Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą drugiego miesiąca wakacyjnego sierpnia, który w Kościele Polskim poświęcony jest modlitwom o trzeźwość Narodu. Będziemy modlić się nie tylko podczas dzisiejszej Adoracji Najśw. Sakramentu po mszy św., ale także podczas innych nabożeństw w tej intencji prze cały miesiąc sierpień.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Bardzo serdecznie prosimy, aby rodzice przypominali swoim dzieciom o korzystaniu z I piątków miesiąca. Obserwujemy niepokojące zjawisko łatwego dyspensowania się od I piątków, a także od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. podpierając się rzekomym lękiem i obawą przed koronawirusem. Ciekawe, że te same osoby nie mają tych obaw gdy idą na zakupy, czy do innych miejsc publicznych. Oczywiście trzeba zachować należyte środki ostrożności, ale nie można też jednocześnie inną miarę stosować do spraw religijnych…
Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku prosimy, aby korzystały z Sakramentu Spowiedzi św. już w środę lub I czwartek przed wieczornymi Mszami św. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego pośpiechu przy sprawowaniu tego sakramentu w I piątek.
– Wyjazd kapłana z posługą do osób chorych prosimy zgłaszać w zakrystii .

3. W najbliższy I czwartek przypada też Święto Przemienienia Pańskiego. Tygodniowy Odpust w Nowym Sączu w Bazylice św. Małgorzaty.

4. We wtorek wspomnienie św. JANA VIANNEYA, francuskiego kapłana, Patrona proboszczów.

5. Nowe zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. Sprzątanie kościoła: Musialski Józef, Lisowski Tadeusz, Goc Zdzisław, Banaś Ryszard, Banaś Henryk, Stanisz Maria, Radzięta Łukasz, Radzięta Marcin, Rosiek Andrzej.

7. Dzięki dobrej pogodzie po 2 miesiącach od rozbiórki udało się wywieźć gruz z rozebranego budynku dawnej wikarówki. Bardzo serdecznie dziękuję za ten wywóz właścicielowi Firmy HYDROSPRZET, który na półtora dnia użyczył ciężkiego sprzętu i ludzi by oprzątnąć zalegające gruzowisko. Bóg zapłać za te wykonane, kosztowne prace.

8. Polecamy ciekawe artykuły w najnowszym numerze Gościa Niedz.

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Rozpoczęły się msze św. gregoriańskie za śp. Czesławę Stokłosa oraz a śp. Antoniego Kuska.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020 r.

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca lipca. Kościół wspomina dziś św. Annę i św. Joachima- rodziców N. Maryi Panny. Kończy się też XXI Tydzień św. Krzysztofa. Niech wstawiennictwo Patrona kierowców i podróżujących pozwoli nam zawsze bezpiecznie i szczęśliwie osiągać cel podróży.

2. W najbliższą środę,ostatnią miesiąca zapraszamy Różę Żywego Różańca na comiesięczna Zmianę Tajemnic po Nowennie.
– Modlitwę różańcowa poprowadzą Róże P. Heleny Burkiewicz i P. Stanisławy Burkowicz.

3. W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc wakacyjny sierpień, który od lat jest poświęcony w Polsce modlitwom o trzeźwość Narodu. Jest to też miesiąc licznych pielgrzymek zdążających na Jasną Górę do Królowej Polski. W tym roku będą one miały nieco inny, ograniczony charakter ze względu na pandemię.

4. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:
– w środę św. MARTĘ , Patronkę gospodyń domowych.
– w piątek św. IGNACEGO z Loyoli, zakonnika, założyciela Zakonu Ojców Jezuitów.

5. W sobotę, która jest I sobota miesiąca Matce Bożej Niepokalanej polecać będziemy też bohaterów, którzy 76 lat temu zginęli walcząc w Powstaniu Warszawskim /1944 r./

6. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA:
Korol Paweł, Król Rafał, Duda Piotr, Duda Marcin, Widła Jan, Tabak Andrzej, Solarz Czesław, Stańdo Stanisław, Zabzdyr Irena, Solarz Wojciech.

7. Kuria Diecezjalna przypomina, że zgodnie z prawem Kościoła funkcję: Rodzica Chrzestnego, świadka Bierzmowania oraz Świadka przy zawieraniu Sakr. Małżeństwa mogą pełnić tzw. katolicy praktykujący. Nie może jej pełnić ktoś, kto regularnie lekceważy uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., albo ma inne przeszkody uniemożliwiające przyjęcie Komunii św. Bardzo często taką postawę reprezentują ludzi młodzi, którzy dystansują się od K-ła, a okazyjnie chcieliby pełnić wspomniane wyżej funkcje. Warto wiedzieć o tych przepisach K-ła, aby później nie stawiać duszpasterza w kancelarii w trudnej sytuacji odmowy wydania zaświadczenia, że ktoś jest praktykującym katolikiem, gdy on takowym w istocie nie jest

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny z jego ciekawymi artykułami.

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Wołowca utworzone z intencji pogrzebowych są w gablocie parafialnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXI Tydzień św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących. Zgodnie z zapowiedzią z ub. niedzieli po każdej Mszy św. modlimy się o szczęśliwą podróż i błogosławimy pojazdy .Każdy kierowca otrzyma obrazek z modlitwą do św. Patrona i okolicznościowy breloczek upamiętniający 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

2. W Lipnicy Murowanej kończy się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona, który jest wzywany jako Patron w czasach epidemii.

3. W ub. niedzielę przeżywaliśmy Odpust ku czci naszej Patronki św. Małgorzaty P. i M. Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnej modlitwie i za złożone ofiary na pokrycie kosztów związanych z remontem naszych organów. Bóg zapłać !!!
– Dziękujemy P. Antoniemu i Tomaszowi Błasińskim za prace elektryfikacyjne związane z podłączeniem silnika i wiatrownicy.
– Dziękujemy P. Magdalenie i Marcinowi Radzięta za wkład przygotowanie spotkania odpustowego na plebani.

4. W kalendarzu K-ła wspominamy w tym tygodniu:
– poniedziałek – bł. CZESŁAWA kapłana, Patrona Wrocławia
– środa – św. MARIĘ MAGDALENĘ,
– czwartek – św. BRYGIDĘ, zakonnicę, Patronkę Europy,
– piątek – św. KINGĘ, zakonnicę, Patronkę Starego Sącza,
– sobota – św. JAKUBA APOSTOŁA
– W sobotę na Ujeździe we wspomnienie św.Kingi zostanie poświęcona, odrestaurowana Kaplica ku jej czci na Mszy św. o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej odnowy: P.Kolasa, P. Tabor i Marzec, P. Kłósek, P.Kowalczyk i wszystkim innym, którzy włączyli się w jej odnowę.

5. Sprzątanie kościoła:
ŁYDUCH RAFAŁ, SROKA GRZEGORZ, BĘBENEK ANTONI, OLSZAŃSKA IRENA, MIKOŁAJEK BRONISLAWA, DUTKIEWICZ DANUTA, STAŃDO PIOTR, STAŃDO ADAM, RONA NĘDZA-SIKONIOWSKI

6. Modlitwę Różańcową przed Nowenną w środę 22 lipca poprowadzi Róża P. Tomasza Babrala i Wiesława Kukli.

7. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci.

8. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

 

Wójt Gminy Trzciana dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i podnieśli frekwencję, dzięki której Gmina otrzymała promesę na nowy samochód strażacki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– 12.07.2020 r.  Odpust ku czci św. Małgorzaty P. i M.

1. Dzisiejsza Uroczystość Odpustowa ku czci św. Małgorzaty P. i M. przypomina nam o obowiązku troski o naszą wiarę, którą winniśmy odważnie wyznawać, jak czyniła to św. nasza Patronka jeśli chcemy kiedyś dostąpić chwały i radości nieba.
– Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w tej odpustowej Eucharystii wszystkim jej uczestnikom:przybyłym gościom,przebywającym na wakacjach i urlopach oraz wiernym naszej wspólnoty parafialnej.
– Dziś dzień wyborów prezydenckich. Idźmy do nich aby spełnić swój patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny.

2. Jutro w poniedziałek 13.07 przypada liturgiczne wspomnienie św. Małgorzaty P. i M. Tradycyjnie zachęcamy do odziało we Mszach św., które będą celebrowane o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00. Słowo Boże na wszystkich Mszach wygłosi ks. mgr Maciej Biedroń-student teologii w Pampelunie/Hiszpania/ .

3. Ofiary złożone na tacę w najbliższą niedzielę 19 lipca będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dołączmy i my do grona hojnych ofiarodawców tej uczelni.

4. W Lipnicy Murowanej rozpoczyna się dziś tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona. Nasza parafia jest zaproszona na piątek 17 lipca na godz. 19.00 . Ze względu na pandemię udamy się z pielgrzymką ale tym razem autokarem. O godz. 18.15 będzie podstawiony/bezpłatnie/ autokar na placu przy kościele ,którym udamy się do Lipnicy. Zapisy chętnych do środy w zakrystii ..

5. Modlitwę Różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże: P. Jadwigi Krawczyk i P. Jadwigi Babral.

6. Sprzątanie kościoła : Pawłowski Bogdan, Stańdo Marek, Tyrała Jan, Durak Janusz, Furtak Katarzyna , Zdebski Jerzy, Duś Kazimierz, Sudoł Jacek i Kita Zygmunt.

7. W najbliższą niedzielę 19 lipca rozpoczyna się XXI Tydzień św. Krzysztofa ,Patrona kierowców. Z tej okazji po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy i modlić się o szczęśliwa drogę dla ich użytkowników. Złożona ofiara przez kierowców przy tym błogosławieństwie , będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy. ….

8. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

9. W Kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy ;
– w poniedziałek św. Małgorzatę, naszą Patronkę oraz św. Pustelników :Andrzeja Świerada i Benedykta,Patronów diecezji tarnowskiej.
– we czwartek ; Matkę Boża z Góry Karmel
– w piątek św. Szymona z Lipnicy,Zakonnika,Patrona w epidemii.

10. Trwają jeszcze zapisy chętnych na Pielgrzymko-wycieczkę do Czech, m.innymi do Sanktuarium narodowego Czechów w Sviatej Horze , oraz do Pragi i Karlowych Var. Bliższe informacje na afiszu w gablocie .

11. DZIĘKUJEMY bardzo serdecznie za wszystkie złożone dziś ofiary przeznaczone na zakończoną rewitalizację organów oraz na dalsze prace wykończeniowe wnętrza nowej plebani. BÓG ZAPŁAĆ !
-Dziękujemy P. Katarzynie i Pawłowi Kłósek z Ujazdu za ustrojenie wnętrza kościoła na dzisiejsza uroczystość. – P. Markowi Bujak i Pawłowi Stawarz za wykoszenie trawników przy parkingu kościoła i budynku nowej plebani.
-Właścicielom Firmy ASGA z Kierlikówki za ofiarowane po raz kolejny szaty liturgiczne dla naszej parafii.
11. Wyrażamy wdzięczność Bogu za dar przeżywania kolejnego Odpustu ku czci naszej Patronki św. Małgorzaty P. i M. Wdzięcznym sercem ogarniamy wszystkich,którzy na różny sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego parafialnego święta.
– Dziękujemy O.Herbertowi Nesterenko z Zakonu Ojców Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej za ochotne przyjęcie zaproszenia do wygłoszenia Słowa Bożego wczoraj na Cmentarzu i dziś na wszystkich odpustowych mszach św. Bóg zapłać !
– Dziękujemy wspólnocie kapłańskiej naszego dekanatu Lipnica ; proboszczom i katechetom za obecność,modlitwę i pomoc duszpasterską – na ręce ks. Dziekana ze Starego Wiśnicza.
– Dziękujemy księżom rodakom za ich wczorajszą i dzisiejszą obecność ,za utrzymywanie więzów ze swoją rodzinną parafią -Diakonowi Tomaszowi za pomoc w liturgii odpustowej…
– Dziękuję P. Organiście Stanisławowi za troskę o czystość kościoła oraz za przygotowanie śpiewów liturgicznych.

12. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny , Promyczek Dobra dla dzieci.

13. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

 

Niech dzisiejsze spotkanie w tej odpustowej Eucharystii z Jezusem i naszą Patronką św. Małgorzatą,umocni naszą wiarę, abyśmy we współczesnym świecie byli odważnymi świadkami Chrystusowej Ewangelii i zasłużyli na wieczną nagrodę, która stała się już udziałem naszej Świętej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła – 5.07.2020 r.

1. 1. Dziś pierwsza niedziela nowego miesiąca lipca. Po każdej mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.
– Od dziś nie będzie już Mszy świętej o godz. 14.00, która była celebrowana w czasie obostrzeń, gdy była ograniczona liczba uczestników liturgii.

2. Zakończyła się renowacja instrumentu organowego. Dodany jest nowy głos tzw. tremolo, wymieniony został system dostarczający powietrze do piszczałek- nowe wiatrownice, zmieniony został też silnik na bardziej wyciszony- produkcji węgierskiej, dokonano tez konserwacji innych podzespołów instrumentu.

3. W najbliższą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Małgorzaty P i M, naszej Patronki.
– Już w piątek od godz. 18.30 – 20.30 będzie można skorzystać z Sakram. Pokuty. Będą obcy kapłani, zatem prosimy abyśmy przygotowali się duchowo do zyskania Odpustu Zupełnego.
– W sobotę 11 lipca tradycyjnie zbierzemy się na Cmentarzu o godz. 19.00, aby uczestniczyć we Mszy św. za naszych bliskich zmarłych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Pamiętajmy o segregacji odpadów…… Złożony dar serca podczas tej Mszy św. na cemenciarzu będzie przeznaczany będzie na utrzymanie jego czystości.
– UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA w niedzielę 12 lipca.
Msze św. według porządku niedzielnego: 7:00, 9:00. 11:00, 15:00.
– Prosimy, aby grupy niosące feretrony przygotowały się wcześniej do tej czynności.

4. Sprzątanie kościoła w sobotę:
Kita Stanisław, Zatorska Elżbieta, Zatorska Maria, Dudziak Józef , Dudek Alicja, Stańdo Grzegorz, Koźbiał Mirosław, Judka Paweł, Sowiński Tomasz, Stoklosa Andrzej

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. Parafia organizuje autokarową, 4 dniową pielgrzymko-wycieczkę do narodowego Sankt. Maryjnego w Czechach w Sviatej Horze oraz do innych miejsc Czech zwanych skarbami UNESCO takich jak : Praga, Karlowe Vary, Kutna Hora.
Termin tej 4-dniowej wyprawy od czwartku 23 lipca do 26 lipca 2020 r. Bliższe szczegóły znajdują się na afiszu w gablocie parafialnej. Zapisy chętnych przyjmujemy w zakrystii w miarę wolnych miejsc.
– Koszt : 950 zł oraz 85 euro.

7. Polecamy prasę katolicką: ,,Gość Niedzielny”, miesięcznik ,,Miłujcie się”.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii