V Niedziela Wlk. Postu- 7.04.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Dzisiejsza V Niedziela Wlk.Postu jest nazywana Niedzielą Czarną , ponieważ tradycyjnie na znak żałoby, zakrywa się w świątyniach krzyże. Jest to też I-sza niedziela miesiąca -Adoracyjna .
– Nabożeństwo Gorzkich Żalów o 14.30
– Krótkie Spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. o godz. 11.00 w budynku nowej plebani .

2. W najbliższy piątek 12 .04 z kościoła wyruszy ,organizowana przez Akcję Katolicką Droga Krzyżowa w terenie po Mszy św. o godz. 19.00. Pójdziemy tradycyjnym szlakiem w kierunku Działek i Cmentarza, gdzie nastąpi zakończenie .Nie będzie Drogi Krzyżowej o 18.00 i 20.00 .
– Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu,a uczestników
o zabranie lampionów/zniczy/ ,które położymy potem na mogiłach naszych bliskich.

3. Terminarz spowiedzi wielkopostnych w innych parafiach dekanatu jest umieszczony w gablocie . Wtorek od 15.00 Kamionna , a we czwartek od godz. 15.00 – Kierlikówka.

4. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmowa. Poświęcenie palm i Konkurs na największą i najpiękniejszą zaraz po Mszy św. o godz. 11.00 . OFIARY z tej niedzieli składane na tacę ,jako jałmużna postna ,przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ponieważ jest to II-ga niedziela m-ca dlatego ofiary złożone od rodzin w kopertach będą przeznaczone na potrzeby parafialne. W Tarnowie diecezjalne Spotkanie Młodzieży .Wśród uczestników tego Spotkania są także nasi przedstawiciele ..

5. SPOTKANIE Kandydatów do Sakr. Bierzmowania z Gimnazjum i Kl.VIII oraz ich Rodziców .odbędzie się w najbliższą środę podczas Mszy św. i Nowenny o godz. 18.00 .

6. Jutro/poniedziałek/ Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na plebani po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 !!

7. W miniony czwartek delegacja naszej Parafii odwiedziła w Domu Księży Emerytów w Tarnowie Ks. Kan. Wł. Jemioło i złożyła Mu Świąteczne Życzenia .

8. Podziękowanie za prace przy budynku nowej plebani ….

9. Próba CHÓRU jutro o godz. 20.00 ,a Scholi w piątek o 17.00.

10. Prasa katolicka: Gość Niedz. + płyta DVD z filmem o I. Loyoli.

11.Msze św. …….