VIII Niedziela Zwykła- 3.03.2019 r OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

Dziś I-sza niedziela miesiąca marca .W naszej Parafii Adoracja w ramach 40-godzinnego Nabożeństwa. Prosimy o liczny udział w tym spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym.
W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas rozważania męki Chrystusa i przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
-W Środę Popielcową Msze św. o godz.: 6.30, 9.00 i 17.00
– Obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych, a dla osób od 18-60 roku życia nadto post ścisły .
– Ofiary złożone w Środę Popielcową na tacę są przeznaczone na cele charytatywne K-ła.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 17.00 oraz dla młodzieży o godz. 20.00 .
-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.30 poprzedzone śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej o godz. 14.00 .

Akcja Katolicka organizuje autokarową Pielgrzymkę do miejsca urodzin św. Faustyny Kowalskiej/ Głogowiec k. Łęczycy/, Gidle, Niepokalanowa.Odwiedzimy też Łódź i najnowszy dworzec PKP w Polsce -Łódź Fabryczną ,którego budowa kosztowała 2,5 miliarda zł.

Wyjazd w sobotę 16 marca. Zapisy w zakrystii . Koszt wyjazdu 90 zł.

Jutro w kalendarzu Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Kazimierza Królewicza ,Patrona Polski i Litwy.
Ofiary z najbliższej, II-giej niedzieli miesiąca marca,będą jak zwykle przeznaczone na potrzeby inwestycyjne parafii /prace wewnątrz budynku nowej plebani /. Dziękujemy za wsparcie tych prac ,które są wyrazem troski także o materialne piękno
powstających budynków.

Informacja dla narzeczonych ,którzy zamierzają zawrzeć Sakr. Małżeństwa. W Parafii Nowy Wiśnicz 10 marca /w niedzielę / rozpocznie się Kurs Przedmałżeński i potrwa do 14 kwietnia. Konferencje będą głoszone od godz. 18.00- 19.30 w Auli Domu Parafialnego w N. Wiśniczu. Zapisy w dniu rozpoczęcia Kursu, czyli w niedzielę 10 marca o godz. 18.00 .

Polecamy najnowszą prasę katolicką : Gość Niedzielny i Źródło

Msze św. na stronie internetowej Parafii i w gablocie parafialnej.

Dodaj komentarz