VI Niedziela Wielkanocna -26.05.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1.Dziś ostatnia niedziela miesiąca maja zbiega się z Dniem Matki .Na nabożeństwie majowym będziemy Maryi polecać wszystkie nasze mamy i te żyjące i te,które już zakończyły ziemską pielgrzymkę. Wyświęceni wczoraj w katedrze tarnowskiej kapłani w liczbie 20, sprawują dziś Msze św. prymicyjne w swoich rodzinnych parafiach. W naszym dekanacie lipnickim w parafii Stary Wiśnicz.
-Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego biorąc w nich udział , wpływamy na kształt funkcjonowania Unii Europejskiej ,pośrednio na pozycję i rolę Polski w tej wspólnocie.

2 Najbliższa niedziela 2 czerwca to Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa . Tradycyjnie w dni poprzedzające tę uroczystość w tzw, Dni Krzyżowe gromadzimy się się w kościołach na modlitwie o szczęśliwe urodzaje. Zapraszamy na procesje błagalne wokół kościoła w: czw. piątek i sobotę .
Najbliższa niedziela to także Dzień Dziękczynienia Bogu za opiekę nad naszym Narodem .Główne uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie .

3. Zgodnie z zapowiedzią Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Maryjnego w Kalkowie wyruszy z parkingu kościelnego w środę 29 maja o godz. 7.30.. W związku z tą Pielgrzymką Zmiana Tajemnic Różańca św. nie będzie w najbliższą środę , dopiero w I sobotę ,czyli 1 czerwca po ostatniej procesji błagalnej . Zapraszamy !!!!

4. W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc czerwiec poświęcony w K-le czci Najśw. Sercu P. Jezusa . – W sobotę przypada też Międzynarodowy Dzień Dziecka .Będziemy modlić się za wszystkie dzieci , zwłaszcza te głodujące na świecie .

5. Sprzątanie kościoła …

6. Kolejne spotkanie chłopców , kandydatów na ministranta w piątek o godz. 17.00 .

7. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.

8. Próba chóru w poniedziałek o godz. 20.00 .

9. Prasa katolicka : polecamy Gościa Niedzielnego oraz tyg. Źródło ..

10. Intencje mszalne ……

Dodaj komentarz