Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Św. – 31.05.2020 r.

1. Niedziela Zesłania Ducha św., którą dziś przeżywamy kończy Okres Wielkanocny w Kościele. Ze względu na pandemię, ks. Biskup A. Jeż przedłożył o tydzień do Niedzieli Trójcy czas korzystania z przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Zachęcajmy tych, którzy jeszcze nie byli do Komunii św. w tym okresie, aby wypełnili ten obowiązek, który wypływa z 2. i 3. Przykazania Kościelnego.
– Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 15.00 i 17.00
– Ze względu na złagodzenia dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszy św. od najbliższej niedzieli znosimy Mszę św. o godz. 17.00

2. Jutro Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele : 6.30, 9.00 i 18.00 Przyjdźmy do świątyni, aby Maryi podziękować za Jej opiekę nad nami i prosić Ją o dalszą pomoc w życiu osobistym i rodzinnym.

3. Kończymy miesiąc maryjny maj. O godz. 15.00 ostatnia Majówka. Już jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najśw. Serca P. Jezusa.
– Jutro też obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy polecać Bogu dzieci nasze i całego świata, aby miały należytą opiekę oraz dobre warunki dla duchowego i materialnego rozwoju.

4. W tym tygodniu przypadają : I czw., I pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. przed mszami św. i podczas Adoracji Najśw. Sakram. w pon, środę i piątek.
– Bardzo prosimy, aby Rodzice przypominali dzieciom o I piątku miesiąca.
– Złagodzenia epidemiologiczne pozwalają już na wizytę kapłana z Komunią św. u chorych. Zapisy w zakrystii.

5. Dla tych którzy w ub. roku przyjęli Sakram. Bierzmowania organizujemy Rocznicową Mszę św. dziękczynną w I piątek o godz. 20:00 poprzedzoną pół godzinną Adoracją Najśw. Sakr. Od 19.30 podczas tej Adoracji będzie okazja do skorzystania ze Spowiedzi św.

6. Kolejne Spotkanie Katechetyczne dla dzieci kl.III z Łąkty i Trzciany przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

7. Spotkanie uczniów kl.VII , którzy przygotowują się do egzaminu promującego przyjęcie Sakr. Bierzmowania odbędzie się pod okiem Ks. Jaromira we czwartek w kościele, bez rodziców, o godz. 15.30.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku będzie miała nieco inną organizację, inny przebieg ze względu na pandemię, o czym poinformujemy w najbliższą niedzielę. Już jednak dziś można zapoznać się z listą rodzin, które prosimy o przygotowanie ołtarzy, a która to lista jest w gablocie i na stronie internetowej Parafii -> Ołtarze na BOŻE CIAŁO – 11.06.2020 r.

9. Do sprzątanie kościoła od najbliższej soboty będą proszone 10 osobowe zespoły, które będą miały też zleconą troskę o czystość wzgórza przy Sercu P. Jezusa.
– Kołodziej Krzysztof, Dudek Dominik, Dudek Roman, Majka Janina, Pietroń Janina, Trojański Zdzisław, Janik Bronisław, Kuska Andrzej, Gądek Andrzej i Zdebski Mieczysław.

10. W najbliższą sobotę 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej nasz rodak Damian Kaczmarczyk przyjmie święcenia diakonatu w Zakonie Ojców Bernardynów. Polecajmy Jego osobę, aby z Boża pomocą i pod opieką Matki Bożej,wiernie podążał drogą zakonnego powołania przez całe życie.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 
– Od poniedziałku tj.1 czerwca rozpoczynają się Msze święte gregoriańskie za śp. Jerzego Stalmacha -> MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE od 01.06.2020

 

Ołtarze na BOŻE CIAŁO – 11.06.2020 r.

OŁTARZ – I

Korol Paweł – 399
Król Rafał – 309
Duda Piotr – 16
Duda Marcin – 475
Widła Jan – 73
Gumulińska Janina – 38
Tabak Marianna – 85
Solarz Czesław – 76
Stańdo Stanisław – 303
Zabzdyr Irena – 152
Solarz Wojciech – 75

OŁTARZ – II

Musialski Józef – 88
Lisowski Tadeusz – 233
Goc Zdzisław – 292
Banaś Ryszard – 346
Stanisz Maria – 137
Banaś Henryk – 8
Stanisz Andrzej – 473
Radzięta Łukasz – 140
Radzięta Marcin – 306
Rosiek Andrzej – 216
Rosiek Marek – 390

OŁTARZ – III

Rusak Janusz – 139
Stokłosa Józef – 7
Ujejska Maria – 219
Dudziak Kazimierz – 20
Stańdo Marta – 230
Dziedzic Roman – 271
Płachta Paweł – 5
Loch Barbara – 93
Sowiński Tadeusz – 40
Piskorz Wanda – 257
Piskorz Andrzej -155

OŁTARZ – IV

Pawlicki Henryk – 19
Pawlicka Franciszka – 440
Watrak Leszek – 342
Kukla Stanisław – 341
Pawliński Stanisław – 343
Opioła Jerzy – 345
Świątko Robert – 369
Dyrdał Jan

Uwaga : Prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych grup skontaktowali się wcześniej z P. Organistą celem omówienia szczegółów urządzenia ołtarza.
Ołtarze w tym roku będą usytuowane w innym miejscu aniżeli w latach ubiegłych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pana Jezusa – 24.05.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w której Kościół kieruje uwagę swoich wiernych na niebo, cel naszej ziemskiej pielgrzymki.
– Dziś także w Kościele obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach, który jest nadal ograniczany w swojej działalności, a także prześladowany.

2. Najbliższa niedziela 31 maja to Uroczystość Zesłania Ducha św. zwana popularnie Zielonymi Świątkami. Kończy się wtedy okres Komunii św. wielkanocnej o którym mówi 3. Przykazanie Kościoła.
Przez cały najbliższy tydzień będzie możliwość Spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz podczas Adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy wieczornej w poniedziałek, środę i piątek.

3. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca maja, zapraszamy Różę Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Majówce.

4. Po wtorkowej konsultacji z Rodzicami dzieci Kl. III z Trzciany i Łąkty postanowiliśmy, że Uroczystość I Komunii św. tych dzieci odbędzie się jednak jeszcze w tym roku szkolnym, czyli w niedzielę 21 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.
– Katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. odbędą się w kościele z udziałem jednego Rodzica. Najbliższa taka katecheza odbędzie się w piątek 29 maja o godz. 16.30.

5. W minionym tygodniu rozebrany został budynek starej wikarówki, w której mieszkał ks. kan. Wł-aw Jemioło. Wyburzenie wymagało niespodziewanie użycia ciężkiego sprzętu. Za jego użyczenie na czas dwóch dni z operatorem dziękujemy po raz kolejny właścicielowi Firmy Hydrosprzęt z Łąkty. Także P. Pawłowi Kłóskowi z Ujazdu za użyczenie innego sprzętu do kruszenia gruzu.
– P. Mirosławowi Babiczowi dziękujemy za pomalowanie frontonu wieży, którego tynk wcześniej był konserwowany.
– P. Antoniemu Błasińskiemu z Ujazdu oraz P. Dominikowi Kuska dziękujemy za wykonanie prac elektryfikacyjnych związanych z oświetleniem figury Serca P.Jezusa oraz innych podłączeń.

6. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy we wtorek św. Filipa Nereusza, włoskiego kapłana, Założyciela Zgromadzenia Ks. Filipinów, a w piątek św. Urszulę Ledóchowską, zakonnicę, której pochodzenie wiążę się z Lipnicą Murowaną.

7. Bardzo serdecznie prosimy o umiarkowaną liczbę zniczy zapalaną na grobach bliskich, aby nie generować wielkiej liczby odpadów, na których wywóz trzeba wydawać duże pieniądze. Zachowajmy zdrowy rozsądek mając świadomość, że zbawienie duszy zmarłego nie zależy od ilości kwiatów czy zapalonych zniczy.

8. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w który najdziemy wiele artykułów dotyczących aktualnych problemów, którymi żyje Kościół i społeczeństwo.

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii 

10. Sprzątanie kościoła sobota 30.05.2020 r.:
– Grabowski Marek, Zachariasz Jacek
– Łukasik Jan, Stokłosa Ryszard
– Poznański Józef, Mączka Krzysztof
– Kołodziej Kazimierz, Kołodziej Stanisław
– Stokłosa Józef

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

1. Przeżywamy dziś kolejną VI Niedzielę Wielkanocy. Już bowiem najbliższa niedziela 24 maja to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przypominamy, że w trwającym do Zesłania Ducha św. Okresie Wielkanocnym katolik powinien skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz przyjąć Komunię św. w sposób sakramentalny. Codziennie jest możliwość korzystania ze Spowiedzi św. przed lub podczas Mszy św.
– Zapraszamy wciąż do uczestnictwa w nabożeństwie majowym.

2. W tym tygodniu,poprzedzającym Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa od środy zapraszamy do udziału w tzw. Dniach Krzyżowych. Tradycyjnie w procesji błagalnej wokół świątyni będziemy modlić się o szczęśliwe tegoroczne dobre urodzaje, uchronienie nas od nawałnic, powodzi i innych nieszczęść. Także o spokojny deszcz.
– W środę, czwartek i piątek będziemy modlić się we wspomnianych intencjach na Nabożeństwie Majowym. Zapraszamy.

3. Jutro obchodzimy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, naszego Rodaka.
– Z tej okazji będzie odprawiona o godz. 18.00 specjalna Msza św. w intencji naszej Parafii, zamówiona przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, by wyprosić za przyczyną św. Jana Pawła II zdrowie i wszelkie inne potrzebne łaski. Zapraszamy na wspólną modlitwę, którą poprowadzą członkowie Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej.

4. Sprzątanie kościoła:
Śliwa Józef, Michta Jakub, Śliwa Zdzisław, Basiak Grzegorz, Brzegowy Tomasz, Krawczyk Andrzej i Raczek Grzegorz.

5. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w ubiegłą niedzielę były łaskawe złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła i inne potrzeby parafialne. Bóg zapłać !

6. Dziękujemy Strażakom z OSP Trzciana, którzy w minionym tygodniu wykonali bardzo solidną pracę i to w ekspresowym czasie przy utylizacji przedmiotów z wnętrza budynku tzw. wikarówki. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Druhów:
P. Krzysztof Kącki, P. Robert Bujak, P. Janusz Szczur, P. Jarosław Gargul oraz P. Henryk Cempura.

7. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:
– jutro św. Stanisława Papczyńskiego, zakonnika oraz 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.
– w środę św. Bernardyna ze Sieny , kapłana
– w piątek św. Ritę, zakonnicę

8. Ks. Biskup prosi, aby przypominać o obowiązku Spowiedzi św. wielkanocnej, którą zazwyczaj odprawiamy w okresie Wlk. Postu podczas rekolekcji. W naszej parafii jest zawsze możliwość skorzystania z Sakr. Pokuty w pon., środę i piątek podczas Adoracji po Mszy wieczornej lub także przed innymi Mszami św. w ciągu całego tygodnia. Czas tej Spowiedzi św. sięga do 31 maja do Urocz. Zesłania Ducha św.

9. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego dla dorosłych oraz Małego Gościa dla dzieci.

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 


Uwaga:
Ponieważ spłaszcza się krzywa zachorowań na koronawirusa w naszej Ojczyźnie oraz pojawiają się nowe złagodzenia dotyczące uczestnictwa we Mszy św. i zgromadzeń publicznych, nadto uchylane są kolejne restrykcje odnoszące się do zakładów pracy, istnieje nadzieja, że być może uda się zorganizować Uroczystość I Komunii św. dzieci kl. III jeszcze w czerwcu przed końcem roku szkolnego. Decyzje zapadną być może jeszcze w tym tygodniu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

1. Dzisiejsza piąta Niedziela Wielkanocy, druga miesiąca maja zwykle bywa w naszej Parafii niedzielą, w której przeżywamy Uroczystość I Komunii św. Tym razem ze względu na epidemię termin będzie inny, zupełnie zmieniony.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Majowym w kościele lub gdy czas nie pozwala to przy kapliczkach, bądź w domu. Znajdźmy czas by wypraszać u Maryi bezpieczeństwo zdrowotne swoich rodzin.

3. Kalendarz Kościoła katolickiego wspomina w tym tygodniu trzech świętych ogrodników:
– we wtorek – św. Pankracego,
– w środę św. – Serwacego,
– we czwartek św. – Bonifacego.
Będziemy modlić się przez wstawiennictwo tych patronów o dobrą pogodę dla sadowników oraz rolników.
– We czwartek nadto wspominamy św. Macieja Apostoła, a w piątek św. Zofię męcz.wdowę.
– w sobotę wspomnienie św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski

4. Sprzątanie kościoła:
Madej Konrad, Halberda Piotr, Biros Kazimierz, Biros Grzegorz, Kopera Zenon ,Śliwa Tadeusz oraz Śliwa Lucyna

5. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Wczoraj Rada Ekonomiczna zgodnie z wytycznymi ks. Bpa postanowiła, że w zaistniałej sytuacji nie będą podejmowane nowe inwestycje w parafii, a jedynie dokończone zostaną te rozpoczęte. Gdy chodzi o naszą parafię tą inwestycją, zresztą nie tak bardzo kosztowną, będzie dokończenie renowacji organów. Mamy już zakupione pewne podzespoły, w pracowni robione są nowe mieszki, mamy też zgromadzone środki pieniężne przekraczające ponad połowę kosztów inwestycji. Dziękuję właścicielom Firmy Hydrosprzęt i Hydrotrans z Łąkty Dln. oraz współwłaścicielom za hojnie przekazane środki, w wielkości, które pokrywają połowę kosztów inwestycji. BÓG ZAPŁAĆ!!! W takim wypadku byłoby czymś niezrozumiałym by pozostałą część nie była w stanie sfinansować reszta parafian. Organy bowiem nie są tylko własnością Firm, które sponsorują ich renowację, ale całej wspólnoty parafialnej.

6. Na Ujeździe została kompleksowo odnowiona Kaplica św. Kingi. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wyszli z inicjatywą jej odnowy i zaangażowali swoje środki, swoją pracę by dokonać tego dzieła odnowy.
– Dziękujemy: rodzinie P. Kolasa, P. Marzec., P. Holota i P.Tabor, P. Stanisław Kowalczyk, P. Grzegorz Kącki oraz P. Paweł Kłósek.

7. Idąc za sugestią Episkopatu Polski oraz Ks. bpa Andrzeja Jeża, by większa liczba wiernych mogła brać udział w niedzielnej Mszy św., organizujemy dodatkową jeszcze Mszę św. w niedzielę o godz. 17.00. Chodzi bowiem o bardziej bezpieczne uczestnictwo wiernych w niedzielnej Eucharystii. Ten program z większą ilością Mszy św., będzie obowiązywał od najbliższej niedzieli 17 maja aż do czasu odwołania.

8. Dziękujemy za nabywanie prasy katolickiej, bo w te sposób wspieramy katolickie media. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra dla dzieci..

9. W piątek 13 maja wspominamy 113 rocznicę Objawień Matki Bożej we Fatimie /Portugalia/. Będziemy w tym dniu modlić się do M.Bożej Fatimskiej o ustanie pandemii.

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Codziennie transmisja Modlitwy Różańcowej z naszego kościoła o godz. 20.30 na You Tubie /KSM oddział w Trzcianie/.