VI Niedziela wielkanocna -Wniebowstąpienie P. J – 2.06.2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa,która przypomina nam o celu naszego życia, jakim jest niebo .
-Niedziela dzisiejsza jest także w Polsce Dniem Dziękczynienia Bogu za Jego Opatrzność nad naszym Narodem .
– Wczoraj rozpoczęliśmy nowy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca P. Jezusa.

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca czerwca. Bardzo prosimy dzieci Kl.III , które rozpoczynają praktykę 9-ciu I piątków miesiąca , aby korzystały z Sakramentu Pokuty wcześniej, najlepiej już w środę ,bądź we czwartek .
Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. Najbliższa niedziela 9 czerwca to Niedziela Zesłania Ducha św. . Ta uroczystość nosi też nazwę Zielonych Świątek. Ponieważ jest to druga niedziela miesiąca zatem składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii . Pragniemy jeszcze przed Odpustem , jeśli pozwoli tylko pogoda, zmienić wizerunek terenu przed frontem budynku nowej plebani i przy ogrodzeniu kościoła. Będziemy zatem wdzięczni za ochotne wsparcie planowanych powyżej prac.

4. Sprzątanie kościoła…

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. W kalendarzu Kościoła wspominamy : – w środę 5 czerwca św. Bonifacego bpa,męcz.., Patrona Niemiec – w sobotę 8 czerwca św. Jadwigę Królową

7. Dziś Szkoła Podstawowa im.św. Kingi w Łąkcie Dolnej obchodzi 130-lecie istnienia . Dyrekcja ,nauczyciele i Rada Rodziców zapraszają na XX Festiwal Piosenki Dziecięcej „ Ja po prostu mam talent..” , który odbywać się będzie na placu szkolnym od godz. 15.00 .

8. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej: Promyczka
Dobra dla dzieci i tyg. Gościa Niedzielnego..

9. Msze św. poza parafią -lista jest umieszczona w gablocie parafialnej

10. SPOTKANIE dla Kl.VII z Rodzicami przed egzaminem do Sakr. Bierzmowania w środę 5. 06 po Nowennie w kościele.

Dodaj komentarz