Uroczyste obchody odzyskania Niepodległości

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości odbyły się w naszej parafii 10 listopada. W uroczystości wzięli udział: Poczty Sztandarowe Naszej Gminy, Poczty Sztandarowe Szkół Naszej Gminy, Poczet Kombatantów Wojska Polskiego, władze gminy z Panem Wójtem na czele oraz wspólnota parafialna. Jubileusz rozpoczęliśmy mszą święta, której przewodniczył ks. Andrzej Dernoga, kapelan Koła Strzelec. Kazanie wygłosił ks. profesor Antonii Paciorek, nawiązując w nim do bardzo istotnej rocznicy powołania Konfederacji Barskiej. Dalszą częścią uroczystości było przejście pod Figurę Serca Pana Jezusa, upamiętniającą ofiary I wojny światowej z okolic naszej parafii. Następnie został odczytany apel poległych. Przedstawiciele władz gminy złożyli wieńce. Szkoła Muzyczna przygotowała Hymn Armi Krajowej. Obchody zostały upamiętnione wytrzymałem z historycznej armaty. Marszem, przenieśliśmy uroczystość do Szkoły w Trzcianie gdzie odbyła się cześć artystyczna przygotowana przez Panią Monikę Rasiewicz, radę pedagogiczną, szkołę muzyczną oraz uczniów szkoły w Trzcianie.

Dodaj komentarz