IV Niedziela Adwentu- 23.12. 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1.Dziś ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu. Jutro już Wigilia Świąt Bożego Narodzenia,ostatnie Roraty i ostatnie losowanie nagród -będą też nagrody egzotyczne. Wigilia to dzień szczególny, w którym zasiadamy do wieczerzy wigilijnej i łamiemy się opłatkiem symbolem ludzkiej miłości i dobroci oraz składamy sobie życzenia. Chciejmy zachować piękny zwyczaj polski połączony ze śpiewem kolęd z zachowaniem tradycyjnego postu od pokarmów mięsnych podczas tej wieczerzy.
– Jutro po Roratach będzie można zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione przez harcerzy .
-Uroczysta Pasterka o północy. Pół godziny wcześniej uroczysty śpiew Jutrzni i pożegnanie Adwentu. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. o północy,która inicjuje obchody Świąt Bożego Narodzenia. – Ofiary złożone na Pasterce przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia .

2. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia .Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

3. Sprzątanie kościoła przed świętami jutro o godz. 9.00 !!!

4. Pan Organista zakończył Wizytę Adwentową. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Jego osoby w domach oraz za uzupełnienie przy tej okazji rocznej składki od rodziny na Jego utrzymanie. Bóg zapłać !

5. Dziękujemy członkom Paraf. Oddziału Caritas za przygotowanie 28 paczek świątecznych dla potrzebujących oraz za przygotowanie kartek z Świątecznymi Życzeniami dla osób starszych. Szkolnemu Kołu Caritas za dostarczenie ich do domów. Dziękujemy też choinym sponsorom paczek żywnościowych:P. Bogusławie i Romanowi Nędza- Sikoniowski, P. Marcie i Romanowi Dziedzic z Delikatesów oraz P. St-awie i Adamowi Stańdo . Dziękujemy wszystkim,którzy nabyli świece Wigilijnego Dzieła ,złożyli dar serca do puszki oraz produkty żywnościowe w sklepie Delikatesy Centrum na wyżej wspomniany cel.

6.W piątek ustawiliśmy szopkę bożonarodzeniową ,ustroiliśmy choinki i wykonaliśmy jeszcze inne prace porządkowe . To prawie 4 godziny pracy .Dziękujemy Panom ,którzy poświęcili swój czas i talent w powstaniu tego dzieła:P. Józefowi Stańdo za wykonanie stelaży ,P. Mirosławowi Babiczowi za aranżację artystyczne oraz P. Rafalowi Królowi i Józefowi Pijanowskiemu za pomoc. Lektorom i młodzieży z Grupy Apostolskiej za ustrojenie choinek.
Dziękujmy P. Zygmuntowi Stawarzowi za kolejne dostarczenie choinek doi żłóbka ,a Urzędowi Gminy za choinki do głównego ołtarza. Bóg zapłać !!

7. Jest do nabycia świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego z bogatą paletą artykułów w cenie 8 zł. Polecamy ten numer jako bardzo dobrą lekturę na święta.

8. Próba chóru i scholi w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 .

9. Msze św. w gablocie i na internetowej stronie parafii.

Dodaj komentarz