Ogłoszenia parafialne

1. Dziś druga niedziela miesiąca sierpnia. Kończy się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

2. We czwartek 15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wniebowzięcie N.M.Panny , zwaną popularnie Świętem M. Bożej Zielnej. Jest to dzień dziękczynienia Bogu za dary tegorocznego lata i za uchronienie nas od nieszczęść . Poświęcamy w tym dniu zioła, kłosy zbóż, owoce i wieńce żniwne. Będziemy błogosławić te Boże dary i wieńce na wszystkich Mszach św. Porządek mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia, jak w każdą niedzielę.
– Obchodzimy też w tym dniu 99 rocznicę Cudu nad Wisłą /1920 r./ Dzień 15 sierpnia jest Świętem Wojska Polskiego .

3. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prowadzone prace inwestycyjne w parafii. Dziękujmy po raz kolejny P.Zygmuntowi Stawarzowi z Trzciany za trud wykoszenia trawy przy budynku nowej plebani . Bóg zapłać !!!

4. Sprzątanie kościoła w środę o 18.45 przed Uroczystością Wniebowzięcia N. M. Panny – lista w gablocie parafialnej.

5. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy : w środę 14.08 św. MAKSTMILIANA M. Kolbe ,męczennika Auschwitz, w piątek św. STEFANA ,króla węgierskiego, Patrona Węgier , a w sobotę św. JACKA ,zakonnika .Patrona Śląska .

6. W sobotę 17 sierpnia spod tarnowskiej Katedry wyrusza kolejna, największa w Polsce , Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę . Wejście pielgrzymów na Wały Jasnogórskie ma miejsce 25 .08 w przeddzień Uroczystości M. Bożej Częstochowskiej.

7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się dodatek -płyta z piosenkami patriotycznymi i religijnymi.

8. Intencje mszalne w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii …

1. Dziś pierwsza niedziela nowego miesiąca sierpnia.,który jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.
Wspominamy dziś św. Jana Vianneya z Ars, patrona proboszczów, francuskiego kapłana ,który zasłynął z wielkiej świętości i duszpasterskiej gorliwości .

2. We wtorek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W Nowym Sączu trwa Wielki Tygodniowy Odpust ,którego program jest umieszczony w gablocie parafialnej. -W naszym dekanacie dziś odpust w parafii Królówka .

3. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Trzciany -Rynek za sprawną organizację prac związanych z wyplewieniem wzgórza przy figurze Serca P. Jezusa i Dobrego Pasterza w miniony poniedziałek . Bóg zapłać !!! – P. Zygmuntowi Stawarzowi z Trzciany za wykoszenie trawnika przy budynku nowej plebani ..

4. Zapisy na autokarowy wyjazd wakacyjny dla dzieci we wtorek 20 sierpnia , organizowany przez Paraf. Oddział CARITAS , będą przyjmowane przez członków Caritas z poszczególnych rejonów oraz w zakrystii . Trasa wyjazdu prowadzić będzie przez :Wiślicę, Pacanów , św. Krzyż, Szydłów i Raków. – W miarę wolnych miejsc mogą się również zapisać dzieci za odpłatnością.

5.Ofiary z przyszłej II-giej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne . Serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy ochotnym sercem wspierają to wszystko, co przyczynia się do upiększenia otoczenia kościoła i plebani. W pięknie zewnętrznym odbija się w jakimś stopniu zatroskanie i hojność wiernych danej wspólnoty,którzy ją tworzą..

6.Sprzątanie kościoła …..

7. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy : we czwartek 8.08 św. DOMINIKA ,kpł. Założyciela Zakonu Dominikanów, w piątek św.TERESĘ Benedyktę od Krzyża ,męcz. Patronkę Europy , a w sob . św. WAWRZYŃCA ,męcz.

8. Prasa katolicka … Gość Niedzielny ..

9. Msze św. pogrzebowe wywieszone są w gablocie ,inne na stronie internetowej parafii…

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela lipca kończy kolejny XX Tydzień św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. Po każdej mszy św. błogosławimy pojazdy i modlimy się o szczęśliwą drogę dla kierowców i wszystkich jej użytkowników . DZIĘKUJEMY za złożoną dziś ofiarę , która jest wsparciem dla misjonarzy, a zarazem wyrazem wdzięczności za naszą szczęśliwą dotychczasową jazdę .

2. W najbliższą środę comiesięczna Zmiana Tajemnic Różańca św. po Nowennie oraz okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem miesiąca . Zapraszamy…..!!!

3. We czwartek rozpoczynamy drugi miesiąc wakacyjny- sierpień. Z woli Episkopatu Polski jest on od wielu lat miesiącem dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego narodu..

4. W tym tygodniu przypadają: I czw. I pt. i I sob. miesiąca sierpnia . Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z Sakr, Pokuty w dni poprzedzające I piątek. Na mszy św. popołudniowej w I piątek będzie bowiem tylko jeden kapłan….!!
– Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszamy w zakrystii .

5. W I niedzielę m-ca wspominamy św. Jana Vianneya ,franc. kapłana, patrona proboszczów. Wcześniej we wtorek wspominamy św. Martę, patronkę gospodyń domowych, a w środę św. Ignacego z Loyoli , założyciela Zakonu Jezuitów .

6. We czwartek 1 sierpnia przypada kolejna,75 Rocznica Powstania Warszawskiego. Będziemy modlić się za bohaterów poległych w obronie naszej Ojczyzny .

7. Parafialny Oddział CARITAS organizuje dla dzieci jednodniowy , wakacyjny /rekreacyjny /wyjazd w okolice Gór Świętokrzyskich . Wyjazd ten będzie we wtorek 20 sierpnia. Bliższe szczegóły zostaną podane w najbliższą niedzielę 4 sierpnia.

8. W Nowym Sączu rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ku czci Jezusa Przemienionego. Jego program jest w gablocie na afiszu .

9. Sprzątanie kościoła …

10. Serdecznie prosimy mieszkańców Trzciana-Rynek ,aby byli łaskawi zorganizować się na jutro na godz. 18.00 ,celem wyplewienia wzgórza przy figurze Serca P. Jezusa…. Te prace kosmetyczne i pielęgnacyjne staramy się wykonywać własnymi siłami by nie mnożyć kosztów, a zachować należyte piękno tego miejsca.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką…

12. Intencje mszalne w gablocie oraz na stronie internetowej parafii ..

1. Dziś II-ga niedziela lipca, rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Jego Program umieszczony jest w gablocie. Nasza parafia zaproszona jest na piątek 19.07.

2. Dziękujemy za złożone ofiary podczas odpustu ,które w całości są przeznaczone na kosztowne prace wewnątrz i na zewnątrz plebani. Dziękujemy wszystkim,którzy włączyli się w przygotowania do naszej Uroczystości Odpustowej ,którzy zadbali o wystrój kościoła . Dziękujemy rodzinom z Zalesia .które wyplewiły wzgórze Dobrego Pasterza oraz tym mieszkańcom Łąkty Dln. Domy przy drodze ,którzy wykosili trawę wokół kościoła i w jego otoczeniu/ Firmie Hydrosprzęt/. P. Magdalenie i Marcinowi Radzięta za organizację posiłku/ obiadu/ dla licznie przybyłych odpustowych gości.. Bóg zapłać !!! P.Mirosławowi Babiczowi z Zyznówki dziękujemy za zakup kamienia na skarpę przy pomniku Serca P. Jezusa i wzdłuż parkingu ..

3. Składka z najbliższej ,trzeciej niedzieli lipca, będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie . Ks. Biskup z góry dziękuje za okazaną hojność serca dla tej diecezjalnej uczelni.

4. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

5.Sprzątanie kościoła – …

6. Autokar z pielgrzymami do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. wyrusza z parkingu przy kościele, jutro rano o godz. 4.00 Wcześniej o godz. 3.30 na początek pielgrzymki Msza św. dla uczestników.

7. Poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa będzie 28 lipca, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca lipca po wszystkich mszach św..

8. W kalendarzu Kościoła wspominamy : we wtorek M.B. z Góry Karmel ,we czwartek 18.07 -św. Szymona z Lipnicy,a w sobotę bł. Czesława kapłana.

9. W najbliższą niedzielę można będzie złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów rehabilitacji Tomasza Czubera z Łapanowa, który w wypadku drogowym doznał uszkodzenia kręgosłupa i jest częściowo niepełnosprawny .

10. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką : Gość Niedzielny i tyg. Źródło…

12. Intencje mszy św. na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej .

1.Dzisiejsza I-sza niedziela lipca łączy się w naszej Parafii z Uroczyst. Odpustową ku czci naszej Patronki św. Małgorzaty P. i M. Bardzo serdecznie witamy uczestników tej odpustowej Eucharystii: gości przybyłych z sąsiednich parafii oraz przebywających na wakacjach . Życzymy wszystkim,aby wyszli ubogaceni w duchowe dary, zwłaszcza darem Odpustu Zupełnego. Podczas tegorocznego Odpustu dziękujemy za 50 lat kapłaństwa Ks. Prof. Antoniego Paciorka,45-lecie kapłaństwa Ks. prał. Józefa Piecha, 40-lecie ks. Proboszcza Wł.Midury oraz 40 lat pracy organistowskiej P. St-awa Grabowskiego. Ten dziękczynny wymiar mieć będzie Suma Odpustowa o godz. 11.00 z udziałem Ks. Bpa Wiesława Lechowicza ,księży jubilatów, gości reprezentujących władze rządowe, przedstawicieli Parlamentu RP i samorządów .
Wszystkim zacnym Jubilatom życzymy obfitego Bożego Błog. ,zdrowia i wszelkiej pomyślności , satysfakcji z pełnionych funkcji , ludzkiej życzliwości oraz twórczego przeżywania kolejnych lat w bliskości z Jezusem Dobrym Pasterzem. .

2.W sobotę 13 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Małgorzaty. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00. 9.00 i 11.00 . Kazania wygłosi

3. W kalendarz K-ła katolickiego wspominamy : jutro św. Jana z Dukli, we czwartek 11.07. św. Benedykta ,Patrona Europy, założyciela zakonu benedyktynów, a w sob. św. Patronów diecezji tarnowskiej , pustelników: św. Andrzeja Świerada i Benedykta .

4. W najbliższą niedzielę 14 .07 w Lipnicy Murowanej rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona z Lipnicy. Jego program jest umieszczony w gablocie parafialnej. Serdecznie zaprasza ks. Kustosz .

5. Sprzątanie kościoła …

6. Informacja dla uczestników pielgrzymki śladami św. Pawła do Grecji . Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele nastąpi rano w poniedziałek 15 lipca o godz. 4.00 . Wcześniej Msza św. o godz.3.30

7. Dziękujemy Bogu za dar przeżywania kolejnego Odpustu ku czci naszej Patronki… Dziękujemy Ks . dr Grzegorzowi Baranowi z Tranowa za głoszone dziś Słowo Boże na mszach św. o godz.7. 9 i 15 . Wspólnocie kapłańskiej naszego dekanatu /proboszczom,katechetom/ za pomoc duszpasterską ,dar modlitwy i nić kapłańskiej przyjaźni. Księżom Rodakom za obecność i podtrzymywanie więzów łączności z Parafią swego pochodzenia. Także innym zacnym kapłanom spoza dekanatu ,kolegom kursowym i przyjaciołom Ks. Prof.. Antoniego z KUL-u i Ks. Prał. Józefa Piecha. Księżom infułatom.,ks .prał. kapelanowi Pana Przeydenta Rzeczpospolitej Polskiej Zbigniewowi Krasowi, ks. płk. Zbigniewowi Kępie z Kurii Polowej WP z W-awy,
Wdzięcznym sercem ogarniamy wszystkich,którzy na rożny sposób włączyli się w przygotowania i przebieg dzisiejszej uroczystości. Chórowi parafialnemu pod batutą P.Stanisława-jubilata. P. Klaudii Pietras i członkom Orkiestry z Leszczyny za oprawę muzyczną dzisiejszej liturgii.
-Dziękuje P. Katarzynie i Pawłowi Kłóskom z Ujazdu za ustrojenie wnętrza kościoła,. Firmie ASGA Szaty Liturgiczne z Kierlikówki za ofiarowane szaty liturgiczne. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na prace prowadzone przy świątyni i przy budynku nowej plebani.
Hojnym sponsorom i ofiarodawcom,właścicielom firm ,dzięki którym możliwy był tak szybki postęp prac przy plebani i jej otoczeniu.
.P.Wiesławowi Kukla z Hydrosprzetu za nieustanną ,dyspozycyjną cichą pomoc w powstających inwestycjach..,P. Pawłowi Kłóskowi z Ujazdu, za osobiste zaangażowanie się w realizację projektów, użyczenie sprzętu do ich wykonania P.Janowi Dziedzicowi z Łąkty za prace hydrauliczne .P.Antoniemu i Tomaszowi Błasińskim z Ujazdu za cenne prace elektyczne , P. Ryszardowi Banasiowi z Trzciany za prace budowlane , P. Rafałowi Królowi z Trzciany za wielorakie prace wykończeniowe /fliziarskie , ziemna i inne ..oraz P.Janowi Dudkowi ze Srokówki za inspirowanie i sprawną organizację tych prac ,które w b.szybkim tempie zostały wykonane z austriacką dokładnością. Wkładał w tę organizację wszystkie swoje pozytywne emocje i pomysły. P.Małgorzacie i Janowi Dudek dziękuję też za zaproszenie Orkiestry i wszelkie inną pomoc w ich przyjeździe.

Niech św. Małgorzata ,nasza Patronka uprasza wszystkim łaskę mocnej i żywej wiary ,abyśmy mogli być odważnymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii we współczesnym świecie i wysłużyli sobie,tak jak Ona ,najcenniejszą nagrodę jaką jest życie w radości nieba.