, biorąc udział w głosowaniu przy urnie wyborczej.
 3. Gościmy dziś w naszej Parafii Brata Maksymiliana – Leszka Jaworskiego z Niepokalanowa, Animatora Rycerstwa Niepokalanej na całą Polskę, który przybliży nam ideę Rycerstwa, którego Założycielem był św. Maksymilian M. Kolbe.
 4. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej-Dzień Nauczyciela. Na modlitwie różańcowej wyrazimy wdzięczność naszym zmarłym i żyjącym nauczycielom za trud wychowania.
 5. Najbliższa niedziela 20.10 to Światowy Dzień Misyjny. Obchodzony jest on w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym ogłoszonym przez Pap. Franciszka . Ofiary z tej niedzieli w całości są przeznaczone na cele misyjne Kościoła
 6. Organizowana przez Paraf. CARITAS Pielgrzymka dla Seniorów do Mogiły, na Bielany do O. Kamedułów i do Sanktuarium Matki B. Szkaplerznej w Czarnej, wyruszy z parkingu przy kościele we czw. 17 października o godz. 8.00 rano. Autokar pojedzie przez Półrolki, aby zabrać  uczestników z tego rejonu.
 7. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek – św. TERESĘ od Jezusa,
  • w środę –  św. JADWIGĘ Śląską, Patronkę budownictwa kościelnego,
  • we czwartek – św. IGNACEGO z Antiochii, męczennika
  • w piątek – św. ŁUKASZA Ewangelistę Patrona Pracowników Służby Zdrowia,
  • a w sobotę – bł. Jerzego POPIEŁUSZKĘ, męczennika, kapelana Solidarności.
 8. Intencje mszalne; od soboty msze gregoriańskie za śp. Stanisława Kukla.

1 . Dzisiejsza II-ga niedziela września łączy się z Uroczystością Narodzenia N .M. Panny /Matki Bożej Siewnej /. Maryja w tajemnicy Narodzenia jest główną Patronką diecezji tarnowskiej. Po każdej Mszy św. błogosławimy ziarno siewne i modlimy się za rolników by wrzucone przez nich w ziemię ziarno przyniosło obfite owoce .

2. W najbliższą sobotę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża św. na pamiątkę odnalezienia w Jerozolimie relikwii krzyża św. przez św. Helenę. Po mszy św. o godz.6.30 rano w sobotę odprawimy Drogę Krzyżową jako przebłaganie za wszelkie zniewagi okazywane temu znakowi zbawienia i obrazom Matki Bożej. Będziemy w ten sposób łączyć się duchowo z ogólnopolską akcją Polska pod Krzyżem .Centralnym miejscem spotkania tej akcji będzie lotnisko we Włocławku .

3. W najbliższą środę 11.09. po Nowennie Spotkanie Członków Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej na plebani ..

4. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na nowy rok 2020 w cenie 22 zł.

5. Sprzątanie kościoła ….

6. W najbliższą niedzielę 15 lipca wspominamy M .Bożą Bolesną . Z tej racji w Limanowej w tamtejszym Sanktuarium rozpoczyna się Wielki Tygodniowy Odpust. Jego program jest umieszczony na afiszu w gablocie parafialnej.

7. Rodziców bardzo serdecznie prosimy ,aby zainteresowali się ,czy dzieci mają już właściwe podręczniki i ćwiczenia do katechezy. Niebawem będą spotkania rodziców dzieci Kl.III przygotowujących się do I Komunii św. oraz do Sakramentu Bierzmowania.

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką z jej bardzo dobrymi artykułami …

9. Próba scholi w piątek o godz. 17.00 .Zapraszamy wciąż nowych chętnych ubogacać śpiewem liturgię w naszym kościele…

10. Msze św. na internetowej stronie o raz w gablocie parafialnej .

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy miesiąc wrzesień, w którym 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. Modlitwą ogarniamy bohaterów , którzy bronili naszej niepodległości i złożyli na ołtarzu Ojczyzny swoje życie.
2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. w int. Nauczycieli, Rodziców ,pracowników szkoły i uczniów o godz. 8.00 . Serdecznie zapraszamy !!!! – Inauguracja roku szkolnego w Szkole Muzycznej o godz. 12.00
– Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do tego by nowy rok szkolny rozpoczynały z Chrystusem, chodzi o Spowiedz św. ..
3. W tym tygodniu przypadają : I czw.,pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie już w środę przed Nowenną, we czwartek… – Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św.- zgłoszenia w zakrystii .. – W I piątek Msza św. wieczorna o godz. 19.00 4. Ponieważ nie zmieniają się podręczniki do nauczania na religii ,dlatego prosimy , aby dzieci nabywały katechizmy od uczniów starszych ,którzy korzystali z nich w ubiegłym roku . Uczmy się poszanowania papieru i lasów…. 5. Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu w sob.24 sierpnia ustaliła,że dla potrzeb ludzi starszych i niepełnosprawnych będzie częściowo otwierana brama wjazdowa na cmentarz. P. grabarz będzie pobierał jednorazową opłatę w kwocie 100 zł od firmy, która będzie stawiała nagrobek lub pomnik. Ustalono też zarys częstotliwości koszenia trawy .Nadto będzie mógł P. grabarz napominać tych,którzy bagatelizują segregowanie śmieci lub wrzucają je w nieodpowiednie miejsce. Koszt wywozu jednego kontenera to prawie 900 zl …. 6. W najbliższą II-gą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę i do kopert będą przeznaczone na dalsze prace parafialne .. 7. Najbliższa niedziela 8 września to Uroczystość Narodzenia N.M.P. – Matki Bożej Siewnej . Po każdej Mszy św. poświęcać będziemy ziarno siewne i prosić o błogosławieństwo w pracy na roli dla rolników . – Odpust w parafii Rajbrot !! 8. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 1-8 lutego 202o r. Ponieważ trzeba wcześniej zarezerwować miejsca w samolocie i hotelach,zapisy chętnych do końca września w zakrystii.. Program, koszty i inne szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej. 9. Prasa katolicka; Gość Niedzielny, Mały Gość N. oraz Źródło . 10. Msze św. na stonie internetowej parafii i w gablocie parafialnej.

1.Dzisiejsza III-cia niedziela sierpnia to początek Wielkiego Tygodniowego Odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu . Szczegółowy program nabożeństw tego Odpustu jest umieszczony na afiszu w gablocie parafialnej.

2. Wczoraj rozpoczęła się XXVII Piesza Tarnowska Pielgrzymka na Jasną Górę . Pielgrzymi dotrą na Wały Jasnogórskie w niedzielę 25 sierpnia,czyli w przeddzień Święta M. Boskiej Częstochowskiej. Polecajmy opiece Maryi Królowej Polski wszystkich jej uczestników, zwłaszcza ludzi młodych .

3. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy:
– we wtorek św. BERNARDA opata,wielkiego czciciela Maryi
– w środę św. PIUSA X ,papieża ,który wprowadził wczesną Komunię św. dla dzieci,
– we czwartek Najśw. Maryję Pannę Królową
– w sobotę św. BARTŁOMIEJA Apostoła .

4. Sprzątanie kościoła :

5. Organizowana przez Parafialną CARITAS autokarowa wycieczka wakacyjna dla dzieci w Góry Świętokrzyskie ,wyruszy we wtorek 20 sierpnia z parkingu przy kościele o godz. 7.45 .

6. Przypominamy,że według wymogów Prawa Kościoła Katolickiego funkcję chrzestnego może pełnić osoba, która przyjęła Sakrament Bierzmowania i jest osobą wierzącą i praktykującą. W tym celu wydawane jest tzw. „zaświadczenie” przez parafię zamieszkania,które stwierdza ,że nie ma przeszkód , aby dana osoba mogoła pełnić wspomnianą funkcję.

7. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Źródło ..

8. Intencje mszalne na internetowej stronie parafii i w gablocie .

1. Dziś druga niedziela miesiąca sierpnia. Kończy się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

2. We czwartek 15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wniebowzięcie N.M.Panny , zwaną popularnie Świętem M. Bożej Zielnej. Jest to dzień dziękczynienia Bogu za dary tegorocznego lata i za uchronienie nas od nieszczęść . Poświęcamy w tym dniu zioła, kłosy zbóż, owoce i wieńce żniwne. Będziemy błogosławić te Boże dary i wieńce na wszystkich Mszach św. Porządek mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia, jak w każdą niedzielę.
– Obchodzimy też w tym dniu 99 rocznicę Cudu nad Wisłą /1920 r./ Dzień 15 sierpnia jest Świętem Wojska Polskiego .

3. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prowadzone prace inwestycyjne w parafii. Dziękujmy po raz kolejny P.Zygmuntowi Stawarzowi z Trzciany za trud wykoszenia trawy przy budynku nowej plebani . Bóg zapłać !!!

4. Sprzątanie kościoła w środę o 18.45 przed Uroczystością Wniebowzięcia N. M. Panny – lista w gablocie parafialnej.

5. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy : w środę 14.08 św. MAKSTMILIANA M. Kolbe ,męczennika Auschwitz, w piątek św. STEFANA ,króla węgierskiego, Patrona Węgier , a w sobotę św. JACKA ,zakonnika .Patrona Śląska .

6. W sobotę 17 sierpnia spod tarnowskiej Katedry wyrusza kolejna, największa w Polsce , Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę . Wejście pielgrzymów na Wały Jasnogórskie ma miejsce 25 .08 w przeddzień Uroczystości M. Bożej Częstochowskiej.

7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się dodatek -płyta z piosenkami patriotycznymi i religijnymi.

8. Intencje mszalne w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii …