III Niedziela Adwentu- 16.12. 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!

1. Dzisiejsza III-cia Niedziela Adwentu zwana jest Niedzielą Radości. Kolor różowy ornatu celebransa przypomina o radości z przyjścia Zbawiciela. Dziś rozpoczyna się też 9-dniowa Nowenna do Dzieciątka Jezus przygotowująca na Świeta Bożego Narodzenia.

2. Prosimy nabywać świece Caritas na stół wigilijny jako znak naszego otwarcia się na potrzebujących. Dziękujemy tym,którzy już te świece nabyli i tym ,którzy złożyli swój wdowi grosz do puszki Caritas w sklepie Delikatesów na paczki świąteczne dla ubogich.

3. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele naszej parafii /Caritasu/, odwiedzili Ks. kan. Władysława Jemioło , który od maja przebywa w Domu Księży Emerytów w Tarnowie i złożyli Mu świąteczne życzenia.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się w dekanacie Adwentowa Spowiedź. W naszej parafii będzie w najbliższy czwartek od godz. 14.00 – 18.00 z półgodziną przerwą o 15.30 . Bardzo prosimy o nieodkładanie jej na późniejszy termin bowiem będziemy spowiadać także w innych parafiach według terminarza umieszczonego w gablocie….

5. Zapraszamy lektorów oraz młodzież do pomocy w urządzeniu Szopki, ubieraniu choinek oraz wystroju wnętrza świątyni. Prace te rozpoczniemy w najbliższy piątek o godz. 17.30 !!!

6. Sprzątanie kościoła ……

7. Krótkie SPOTKANIE członków Rady Parafialnej we czwartek po Spowiedzi św. o godz. 19.00 w budynku nowej plebani. 8. Ks. bp Andrzej Jeż przesłał podziękowanie i życzenia świąteczne dla członków Parafialnego Zespołu Synodalnego za poświęcony czas na spotkania i propozycje duszpasterskie. Jednocześnie informujemy, że można uczestniczyć w Adwentowych Rekolekcjach Synodalnych na stronie internetowej diecezji.

8. Przedstawiciele Szkolnego Koła CARITAS zaniosą kartki świąteczne z życzeniami do osób starszych i samotnych. Uczyni to także młodzież z Grupy Apostolskiej .

9. W miniony wtorek z ok. 100-lecia powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Antoni Paciorek ,nasz rodak , został uhonorowany medalem za naukowy wkład w rozwój tej uczelni . Gratulujemy Ks. Prof. tego wyróżnienia .

10. Prasa katol.:Mały Gość. oraz dla dorosłych z płytą najpiękniejszych kolęd ..

11. Intencje mszalne …..

Dodaj komentarz