I Niedziela Adwentu- 2.12.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!

1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i radosny czas Adwentu ,czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech udział w Roratach będzie znakiem naszego duchowego przygotowania na Jego przyjście .
-Roraty codziennie o godz. 6.30 poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu M.M.P. Tradycyjnie dla dzieci losowanie nagród .

2. W sobotę 8 .XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny . Msze św. o godz. 7.00 , 9.00 i 15.00

5.- Dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki w niedzielę 2 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00

3. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału CARITAS we czwartek po mszy św. wieczornej.
– Już od najbliższej niedzieli rusza akcja rozprowadzania Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,która ma na celu pomoc ubogim radośnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

4. W tym tygodniu przypada I czw. i I piątek miesiąca grudnia , Okazja do Spowiedzi św. będzie jak zawsze przed Mszą św. roratnią oraz na mszach popołudniowych. Prosimy ,aby młodzież i dzieci korzystały z Sakr. Pokuty wcześniej ,kilka dni przed I piątkiem. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii .
-SPOTKANIE Kandydatów do Bierzmowania z Kl.VIII i III Gimn. w I piątek o 19.00 . Kandydaci powinni wcześniej być u Spowiedzi św. -Msza św. wieczorna w I piątek o godz. 19.00 przesunięta z godz. 16.00

5. P. Organista rozpoczyna Wizytę Adwentową w naszych domach . Niech życzliwe przyjęcie Jego osoby w naszym domu ,będzie wyrazem uznania dla Jego pracy. Będziemy wdzięczni ,jeśli przy tej okazji uzupełniona zostanie roczna opłata na Jego utrzymanie . Program wizyty jest w gablocie parafialnej:
wt..- Zadziele i Poddziele, śr. -Łakta Dolna :Półrolki i Pasternik, czw. – Łąkta Działy i Podujazd , pt..- Zarzecze i Zyznówka, sob..- Srokówka góra ,

6. PRÓBA Chóru – poniedziałek godz. 19.00

7. PORÓBA Scholi – piątek godz. 18.00

8.We czw.6 grudnia wspominamy św. Mikołaja Bpa, Patrona dobroci.
Odwiedzi On też i naszą parafię , aby przekazać prezenty scholi, lektorom i ministrantom i dobrym, grzecznym dzieciom. Będziemy Go gościć w naszym kościele we czwartek po Roratach.

9. Pragniemy podziękować za prace przy odwadnianiu budynku nowej plebani oraz w jej wnętrzu : P. Pawłowi Kłóskowi z Ujazdu za koparkę i pracownika,Firmie Hydrobud i jej dwom pracownikom, P. Janowi Dziedzicowi za przekazany materiał do odwodnienia .P. R. Marcowi za prace malarskie na parterze .P. Maciejowi Babralowi za pomoc oraz P. Rafałowi Królowi i St. Janiczkowi za prace fliziarskie.
Ofiary na tacę i do kopert z przyszłej II-giej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na wyżej wymienione prace .

10. Polecamy najnowszą prasę katolicką …Gość Niedzielny..

11. Intencje mszy św. na internetowej stronie parafialnej ..