Zesłanie Ducha św. – 9.06.2019 r. OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha św./ Zielone Świątki / to dzień ,w którym objawiła się światu wspólnota Kościoła św., a której jesteśmy członkami. To dzień wdzięczności Duchowi św. za jego dary ,którymi nas obdarza w Sakram. Bierzmowania.

2. Jutro II-gi dzień Zielonych Świąt -Święto Matki Kościoła .
Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 .

Przyjdźmy, aby dziękować naszej Matce za Jej opiekę nad nami i prosić Ją aby nadal prosiła Swego Syna by obdarzał nas Swoimi łaskami .

3. Najbliższa niedziela 16 czerwca to Niedziela Trójcy Świętej . Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej o czym przypomina nam 3 przykazanie kościelne. W najbliższą niedzielę gościć będziemy na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Jerzego Lisa ,misjonarza w Krzywym Rogu na Ukrainie. Na tej mszy św. wygłosi Słowo Boże ,a dar złożony przez nas na tacę będzie przeznaczony na wyposażenie budowanego kościoła w Krzywym Rogu. Ks. Jerzy Lis jest synem nauczyciela P. Andrzeja Lisa , który przez 11 lat uczył muzyki w Szkole Podstaw. w Trzcianie .
– W najbliższą niedzielę obchodzony jest przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu Diecezjalny Dzień Rodzin .

4. W sobotę 15 czerwca przypada 7 rocznica objęcia rządów nad diecezją tarnowską przez ks. bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy Jego pasterską posługę Jezusowi Dobremu Pasterzowi.

5. Sprzątanie kościoła w gablocie ..

6. Lista rodzin,które przygotowują w tym roku ołtarze na Boże Ciało jest umieszczona w gablocie parafialnej. Przedstawicieli grup prosimy o wcześniejszy kontakt z P. Organistą celem omówienia szczegółów strojenia poszczególnych ołtarzy.

7. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

8. Dziękujemy P.Jerzemu Stabrawie za ofiarowanie pewnej ilości kostki granitowej na budowę chodnika koło budynku nowej plebani .

9. Spotkanie aspirantów w piątek o godz. 17.00 .

10. Prasa katolicka. W nowym Gościu Niedzielnym płyta DVD z
przemówieniami Jana Pawła II .

11 . Intencje mszalne na stronie internetowej parafii …

Dodaj komentarz