Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

    Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa (Mt 24, 37-44)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele okres Adwentu – czas radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dobrą formą przygotowania będzie udział w pięknym nabożeństwie Rorat, które będą celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Wcześniej śpiewać będziemy Godzinki o Niepok. Poczęciu N.M. Panny. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, także dzieci z lampionami. Tradycyjnie po Mszy św. roratniej losowanie nagród…

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Do korzystania z Sakramentu Pokuty zachęcamy dzieci i młodzież już od środy!! W I piątek miesiąca Msza św. popołudniowa połączona ze Spotkaniem dla Kandydatów do Bierzmowania z Kl. VII i VIII o godz. 19.00 .
– Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św. prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. W najbliższą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.Maryi Panny. Z tej racji na Mszy św. o godz. 9.00 dzieci Kl.III z Łąkty Dln. i Trzciany przygotowujące się do I Komunii Św., otrzymają poświęcone medaliki!

4. P. Organista Stanisław rozpoczyna Wizytę Adwentową w naszych domach
przynosząc poświęcone dziś opłatki na stół wigilijny. Niech życzliwe przyjęcie Jego osoby w naszym domu, będzie nie tylko wyrazem życzliwości, ale także wdzięczności za Jego posługę w parafii. Będziemy wdzięczni, jeśli przy tej okazji złożona będzie OFIARA na Jego roczne utrzymanie przez te rodziny, które jeszcze tego nie uczyniły. Program Wizyty jest w gablocie i na stronie internetowej parafii (poniżej).

Plan WIZYTY ADWENTOWEJ P. ORGANISTY!
– Wtorek 3.XII – domy od kościoła, Zadziele, Poddziele
– Środa 4.XII – Łąkta – Półrolki i Pasternik
– Czwartek 5.XII – Trzciana: Zarzecze i Zyznówka
– Piątek 6.XII – Łąkta: Działy i domy pod Ujazdem

5. Uczestników parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach od 27.01 do 3.02.2020 r. informujemy, że Spotkanie Organizacyjne będzie miało miejsce w niedzielę 15 grudnia w budynku nowej plebani zaraz po Mszy św. o godz. 12.00. Należy wtedy przynieść ksero paszportu oraz do 22 grudnia uzupełnić pozostałą wpłatę w złotówkach.

6. Jutro Spotkanie Członków Parafialnego Oddziału CARITAS zaraz po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. godz. 16.45.

7. Zbiórka do puszek w całej Ojczyźnie w przyszłą niedzielę 8 grudnia
na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. W kalendarzu Kościoła wspominamy :
– Wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, Patrona Indii
– Środa – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki górników
– Piątek – św. Mikołaja bpa, Patrona dobroczynności
– Sobota – św. Amrożego bpa, Patrona pszczelarzy

9. Ostatnie w tym roku kalendarzowym Ofiary na cele parafialne od rodzin będą zbierane w najbliższą II-gą niedzielę miesiąca tj. 15.XII. Bóg zapłać tym, którzy zawsze są hojnym sercem wspierają inwestycje parafialne.

10. Pozostało jeszcze kilka egzemplarzy albumu: ”Kościoły diecezji tarnowskiej”. Można je nabyć w zakrystii u P. Organisty.

11. Polecamy prasę katolicką: Promyczek Dobra, Gość Niedzielny (www.gosc.pl)

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

      Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa (Łk 23, 35-43)

1. Dziś Kościół oddaje cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata, który jest Patronem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli lektorów i ministrantów. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za ich aktywność duszpasterską w Parafii, a także lektorom, zwłaszcza starszym, pracującym i studiującym za ich odważne świadectwo wiary i chętną posługę Słowa Bożego w świątyni…
– Dzisiejsza niedziela jest też kolejną Niedzielą Synodalną, w której pochylamy się nad zagadnieniem: jak ochronić dziedzictwo wiary i to materialne i to niematerialne /duchowe/ otrzymane po przodkach.

2. W najbliższą środę, zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie.

3. Najbliższa niedziela 1.12 rozpoczyna Adwent, czas radosnego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Pierwsze Roraty już w niedzielę o godz. 7.00. Zapraszamy!!!

4. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:
– Pon. 25.XI. Św. KATARZYNĘ Aleksandryjską, męczennicę, patronkę kolejarzy.
– Sob. 30.XI. Św. ANDRZEJA Ap., patrona ludzi morza…

5. Sprzątanie kościoła…

6. Próba CHÓRU w pon. o godz. 19.00.
Próba SCHOLI w piątek o godz. 15.00.

7. Otrzymaliśmy 50 pięknych egzemplarzy Albumu pt. ,,Nasze dziedzictwo – Kościoły diecezji tarnowskiej”. Album opatrzony jest kolorowymi zdjęciami i krótką historią każdej parafii, także naszej parafii Trzciana. Koszt albumu 80 zł. Można go obejrzeć przy wyjściu z kościoła. Jest do nabycia u lektorów…… Polecamy jako prezent!!!

8. W kąciku z prasą katolicką są do nabycie Mały Gość Niedzielny z lampionem na Adwent oraz Gość Niedzielny (www.gosc.pl)

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii

10. Poświęcenie i oddanie do użytku Posterunku Policji w Trzcianie z udziałem przedstawicieli władz Sejmu, Powiatu i Gminy oraz Wojewódzkiego Komendanta Policji w pon. 25.XI o godz. 11.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza III-cia niedziela listopada to 3. Światowy Dzień Ubogich. Nasze ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na głodujących w Sudanie i innych krajach Afryki, które wspiera Polska CARITAS z ofiar złożonych przez wiernych /studnie, lekarstwa, zakup żywności…/
Wszystkie Parafie naszej diecezji biorą udział w corocznej Akcji Chleb Miłosierdzia. Nabywając go włączamy się też w pomoc biednym.
– W naszej parafii gościmy od wczoraj Relikwie św. Jana Pawła II, które już odwiedziły ponad 60 parafii naszej diecezji.
– Dziękuję wszystkim za obecność na wczorajszej Mszy św. i innych wczorajszych nabożeństwach /różaniec, Apel Jasnogórski…/. Panu Andrzejowi Kąckiemu za organizację tej Peregrynacji, za całą logistykę P. Sołtysowi Kazimierzowi Kołodziejowi, a członkom Akcji Katolickiej za wszelką inną stosowną pomoc.
– Państwu Katarzynie i Pawłowi Kłósek z Ujazdu dziękujemy za kwiaty i ustrojenie kościoła.
– Podziękowanie kierujemy też pod adresem Właściciela Firmy Hydrosprzęt za pomalowanie pasa drogowego przy parkingu.
– Dziękujemy P.Tomaszowi Błasińskiemu za prace elektryczne w pomieszczeniach nowej plebani.
– Pewnej osobie za złożoną ofiarę na wirtualną cegiełkę na plebanię i inne prace w jej wnętrzu.

2. Najbliższa niedziela 24.XI to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela Roku liturgicznego, Patronalne Święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy: jutro bł. KAROLINĘ Kózka, Patronkę Młodzieży, męczennicę (www.sanktuariumzabawa.pl). W środę św. RAFAŁA Kalinowskiego, zakonnika. W piątek św. CECYLIĘ męcz., Patronkę chórów, scholi i organistów i śpiewu kościelnego.

4. Sprzątanie kościoła…

5. Próba chóru w poniedziałek o godz. 20.00.

6. Od 1 stycznia 2020 r. rusza w Leszczynie dla dzieci do lat trzech Klub Malucha. Bliższe informacje i zapisy można znaleźć na stronie internetowej Gminy Trzciana lub w samym Urzędzie Gminy.

7. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny (www.gosc.pl)

8. Intencje mszy św. są już dostępne na stronie internetowej Parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza II-ga Niedziela listopada jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obejmujemy modlitwą wszystkich chrześcijan na świecie cierpiących z powodu wyznawanej wiary w Jezusa.

2. Jutro Narodowe Święto Niepodległości /101. rocznica/. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.9.00 w intencjach Ojczyzny z udziałem władz Gminy Trzciana, dzieci szkolnych oraz innych gości. Po Mszy św. Apel Poległych przy Pomniku Ofiar wojny. Serdecznie zapraszamy do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przyjdźmy ochotnie na tę uroczystość, niech to będzie znak naszej patriotycznej postawy. Wywieśmy też flagę narodową na naszych domach i zakładach pracy. Można ją dziś zakupić przy wyjściu z kościoła u lektora.
– Jutro przed godz. 9.00 CHÓR Parafialn ywykona kilka pieśni patriotycznych.

3. We wtorek o godz. 8.00 rano Msza św. w intencjach nauczycieli, uczniów, pracowników Szkoły Podst. im. św. Jana Kantego w Trzcianie z racji obchodzonego Święta Patrona Szkoły .

4. W najbliższą sobotę 16.11 Peregrynacja Relikwii św. J.Pawła II w naszej parafii. Początek o godz. 18.00. Powitanie i Msza Święta, a po niej krótki Program słowno-muzyczny o św. naszym Rodaku. Potem będzie nabożeństwo z czytanymi prośbami składanymi do skrzynki. Zakończenie połączone z ucałowaniem Relikwii i Apel Jasnogórski. Relikwie pozostaną w naszym kościele do godz. 12.00 w niedzielę . Bardzo prosimy o liczny odział w tym sobotnim nabożeństwie, o pisanie jeszcze swoich próśb i podziękowań. Róże Żywego Różańca prosimy, aby zaszczyciły swoją obecnością Modlitwę Różańcową. Złożony dar serca na tej Mszy sobotniej będzie przeznaczony na Fundację św. J. Pawła II.
Więcej informacji na stronie Internetowej: Peregrynacja w Trzcianie – 16-17.XI.2019
– SPOTKANIE Akcji Katolickiej w środę po Nowennie ok.17.45 na plebani.

5. Sprzątanie kościoła.

6. Informacja dla osób zapisanych na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej! Termin wyjazdu uległ zmianie!!! Wyjazd nastąpi tydzień wcześniej tj 27 stycznia/pon/, a powrót 3 lutego 2020 r. Należy niebawem postarać się o ważny paszport !!

7. Jutro w kalendarzu Kościoła wspominamy św. Marcina, bpa Tours

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny (www.gosc.pl)

9. Intencje mszy św. są już dostępne na stronie internetowej Parafii. Od jutra msze św. gregoriańskie poza parafią za śp. Józefę Jagielską oraz śp. Mieczysława Widła.

UROCZYSTOŚĆ NAWIEDZENIA OBRAZU ORAZ RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA DRUGIEGO

Parafia pod wezwaniem Świętej Małgorzaty PiM w Trzcianie
16-17 listopada 2019 roku

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wraz z Księdzem Proboszczem, pragną zaprosić na nabożeństwa w ramach peregrynacji po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II.

W programie nawiedzenia w sobotę 16 listopada przewidywane są następujące celebracje:
Msza Św. na rozpoczęcie nawiedzenia o godz. 18.00,
– Montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II,
– Modlitwa różańcowa
– Nabożeństwo z przedstawieniem próśb i podziękowań,
– Apel Jasnogórski z ucałowaniem relikwii.
W niedzielę 17 listopada w godz. 07.00-12.00 modlitewne czuwanie przy relikwiach i obrazie, na które zapraszamy wszystkich parafian, a około godziny 12.00 po Mszy Świętej, uroczyste zakończenie nawiedzenia.

Gorąco zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Pana Boga, za przyczyną Św. Jana Pawła II do wystawionej skrzynki. Modlitwa z ich odczytaniem zostanie przeprowadzona w czasie nawiedzenia.

ZAPRASZAMY