Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza III-cia Niedziela Adwentu zwana jest Niedzielą Radości. Kolor różowy ornatu celebransa przypomina o radości z przyjścia Zbawiciela. Dziś rozpoczyna się też 9-dniowa Nowenna do Dzieciątka Jezus przygotowująca na Świeta Bożego Narodzenia.

2. Prosimy nabywać świece Caritas na stół wigilijny jako znak naszego otwarcia się na potrzebujących. Dziękujemy tym,którzy już te świece nabyli i tym ,którzy złożyli swój wdowi grosz do puszki Caritas w sklepie Delikatesów na paczki świąteczne dla ubogich.

3. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele naszej parafii /Caritasu/, odwiedzili Ks. kan. Władysława Jemioło , który od maja przebywa w Domu Księży Emerytów w Tarnowie i złożyli Mu świąteczne życzenia.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się w dekanacie Adwentowa Spowiedź. W naszej parafii będzie w najbliższy czwartek od godz. 14.00 – 18.00 z półgodziną przerwą o 15.30 . Bardzo prosimy o nieodkładanie jej na późniejszy termin bowiem będziemy spowiadać także w innych parafiach według terminarza umieszczonego w gablocie….

5. Zapraszamy lektorów oraz młodzież do pomocy w urządzeniu Szopki, ubieraniu choinek oraz wystroju wnętrza świątyni. Prace te rozpoczniemy w najbliższy piątek o godz. 17.30 !!!

6. Sprzątanie kościoła ……

7. Krótkie SPOTKANIE członków Rady Parafialnej we czwartek po Spowiedzi św. o godz. 19.00 w budynku nowej plebani. 8. Ks. bp Andrzej Jeż przesłał podziękowanie i życzenia świąteczne dla członków Parafialnego Zespołu Synodalnego za poświęcony czas na spotkania i propozycje duszpasterskie. Jednocześnie informujemy, że można uczestniczyć w Adwentowych Rekolekcjach Synodalnych na stronie internetowej diecezji.

8. Przedstawiciele Szkolnego Koła CARITAS zaniosą kartki świąteczne z życzeniami do osób starszych i samotnych. Uczyni to także młodzież z Grupy Apostolskiej .

9. W miniony wtorek z ok. 100-lecia powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Antoni Paciorek ,nasz rodak , został uhonorowany medalem za naukowy wkład w rozwój tej uczelni . Gratulujemy Ks. Prof. tego wyróżnienia .

10. Prasa katol.:Mały Gość. oraz dla dorosłych z płytą najpiękniejszych kolęd ..

11. Intencje mszalne …..

1. Dzisiejsza II-ga Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitw i Pomocy Materialnej dla Kościoła na Wschodzie . Pamiętamy zwłaszcza o Polakach , którzy zamieszkują tzw. Kresy Wschodnie.
-Dziś uczniowie kl.III z Trzciany i Łąkty otrzymują poświęcone medaliki M .B. Niepoklanej
W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa w Roratach.

2. We czwartek 13 grudnia wspominamy 37 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego,modlić się będziemy za ofiary tego stanu. W tym dniu wspominamy też św, Łucję męcz. Patronkę Sycylii i chorych na oczy.

3. Od dziś u Pań z CRITASU można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,wspierając tym samym charytatywne dzieła Kościoła i sprawić radość świąteczną dla ubogich. – Dzięki przychylności właścicieli Sklepu Delikatesy,od jutra będzie też można wrzucić do puszki CARITAS dar serca na paczki świąteczne dla biednych.

4. Ostatnie w tym roku Spotkanie Synodalne Parafialnego Zespołu w piątek o godz. 18.00 na plebani. Zapraszamy ….

5. Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapanowie zaprasza na Kiermasz Świąteczny w sobotę i niedziele 15 i 16 .XII od godz. 8-14 w budynku Warsztatów koło przedszkola.

6. Sprzątanie kościoła ….

7. Niebawem będziemy urządzać szopkę bożonarodzeniową .Jeśli ktoś posiada choinki wokół domu i planuje ich ewentualną wycinkę w celu uporządkowania obejścia,może,jeśli zechce ,podarować je na wystrój do kościoła i do szopki. Kontakt z P. Organistą ..

8. P. Organista kontynuuje Wizytę Adwentową :
Pon.; Trzciana Działy i Libichowa
Wt.: Trzciana – Glinik od strony Łapanowa
Śr.: Trzciana -Srokówka dół
Czw.: Łąkta domy koło drogi od Łąkty Górnej
Pt. : Trzciana -Zalesie
Sob.: Podujazd

9. PRÓBA CHÓRU – Pon. godz. 19.00, a scholi w piątek o godz. 15

10. Dziękujemy za złożone dary dziś na potrzeby parafialne . Udało się w ub. tyg. zamontować barierki przy pomniku pamięci oraz wykonać wiele prac wewnątrz budynku nowej plebani.

11. W sob. 15 ,XII w Bochni Dzień Skupienia dla samorządowców .
– Także w sob. 15.XII o godz. 10 w budynku Gimnazjum w Trzcianie szkolenie dla rolników przez Placówkę Terenową KRUS w Bochni.

1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i radosny czas Adwentu ,czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech udział w Roratach będzie znakiem naszego duchowego przygotowania na Jego przyjście .
-Roraty codziennie o godz. 6.30 poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu M.M.P. Tradycyjnie dla dzieci losowanie nagród .

2. W sobotę 8 .XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny . Msze św. o godz. 7.00 , 9.00 i 15.00

5.- Dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki w niedzielę 2 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00

3. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału CARITAS we czwartek po mszy św. wieczornej.
– Już od najbliższej niedzieli rusza akcja rozprowadzania Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,która ma na celu pomoc ubogim radośnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

4. W tym tygodniu przypada I czw. i I piątek miesiąca grudnia , Okazja do Spowiedzi św. będzie jak zawsze przed Mszą św. roratnią oraz na mszach popołudniowych. Prosimy ,aby młodzież i dzieci korzystały z Sakr. Pokuty wcześniej ,kilka dni przed I piątkiem. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii .
-SPOTKANIE Kandydatów do Bierzmowania z Kl.VIII i III Gimn. w I piątek o 19.00 . Kandydaci powinni wcześniej być u Spowiedzi św. -Msza św. wieczorna w I piątek o godz. 19.00 przesunięta z godz. 16.00

5. P. Organista rozpoczyna Wizytę Adwentową w naszych domach . Niech życzliwe przyjęcie Jego osoby w naszym domu ,będzie wyrazem uznania dla Jego pracy. Będziemy wdzięczni ,jeśli przy tej okazji uzupełniona zostanie roczna opłata na Jego utrzymanie . Program wizyty jest w gablocie parafialnej:
wt..- Zadziele i Poddziele, śr. -Łakta Dolna :Półrolki i Pasternik, czw. – Łąkta Działy i Podujazd , pt..- Zarzecze i Zyznówka, sob..- Srokówka góra ,

6. PRÓBA Chóru – poniedziałek godz. 19.00

7. PORÓBA Scholi – piątek godz. 18.00

8.We czw.6 grudnia wspominamy św. Mikołaja Bpa, Patrona dobroci.
Odwiedzi On też i naszą parafię , aby przekazać prezenty scholi, lektorom i ministrantom i dobrym, grzecznym dzieciom. Będziemy Go gościć w naszym kościele we czwartek po Roratach.

9. Pragniemy podziękować za prace przy odwadnianiu budynku nowej plebani oraz w jej wnętrzu : P. Pawłowi Kłóskowi z Ujazdu za koparkę i pracownika,Firmie Hydrobud i jej dwom pracownikom, P. Janowi Dziedzicowi za przekazany materiał do odwodnienia .P. R. Marcowi za prace malarskie na parterze .P. Maciejowi Babralowi za pomoc oraz P. Rafałowi Królowi i St. Janiczkowi za prace fliziarskie.
Ofiary na tacę i do kopert z przyszłej II-giej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na wyżej wymienione prace .

10. Polecamy najnowszą prasę katolicką …Gość Niedzielny..

11. Intencje mszy św. na internetowej stronie parafialnej ..