II Niedziela Adwentu- 9.12.2018 r OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!

1. Dzisiejsza II-ga Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitw i Pomocy Materialnej dla Kościoła na Wschodzie . Pamiętamy zwłaszcza o Polakach , którzy zamieszkują tzw. Kresy Wschodnie.
-Dziś uczniowie kl.III z Trzciany i Łąkty otrzymują poświęcone medaliki M .B. Niepoklanej
W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa w Roratach.

2. We czwartek 13 grudnia wspominamy 37 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego,modlić się będziemy za ofiary tego stanu. W tym dniu wspominamy też św, Łucję męcz. Patronkę Sycylii i chorych na oczy.

3. Od dziś u Pań z CRITASU można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,wspierając tym samym charytatywne dzieła Kościoła i sprawić radość świąteczną dla ubogich. – Dzięki przychylności właścicieli Sklepu Delikatesy,od jutra będzie też można wrzucić do puszki CARITAS dar serca na paczki świąteczne dla biednych.

4. Ostatnie w tym roku Spotkanie Synodalne Parafialnego Zespołu w piątek o godz. 18.00 na plebani. Zapraszamy ….

5. Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapanowie zaprasza na Kiermasz Świąteczny w sobotę i niedziele 15 i 16 .XII od godz. 8-14 w budynku Warsztatów koło przedszkola.

6. Sprzątanie kościoła ….

7. Niebawem będziemy urządzać szopkę bożonarodzeniową .Jeśli ktoś posiada choinki wokół domu i planuje ich ewentualną wycinkę w celu uporządkowania obejścia,może,jeśli zechce ,podarować je na wystrój do kościoła i do szopki. Kontakt z P. Organistą ..

8. P. Organista kontynuuje Wizytę Adwentową :
Pon.; Trzciana Działy i Libichowa
Wt.: Trzciana – Glinik od strony Łapanowa
Śr.: Trzciana -Srokówka dół
Czw.: Łąkta domy koło drogi od Łąkty Górnej
Pt. : Trzciana -Zalesie
Sob.: Podujazd

9. PRÓBA CHÓRU – Pon. godz. 19.00, a scholi w piątek o godz. 15

10. Dziękujemy za złożone dary dziś na potrzeby parafialne . Udało się w ub. tyg. zamontować barierki przy pomniku pamięci oraz wykonać wiele prac wewnątrz budynku nowej plebani.

11. W sob. 15 ,XII w Bochni Dzień Skupienia dla samorządowców .
– Także w sob. 15.XII o godz. 10 w budynku Gimnazjum w Trzcianie szkolenie dla rolników przez Placówkę Terenową KRUS w Bochni.