III Niedziela Wielkanocna – 5.05.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna jest pierwszą miesiąca maja, dlatego po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Jest to też Niedziela Biblijna, w której Kościół uwrażliwia wiernych na wielką wartość i znaczenie Pisma św. i zachęca do czytania tej Księgi Życia .

2. Dziś rozpoczyna się w Szczepanowie Wielki Tygodniowy Odpust ku czci św. STANISŁAWA Bpa i Męcz.,którego wspomnienie przypada w kalendarzu K-ła w środę 8 maja. Program nabożeństw tego odpustu jest umieszczony w gablocie . św. Stanisław jest patronem Ojczyzny i naszej diecezji tarnowskiej.
Zachęcamy nadal do uczestnictwa w nabożeństwach majowych !!!!!
W najbliższą niedzielę 12 maja w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. 26 dzieci z kl.III z Trzciany i Łąkty Dln. Spowiedź św. tych dzieci w sobotę o godz. 9.00 .
Jutro po Mszy św. wieczornej w kościele kolejna próba liturgiczna tych dzieci ..
Jutro także przypada wspomnienie Apostołów św. Filipa i św. Jakuba .

4. Uczestników lipcowej Pielgrzymki do Grecji śladami św. Pawła Apost

oła ,organizowanej przez Akcję Katolickiej prosimy ,aby byli łaskawi wpłacić do 19 maja pozostałą kwotę należności, która będzie potwierdzeniem chęci uczestnictwa w tej pielgrzymce.

5. Ofiary złożone w kopertach na tacę z najbliższej niedzieli będą przeznaczone na dalsze prace gospodarcze przy parafii ….

6. Sprzątanie kościoła….

7. Jutro Próba Chóru Parafialnego o godz. 20.00 , a Scholi w piątek o godz. 17.00 .

8. Od uczniowie Kl.VIII i III Gimnazjum ,którzy przyjęli niedawno Sakrament Bierzmowania uczestniczyć będą w rekolekcjach zamkniętych w Starym Sączu od najbliższej środy.

9. Zakład Kominiarski z Tarnowa informuje ,że będą sprawdzane przewody kominowe od 6- 10 maja w Trzcianie, Ujeździe i Łąkcie Dln.

10 . Prasa katolicka … Promyczek Dobra dla dzieci i Gość Niedzielny

11. Intencje mszalne w gablocie i na stronie internetowej parafii ..