XXVIII Niedziela Zwykła- Dzień Papieski 14.10.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1.Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest w Polsce jako Dzień Papieski . Wspominamy 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka
dziś już św. Jana Pawła II.
-Zebrane dziś przy kościołach całej Ojczyzny ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundację Nowego Tysiąclecia- wsparcie kształcenia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Dziś obchodzimy w Polsce także Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela .Szczególną modlitwą otaczamy naszych nauczycieli i wychowawców , zarówno tych żywych ,jak i zmarłych.
Modlitwa Różańcowa o godz.15.00 w ich intencji .

3. W najbliższa niedziela 21 .10 to Światowy Dzień Misyjny ,który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele.

4. W kalendarzu Kościoła katol. przypadają wspomnienia:
– w pon. – św. TERESY od JEZUSA ,Zakonnicy
– we wt.- św. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, Zak. Patronki budownictwa
kościelnego
– w śr. – św. IGNACEGO z Antiochii ,bpa i męczennika
– we czw.. -św. ŁUKASZA Ewang.,Patrona Służby Zdrowia
– w sob. – św. JANA KANTEGO, Patrona Szk. Podst.w Trzcianie

5. Sprzątanie kościoła …

6. W parafii realizujemy aktualnie prace renowacyjne przy Pomniku Serca P. J. na 100-lecie odzyskania Niepodległości , czekamy na wyasfaltowanie pasażu przy drodze powiatowej, doprowadzamy wodę do hydrantu wewnątrz k-ła zgodnie z poleceniem Straży Pożarnej , poprawiamy infrastrukturę cmentarza oraz prowadzimy dalsze prace wewnątrz budynku nowej plebani. Dziękujemy wszystkim ,którzy włączają się w te inwestycje swoją ofiarą i pracą…..
– Dziękujemy za wykonane prace w miniony piątek przy usuwaniu krzewów na wzgórzu przy Figurze Serca P.J Panom: Janusz Szczur/koparka/ ,Roman Bujak, Karol Judka, St-aw Cempura i Adam Mirowski .

7. Ks. Kazimierz -misjonarz z Boliwii ,który gościł w naszej parafii w ub. niedzielę dziękuje za złożoną hojną ofiarę na rzecz jego misji ….

8. Prasa katolicka : Gość Niedzielny

9. Intencje mszalne …

Dodaj komentarz