IV Niedziela Wielkanocna -12.05.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna w naszej parafii jest połączona z uroczystością I Komunii św. 26 dzieci z Kl..III z Łąkty i Trzciany . Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy dzieci przystąpią na Mszy św. o godz. 11.00 . Rodzicom tych dzieci dziękujemy za współpracę i troskę o należyte przygotowanie na spotkanie z Jezusem. Dziękujemy także za ustrojenie świątyni,prace porządkowe oraz dar ołtarza..
-Dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyły przez cały Biały Tydzień w nabożeństwach dziękczynnych, a we wtorek wraz z rodzicami udadzą się do Sanktuarium M. Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej by zawierzyć dalsze swoje życie Maryi..

2.Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV w niedzielę 19.05 o godz. 11.00
W ciągu tygodnia przed majówkami dzieci będą mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty.

3. Przypomnienie dla uczestników lipcowej Pielgrzymki do Grecji ,aby do najbliższej niedzieli wpłacić pozostałą kwotę należności ….

4. W najbliższą sobotę w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim z udziałem Akcji Katolickiej z całej diecezji , uroczysta inauguracja Peregrynacji Relikwii św. Jana Pawła II po parafiach ,w których istnieją jej oddziały. W naszej parafii będziemy gościć te relikwie w miesiącu listopadzie .

5.W kalendarzu K-ła wspominamy; jutro Matkę B. z Fatimy, we wtorek św. Macieja Ap., w środę św. Zofię ,mecz., a we czwartek św. Andrzeja Bobolę,męcz., Patrona Polski i naszego Biskupa Andrzeja Jeża . Od jutra wspominamy tzw. zimnych ogrodników : św. Pankracego, Serwacego i Bonifacego ..

6.Zbiórka zużytego sprzętu AGD w środę o godz. 10.00 na parkingu kościelnym ..

7. Sprzątanie kościoła …..

8. Kolejne Spotkanie Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego w najbliższą środę po nabożeństwie majowym o godz. 19.00 . Zapraszamy !!!!!

9. Pragniemy poinformować , że P. Edward Stabrawa, po przedstawieniu słusznych racji , postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji grabarza w naszej Parafii. Jego ponad trzydziestoletnia troska,sumienna ,pełna oddania praca ,by utrzymać czystość naszego cmentarza zasługuje na naszą szczerą wdzięczność . Angażował swoje siły i nierzadko środki materialne ,aby zachować estetykę tego świętego miejsca .W imieniu całej Parafii mówimy Mu dziś : Bóg zapłać !!! Jednocześnie Rada Parafialna na wczorajszym Spotkaniu podjęła decyzję, by ogłosić , iż jeśli są chętni do podjęcia pełnienia tej funkcji osoby z terenu naszej Parafii , niech zgłoszą swoją ofertę i chęć w kancelarii parafialnej do soboty 18 maja włącznie.
Najbardziej korzystną propozycję i ofertę rozważy,wybierze i zaakceptuje Rada Parafialna !!!

10. Prasa katolicka : Gość Niedzielny ….

11. Intencje mszalne na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej …

Dodaj komentarz